Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

dupinka
19. máj 2009

Ahojte!

tak ja som pred par dnami absolvovala porod v NR nemocnici, priebeh porodu opisovat nebudem.
Co sa tyka pristupu, tak na porodnej sale to bolo uplne super.
Dost som sa nacakala, kedze som bola malo otvorena a riesili, ci mi dat vyvolavacku, alebo ma presunu na sestonedelie a pocka sa na rozhodnutie "sameho najvyssieho" na rannej velkej vizite. Cely den ma nechali na pasoch, doktor dosiel obcas kuknut, sestricky sa naopak celkom snazili. A ked ma chytili realne bolesti (to som uz bola na sestonedeli ako "cakatelka", tak od 2hod. co som to oznamila sestricke o mna do velkej vizity nezavadil nikto. 😖)
Izbovy doktor MUDr. Urban bol v pohode, velke vizity boli o nicom, ked sa nasukali ako supy vsetci do izby, tvarili sa aj prednosta aj primar ako pani doleziti a pritom o stave pacientiek nemali ani tusaka a bolo to cele take o nicom, ked sa sucho spytali, ako sa citim... 😖 Inak na sestonedeli o nas lekari nezavadili.
Co sa tyka MUDr. Oberta, tak jedna jeho pacientka na neho cakala cely tyzden, kedy sa u nej zastavi a pozhovara sa s nou o dalsom priebehu, a to je hospitalizovana ako rizikovka..

Na sestonedeli je pomerny hluk, vzhladom na deticky by sa tam mohlo kludnejsie narabat s upratovacim nacinnim sanitarok, aj dvere buchaju, nehovoriach o vytahu 😠.
Pristup sestier zo sestonedelia: - urobit si svoju robotu a viac sa nestarat - hlavne o 4tej rano dojst pichnut injekciu 😠 😠
Pristup sestier z novorodeneckeho: - ako ktora, celkom sa dalo 😉 , hlavne ked len nakukli, ci je vsetko v poriadku.
No dost neprofesijny pristup, ked niektore ziadali napr. dokoncit krmenie kvoli vysetreniam, nakoniec prisli po babatko o pol hodinu, ked ako-tak zaspalo, a takto si to podavali cely den (predovsetkym vo 4ty den narodenia babatka, ked sa robia vysetrenia), jedna nevedela o druhej....

Normalne som si vydychla, ked nas pustali domov - tie papierovacky a behacky v den prepustania tiez waw, ked cele dopoludnia cakat na prepustacie spravy od novorodeneckeho, sestonedelia, medzitym poucenie, na kt. sme vyse 2 hodin cakali kvoli vizite,... Niet sa co cudovat, ze dieta po prichode domov spalo 5hodin.

beruska113
19. máj 2009

Dupinka,

blahozelam k Adamkovi. Hlavne, ze to uz mate za sebou. Vidim, ze skusenosti su vselijake, tak som zvedava, co caka mna. Mudr. Urban je fajn, bol moj izbovy. A u koho si rodila? MNa by moc potesilo, keby je to Urban alebo Kellner. Ale necham sa prekvapit.
Nech sa vam s babom dari.

Bubinko,
urcite som nevidela vsetkych lekarov, kedf som tam lezala, ale vysopky starsi s plesinou je prednosta Mlyncek a mladsi s bledymi vlasmi alebo plesinou, uz ani neviem je primar Uharcek- ten ma okuliare. A na inych s plesinou si veru nepamatam.

kami68
19. máj 2009

Ahojte.Som tu sice prvy krat,ale neda mi,aby som nereagovala na to ,co pisala kvetinkap.Som tiez zdravotnik,moja mala ma 3mesiace a 3tyzdne.Rodila som tiez u Dr.LAJTMANA a mam tu istu ZLU skusenost.Tiez som rodila celu noc,na prijem som prisla o 22:00 a mala sa narodila o 5:30 .Pan "doktor" so mnou vobec nekomunikoval,len ma vysetri a odisiel na lekarsku.pomaly som sa otvarala,bola som velmi unavena,keby som nemala pri sebe manzela a velmi velmi zlatu sestricku,tak neviem ako by som to zvladala.Tak isto :ziadna infuzia,injekcia ci cipok.Je mi vsak velmi luto,ako si to mala kvetinkap komplikovane.Dufam,ze Ty aj Tvoj syncek ste uz vporiadku e ze maly je zdravucky a rastie do krasy.Este musim dodat,ze ma Dr.nechal "dotrhat",ved naco nastrihnut.Rodila som predtym už 3krat,ale to bolo uplne o niecom inom.Dakuje Bohu,že som ja ale hlavne Natalka vporiadku.

jajka968
19. máj 2009

jé kati tak gratulujem k synčekovi 😵 😵 , všetko dobré, hlavne veľa zdravíčka, šťastíčka vám prajeme 🙂 😉 . no a keď sa ako-tak udomácnite, tak sa ozvi ako to zvládaš

luci, nazdar, takže sem mám zablúdiť ak ťa chcem stretnúť 😀 😉 , na nitru málo chodíš 🙂

stankal
19. máj 2009

ilduska14
dakujem za info o Dr.Gallusova, dala som na teba zasla za nou. je fakt velmi milá, ochotna a tak sme sa aj
hned doholi. jedine co ma desi je pristup na poschodie kedze som tam nenasla vytah a to schodiste
je dost strme na kocik.

luciaakubko
19. máj 2009

Jajka, dufam, ze aj my sa stretneme aj osobne 😉 tesim sa 🙂

dupinka
19. máj 2009

beruska: diky 😉
bubinko, presne ako pise beruska 🙂

ilduska14
19. máj 2009

stankal,ona je fakt zlatá a veľmi ochotná.keď sa mi aj s malou nieči nezdá,zavolám jej na mob.a ešte sa nestalo že by povedala že kôli takej blbosti volám.jedna kamoška čo tiež chodí k nej mi vravela,že ona sa informovala a skoro všade je takýto prístup k ambulanciám.vravela že pediatričky ktoré stoja za to majú takto ordinácie,že tam nie je výťah a treba sa trepať na poschodie.ak nebudeš chodievať sama tak sa to dá s kočíkom.ja chodievam sama,lebo manžel má stále poobedné a poradne sú poobede tak si dávam kočík strážiť v hlavnom vestibule.neboj zvládneš to. 😉

ilduska14
19. máj 2009

ešte som si spomenula že sa tam už dá dostať aj z hlavnej budovy nejakou spojovacou chodbou.šla som tadial len raz tak si to presne nepamätám kade,ale opýtaj sa jej potom.

domyyy
19. máj 2009

joj kocky... dnes som sa s kamoskami rozpravala o pacientkach a gynekologoch....je to fakt len o pristupe pacientky k doktorovi alebo naopak, potom ma zaujima ako je mozne, ze pre niekoho je jeden doktor nenahraditelny a pre inu zenu je to najhorsi gynekolog v NR a moze ho odsudit, ze nie je ani doktor?????....a ako som uz pisala, ziadny doktor nie je bezchybny, kazdemu sa stane nejaka chyba, alebo on niekedy ani nemoze za to co sa stane....a ked spominate tie cipky, ako moze zena vediet kedy ju potrebuje??? ved na to su tu lekari-podla mna 😉 tymto prispevkom som chcela povedat len jedno.... ak ma niekto chut rozsirovat o nejakom doktorovi zle informacie, nech ich roznasa ak chce ale aby sa raz jedna z Vas necitila blbo napr. tak, ze bude preferovat ineho doktora a on bude obvinovany inymi pacientkami...je to zacarovany kruh vzdy tu bude niekto, kto niekoho odsudi 🤐

lucrezia
19. máj 2009

domyy- si ešte velmi mladá, nemáš za sebou ani jeden pôrod a možno ani nemocničnú skúsenosť.....a tak vyzerajú aj Tvoje príspevky. Svoje postoje a názory budeš aj Ty postupne meniť a formovať podľa svojich vlastných prežitých skúseností. Zatiaľ len teoretizuješ a idealizuješ.

A ten názor, že každému doktorovi sa občas stane nejaká chyba, ten je teda úžasný. Veď lekár nie je sústružník, že dneska nemám svoj deň a pokazil som 3 skrutky a treba ich vyhodiť!!! Lekár je zodpovedný za životy ľudí preboha!!! Ten si nemôže dovoliť robiť chyby. Lebo jeho chyba môže stáť niekoho život. Tu nejde o fazuľky....Bola by som strašne zvedavá, keby Tebe niekto pokafral nejakú operáciu, alebo pôrod, či by si sa s tým len tak kľudne zmierila a vyhlásila by si - no čo, veď žiadny doktor nie je bezchybný.

Aj ja som svojim príspevkom chcela povedať len jedno - nikto tu o nijakom doktorovi nerozširuje zlé informácie, každá mamička sa tu len chcela podeliť o svoje skúsenosti pri pôrode, o svoje dojmy a zážitky. A ver mi, že každá by ich chcela mať len najlepšie...no nie každá má to šťastie.
A že sa každá druhá (pozri si aj spätne) negatívne vyjadruje na adresu toho "tvojho" doktora, nuž asi to nie je náhoda...Alebo že by sa všetci v Nitre spykli práve proti nemu?
A žiadny začarovaný kruh tu nie je - je to otázka prístupu, odbornosti a profesionality. Veď na niektorých doktorov tu čítam len samé chvály a na niektorých presný opak. Myslíš si, že je to len náhoda? Ja nie. Reklamu, či už pozitívnu, alebo negatívnu im robí ich odvedená práca. Nič viac, nič menej.

domyyy
19. máj 2009

lucrezia....mas pravdu, nezazila som porod....a asi sme sa nepochopili.... ja som nechcela povedat, ze Lajtman je bezchybny...kdeze, vobec nie..... ja som to myslela tak, ze nie je jediny, ktory robi chyby....a nechcem si zastavat len jeho ale pisem to aj kvoli inym doktorom...ja som videla dve zeny, ktore sa stazovali nanho tak neviem.... 🤐 a este by som reagovala na teba....ja viem, ze je lekar zodpovedny za zivoty druhych, to vieme kazdy ale kolkokrat sa stane situacia, ktoru neocakava....dufam, ze ty budes mat pohodovy porod a len same dobre skusenosti.... ked uz ine nemali 😒

kami68
19. máj 2009

domyyy-,neviem či si si všimla,ale ja môžem porovnávať.Rodila som v Nitre predtým 3krát a zakaždým som zažila profesionýlny prístup zo strany lekárov aj sestier.Ale tentokrát nie!Asi to ozaj nieje náhoda.A nie sme len dve.Ale nechcem,aby sme sa tu dohadovali za dr.,to fakt nie.

klba
19. máj 2009

dupinka GRATULUJEM k babatku, zelam vela krasnych a stastnych spolocnych chvil. 😵 😵 😵

stanka k dr. gallusovej sa da dostat aj hlavnym vchodom, vytahom vyjdi na prve poschodie a tam kde je damske wc je spojovacia chodba a cez nu sa dostanes priamo k jej ordinacii 😉 🙂 bezproblemov aj s kocikom alebo napr. aj na usne a k inym dr. 🙂

bubinko83
19. máj 2009

baby,diky 🙂

kamila68
20. máj 2009

lucrezia to čo už je za názor že lekár si nemôže dovolit robiť chyby, každý človek ktorý nieč robi môže urobiť chybu, lekári takisto, či je to v Amerike, v Nemecku všade môže človek urobiť chybu, samozrejme , že nemôže ísť o nedbanlivosť ale názor že lekár nemôže urobiť chybu je scestný.

lucrezia
20. máj 2009

kamila68, no to je normálny názor, keďže je zodpovedný za životy ľudí.
Nehovorím, že nikdy a nikde sa nestalo, že lekár spravil chybu, ale následky sú potom ovela smutnejšie a tragickejšie ako keď Ti predavačka naváži o 20 dkg salámy viac....
No a v civilizovanom zahraničí lekár tiež môže spraviť chybu- ale iba raz. A končí. Preto tam je trochu iný prístup a trochu iná starostlivosť.

Je pravda, že lekári sú vystavení väčším stresom a väčšej zodpovednosti ako ostatné profesie, ale ak sa pre toto povolanie rozhodli, tak ho majú robiť s najväčšou možnou zodpovednosťou. Alebo je v poriadku, ak si lekár celú noc rodičku ani nevšimne, alebo druhej pridusí dieťa tak, že ho potom niekoľko dní dávajú do poriadku?? To nie je nedbanlivosť??

kamila68
20. máj 2009

lucrezia, koľko rokov si prosím Ťa strávila v civilizovanom zahraničí ??, prečo asi majú lekári v tom civilizovanom zahraničí vysoké poistky ??, zdá sa mi , že namáš ani potuchy o tom ako to vonku chodí. Mám sestru, ktorá je zhodou okolností gynekologička momemntálne pracujúca v Nemecku a ešte dvoch lekárov z rodiny, ktorí sú v USA a v Kanade. Takže názor, že lekár po chybe končí je stupidita vhodná pre insitné obecenstvo s neukončeným základným vzdelením. V prvom rade v tom takzvanom civilizovanom zahraničí existujú takzvané doporučené postupy - ak ich lekár splní je všetko v najväčšom poriadku aj keby hneď nastala vážna komplikácia. Čo sa týka konkrétne pôrodu, ak lekár urobí to čo má predpísané a nebodaj by aj zomrelo bábätko, žiadna inštitúcia v tom takzvanom civilizovanom zahraničí lekárovi nebude nič vyčítať. Pretože chybu môže urobiť každý, len ako som už napísala nesmie to byť zanedbanie alebo nedbanlivosť - a to je rozdiel chyba a nedbanlivosť. Treba čítať aj niečo iné ako tzv. populárne časopisy.

domyyy
20. máj 2009

kami...ja sa tu tiez nechcem hadat, ale ako si pred chvilkou pisala...s tym suhlasim, kazdy doktor robi chyby a nie narocky, mozno Lajtman nie je dobry porodnik,ale mam aj znamu,ktora mala vdaka nemu super porod, inak aj sem chodi😉 a je mi naozaj luto, co sa Vam stalo ☹

jajka968
20. máj 2009

kamila, plne súhlasím s tým, čo si napísala 😉 🙂 . moja sesternica má za sebou 3 pôrody, prvého syna rodila vo švajčiarsku, povedala, nikdy viac, druhú dcéru rodila v rakúsku, na jednej veľmi vychytenej klinike a taktiež povedala,že tie prachy, čo ju to stálo a ..... za to, no a tretie rodila v nitrianskej nemocnici a povedala, že nech si hovorí, kto chce, čo chce, ale prístupom k pacientovi jednoznačne najlepšie, vybavenie 4-, ale veď prvoradá je starostlivosť a odbornosť a to, či mám izbu 5 m2 alebo 15, či mám tv alebo nie, je zanedbateľné.

ja mám s dr. lajtmanom, len tie najlepšie skúsenosti, nechcem hodnotiť vaše negatívne skúsenosti, pretože som tam nebola, ale ak ste neboli spokojné a môžete s čistým srdcom povedať, že nekonal správne, ba priam podľa vašich slov zanedbal starostlivosť, máte možnosť sa sťažovať, veď je tu úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, nech odborníci posúdia, či menovaný konal správne, či nesprávne. opisujete doktora pred babami, ktoré čaká v blízkej budúcnosti pôrod ako najhoršieho, najneprofesionálnejšieho, ako sa budú cítiť, keď ho náhodou "schytajú" k svojmu pôrodu pod vplyvom vašich negatívnych opisov??????

domy 😉 🙂

helenkasabinka
20. máj 2009

jaj kocky ja by som vedela o tych nasich doktoroch dlho rozpravat....niektore baby tu moje pribehy smutne poznaju 😔

kami68
20. máj 2009

a nie si sama 😢 ,helenka

helenkasabinka
20. máj 2009

kami ved to a ze nie som sama a to je smutne ze mame takich doktorov 😅 😔 ze si mozu zahravat s ludskym zivotom podaktori 😒

lucrezia
20. máj 2009

kamila68- rozhodne tu s tebou nebudem preberať kde všade som bola, čo všetko som zažila a ake školy ( zdravotníckeho zamerania) mám za sebou....rozhodne v zahraničí lekár velmi lahko príde o licenciu ak pochybí....a sú zariadenia, kde aj pri otváraní obväzu z papierového vrecka používajú pinzety a rúšku, aby náhodou pacientovi nespôsobili nejakú komplikáciu a nemuseli sa za to zodpovedať.....ale nie o tom bola debata

a o našich ( poniektorých ) doktoroch by som aj ja vedela rozprávať.....ale načo?

každej, ktorá ide rodiť prajem, aby naďabila na zodpovedného odborníka.

helenkasabinka
20. máj 2009

lucrezia samozrejme aj tebe prajeme lahky a rychly porod a zdrave babenko 🙂

lucrezia
20. máj 2009

ďakujem 🙂

domyyy
20. máj 2009

dupinka...gratulujem k Adamkovi 😵 😵 🙂 😉

jajka....no super si to opisala absolutne s tebou suhlasim 😉 😉

helenkasabinka
20. máj 2009

DOMYYY ahoj kocka 😀

domyyy
20. máj 2009

helka...ahoj 😀 😀 kde ty bludis??? 😅

helenkasabinka
20. máj 2009

domyyy ja vsade kde sa da..... 😀 nudim sa 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre