Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

radka12
9. júl 2009

baby prosím vás od koľkej hodiny ordinujú v rizikovej ambulancii v nemocnici?

beruska113
9. júl 2009

Radka od 10:30. Ale sestricka je tam od rana. Pred tym treba ist na prietoky ako je gyn. prijem a na sono orpoti rizikovej ambulancii.

radka12
11. júl 2009

Beruška, tak som si to včera absolvovala. Najskôr pásy, potom sono a naposledy ambulancia. Poviem ti, je to tam riadny chaos. Kopec zien, všade sa nenormálne dlho čaká...ved to asi poznáš. Strávila som tam štyri hodiny. Bola tam jedna doktorka, ktorá robila soná a potom prešla do ambulancie. Robili včera aj amniocentézy, takze sa muselo aj preto čakat. Najblizšie ma to čaká o dva týzdne, napísala ma na štvrtok, vraj vtedy nie je taký nával. Som zvedavá.

beruska113
12. júl 2009

Radka,
to bola asi Vondrakova. Je tam jedina. taka chuda blondina. Ja radsej doktorov. Sranda ze na rizikovej nebol Mesaros, ten nema chybu, ved nabuduce uvidis. Ja idem tento stvrtok.

radka12
13. júl 2009

Ano, bola to ona. Celkom príjemná. Ty uz teraz chodíš asi kazdý týzden, ze? O koľkej tam ráno ideš? Asi netreba tak skoro, ked sú v ambulancii az od 10,30 h. Na pásoch sa dlho nečaká, horšie je to na tom sone. Ja som doteraz chodila do Medicínskeho centra, tam to bolo úplne bez čakania.

beruska113
13. júl 2009

Aj ja som chodila do MC. Truskovi. Ja chodim na pasy tak 8:30 som tam, a nikdy vsetko nevybavim pred 11h. Uz tam pojdem mozno len raz, tak mi je to uz jedno, ze musim cakat.

jana_sa
21. júl 2009

AHOJ DOMYY
nechcem ta odsudzovat za tvoj nazor, ja som v 35tt a spominany doktor L...ma vysetroval 2krat ked zastupoval mojho a jeho pristup nic moc, lezala som s roztiahnutymi nohami a cakala kym sa dorozprava so sestrickou o dovolenke, aby ma konecne vysetril bolo to dost ponizujuce...
a asi to nebude az tak v poriadku doktor ked je tu tolko staznosti nanho a ano oni su tiez len ludia,ale som zvedava co by si povedala ty kebyze mas tehotenstvo v poriadku, dieta je v poriadku a pojdes rodit a nejaky pan doktor ti ohrozi dieta,alebo tvoj zivot urcite sa najde na kazdeho doktora nejaka staznost,ale na tohto je tu az prilis,tak dufam ze nanho nenatrafim.Maju krasne poslanie, tak by sa mali ktomu aj stavat a ked ho to nebavi a robi to z nechutou tak nech to necha tak, ved tu ide o zivoty a mne keby niekto ohrozil dieta, tak tiez sa mu nepodakujem a nepoviem si ved co uz stalo sa!!!

marickab
21. júl 2009

ahojte baby, zajtra idem prvy krat do rizikovej ambulancie a chcem sa opytat ze kedy tam je najlepsie prist, ci aj prvy raz mam ist najprv na vsetky vysetrenia alebo len do ambulancie. Zabudla som sa to doktora opytat.

dupinka
21. júl 2009

pokial viem, tak musis ist normalne najprv na CTG - ozvy na prijem, potom na prietoky a az tak sa ide na poradnu...

kami68
21. júl 2009

marickab,ako napísala dupinka,CTG,SONO-prietoky a potom rizik.ambul.CTG robia na pôrodn. príjme a SONO na príz. vlavo,na tej istej chodbe je aj rizik.amb.Držím palce moooc moooc.A kedy máš termín?

marickab
21. júl 2009

dakujem vam obom za radu, nejako to zvladneme 🙂). Dakujem kami68. Termin mam 11.8. ale kedze mam babo otocene ritulkou dolu a uz vraj sanca na otocenie je v mojom pripade miziva tak asi pojdem rodit cisarskym, takze to asi bude skor. Ved zajtra uvidim ze co mi povedia. A ty mas kedy termin?

kami68
21. júl 2009

marickab,je mi ľúto,že musíš ísť na CS,ale lepšie tak,ked je malinké otočené zadočkom.Uvidíš,bude to dobré.
No ,pozri si môj pas a uvidíš-rodila som 2.2.09. 😉

marickab
22. júl 2009

kami68, dakujem za podporu. pozeram ze ty si uz staro-nova mamina 🙂 . Mas doma z kazdej vekovej kategorie nejaku vzorku. To je super, aspon mate doma veselo. V nemocnici to dnes dopadlo super. Dr. Mesároš bol skvelý akurát v tomto teple tam bolo dlhe to cakanie. Ale co uz - nenavyberame si. Mam si dat zajtra urobit predoperacne vysetrenia a v stredu rozodne o termine sekcie (teda ak sa krpec nahodou neotoci). Ak nie tak o 2 tyzdne mame babo na svete. Uz sa neviem dockat 🙂. Este raz dik.

kami68
22. júl 2009

marickab,no super,tak Ti budem straaašne držať palce,aby si to mala čím skôr za sebou,aby to všetko dobre dopadlo,čo určite áno a nech už máš ten nádherný malinký uzkíček pri sebe,pretože je to pocit ktorý sa slovami ani nedá opísať. 😉 😉
no,to máš pravdu,veselo u nás veru je 😀 😀 😀
Drž sa a potom podaj inform. 😉

radka12
27. júl 2009

marickab, máš pravdu, to čakanie je tam úmorné. Ja som čakala prvý krát štyri hodiny a minule tri. Najskôr na ozvy, potom sono a nakoniec pred ambulanciou. Teraz idem vo štvrtok, na sono vraj nemusím. Baby, taký plešatý, mladý doktor v okuliaroch je Dr. Lajtman o ktorom sa tu dosť písalo? Dr.Mesároš bol milý.

marickab
27. júl 2009

radka12, ja idem v stredu, najradsej by som tam uz zostala aby som to mala rychlo za sebou :o). A mas pravdu, dr. Mesaros je super. Klobuk dolu pred nim ked si predstavim kolko sa mu tam premelie zien kazdy den... A myslim ze ten o ktorom pises je primar Uharcek.

radka12
27. júl 2009

Tak to ja by som v nemocke zostávať nechcela. Neviete ako je to s tou prestavbou? Už sa začala?

marickab
27. júl 2009

Tak mna si tam nechaju kvoli sekcii, takze sa tomu nevyhnem. Len dufam, ze tam nebudem musiet byt prilis dlho. A ked tam som tak sa tam stale mota kopa robotnikov, takze sa preraba. Vraj sprchy a wcka su uz nove. A tiez su vsade vymenene plastove okna.

klauduska
27. júl 2009

AHojte,

porodna asistentka,ktora tam robi a nam precvicuje vravela,ze prerabka sa ma zacat 2.augusta a vraj by to mali stihnut do konca augusta...Asi nasadia ultra rychle tempo.... 😉

radka12
28. júl 2009

Mne včera písala kolegyňa ... strávila tam minulý týždeň. Vraj tam bolo hrozne plno. Mamičky s bábätkami prevážali už aj na gynekologiu. Takže plné šestonedelie aj gynekologia.
Klauduska ty už prídeš do nového, tebe je hej.
Čím to je, že sa rodí toľko deťúreniec?

klauduska
28. júl 2009

radka,snad ano,ze sa im ta prerabka nepretiahne do dalsich mesiacov.... 😕
v lete vraj byva dosr rodiciek a este k tomu ta prerabka... 😒

janinad
28. júl 2009

Ahoj marickab, chcem sa len spytat. Aj ja som bola 22.7 u Mesarosa a tiez ma poslal na druhy den na interne vysetrenie. Tebe ho urobili? Lebo mne odmietli, ze to sa robi tak 2 az 3 dni pred zakrokom a vzhladom k tomu, ze presny termin nemam este stanoveny, tak mi to naplanovali zatial az na buduci tyzden. Pritom v piatok mam ist na rizikovu ambulanciu, kde chcel doktor uz vysledky. Tak som zvedava, co mi na to povie, ze nic nemam.

marickab
28. júl 2009

ahoj janinad. Fuha, tak o tom som este nepocula aby o tom rozhodoval internista. Podla mna ked mas vymenny listok tak ti maju urobit vysetrenia a nemeditovat nad tym. Ved o tom v tomto pripade rozhoduje gynekolog. Ved prave na zaklade tych vysledkov by sa mal rozhodnut ci ti da termin co najskor alebo este pocka. Ale je mozne aj to ze ja uz zacinam 39.tt a mam na sekciu najvyssi cas. Ved pre istotu zavolaj Masarosovi a povedz mu co a ako. Este by ti to do piatku stihli urobit. Drzim palce.

janinad
28. júl 2009

Dobry napad. Vyskusam. Mne to bolo tiez divne. Ja som im hovorila, ze tie vysledky potrebujem do piatku, ale ani sa so mnou o tom nechceli bavit. Ze to nema vyznam robit tak zacasu. No pojdem skusit volat. Vdaka. Aj tebe drzim palecky, nech to mate stastne za sebou.

marickab
28. júl 2009

Oki. Daj vediet ako si dopadla.

marickab
28. júl 2009

Teraz ma napadlo. Mesaros tam tusim utorky nie je. Asi budes musiet vydrzat az do zajtra.

janinad
28. júl 2009

Ja viem. Ale aj tak som skusala. Ale bezúspešne. Skúsim zajtra.

danulik500
29. júl 2009

Ahoj janinad, presne to sa stalo aj mne. Mala som naplánovaný cisársky na 7.7. a doktor ma na interné poslal už dva týždne a niečo pred tým, no a ony mi ho odmietli, vraj mám ešte čas a objednali ma na 2.7. Samozrejme, že som to nestihla, lebo malá sa vypýtala na svet 1.7. A keby som ho mala spravené tak nemusím v bolestiach čakať kedy mi ho spravia na sále a kvôli tomu sme skoro nestihli spraviť cisársky(malá bola otočená KP), bola som už otvorená na 6 prstov.

janinad
29. júl 2009

No tak som volala, dnes tam doktor Mesároš nie je, ale sestricka mi povedala, ze to mam teda nechat tak. Ze niektori doktori maju svoje praktiky, len dufa, ze sa mi nestane to co tebe Danulik, ze mna to chytne skor, lebo potom sa to nestiha urobit. Tak dufajme, ze sa maly prcek nevypyta na svet skor a ze to stihneme.

marickab
29. júl 2009

ahoj janinad, dnes som bola v nemocnici a Mesaros si zobral viac ako 2 tyzdne dovolenku. Mal ju mat az od augusta ale dnes tam uz nebol. Takze ja ho uz ani nestihnem :o(. Ale drzim ti palce aby ti nakoniec to interne vysetrenia stihli urobit. Inak som sa tam pekne nacakala, doktorov stale odvolavali k operaciam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre