Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

delilah1
16. mar 2009

kočky ako je to z epi v NR..už podávajú na vyžiadanie, alebo iba ak máte vybavené po znýmosti???

baskaj
16. mar 2009

jááj viločka, práve mám dnes tak trošku depku ☹ ... lebo som bola už v nemocke na rizikovej poradni u Meszároša (nakoľko som už po termíne) a že to na blízky pôrod vôbec nevyzerá (krčok dlhý 1 cm a otvorená ledva na špic prsta)... a ešte mi chce posunúť termín o 1tt neskôr (podľa sona). alebo to nechá na pôvodný termín a v piatok nastúpim do nemocky. že ešte sa uvidí na štvrtkovej kontrole...
to, že sa malému u mňa páči mi v podstate lichotí, ale zase nech to moc nepreháňa, lebo ma už pekne začína prechádzať entuziazmus do rodenia... veď stále len čakáme a čakáme a ja sa doma už príííšerne nudím... 😒 🙂

a ty ako? všetko ako má byť? o nejaké 2tt už môžeš byť v pohotovosti aj ty 😉

delilah - ja neviem poradiť...

vilocka
17. mar 2009

hmmm, to si viem zivo predstavit, ako ta to uz musi otravovat. Prenasanie teda nie je nic moc a to este, ked ti posunu o tyzden a ty to vobec necakas 😒 . Skusala si pit ten malinikovy cajik? Alebo nejake ine babske recepty na vyhananie 😀 ? My chceme zacat vyhanat uz v 38tt, tiez sa mi nechce prenasat.Ale mne tvrdne brusko uz zo dva mesiace, aj krcok sa skratil, takze hadam sa to nebude natahovat. Ale aby som nebola prekvapena 😅 .
Inak ja mam tiez termin podla sona posunuty o dva tyzdne, ale uz takmer od zaciatku, takze uz som si na to "zvykla".
Zatial som v nemocke na kontrole nebola....asi ma tam posle doktor na buduci tyzden.
Tak sa drzkaj a daj vediet ako sa mas 😉 .

delilah - aspon co ja viem, tak epi v nitre moc nechcu davat, ale skus sa spytat tvojho lekara

kamila68
17. mar 2009

delilah epi je na ziadost rodicky, tvoj lekar ta musi poslat do anesteziologickej ambulancie, moze to byt aj dr. Mesaros z rizikovej ambulancie alebo tvoj gynekolog

zuzkak7
17. mar 2009

caute kocky, moj syn ma zamestnava naplno, ani som nezbadala, ze uz preslo par dni. Takze : otecko pri porode moze byt, staci to povedat na prijme, oni sa to aj tak pytali. No, ja som ho nemala, a ani by som nachcela. Dovod: mala som dost co robit so sebou, nie aby som si strazila este aj chlapa, ale kazda si toho svojho pozname a vieme, ci je schopny to tam vydrzat.
No a epi? Ak sa ti podari rodit cez vikiend ako mne, tak ti ju nikto nepichne. Inak to treba vybavit dopredu a treba to pichnut vcas (neviem ako dlho pred porodom), takze ak to presvihnes, tak smola. Je to loteria. A este nie je iste, ze to zaberie. Ale toto som iba pocula, nemala som epi, takze skusenost nemam. Ak by som ale mala este jedno dieta, urcite by som sa o epi pokusila. Mala som dost tazky porod, este aj po dvoch tyzdnoch mi behaju z neho zimomriavky po chrbte.
Drzim palce, aby ste to mali lahsie ako ja.

ilduska14
17. mar 2009

dupinka,môj muž so mnou šiel do nemocnice s tým že tam už zostane.lenže bolo ešte skoro,tak ho poslali domov.sestrička mi dala klistír,šla som k nemu na chodbu to "rozchodiť" a potom som utekala na wc. 😀 až potom šiel domov.ale dnu na vyšetrovňu ho nepustili bol stále na chodbe.na vzdychárni nesmú byť manželia ani iný príbuzný,pokiaľ nie si na izbe sama.a keď som tam bola ja,tak ešte aj jednu posteľ naviac pridali,toľko nás tam bolo.mne pôrod postupoval pomaly,tak mi pichli infúzku a dali čípok.keď som prechádzala na pôrodný box tak mi povedali aby som ho zavolala.ale ako píše zuzkak každá si svojho chlapa poznáme a vieme čo zvládne.môj veľmi chcel byť pri pôrode,ja som sa tomu aj tešila a veľmi mi tam pomohol,cítila som sa oveľa uvoľnenejšie.ale ak viete že vám tam mužíček bude len "zavadzať" tak neodporúčam.a tak isto ich do toho netlačte,len ak chcú ísť sami,lebo to potom zvykne zle skončiť ak sú tam nasilu.ak nechcete byť samé tak si radšej zavolajte mamu,sestru,kamošku.delilah ja som epi ani nechcela tak ti tiež neviem poradiť.baskaj tuším ty si sa pýtala na polohu pri pôrode. 🙂 tak sú tam polohovateľné postele,tak ti ju môžu nastaviť ako budeš chcieť.a o priviazaní nôh nebola ani reč.keď mi sestrička ukazovala ako mám tlačiť,tak mi kázala aby som si nohy oprela o jej bok.a ešte som mala aj divákov,tak druhú nohu o bok tej baby. 😉

dupinka
18. mar 2009

Ahojte!

práve sme s manželom riešili otázku pôrodu. Ak nebude predčasný, ako hrozí, tak by bol rád pri mne počas vyčkávania na tlaky. Potom uvidíme. Nasilu ho nútiť nebudem, aj keď pre pocit bezpečia by som bola rada, keby stál pri mojej hlave a proste bol tam.... Uvidíme, ako to nakoniec dopadne 😉
Aj som sa na poradni pýtala na polohy pri rodení, tak mi pán doktor povedal, že zvyčajne sa rodí v poloho ležmo, s tým, že pôrodná asistentka aj tak pomôže zdvihnúť chrbát a tlačiť... o priviazaní nôh reč nebola.

Inak, kedy vás poslali na prietoky?? Od 36tt??

zuzkak7
18. mar 2009

cau Dupinka, mna tiez poslali na prietoky v 36tt.

domyyy
19. mar 2009

kocky neviete kde presne ma ordinaciu dr. Lajtman?? vraj niekde oproti tescu je to surne dakujem 😉

dupinka
19. mar 2009

a nie je to v tej ulicke, ako je Pantarhei dekor?

domyyy
19. mar 2009

dupinka..moze byt dakujem moc pekne 🙂

hotelacka
23. mar 2009

Ahojte babenky, mam taky dotaz na Vas co chodite kazdy tyzden na pravid.kontroly do FN v Nitre. Ja tam idem v stredu 1x ale sestricka mi nic nevysvetlila ani nepovedala nic blizsie ohl.toho. Len ze ked idem 1x tak mam sestricke povedat pri dverach aby ma poslala na pasy a sono. Neviete kto tam byva v stredu? Mam hladat vraj dvere Chranene tehotenstvo alebo nieco take /rizikove to asi nebude/.
A tiez sa chcem spytat ci tam treba vysedavat od rana od 7h alebo staci aj neskor a kolko ste tam cakali - doktor vraj chodi az po vizite okolo 10h..

Tak ak mi viete poradit prosim dajte nejake cerstve infosky z tohto roka..Nech tam nebludim jak taka
sprosta 😅 DIKY

lubkaaa
23. mar 2009

ahojte čerstvé mamičky. ako to vyzerá momentálne v NR pôrodnici-resp. na šestonedelí? už je to prerobené? aké sú nadštandardné izby?

lubkaaa
23. mar 2009

inak, čo stojí epidural v nitre?

brnka
23. mar 2009

hotelacka, najprv chod na porodnicky prijem - tam Ti urobia prietoky, potom pojdes na sono a az nakoniec do rizikovej ambulancie. Tam pride doktor az o 9,30 - 10,00

zuzkak7
23. mar 2009

Ahoj Lubka,
porodnica je fajn, je to tom prerobene, na sestonedeli je to ciastocne prerobene. Su tam asi 4 izby nove, nove sprchy a WC a nadstandardna izba je tam iba jedna. Na porodnici je super personal, aj lekari su fajn. Na sestonedeli su sestricky pre babatka super, ale tie, co sa staraju o mamicky nie su az tak ok. Niektore su hnusne.
Detske doktorky su fajn - take mlade (vacsinou). Epidural neviem, nemala som. Inak, rodila som 28.2.2009.

hotelacka
23. mar 2009

Diky brnka, ale chcem sa este spytat ci tam treba ist rano alebo ako sa tam caka dlho..
A ozaj ked idem 1x tak potrebujem aj odporucaci list alebo mi staci ze mam napisane v tehu knizke...??
Ide len o to ci to neni ako u mojho gynekologa ze ked tam pridem o 9 uz sa nedostanem na rad alebo tam budem cakat do 14h - preto som sa pytala na ten cas..

brnka
23. mar 2009

Hotelacka, ja som chodila rano, tak cca o 8.30, ale mozno Ti niekto poradi chodit neskor - neviem. este ma napadlo, ze parkrat som bola na sono v medicinskom centre /vybavena som bola skor ako v nemocnici, nebyva tam vela ludi/, potom do nemocnice na pasy a odtial rovno do rizik.ambulancie. Myslim, ze odporucenie netreba, len dr. napisal do knizky, ze odporuca vysetrenie v rizik.ambulancii a tam mi uz potom davali dalsie terminy oni.

kika255
24. mar 2009

hotelacka,ja takto chodim uz skoro mesiac a z vlastnej skusenosti by som isla uz okolo osmej,lebo na pasoch (zazname) budes okolo 15.min. a sono sice robia az od 9.30,ale aspon budes medzi prvymi,lebo dalsiu radu vystojis u dr.Mesarosa na rizikovom a tam idu vacsinou zeny z toho sona,takze cim skor prides,tym skor si v kazdej rade.ja som napriklad este skor ako o pol 11.vybavena nebola,ale ja chodim vo stvrtok a piatok,mozno to zalezi aj od dna.
to odporucenie ti netreba,tak ako uz pisala brnka,dr.ti to len zaznaci to teh.knizky a oni si uz podla potreby pisu daslie terminy,kedy mas prist.ale dopredu ti prajem pevne nervy 😉

hotelacka
24. mar 2009

Dakujem babenky, tak dam zajtra vediet ako som dopadla..
😅

hotelacka
24. mar 2009

Inak babenky, mam cerstve infosky z porodnice - moja znama sa mi odtial vratila minuly tyzden...rodila SC
Takze po novom si vraj vobec nekupali babetka samy - kupali im ho sestricky v kybliku - len im raz ukazali ako to treba kupat../vraj chodi domov obv,sestra a ukaze to ako treba spravne kupat a tak../a tiez sa vraj nema kupat kazdy den aby si babo urobilo imunitu...60% lieh vobec nepotrebovala..kupe sa vraj len v cistej vode a tiez vzorku rybej masti co sa dava pri prebalovani dostala tam..
Potrebovala pre bejby rukavicky - lebo sa doskriabalo, capicku a teple ponozticky...a tiez i deku pre babo - lebo tam bola zima. Na nezaplatenie bol vraj i maly vankus co si vzala 😨
Na oddeleni vraj bolo len nejakych 8 az 10 zien a uplna pohoda. Sestricky si celkom pochvalovala..tiez pocula samu kritiku ale bola prekvapena a nebol vraj problem s nicim..
Akurat hovorila ze tam bola riadna zima a prievan, v sprchach tiez riadna zima a ze nepomohli ani dvoje ponozky.. 🙄

Pri odchode dostala aj ten spomienkovy kufrik co pisu v casopise Mama a Ja, takze okrem tej zimy bola velmi spokojna..nielen so sestrickami ale aj so stravou 🙂

Dufam ze po porode sem aj ja budem pisat samu chvalu a budem spokojna minimalne tak ako bola spokojna ona..toť vsio /pozn. pisala som len to co mi povedala znama takze kazda mozete mat inu skusenost a pocity/

Len dufam ze po tej kritike co pisu vsetci na nitr. porodnicu sa personal uvedomil a pozitivnych reakcii bude len pribudat
😀

brnka
24. mar 2009

no s tym kupanim veru prekvapili aj mna ☹ . som zvedava, naco ukazuju kupanie v kybliku, ked 95% z nas ma doma aj tak vanicku 😠 . U nas doma bola detska dr. a ta mi veru kupanie neukazovala. a s tou cistou vodou to je blbost, v porodnici pouzivaju kozmetiku johnsons. A vidim, ze na sestonedeli teplota zalezi od rocneho obdobia - v auguste sa tam nedalo vydrzat ako bolo dusno a teplo - a to aj v noci. Jedlo celkom chutilo aj mne, len sa mi zdali male porcie, stale som bola hladna 😅 . A co si urcite zoberte so sebou - vela vela vody na pitie, aby sa malo z coho mliecko tvorit.

zuzinr
25. mar 2009

Babuky, ako to je hned po narodeni, prikladaju dietatko hned po narodeni? A po umyti a osetreni Vam ho prinesu na cele tie 2 hod. co musite zostat na porodnej sale aby bolo pri Vas? Ja som prve rodila mimo Nitry a tam som maleho mala cely cas pri sebe a nechcela by som aby mi toto nase druhe vzali niekde prec, bolo to super ked sa pocas tych 2 hod. mozte pozerat a tesit s maleho babetka ako tam byt bez neho (samozrejme zalezi to od toho aky je porod komplikovany). Este by ma zaujimalo davali ste si v NR porodnici odoberat pupocnikovu krv? A ako je to s planovanym cisarskym rezom? Ja zatial este neviem ako budem rodit, nakolko mam nizko placent a nie a nie sa posunut vyssie, takze mi hrozi aj tato moznost.

lubkaaa
25. mar 2009

zuzi nr kde si rodila prve? aj ja chcem babo mat pri sebe..zavidim.. po porode (nov.2007) mi dieta doniesli po4 hodinach-na 5minut..asi tak..potom o 8 hodin 😠 ☹ neviem ako je to teraz..
v NR odoberaju pup.krv, len treba to mat vopred vybavene..
este jedna zaujimavost-mne v nemocnici ani 1x neukazali kupanie..(niežeby mi to chybalo..ale oni sa tam SAMI starali o moju malu..).. a to som tam bola 6dni..

zuzkak7
25. mar 2009

Hotelacka, pokial od nemocnice necakas hotel Hilton, tak nitrianska porodnica je fajn a budes pravdepodobne spokojna.

zuzkak7
25. mar 2009

zuzinr, ja som porodila o 15:10, babo mi po umyti priniesli ukazat a prilozili sme ho k prsniku, potom ho odniesli a tie dve hodiny som tam bola sama. Potom ma odniesli na sestonedelie, babo mi nosili na kojenie a prvu noc ho mali sestricky. Rano , ked mi ho priniesli na kojenie, uz mi ho nechali nastalo.

helenkasabinka
25. mar 2009

ahojte kocky ja som rodila pred 10-timi mesiacimi a mozem povedat ze nasa porodnica nie je az tak zle na tom ako niektore pisu......sestricky su zlate az na jednu doktorku detsku ktora je vazne brzda 😒 a gynekologovia su v pohode,urcite sa najdu aj nemili lekari ale to je vsade tak 😒

zuzu3011
25. mar 2009

baby, ktore ste mali manzela pri porode.. je nutne, aby pred tym absolvoval psychofyzicku pripravu na porod, alebo sa to nevyzaduje? v tehu knizke to je, tak by som rada vedela ako to v NR funguje?

hotelacka
25. mar 2009

No babenky, tak pridavam moju dnesnu skusenost s prvou poradnou vo FN..

Najprv pasy..maly sa vrtel a nevedeli mu najst srdiecko a potom sa zacal otacat a kopat..sestricka len krutila hlavou...

Potom dlllha rada na sono - to zacinaju robit od 9,00h ale vtedy sa tam nahrnuly pacientky z gynekologie co tam lezia a tie su uprednostnene...len si treba strazit po kom idete, lebo dnes sa tam skoro povadili,lebo sa predbiehali..

A dr.Mesaros je tam zase od 10,00h takze tiez riadna fronta tam - vybavena som bola o 11,55h 😀

Zuzu3011 - pytala som sa na to dokyho - vraj na ziadnu pripravu ist manzel nemusi, len to nahlasis na prijme ze ho chces mat pri sebe..a on si to zaplati / neviem presne kolko - naposledy som pocula o 500,-Sk - tak snad to neslo hore /na vzdycharen ist nemoze, volaju ho vraj az k samotnemu porodu..

zuzinr
25. mar 2009

Lubkaaa, no ja som prve rodila v topolcanoch a neviem si to vynachvalit. Porod prebehol super maleho som mala pri sebe hned po osetreni, potom ked ma previezli na sestonedelie maleho zobrali na novorodenecke - co bola izba vedla. Ked som sa asi o 3 hodiny isla spytat ci mi ho ukazu, tak sestricka povedala ze mi ho za chvilku prinesie. A potom mi ho uz nechali so mnou na izbe, ked sa ma sestricka spytala ci chcem ci nie.

A neviete keby som mala poziadavku aby mi maleho nechali po porode so mnou na sale neda sa to? A co takto porodny plan mala ste niektora vypracovany pred tym nez ste isli rodit a drzali sa toho v Nitrianskej porodnici?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre