Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

brnka
1. jún 2010

my sme pouzivali na upravu stolice Biogaia kvapky - len uz si nepamatam od akeho veku sa mozu davat - inak odporucila mi ich aj pediatricka

edit1989
1. jún 2010

Zuzanakarolinka tak kakanicu ma po kazdom jedle.Helenkasabinka davam jej teraz len svoje materske.A nemate este nahodou niektora skusenosti s babom ktore vobec cez den nespinka?

majovka111
2. jún 2010

aj mne doktorka odporucila probiotika, swiss baby- davam jednu denne. nam sa pri bolesti bruska velmi osvedcilo obilne vrecusko,ktore sa nahrieva v mikrovlnke a potom sala teplo, skusala som uz nemozne,ale takto pekne zaspinka a je pokojna. kupili sme to davno v Mertexe v Nr.
Ked ti tolko papa a ma aj normalnu stolicu,tak by som to neriesila, tusim si spominala, ze papate kazde 4 hodiny,tak si to vyrataj,kolko je to za den ml a porovnaj si to s niekym,kto dava papat kazde 2-3 hodiny a menej ml. mnozstvo vychadza cca rovnako 😉

danaja
2. jún 2010

Ahojte, ja som sa v pondelok vratila z porodnice aj s malym Dankom. Porod som mala dost rychly, ale ovela bolestivejsi ako prvy. Pri porode mi bol dr. Lajtman, uplne super, to, co sa tu o nom popisalo, sa v mojom pripade nepotvrdilo. Sestricky na porodnej sale velmi mile, mne boli pri porode dve Ivetky, aj na sestonedeli som bola spokojna so sestrickami, boli mile, stale sa pytali, ako sa mame, ci nieco nepotrebujeme.
Na izbe som bola s mamickou, ktora mala problem s kojenim, a na nu asi tri sestricky z novorodeneckeho (tie co sa staraju o babatka) hucali, namiesto toho, aby jej poradili, pomohli. Maly sa jej nechcel zo zaciatku prisat, ako keby ona za to mohla, ozaj robila, co sa dalo, co jej kazali. Tak mi jej bolo luto, haraburdy stare.
A co sa tyka doktorov, tak tiez super, je tam vela mladych doktorov (skor doktoriek), aj detskych, takze tiez ok.
No, ale kazdy, ma asi inu skusenost a vela mamiciek so mnou nebude suhlasit

luan
2. jún 2010

ahojte, chcem sa spýtať či chodí niektorá z vás do NR nemocnice na tie pásy. Ja som tam bola v pondelok 1x a spravili mi iba sono prietoky a zmerali tlak a to bolo všetko. Robia to ctg ešte vôbec v tej rizikovej poradni?

edit1989
2. jún 2010

Majovka111 mala mi dnes aj 150ml stiahla a po 3hodinach🙂ked jej nedam papat vrieska a cucka si prsty a pritom si mrmle ale potom zisti ze jej z toho netecie a spusti krik🙂.Ked jej davam svoje mliecko mozem papat mak?

edit1989
3. jún 2010

Baby a este jedna otazka,je pravda ze deti co su prikrmovane umelym mlieckom su väcsie a pevnejsie a maju velke hlavicky?Tak mi to bolo dnes povedane a neviem ci je to pravda..

gabitimi
3. jún 2010

@edit1989 , to , ze su deti na na UM vacsie ako deti vyhradne kojene, to pravda je. a mam to aj odsledovane. pripada mi to ako take "dopovanie", ako ked jete ovocie a zeleninu zo supermarketu v porovnani s bio. tiez bio ovocie a zelenina su ovela mensie ako "nebio". ale s tou hlavickou to neplati, lebo ved vsetky dojcata maju nepomerne vacsiu hlavicku k telu 😉

edit1989
3. jún 2010

Gabitimi dakujem ti za odpoved...

rekisa
3. jún 2010

Iuan
K tomu CTG-je to zmenené,teraz ťa tvoj gynekolog od 36 t.g.pošle na rizikovú ambulanciu a tam oni podľa tvojho stavu usúdia či treba aj CTG.Pekný deň.

helenkasabinka
3. jún 2010

edit moja bola od narodenia iba na umelom mliecku a hlavicku rozhodne velku nema 😀 😉

luan
3. jún 2010

Vďaka za info rekisa. No tak to je úžasné neviem na čo tam potom chodím keď každý piatok mi môj dr. spraví presne tie isté vyšetrenia, ktoré mám potom absolvovať už v pondelok .... v nemocnici. A to nehovorím, koľko času tam strávím lebo je tam naozaj strašne veľa tehotných žien. No mne osobne sa to zdá byť fakt zbytočné.

edit1989
3. jún 2010

Helenkasabinka a tvoja malinka negrckavala z toho mliecka zo zaciatku?A je aj zdravucka vsak,ma dobru imunitu?Lebo aj take veci som pocula ze deti co niesu kojene su casto chore...

didiana333
3. jún 2010

@edit1989 to vobec nieje pravda,moj malý bol na nutrilone skoro od narodenia a ešte chorý nebol....

didiana333
3. jún 2010

ja som kojila len mesiac...a je zdravy ako buk.... 😀

cukruska1920
3. jún 2010

Ahojte dievcata...chcem sa spytat..co obsahuje ten kufrik co davaju v nemocnici?

any23
3. jún 2010

ahojte 🙂

@luan mne môj doki povedal, že do rizikovky ma posielať nebude, že si to odsleduje sám, od 36tt k nemu budem chodiť raz do týždňa... že je to zbytočné stresovanie mamičky a strata času kedže tam stráviš vždy polku dňa 🙄 že len ak by sa vyskytol nejaký problém, tak posiela do nemocky... ale pri Alexovi som tam chodievala, to som mala iného dokiho, vždy som najskôr išla na CTG, sono+prietoky a s výsledkami do rizikovky... teraz je aj dosť blbé to, že je tam každý deň iný doktor, ked som chodievala ja, mal rizikovku na starosti dr.Truska a ten bol super...

helenkasabinka
3. jún 2010

presne tak aj moja je zdrava chvalabohu a imunitu ma zatial klo klop dobru 😉

v podstate este chora nebola len mala sopliky a teploty zo zubkov 😉

edit1989
4. jún 2010

Dakujem vam baby ste velmi zlatunke🙂

dajna11
4. jún 2010

edit1989...nič sa neboj,moja nebola kojená,bola na nutrilone a chorá vobec nebývala,,trošku ked začala chodiť so školky čo je normálne....ale toto sa okollo kojenia hovorí stále,že deti ked nie su kojene budu chorlavé.....ale to nie.ked to nejde a kojiť sa nedá ta k to nejde nie?

didiana333
4. jún 2010

@cukruska1920 obsahuje všetko,čo budeš potrebovať pre bábo,len v malom balení...t.j.kvapky do nosa sme tam mali,cumlík nuk,avnt flaša malinká 125ml...mastičku na bradavky mini...vzorka hami mrkvy a tak...

lolita.9991
4. jún 2010

didiana som rodila v nr pred 2tt a v kufriku neboli ani kvapkz ani cumlik a ani flasa

bolo tam masticka na yapareninz,bradavky,este nejaka vyorka,pol litra lucky a maly domestos a kopu letakov a to je vsetko

didiana333
4. jún 2010

Ja som tam mala aj vzorku persilu,...a zase lucku som nemala... 😅 to asi dávaju poddla toho,čo maju... 😉
ten dudel nuk bol biely silikonovy so žltým...taký podarený,malý ho dlho cmulal... 😀

liaa5
9. jún 2010

Ahojte.... chcela by som sa opýtať či v nitrianskej pôrodnici je problém s epidurálom v ktorukolvek hodinu... počula som že anesteziolog tam nieje k dispozícii stále...

zuzanakarolinka
9. jún 2010

to je pravda, musíš byť dohodnutá, majú málo anesteziológov, ktorí majú špecializáciu na pôrody

liaa5
9. jún 2010

ahaa... no to je dost na figu, sak ako sa s nim dohodnem ked neviem kedy to presne bude...

zuzanakarolinka
9. jún 2010

to ti presne neporadím, ale viem, že majú na to nejaký systém.

simimarco
15. jún 2010

baby ja zas poznam babo cisto len kojene ale katastrofa velike...a hlavu ani nehovorim asi je to individualne a najdu sa aj vynimky... 😝

silvikaa
19. jún 2010

Ahojte zienky. chcem sa podelit o skusenost pri porode v nitrianskej nemocnici. rodila som pred 8 dnami a musim vas ubezpecit, ze je to tam vsetko super. sestricky boli velmi mile, ci uz na prijme, porodnej sale, oddeleni sestonedelia, ci na novorodeneckom.su velmi ochotne a pomozu, ako sa da. samozrejme, ze sa najdu vynimky, ale ved kde nie, vsak? chcela by som sa velmi podakovat doktorovi Lajtmanovi a sestricke Liskovej za odvedenie porodu. bol troska tazsi, ale oni boli fantasticki a velmi trpezlivi. naozaj sa nemate coho bat. vsetci lekari a sestricky su ok, izby su krasne, proste pohoda. jedine, co je otras, to je strava, ale to asi v kazdej nemocnici. drzim vsetkym zienkam palce, ktore sa chystaju rodit v nitre a naozaj je to tam velmi fajn.

niga
22. jún 2010

@silvikaa Dakujeme za povzbudzujuce spravy... Vela zdravia Vam obom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre