Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

helenkasabinka
10. máj 2010

zuzkarolinka presne tak 🙂

edit1989
10. máj 2010

No to si Zuzka vystrasila aj mna...v stredu idem na prijem a uvidim co budu somnou robit...ale na malinku sa velmi tesim🙂.Zuzka a porod bol aky?Doktor ktory?A ako ti zacal porod?

lolita.9991
10. máj 2010

edit ako teraz to bude asi bbla otazka,ale ked prenasas len jeden den ides do nemocky?

helenkasabinka
10. máj 2010

mne museli vyvolat porod na 38 tyzden lebo som uz moc zapuchala a hrozila mi preeklampsia ...vtedy ma rodil zlaty doktor Kellner 😵

edit1989
10. máj 2010

Lolita mna tak objednal doktor,sama som sa urcite nerozhodla...v piatok mi povedal aby som prisla uz v stredu

edit1989
10. máj 2010

A doktor mi uz 3tyzden hovori ze uz porodim...a vcera mi zacali hnede vytoky a ktomu bolesti takze si myslim ze uz to bude...

lolita.9991
11. máj 2010

edit co si mas priniest so sebou do porodnice,mne dala dnes sestricka zoznam,ale sak tam je plno kravin,

zuzka ty si co potrebovala pre maluu?

edit1989
11. máj 2010

Ja som dostala zoznam:DOKUMENTY:preukaz pre tehotne,zdravotnu karticku,obciansky preukaz,sobasny list.
OSOBNE VECI:nocna kosela 2x so zapinanim v predu,zupan,uterak,mydlo,zubna kefka pasta,hreben,papuce(slapky do sprchy),ponozky,nohavicky,materska podprsenka ale staci obycajna,vlozky do podprsenky,mast na bradavky,toaletny papier,vlozky.
PRE DIETA: 30 plienok,vlhcene obrusky
PRE DIETA KED POJDE DOMOV:oblecenie,body,ciapka,rukavicky,ponozky,dupacky,zavinovacka,autosedacka
A este fotoaparat pripadne kameru alebo telefon🙂
Ty si dostala iny zoznam?

lolita.9991
11. máj 2010

ako to mi dal dnes doki,ale je tam kopu veci zbytocnych,lebo svagrina nic okrem plienok a obruskov nic nepotrebovala
a ja tam mam zavinovacku kosielky,lyzicku,flasku,lieh,masticku na zadocek a tak

ale nikto to nepotreboval,tak si iba overujem

edit1989
11. máj 2010

Ja som tam nemala lieh nic take,len to co som dala sem...

edit1989
12. máj 2010

Takze dnes som bola na kontrolu,poslal ma domov ze este to necha aspon 2dni same ci to nepojde.A ked nic do stvrtka vecera,tak v piatok rano na 8mam prist na prijem o 9tej mi budu vyvolavat🙂uz sa neviem dockat ked budem drzat malu v naruci🙂baby drzte mi palce dufam ze to zvladnem...

helenkasabinka
12. máj 2010

edit juj ha tak snad sa to aj same spusti....ja som tiez mala prist rano na vyvolavacku ale v ten den na nemohli robit,lebo oni ti musia este vysetrenie porobit atd a vyvolavali mi porod na druhy den uz rano o osmej ...nic strasne to nebolo,hned sa mi pustili kontrakcie a malinka sa spontanne narodila po 3 a pol hodinach 😵 rodil ma Kellner 😵 drzim ti palceky aby si mala rychly,bezproblemovy a lahky porod 🙂

edit1989
13. máj 2010

Helenkasabinka,a pocula som ze ta vyvolavacka boli viac ako ked rodim prirodzene tak dufam ze to zvladnem...som nejaka vyplasena🙂ale musim myslirt nato,ze vsetko dobre dopadne a potich bolestiach pride radost🙂uz sa neviem dockat malinkej.Dakujem ti za podporu,a o ake vysetrenie prosim ta ide?Dufam ze mi to vyvolaju rano o tej 9tej ako povedal...

didiana333
13. máj 2010

Edit,never všetkému čo počuješ 😀 na každu maminku to posobí inak,a aj každá má iný prah bolesti a inak to znáša... 😉 neboj,všetko bude ok... 😉 držím palce...

edit1989
13. máj 2010

didiana333 dakujem ti pekne🙂za podporu...

helenkasabinka
13. máj 2010

edit presne ako pise didiana never vsetkemu co pocujes...mna to takmer vobec nebolelo a kontrakcie som mala vazne take slabe ze som ich takmer necitila a to mi nechceli lekari verit,ked som im povedala na vzdycharni ze uz tlacim,ja som dostala tlaky a nechceli mi verit,ze som prvorodicka a ze to moze este dlho trval ...potom do doktorovi nedalo a pozrel ma odspodu a uz vydel vlasky,tak som musela ist okamzite na porodnu salu a malinka bola za pol hodinku vonku......

a aj mi plodovu vodu hodinu pred porodom prepichli a ani to som vobec necitila,len som citila ako zo mna vysplechla a Matejku ospliechala 😀

podla mna vyvolavacka je fajn,lebo ti urychli porod a za par hodin mas babatko vonku,keby sa ti spustili same kontrakcie tak by to mohlo dlhsie trvat...ja som mala vazne malu za 3 a pol hodinky vonku a sa teda cudovali,ze som prvorodicka bola a ako rychlo som porodila...my sme vten den dostali vyvolavacku naraz 3 baby a ja som porodila o 12:35 a tie ostatne chudiatka cisarskym okolo 16-tej hodine lebo sa neotvarali vobec 😒

a ja si myslim na 90% ze v tej den ako ta prijmu ti porod nebudu vyvolavat......

aj mna prijmali s tym,ze mi hned vyvolaju a veru primar to nedovolit,ze treba spravit vysetrenia palpacne atd.....a ze by som mala byt nalacno pred vyvolavackou a musim mat vysetrenia ak by bolo treba nahly cisarsky a tak som tam cely den trcala a bola nervozna a cakala co a ako tak mi kazali ze aby som isla behat po schodoch ci sa to same nepusti,tak som v zupane behala po schodoch z 3.poschodia az na prizemie a stale hore dole a nic....tak rano ma po vizite zavolali na vysetrovnu a tam mi primar dal do posvy cipok a potom som musela aspon 20 minut lezat a dostala som kontrakcie,rychlo som isla do sprchy,predtym mi dali klystyr a isla som na vzdycharen.....mne pomahalo hopsanie na lopte 😉

ja ti moc drzim palceky...moja malinka ma zajtra presne 2 rociky a je krasne,ked si teraz na vsetko spominam ako som isla do porodnice s pocitom,ze zajtra sa mi babatko narodi 😵 😵 😵

helenkasabinka
13. máj 2010

ups ale som sa rozpisala 😅 😉

nikolkaa
13. máj 2010

ahoj chcem sa spytať či niektora z vas ma skusenosti s doktorom Kozarom?

edit1989
13. máj 2010

helenkasabinka dakujem ti velmi pekne si mi pomohla🙂a samozrejme ma upokojila...no ja idem pre istotu na lacno,lebo mam vybaveneho doktora,a on chce mat uz potom viac ako ja🙂tak uvidime ten jeden den naviac uz nejako vydrzim🙂len chcem uz drzat malu krasnu zdravu babiku🙂

edit1989
13. máj 2010

a ty uz mas pekne velku slecinku🙂gratulujem ti🙂

helenkasabinka
13. máj 2010

edit neboj sa zvladnete to a ty tam ides zajtra?

edit1989
13. máj 2010

dakujem to dufam🙂ano zajtra na 8mam prist,a ze o 9tej mi da vyvolavacku...

didiana333
13. máj 2010

Tak to si viem tu nervozitu tvoju predstaviť 😉 ale neboj,všetko prejde a ked uvidíš bábo,tak to bude ten najkrajší pocit na svete... 😵 stojí to za všetky starosti a obavy,ten pocit sa nedá ničím nahradiť 😵 😵 😵

helenkasabinka
13. máj 2010

edit juj budem mysliet na teba,snad sa tvoja princeznicka narodi 14.maja ako ta moja 😵 a aj prve pismena v mene budu mat rovnake 😵 a verim,ze sa bojis hlavne sa tes z toho,ze coskoro budes mat svoju lasku uz v naruci 😵

edit1989
13. máj 2010

Dakujem vam baby ste velmi zlatunke🙂ked sa vratime z porodnice napisem co a ako🙂

groka
14. máj 2010

dnes som sa dozvedela ze v NR 😢 velmi zvazujem ci is rodit tam,lebo podla prvych slov,lekari mali zasiahnut skor a predislo by sa zlemu

helenkasabinka
14. máj 2010

groka co v nitre? 😕

helenkasabinka
14. máj 2010

uz zacinam verit tomu,ze to nie su lekari ale masiari....kiez by si to chceli precitat 😠

berenisse22
14. máj 2010

Ahojte baby, tak my uz to mame stastne za sebou 🙂 Rebeka sa nam narodila 8.5.2010 o 4,25 h, jej miery su: 3300 g a 51 cm. Vsetko prebehlo hladucko. Sestricky aj pan doktor pri porode boli uplne vynikajuci. A taktiez na sestonedeli. Baby fakt sa nemate coho bat. Ak chcete nieco vediet, tak napiste, rada odpoviem.

helenkasabinka
14. máj 2010

berenisse gratulujeeeeeeeem 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre