Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

bbbea
30. okt 2012

@esstrella, @tynamartina diky, díky baby za info 😉

tynamartina
30. okt 2012

@binka79 No ja som bola pri malom otvorená na 3 prsty od 36tt a pekne potiahlo do 39tt. 🙂 Neboj keď začnú kontrakcie všimne si to 😀 a keď budú pravidelné v intervale 5 -10 min. tak šup do pôrodnice 😉

poisonblu
30. okt 2012

@m37 mne dnes dr. povedal, ze som otvorena na 2-3 cm...tak som zvedava, kedy to pride...lebo zatial ani poslickov som nemala

domincek
30. okt 2012

ahojte ja som rodila v marci tohto roku, kebyze nie gynekologicka na prijme, tak neviem ako by to bolo, lebo nas maly bol naopak, cize na prijem sa stazovat vobec nemozem, keby nie ich, tak sa tam trapim do dalsieho dna... Gynekolog, co mi robil sekciu bol velmi zlaty a ustretovy, tusim sa vola Urba alebo tak nejak uz si nepamata, na sale po porode mila sestricka, co ma chodila kontrolovat kazdu chvilu pytala sa aj na mamlilinku bolest, no skratka skvely pristup, na sestonedli boli aj mile , ale aj neprijemne sestricky... a hlavne sa nevedelu dohodnut s tymi s novorodeneckeho, lebo jeny mi nakazali pit bublinkove napoje a zase sestra z novorodeneckeho ma zhukala, jak... no hruza 😠 a sestry z ovorodeneckeho sa mi zdali ako harpie poniektore, no neviem... ale inak som bola spokojna, ale co mama to iny nazor... 🙂 v podstate je to podla mna jedno, ked je stav v nasom zdravotnictve taky aky je... ☹

m37
30. okt 2012

@poisonblu ja som tak otvorená už dva týždne 🙂 aj bolesti už mám všelijaké, ale zatiaľ vždy prešli...potom som z toho akurát nervozna 🙂

binka79
31. okt 2012

@m37
@tynamartina babenky, ja som tiez z toho nervozna, mam uz aj poslickov a teraz mam pocit ako keby mi uz padalo pomaly brucho ... najradsej by som uz mala po tom, ako vyckavat kedy to pride, uff 🙂

tynamartina
31. okt 2012

@binka79 Ja som pred termínom nikdy nečakala kedy to príde, povedala som si že tým sa budem zaťažovať až po termíne a obaja sa nerodili pred termínom 😉 Mne tvrdlo strašne brucho a ani som si nevšimla že to už začal pôrod 😀 Neboj dočkáš sa 😉

janus32
31. okt 2012

ahojte,prosim vas chodite niektora do rizikovky v nemocke?Potrebovala by som nejake info atd,dik🙂

siposova
1. nov 2012

@janus32 no to info by som potrebovala aj ja :D lebo tam idem zajtra prvy krat a vobec neviem co a ako to tam chodi 🙂)

nelinka0401
1. nov 2012

@siposova
@janus32 no neviem,či vám pomôžem ale pred 2 rokmi som aj ja chodila a najprv som čakala do radu na sono,čísla tam neboli,tak vždy sa muselo pýtať kto je posledný a odtial sa zase čakalo na vyšetrenie

janus32
1. nov 2012

@siposova ja idem az buduci tyzden🙂jedna babenka mi pisala,ze su tam okrem utorka,neobjednava sa,ale beru po rade,kto ako prisiel...a ze sa tam caka neuveritelne dlho,aj 4-5hodin 🙄 no cista katastrofa☹

siposova
1. nov 2012

@janus32 tyyyy kokos no mna tam poradi zajtra ... pojdem tam cim skor ....aleee myslim že mi to aj tak nepomože ... zajtra budem mudrejšia a ked pridem domov napíšem ti ako to tam prebieha aby si potom vedela 🙂) a ty preco ides na rizikovku ?

ivanaa80
1. nov 2012

ja som tam chodila koncom minulého roka, šóra ako za komunizmu na mandarinky ☹ ☹ ☹ najprv berú tie, čo ležia na gynekológii a súrne prípady a tuším od pól desiatej berú tehuľky. berie sa po poradí ako kto príde, najprv doktor urobí sono a potom sa ide zasa k druhému doktorovi na rizikovú poradňu. tam to ide rýchlo, ale doktor čaká, kým sa mu nazbiera tak 10 tehuliek a potom ich berie ako na bežiacom páse. ale to čakanie na sono, to je na zabitie. 😝 😝 😝 prajem pevné nervy, lebo mne sa nikdy nestalo, čo som tam chodila pri oboch tehu, že by som čakala menej ako dve hodiny. jááj, a keď som bola naposledy, doktor ma sprdol, že vraj načo ma tam môj gynekológ poslal, vraj som mala ešte čas a že prečo nemám so sebou vzorku moču. 😀 😀 😀 držte sa baby 🙂 🙂 🙂

janus32
1. nov 2012

@siposova oki,budem cakat🙂keby som bola ako ty 40tt,tak super,to by mi nevadilo...doki zistil,ze mam nizko placentu,tak preto rizikovka 😖

janus32
1. nov 2012

@ivanaa80 no super 😠 mame sa naco tesit 😖

siposova
1. nov 2012

@janus32 no ja každu jendu poradnu ktorú som absolvovala v posledných týžnoch tak všetko bolo klasika , neotvaram sa krčok je vzadu všetko v norme ...takžee aj zajtra som už zmierená s tým že nič nove sa nedozviem a prenášať budem dlho ...

siposova
1. nov 2012

@ivanaa80 a to kedy si tam išla prvý krát pred termínom ked ťa sprdol ? ja mam pondelok termín tak hádam mi nepovie nič :D

janus32
1. nov 2012

@siposova mne povedal teraz,ze krcok je ok,vraj velky a dlhyyyy,len ta placenta je nizko a zasahuje do krcka..ak sa nedvihne vyssie,tak rodit budem cisarskym,no super,takze dva porody normal a tretim to zavrsim takto...ale nevadi,hlavne,nech to uz bude a maly bude na svete🙂

siposova
1. nov 2012

@janus32 tak vydržíš 🙂) aspon budeš vedet načom si a nebudeš museť čakať na den D kedy to na teba príde ako ja ...ja sa idem s toho už zbláááázniť .... nič sa somnou nedeje poslíčkov aj ked mám tak len pár minút a to raz za čas ... pred dvomi týžnami som mala take silnejšie ale inak nič moc .... aspon keby sa už dialo niečo somnou aby som vedela ... ale nič a to ma ubbíííja že žiadne náznaky porodu :D

janus32
1. nov 2012

@siposova tak uvidis co zajtra doki povie.-)mozno si ta tam hned aj nechaju...neboj,babo vie kedy sa ma vypytat,ak nie,trosku mu pomozu k tomu🙂

siposova
1. nov 2012

@janus32 ten moj drobec asi nevie kedy sa má pýtať 🙂) v brušku sa mrví jak na diskoteke keby bol ale von sa mu nechce :D a bodaj by ťa panboh vyslišal a mala si pravdu s tým že si ma tam nechajú 🙂

katarinka_brnka
1. nov 2012

@siposova skus upratat cely byt vraj to pomaha odporuca sa aj umyt okna ale no v tomto pocasiii neviem neviem alebo skusaj opakovane vychadzat na stolucku a znej ale pre istotu nech je niekto pri tebe :P

ivanaa80
1. nov 2012

@siposova neviem presne, ale tuším na začiatku 39. tt, áno, už viem, bolo to 7 dní pred termínom a že to je skoro. a potom mi kázal prísť deň po termíne, čo som sa čudovala 😒 ale napokon som porodila deň pred termínom. pri prvom dieťati to bolo tiež inak, ale tuším mi hovoril, že majú nejaké nové usmernenia či zmeny v zákone alebo dačo také... ale inak bol celkom milý. 😉 môjmu malému sa tiež nechcelo, chlapci sú takí vraj, narodil sa 4 dni po termíne a to asi iba preto, že som sa naľakala, lebo doktor mi vtedy povedal, ak neporodím do nedele (vtedy to tak vychádzalo), mám prísť v pondelok na vyvolávačku. ☹ ☹ skús sa viac hýbať, nemusíš ani okná umývať, mne pomohla chôdza, pochodili sme v hypertescu po nákupoch a ešte dakde a bábo sa začalo pýtať von. aj kamoška takto porodila, ale teda ona bola extrém, celý deň behala v blave po obchodoch a do večera bola v pôrodnici. 😀 😀 😀

ivanaa80
1. nov 2012

@janus32 ale tak možno sa to zasa za ten necelý rok zmenilo, ťažko povedať. ale pri dnešnom stave nášho zdravotníctva a našej nitrianskej nemocnice, skôr nie a ak nie k lepšiemu. 😢 😢 a možno budete mať akurát šťastie, že tam nebude toľko tehuliek alebo to pôjde rýchlo. občas závisí aj od doktora, ktorý tam robí sono. ale zasa pozitívum je, že sa tam nepredbieha, každá tehuľka vie kedy ide na rad... 🙂 🙂

bosacka
1. nov 2012

@siposova - ja viem tak, ze na spustenie porodu pomaha aj sex 😉 (to nam vravela na predporodnej priprave - vraj muzske semeno posobi na uvolnovanie krcka) 😀

mariynka
2. nov 2012

inak, este som vam chcela poradit, nekupujte si poporodne vlozky, su strasne kratke.. odporucam vlozky lidie a tie sietkovane gatky-daju sa prat,staci vam dvojo/trojo.. 😉 nikto nekomentuje, ked si pred vizitou davate dole tie sietkovane gatky, ale obycajne by ste nemali mat, lebo to musi dychat 😉 😉

poisonblu
2. nov 2012

@mariynka poporodne vlozky su kratke? Ja mam bella mama a teda zaberu mi cely kufor na sirku...tie su hadam najdlhsie

siposova
2. nov 2012

@ivanaa80 no mne chodza zrejme nepomáha , lebo stále ja chodím pešo stále sa prechadzam a furt nič ... aj dneska som preešla kilometre :D:D ... a jedine čo mi je že ma neskutočne bolia kríííížeee až mi ta bolesť vystreluje do krku ...🙂

siposova
2. nov 2012

@janus32 tak nenechali si ma 🙂 .... išla som tam už o 7 ráno pre istotu , bola som tam prvá ... ale na sono nás začali brať po pol 10 takže som si tam posedela ..potom som tam dalšiu hodinu čakala na poradňu takže pol dna v keli ... ale dneska našťastie nebolo vela tehuliek ... od 8 prijmali mamičky na odber plodovj vody , potom uprednostnovali mamičky a baby čo ležali v nemocnici a potom sme išli my... takže pondelok idem zase ale už pojdem až okolo 8 tam lebo skor sa to asia ni neoplatí .... 🙂

siposova
2. nov 2012

Baby tie čo ste rodili v nitre a museli vám porod vyvolávať ako to tam prebiehalo ... v jeden den ste tam prišli a na druhý den vam vyvolali, alebo v ten den kedy ste prišli ??? .... a čo všetko mi budu robiť 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre