Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

zajo79
18. nov 2008

vraj pokial nepraskne voda.... tak niet dovodu preco hned utekat do porodnice....

🙂 kockyy,nebojte. Uz len von sa babatka dostat musia. 😵

zuzu333
18. nov 2008

ja som rodila nedavno v nr a poviem vam,ze co sa tyka porodu vsetko ok.. aj sestricky na porodnej sale aj na sestonedeli boli fajn.. ale co sa tyka novorodeneckeho,tak to bolo nieco hrozne.. mozno dve sestricky boli spravne.. ostatne boli neochotne a este aj drze.. malu mi priniesli po osmych hodinach a to na 5 min.. na druhy den som si musela sestricku odchytit na chodbe,aby mi ju priniesla.. treti den mi ju priniesli na cele poobedie a ked sa mi dogrckala a potrebovala vecicky na prezlecenie,tak som nenasla sestricku na novorodeneckej izbe a vlastne ani na celom oddeleni.. bola som po cisarskom cize som sa ledva hybala a ona mi povie,ked nas prisla skontrolovat po hodine,ze no a co,ze sa mala dogrckala a musela cakat hodinu mokrucka na prezlecenie..a ked som sa chcela dozvediet nieco o zdravi mojej zubrienky,tak ani jedna doktorka tam nebola.. chvalabohu,ze ma mlyncek poslal domov aj s malou,lebo by mi tam navodili asi poporodnu depresiu..

zajo79
18. nov 2008

zuzu333, zas ked si bola po cisarskom, tak to nenosia deticky hned....a nechaju mamicku trosku oddychnut...

ak mas taketo skusenosti, tak ma to mrzi, ale prave na novorodenecke sestricky som nepocula kriveho slova....

Ono je to vela o tom si vela veci nenechat, vediet slusne poziadat o nieco... nieje tam nikto zamestnany len preto aby nam robil zle, prave sestricky behaju najviac.....

zuzu333
18. nov 2008

so sestrickami z novorodeneckeho som nemala dobre skusenosti a poviem ti,ze hoci je zena po cisarskom,tak sa tesi a chce vidiet hned svoje babo.. a si myslim,ze cele novorodenecke je tam na hlavu postave.. ked je tam prednostka,tak vsetky tam skacu ako vcelicky,ale ked tam uz nie je,tak je tam chaos.. to uz ani nehovorim,ze ked som chcela malu ukazat nasim,tak bol zakaz ist na novorodenecke,pretoze mohli nieco priniest nejake bacily z vonku.. ale zvlastne,ze niektori ludia tam mohli ist a to uz nevadilo ze prinesu bacily.. nie su tam rovnake pravidla pre vsetkych..

zuzana76
18. nov 2008

ked som tam bola ja , tak nepustali dnu nikoho, ani nas nepustali von, maximalne sme sa mohli rozpravat za dverami, lepsie povedane medzi dvermi a to bol maly zababuseny, aby nedostal prievan

zuzana76
18. nov 2008

asi zalezi ze kto ma sluzbu

zuzu333
18. nov 2008

keby tam nebola jedna sestra zo sestonedelia a nepoprosila by som ju aby ju ukazali nasim,tak by ju nevideli a popritom niektori chodili dnu von ako v holubniku.. mne to tam pripadalo byt divne a nebola som sama..

zajo79
18. nov 2008

no ved uvidime ake budem mat skusenosti ja.... 🙂

ajdika
19. nov 2008

Baby, nestrašte. Ja som tiež nemala vybaveného lekára a nebol žiadny problém (a mala som mladú doktorku). Poznám pár žien, ktoré mali vybavených svojich vlastných lekárov, ale neplatili im nič, keďže im povedali, že si najradšej svoje pacientky odrodia sami. Také, čo si vybavovali a platili, nepoznám. Ale tak určite sú aj také. Čo sa týka vzdychárne, tam oteckovia nebývajú (pochybujem,že tam bude len 1 mamička za celý ten čas), ale ak neprídete na poslednú chvíľu, dajú Vás do pôrodného boxu cca. tak 2 hodiny pred pôrodom (ak nie sú komplikácie samozrejme), mňa dali hneď od začiatku a trvalo ešte ďalších 6 hodín, kým som rodila a tam ste sami. Nerozumiem, čo sa myslelo tým, že rodili 2 baby vedľa seba - veď v každom pôrodnom boxe je len jedna pôrodná posteľ, nie? A že sa počujete cez boxy, mi teda nejako nevadí, keďže dvere do boxov aj tak bývajú stále otvorené, takže by ste sa počuli aj tak. Riešila som seba a nie ostatné 😀 .
Inak, manželovi aj dcérke malého ukázali 2 hodiny po pôrode, keď už bol na novorodeneckom (keďže manžel nemohol byť so mnou), keď prišli za mnou. Ale možno sa to tam za tie 4 mesiace zmenilo, keďže my sme mohli chodiť s deťmi ešte aj do miestnosti pre návštevy a nebol problém, a teraz čítam, že to už povolené nie je.

ajdika
19. nov 2008

Lucrezia, Ty musíš mať asi veľmi negatívne skúsenosti z NR pôrodnice...Pravdu povediac, po pôrode dcérky som aj ja mala (ale len zásluhou pôrodnej "asistentky"), ale už sa za tých pár rôčkov veľa zmenilo, tentokrát môžem len chváliť. Prajem pekný pôrod.

rebi
19. nov 2008

no ahojte som rada ze nie som sama co nema az tyka negativny nazor na porodnicu. urcite sa toho dost zmenilo od cias ked som ja rodila cca 5 rokov ale ked som tam minule bola viem ze boli povolene navstevy vo vyhradenych hodinach v tej miestnosti pre navstevy. samozrejme sa na oddelemie dostanu a tzv. protekcne navstevy , ale ja to neriesim ,ved to je tak vsade. 😉
no ja uz ma toho dost zo dna na den si pripadam ako balon uz aby to bolo 😀

zajo79
19. nov 2008

rebi Ti zavidim aj tych par tt co mas odo mna navyse....pride mi to cakanie nekonecne 😉

aj si chodila na profylaxiu pani Jahnatkovej?

rebi
19. nov 2008

neboj ved aj ty to mas za chvilu. akurat cakam na vysledky krvi a potom sa rozhodne co dalej so mnou teda s nami......
uz puchnem jak balon neviem ako u teba ale neda sa to porovnat s prvym tehotenstvom jedna kocka mi poradila aby som pila caj z ostruziny malinovej ze vraj to pomaha a pripravuje porodne cesty na porod tak sa nadajam len nech uz to je , robime vsetko preto aj doma 😉
priznam sa nechodila som nikde na ziadnu profilaxiu aj som to trochu lutovala ale pri malej a este kym som chodila do roboty sa to nedalo stihat a potom som musela lezat tak to hadam zvladnem aj bez toho a co ty chodila si ?

zajo79
19. nov 2008

akurat som prisla...kazdu stredu, uz mame len posledne hodiny...jeden krat pozriet film, raz dojcenie, raz starostlivost o novorodenca - tam pojdem aby som netrcala na tej MD stale len doma a 17.12. koncime exkurziou po porodnici....

ja zatial nepuchnem, ale strasne ma bolia krize.... pri malom ma neboleli vobec, nechapem 😒 este doobeda sa ako tak pomotam ale poobede a vecer nieje so mna nic.

rebi
19. nov 2008

no ved hadam to zvladnem , akurat som sa dozvedela ze vysledky su neni najlepsie tak ma volat gynekologovi a dohodnut sa co dalej. ale sak trosku hadam este vydrzime....
mozno ked pojdete na exkurziu tak tam budem lezat 😉

luciaakubko
19. nov 2008

tiez som dlho vahala, ci ist za doktorom s konkretnou ziadostou, ci nie. Nakoniec sme sa s dr. Lajtmanom, ku ktoremu som chodievala do poradne, dohodli, ze pride. A dopredu som mu nic nedavala. Nakoniec ma odrodil dr. Kozar, ktoremu som len pekne podakovala 🙂 (Lajtman bol v tom case mimo) bol mily a ochotny. a odviedol svoju pracu ako profesional. Mozno keby boli nejake komplikacie, reagovala by som inak. Najidealnejsie je asi zazmluvnit si dr. Pokial to niekomu pomoze k psychickej pohode, preco nie? Aj ked i neviem aky skuseny porodnik moze pod vplyvom roznych okolnosti zlyhat.

zajo79
19. nov 2008

rebi, no mozno Ta tam niekde uvidim 🙂

vzhladom nato, ze nepoznam osobne ziadneho lekara, takze kto bude mat sluzbu nech ma odrodi...ved predsa nemoze ma nechat tak...

a dnes som sa dozvedela, ze Vas moze odrodit aj porodna asistentka ak budete chciet 🙂

lucrezia
19. nov 2008

no rebi, tak vidis, nakoniec tvrdis presne to, co som cely cas tvrdila ja a sice, ze dnes peniaze otvaraju cestu vsade. Mna o tom presviedcat nemusis, ja to viem uz davno, len ty si sa mi to snazila vyvratit. No nakoniec sme sa predsa len zhodli. A k tej tvojej komplikacii len tolko- vyštekla si na mna, ako keby som o tom vedela, ale ked si sa s tym nepochvalila, tak ja som si to nemohla vycucat z prsta ani ako ex-zdravotacka.

Ja som tiez rozhodnuta, ze peniaze davat nebudem, lebo vsetci su za to, co robia platení.... Ja osobne som tiez nic necakala, ked som robila v zdravotnictve, brala som to ako svoju robotu, ktoru som si vybrala a za ktoru dostavam plat, ale verte mi, ze starsi kolegovia, ktorí boli na prezenty nauceni si dobre zanadavali, ak pacient odisiel a nedal nic ☹ , bohuzial, to je realita a moje vlastne skusenosti. Preto viem, ze vacsina, poväcsine starsieho personalu nieco urcite caka.

Velmi ma tesi, ze tu teraz citam len same pozitiva na nasu porodnicu, je to povzbudzujuce. Ved nakoniec tak to ma byt! Niekto sa ma pytal, ci som rodila v Nitre- ano a nemam na to dobre spomienky a na sestricky na novorodeneckom uz vobec nie ( az na jednu- to bol poklad, ale ta je uz na dochodku). Snazim sa mysliet pozitivne a aj ja dufam, ze bude vsetko o.k. A najstastnejsia budem, ked sem budem moct o par mesiacov napisat len same chvaly.

ilduska14
20. nov 2008

zuzu,ja mám také isté skúsenosti ako ty.Pri pôrode super a na šestonedelí hrúza.Ako píšeš možno 2 sestričky v pohode.samá neochota atď.Mne sa malá nevedela prisať a ke ´d som s tým za nimi prišla zakaždým povedali že ve ´d ona musí.Až nakoniec po 2 dňoch bola jedna super,prišla sa pozrieť ako sa mi darí a povedala že mám ploché bradavky a malá sa neprisaje a priniesla mi klobúčiky. 😅 Už ma tam chytala normálne depka.Prvorodička a žiaden záujem.A to tam vraveli viaceré.

omii
20. nov 2008

Ahojte baby tak ja sa ozývam po dobrej dlhej dobe konečne som vypadla s tej nemocnice 😝 dva týždne tam ležať bez bábätka tak to bolo nič moc ale nakoniec mi vyvolali pôrod bo už bol čas termínu, no ale hrôza taký pôrod ako ja neželám nikomu javilo sa to dobre že budem rodiť spontánne ale hrozne pomaly po 11 hodinách som konečne dostala kontrakcie ale nad ranom už sa to pokašľalo a museli sme ísť cisárskym bo sme boli obe dve ohrozene. Ale už sme doma a obidve zdravé 🙂 . No a čo sa týka pôrodnice bola som tam fakt dosť dlho nato aby som si všetko odkukala kto je aký a ako to tam chodí. No a k sestričkam kazdy ma chyby no sme ludia a aj ked boli niekedy fakt hnusne a nesucitne (nie vsetky) tak sa snazili robit svoju pracu na 100%. Novorodenecke sestricky ked si sa prve dni nic nepytal tak akoze sicko o.k mi sme mali problemy uchytit si a nakoniec jedna sestricka na 3 den mi pomohla a mala potom papala 🙂 a sestricky na porodnej sale tak fakt zlate zeny no so mnou mali trpezlivosti ked som uz nevedela co so sebou tak pomahaly ako sa len dalo. A doktory hm no ako ktory a to ze ma niekto znameho doktora na sale neznamena to ze bude secko ako chce bo ked je toho vela nemoze sa roztrhat. Tak dufam ze aspon trochu som pomohla urobit si mienku o nasej nemocnici ale sak kazda zvas ma moznost vyskusat si to sama a bude mat bud lepsi nebo horsi zazitok 😀

alica147
20. nov 2008

omii srdečne blahoželám a želám zdravíčko maličkej aj mamičke 🙂

rebi
21. nov 2008

ahoj omii gratulujem k malinkej som rada ze to uz mate za sebou a ze uz ste doma a zdrave.... 🙂
mna to este caka ale uz by som bola rada keby to bolo co najskor ☹ robim vsetko preto 😉 😉
no mrzi ma ze si to mala tak komplikovane ale urcite si teraz ta najstastnejsia mamina na svete .
este raz gratulujeme

avuska19
21. nov 2008

Tiež sa pridávame ku gratulantom , omii, prajeme všetko dobré vám obom!

kvetinkap
22. nov 2008

Dievčatá v NR nemocnici sa lekár zazmluvniť nedá. Mám to z dobrých zdrojov, som zdtavoťáčka a na gynde mi pracuje pár spolužiačok. A lekári to ani nechcú, viem, že z domu aj tak ani jeden nepríde. Ak máte nejakého dokiho známeho,tak to možno pôjde. Naši lekári si všetci svoju prácu robia dobre. A či budete mať pôrod ľahký alebo ťažký, tak za to oni nemôžu. A naozaj sa peniažky, ktoré chcete dať jemu,môžu použiť inak. Pri niekoľkých pôrodoch som bola osobne a nemyslím si, že budete potrebovať,aby vás doktor ohuroval milotou,za ktorú ste mu zaplatili. Ja si len myslím, že vás odrodí každý rovnako. Môj názor!!! Myslím, že každý z nich bude rád, keď sa mu poďakujete za dobre odvedenú prácu.

omii
23. nov 2008

diky baby aj vam nech to rychlo ubehne. budete najstastnejsie na svete ako ja 🙂

omii
23. nov 2008

kvetinkap
Ahoj, neviem co to mas za spoluziacky ale asi ta trosku zle informovali vsetko sa da len treba chciet a ten doktor musi chiet a zadarmo to urcite neni. A ja to mam tiez z dobrych zdrojov bo ked som rodila ja viacjej bab tam malo vybaveneho doktora tak povedz tym tvojim zdrojom nech druhy krat lepsie informuju. A kazdy doktor ta neodrodi rovnako MOJ NAZOR a zalezi aj na tom ci tam mas muza alebo nie prednedavnom som odtial prisla viem o com tocim

zajo79
23. nov 2008

omii, tak nato sa spolieham, ze ked tam bude tata, tak sa budu inak spravat..zazila som si pri prvom porode totiz spravanie sestriciek otrasne.. a to som mala vybavovaneho doktora, ktoreho som videla 5 minut aj zo sitim...

takze teraz ziadny vybavovany doktor, odrodi Ta predsa kazdy, aj tak zalezi na porodnych asistentkach

miyya
23. nov 2008

no ahojte, tak ja mám už potom.

môžem len v skratke, lebo malý sa neako hmýri. V pôrodnej sále bolo všetko o.k. Personál neuveritelne milý, som ležala na boxe asi tak 6 hodín, síce ja som mala výhody, že pri pôrode bola aj moja teta, ktorá má dobré vzťahy s ravingerom, ktorý ma rodil. ale pôrodné asistentky boli fakt úžasné a podporovali ma.
No môj pôrod skončil kvôli slabým ozvam nakoniec sekciou. ale ozaj boli všetci na mna velmi milý aj po operácii a vysvetlovali mi pekne všetko.

No horšie to bolo na šestonedelí, tam sa neradi o niekoho starajú či zaujímajú. No samozrejme česť výnimkám. Niektoré sestričky sú tam ešte ochotné. a taktiež nečakajte ani vela od novorodenckých sestier. Je im všetko jedno a čokolvek sa ich spýtate, tak vysvetlia veelmi povrchne a frčia dalej. takže nič moc.

I ked mne to ani nevadilo. Ked som už bola mobilná,tak som ich nepotrebovala a dalo sa to v podstate všetko zvládnuť.
Takže obavy velké nemusíte mať. všetko sa to dá vydržať.len sa nespoliehajte na ochotu personálu 😉 😉

miyya
23. nov 2008

ja som tiež nemala vybaveného lekára. som sa dole opýtala, kto má službu a vybavovať sme začali potom 😉

rebi
23. nov 2008

jaj baby ako vam zavidim ja uz to chcem mat za sebou uz som hotova ledva fucim puchnem jak balon tazko sa mi dycha som strasne citliva furt revem no cista katastrofa. je mi to jedno ako ale hlavne nech uz je malinky vonku a zdravy a budem najstastnejsia na svete.
tiez som pocula ze porodnica je ok ale horsie je to na sestonedeli sak uvidim dam vam vediet presne ako hovoris miyya vsetko sa da vydrzat len nemozeme ocakavat velku ochotu..... sak sme zeny ked zvladneme porod toto nas uz nemoze rozhadzat
ozaj prosim vas kedy je najlepsie chodit na prietoky ? mozem ist aj po dvanastej?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre