Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

djgatta
11. jan 2013

V akej polohe ste rodili, musi to byt vzdy iba na chrbte?

kucharikova
11. jan 2013

@djgatta ja som rodila na chrbte,poprosila som sestricku nech ma nedava moc nalezato,lebo my tak byvalo zle a pri kontrakciach este horsie.tak som rodila v takom polosedu-lahu 🙂

janus32
11. jan 2013

@djgatta poloľah-polosed 😵

tinka_14
12. jan 2013

Baby mohli by ste niektora trochu podrobnejsie popisat ako to prebieha na prijme do porodnice?? Pridem tam a ako to bude prebiehat?? Niekto mi napr. hovoril, ze sa tam musim znova osprchovat - to aj ked to stihnem este doma?? len aby som vedela co mam mat po ruka, co tam budem hned potrebovat....

janus32
12. jan 2013

@tinka_14 prídeš,oboznámiš sestru ako ti je-kontrakcie,plodovka,príde doki,kuken na teba,ak povie rodiť:sestrička ti spraví klystír,oholí,vypíše papiere a šup hore na vzdycháreň🙂ak som na niečo zabudla,tak šup baby píšte🙂

tinka_14
12. jan 2013

@janus32 musi ma oholit sestricka?? rada by som to absolvovala sama - alebo este lepsie, dufam ze budem prave oholena ked pojdem rodit

janus32
12. jan 2013

@tinka_14 no ja som natrafila pred 5timi rokmi na takú sestričku,čo tvrdila,že ona to má v popise práce,tak tú žiletku musí vytiahnuť-pritom som došla oholená-stíhala som...teraz som už "múdrejšia"nenchám sa odrať,ked nemusím,tak isto,ak si doma spravíš klystír,tak sa tomu v nemocke môžeš vyhnúť-doma je len doma 😵

tinka_14
12. jan 2013

@janus32 ved prave - ak sa podari, chcem to este absolvovat doma... viem, ze porodnica je asi posledne miesto, kde je priestor hanbit sa, ale predsa to holenie by som nerada zverila niekomu cudziemu

jasmi289
13. jan 2013

@tinka_14 ja som bola tiež oholená v ten deň a aj tak vytiahla žiletku 😀

kucharikova
13. jan 2013

kedze ja som prenasala(23.9)bol moj termin a ja nic,tak mi doky povedal nech v utorok dojdem.tak som sa v pondelok oholila,utorok isla dokimu,a ten ma poslal rovno na prijem.sestricka vypisala papiere,napojila na pasy.nikto ma nevysetroval,lebo to stihol este moj gyndos na chrenovej.kukla ako som oholena a ze dobre 🙂 isla na odelenie 600nedelie,stadial na sono a po prichode mi praskla plodovka a islo sa na vzdycharen.maly sa narodil 2.30h v noci.a nedali mi ani klystir 🙂 bud zabudli,alebo nestihali 😀

lupena
13. jan 2013

čaute baby... je niekto kto už má odrodené cisárskym? vraj v Nitre robia klystír aj pred cisárskxym... je to pravda? dajú mi aj YAL keď si ho prinesiem? a ako je to potom s bábätkom? ako často ho nosia na izbu? ako je to s návštevami na izbe - po cisárskom? prípadne muž tam môže so mnou byť? a návštevu môžu chodiť aj malé deti?

lupena
13. jan 2013

@tinka_14 ahoj. ideš nakoniec do Nitry?

fafa
13. jan 2013

@lupena pri sekcii ti daju klystir urcite, ci ten yal neviem, to si zisti. Ja som sice rodila sekcoiu pred 8rokmi, ale manzela kúmne pustili aj na pooperacnu izbu. Muz pri porode byt nemoze, ale ked babo umyvaju a meraju tam uz moze pozerat.

lupena
13. jan 2013

@fafa a pustia ho tam normálne? alebo sa za to platí ako keby bol pri pôrode.. lebo prvé som rodila v GA, tam som prišla v ten deň čo som mala mať sekciu na siedmu, muž si zaplatil okolo 20 e bol so mnou vzadu v takej izbe do pôrodu.. potom počkal, ukázali mu malého a išiel domov.. vrátil sa, až keď som sa zobudila.. to somr odila nardózou.. a inak ani klystír mi tam nerobili..

fafa
13. jan 2013

@lupena ja som rodila uz davno, takze istejsie bude sa popytat priamo tam. Tu to fungovalo tak, ze jeden den pred sekcoiu hospitalizacia a na druhy den az robili sekciu. Klystir som mala pri oboch porodoch, obe sekcie.

janus32
13. jan 2013

@lupena môžeš si ho dať aj doma-je to šetrnejší spôsob ako nemocničný---môžeš odmietnuť klystír-nie je povinný

janus32
13. jan 2013

@lupena jaj a návštevy na izbe nie sú povolené-v Nr sú také vozíčky v ktorom máš bábo,takže ked ti príde návšteva,zoberieš si mimi vo vozíku a ideš k dverám-tam môžeš mať komplet rodinku🙂inak ak natrafíš na dobrú sestričku,tak pustí rodinku aj na predchodbu🙂

tinka_14
13. jan 2013

@lupena ahoj, ano nakoniec sme sa rozhodli pre NR,mam lepsie ohlasy ako na GA, tak dufam, ze budem spokojna

moon1979
13. jan 2013

@lupena no ísť na sekciu a nemať prázdne črevá si fakt neviem predstaviť ... po operácii budeš rada, že si rada a nie ešte riešiť, že potrebuješ na wcko ... tam sa pekných pár hodín nedostaneš 🙂 ja som mala cievku v močovom mechúre 1,5 dňa po sekcii, prvýkrát ma postavili presne po uplynutí 24 hodín, ale to len postavili a musela som urobiť krok, dva a hneď ma dali ležať ... aj to bol heroický výkon ... potom na tretí deň je to už celkom v pohode, ale tie prvé dva dni sú náročné ... infúzie nám tiekli 1,5 dňa

moon1979
13. jan 2013

@lupena ja si to osobne ani neviem predstaviť bez tej cievky, žeby som musela chodiť na wcko, lebo ja som mala preeklapsiu posledné týždne a bola som strašne zapuchnutá, za dva tt som nabrala z vody 9 kg, ktoré som následnej aj za tie dva dni vycikala, ošetrovateľa som popreháňala poriadne, nestačil chodiť vypúšťať sáčik, takže tých 9 kg som dala dole len vycikaním 🙂 netreba mať z toho strach, ja som necítila ani keď mi ju zavádzali (ešte pred príchodom na sálu) a ani keď mi ju vyťahovali ...

mary86
13. jan 2013

@moon1979 ahoj, a ako si to potom mala s návštevami? mňa tiež čaká sekcia, tak som zvedavá - pokiaľ sa nepostavím - tak sa k návšteve ani nedostanem? A ako je to potom s bábätkom - mala si ho pri sebe, či ti ho len nosili? Vďaka za každé info 🙂

moon1979
13. jan 2013

@mary86 ja som malého dostala k sebe až na tretí deň, návštevu som tiež skôr nevidela ... dva dni som ležala na tej izbe kam nosia po sekcii, ale nerodila som v NR, no všade to máš zhruba rovnako ... záleží od x okolností .... niekde postavia už po 12 hodinách, niekde až po 24hodinách od sekcie ... ja som mala dosť aj po tých 24 ... všetky nás postavili tak, žiadnu nepostavili skôr. na druhý deň ešte celý deň nám tiekli infúzie a až na tretí deň sme išli na raňajky a poobede nás presťahovali na normálnu izbu a doniesli nám deti ... na piaty deň nás prepustili už domov

lupena
13. jan 2013

@fafa ďakujem.
@janus32 doma mi asi moc nepomôže, keĎ musím byť v nemocnici deň pred sekciou...vozíčky? to si to dieťa nemôžeš brať na ruky? nemáš teraz náhodou tmavé vlasy?
@tinka_14 a lekára si si vybrala? alebo si to nechala na náhodu.. ja som stihla už aj ležať..a začala som chodiť do rizikovej poradne..
@moon1979 celkovo tuším v Nitre všetko dlho trvá.. ja som išla sekcou jeden deň 12:45 a na druhý deň ráno o 5:45 som už stála na nohách.. a asi o tri hodiny sa išla prejsť k umývadlu a späť.. ale viem, že po spinali treba ležať 24 hodín.. a myslím, že na druhý deň nám už infúzky netiekli.. no a počula som, že z NR po sekcii púšťajú na štvrtý deň po pôrode, ale deň operácie sa neráta.. v Galante sa ráta aj ten.. takže príklad.. Keby v GA rodím v pondelok, tak by som podľa predchádzajúceho nastúpila do nemocnice v pondelok ráno a vo štvrtok by som bola doma.. keby sú neni žiadne problémy.. v Nitre keby nastúpim pondelok, v utorok ma operujú a dostanem sa domov v sobotu... Tak ale všetko má svoje výhody a aj nevýhody.. no a klystír som nemala ale mala som určite aspoň 24 hodín zastavené vetry... takže som také trable nemala..pamätám si, že to cievkovanie nebolo také strašné ako som si myslela, že bude.. a ani zavedenie tej cievky.. ten sáčik sme tiež mali
@mary86 máš už aj termín? ja 1.2. sekcia.. ale osobne si myslím, že to bude aj tak skôr....

janus32
13. jan 2013

@lupena mám,prečo?

janus32
13. jan 2013

@lupena vieš čo,kamoška teraz porodila v stredu v noci a dnes už je doma a sekcia🙂už nenechávajú dlho po sekcii v nemocke,pokým je všetko ok samozrejme.kedy máš termín?

tinka_14
13. jan 2013

@lupena nevybrala som si nikoho, v nitre su vraj vsetci v pohode... nikoho tam nepoznam, tak neviem podla coho by som si vybrala a takto aspon usetrim peniazky

laurika289
13. jan 2013

Ahojte ja som rodila cisarskym v novembri, prisla som o den skor na gyn. ma ubytovali. Posledne co som jedla bola vecera a pit som mohla len do polnoci, oholila som sa doma a stacilo im to, rano ma zobudili o 5 dali klistyr a cakala som na sekciu. Po porode som lezala 24 hod. na izbe, potom som sa isla osprchovat so sestrickou a sup do postele. Tie 2dni strasne na treti den uz lepsie. Prve dva dni dieta nosia len na krmenie a nastevi nepovoluju na obycajnej izbe. Na 3 den ti dieta daju od obeda do 9 vecer. Na 4 den ti ho prinesu rano a uz ho mas stale. 5 den ides domov.

lupena
13. jan 2013

@janus32 a bola si v pondelok na rizikovej aj s mužom, že? ja mám termín 9.2. ale je to podľa MS... vraj je malý cca o 10 dní väčší celú dobu... v pondelok mal cca 3300 gramov.. No mne to hovorila teraz doktorka, že takto tam budem, tak neviem potom...
@tinka_14 ani ja si nakoniec nikoho nevyberám... tiež tam nikoho nepoznám...

slavkav
13. jan 2013

tak sa tam baby stretneme, ja nastupujem 28.1.a 29.1. sekcia 🙂 a v BA pustaju az na 6ty den - takze mna aj prekvapilo, ze v NR pustaju tak skoro. pozeram, ze v GA este skor.

slavkav
13. jan 2013

baby a este mam otazku, ked je problem s kojenim - ze je malo mlieka ak vobec je - ako dlho davaju glukozu a nasledne potom UM?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre