Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

beruska113
30. apr 2009

Male30,

ja keby nemam doktora vybaveneho, nedostane nic. Vopred sa to neda dat a ked je po vsetkom, je to jedno. A hlavne ked rodim v lete a vsetci budu behat po dovolenkach. Ona ho mala vybaveneho?

mel30
30. apr 2009

Mala, ale aj tak to je podľa mňa veľa. Ty si koľko dala?

beruska113
30. apr 2009

MEl 30,

no ja nic, ja som este nerodila. Ale doktora sa nechystam vybavit. 🙂

mel30
30. apr 2009

Beruška, Ja by som radšej mala istého. Ale stále mám otvorenú otázku: dať či nedať alen kolko???

dupinka
30. apr 2009

300 EUR??? Tak to je sila!!! A to sa potom cudujeme, ze mame uplatnych lekarov, ked v nich podporujeme tieto spravania... Viem, ze pri dojednanom lekarovi sa davalo 5000 Sk, t.j. nejakych 150 EUR.

Aj tak mi to pride vysoke "vsimne" za pracu, ktoru je povinnost robit tak ci onak v plnej zodzpovenosti. Jasne, beriem, ze ak je dojednany, tak je to castokrat praca "navyse"... Lenze viac tak robi porodna asistentka resp. sestricka ako lekar.
Tot moj nazor.

beruska113
30. apr 2009

MEl,

segra rodila pred skoro 4 rokmi cisarskym- co fakt robi doktor a nie sestricky, mala ho vybaveneho a dala 5000. Ja neverim, ze ked mam termin 17.7., co su dovolenky... a bude sa rodit ako na beziacom pase, ze sa mi oplati niektoho vybavovat a ze nejaky doktor sa mi bude naozaj venovat tak, aby to stalo za tie prachy.

Takze podla mna ziadny doktor nie je isty. Ale 300 E sa mi zda moc.

kamila68
1. máj 2009

dupinka, beruska lenze doktor je asi ochotny prist kedykolvek aj v noci, neviem ci bi si niekam v noci o druhej isla za flašu koňaku, a to ešte pri porodoch nevieš kedy to vlastne bude, lekari maju svoje rodiny, takže si myslim že peniaye nie su za odvedený pôrod ale za ochotu prist kedykolvek do nemocnice

beruska113
1. máj 2009

Kamila68,

pokial by sa naozaj nasiel taky doktor, ktory je ochotny prist kedykolvek, tak je to OK.
Ale ako si pisala ze doktor je asi ochotny prist kedykolvek, ze ma rodinu ..., tak neviem, ci to naozaj funguje tak, ze pride kedykolvek.
Neviem, nehadam sa, nerodila som este. Ale ja by som sa moc nespoliehala na to, ze doktor je stale ready zdvihnut telefon a prist kedykolvek. A pokial nemam 1000% istotu, ze pride kedykolvek, tak to za to nestoji.
JAsne, ze by som pri sebe rada mala niekoho, koho poznam, ale aj ten moze byt po 24h sluzbe, mozu sa mu zatvarat oci a spravi viac chyb ako niekto, kto je pri porode prvykrat.

dupinka
1. máj 2009

podla mna je kazdy doktor schopny a ochotny odrodit babatko.. Vsetko je to o zhode nahod, aky personal sa v danej chvili stretne na boxe, ako spolupracuje mamicka, ako prebieha porod. Vsetko je to individualne a to, ci tam bude dojednany lekar, ktory dobehne napr. z rodinnej oslavy, od svojej rodiny (asi nie velmi nadseny), alebo lekar, ktory je v sluzbe, je podla mojho nazoru uplne jedno.

Ak by si mala problemy v tehotenstve, tak by si zrejme bola sledovana aj v porodnici na rizikovej ambulancii alebo priamo na oddeleni. A to sa uz vie zariadit tak, aby ukon urobili planovane vtedy, ked ma "tvoj" doktor sluzbu...

Ak by ten lekar bol dobry priatel, urobi to nezistne. A cudzi, len zajednany na zaklade odporucani JPP ("jedna pani povedala"), ktory to urobi pre peniaze, si na druhy den mozno ani nespomenie, ako sa pacientka volala, berie to ako kazdodennu rutinu, len lepsie zaplatenu...

Kazdy ma na vec vlastny nazor, neodsudzujem nikoho, je to kazdeho osobne rozhodnutie.

kamila68
1. máj 2009

je to určite individuálne a ka má niekto pocit že chce mať pri pôrode konkretneho doktora nech sa s ním dohodne, ak je to niekomu jedno tak potom nech neodsudzuje toho komu to jedno nie je.

kamila68
1. máj 2009

a určite netreba dávať peniaze dopredu ale ak všetko dopadne dobre a všetci sú spokojní tak potom nevidím žiaden problém

mel30
1. máj 2009

Ďakujem baby za názor, ešte sa chcem spýtať, či mala niektorá cisársky a či po cisárskom mohla stráviť aspoň pár minút so svojim manželom a dieťatkom. Skrátka potešiť sa z nového života.... V Trnave taká možnosť nie je a moja polovička je z toho zúfalá že nebude môcť byť pri narodení dcérky. Budem mať plánovaný cisársky tak by som uvývala aspoň chvílu po pôrode v trojici. Je to tak veľa čo si želám???

ivanapav
1. máj 2009

mel- ja som mala tiež planovany cisársky v Nitre. Hned po porode ma odniesli na pooperačku, kde som bola chvílu s manzelom.Malého odniesli na vyhrievanie a priniesli az po 5 hod.Samozrejme, že na sále som ho uz videla.Takže chvílu s ním budes. 🙂

mel30
1. máj 2009

Ivanapav - mne ide o to, aby s malou bol aj manžel. Aby si ju mohol aspoň na chvílu pritúliť, privítať a aby sme sa mohli tešiť obaja z dcérky.... Čo to je predsa za prístup...cez sklo?

beruska113
1. máj 2009

Kamila 68,

ako si napísala, je to individuálne kto čo chce. Ale určite tu nikto nikoho neodsudzoval.

dupinka
3. máj 2009

baby, a stíhali ste pri pôrode počúvať personál, čo a ako máte robiť? Lebo ja napr. z niektorých sestričiek žasnem, ako potichúčky rozprávajú, že sa musím opakovane pýtať ako nahluchá...

zajo79
3. máj 2009

ledva som stihala dychat,nieto este pocuvat personal...xixi....

ale tatinko este s porodnou asistentkou davali dokopy porodny stol,nieco im neslo nastavit, tak ja som stala nad nimi ako klacali pod stolom a predychavala... 😀

janinad
4. máj 2009

Ahojte dievcata, z diskusie som pochopila, ze v nitre uz je naj nadstandardna izba. Neviete niektora, ci ma aj vlastnu sprchu, co stoji a ci mozu prist navstevy hocikedy? Alebo ako je to s navstevami, ked ste na normalnej izbe? vdaka

dupinka
5. máj 2009

Janinad: izba stojí, pokiaľ viem cca 500 Sk/noc, vybavuje sa väčšinou po známostiach, resp. dajú ju aj inak, ak je náhodou voľná..

Baby, to lekári z gynekologického odd. robia aj pôrodníkov na pôrodnici, majú služby aj-aj? Alebo je to delené?

beruska113
5. máj 2009

Dupinka,

no co ja viem, tak robia aj tam aj tam. KEd som tam lezala, tak naskor mali vizitu na sestonedeli a potom dole na gynekologii. A moj izbovy lekar odrodil moju kamosku, takze urcite robia aj tam aj tam a popri tom aj operuju.

danulik500
5. máj 2009

Baby, musí so mnou absolvovať manžel tehotenskú predprípravu, aby mohol byť pri pôrode??? Ďakujem 🙂

klba
5. máj 2009

baby, v piatok bude rok co som rodila, dr sme nemali vybaveneho ani som to nechcela - nepodporujem vsimne, i ked je to kazdeho osobna vec a neodsudzujem to.

spoliehala som sa na to, ze tam budem s muzikom a snad i dr co nebude mat svoj den bude trochu vludnejsi, ale mozem povedat ze mam dodnes s muzom na porod krasne spomienky aj vdaka super dr. Urbanovi a perfektnym por. asistentkam.

a to som chytila dve smeny, rodila som v noci tak sa striedali a obe smeny boli super, prijemne, chodili ma kontrolovat, pridali aj mile slovo, pohladili, poradili, ja som rada ze som rodila v NR, i ked ma strasili nitrianskou nemockou a o to viac som bola potesena a milo prekvapena.

myslim ze je to aj o pristupe, treba sa drzat pokynov personalu a dupinka to vystihla svojim prispevkom, je to podla mna aj o psychike a zavrsila to tou krasnou vetou "Jeden den bolesti a darujes niekomu ceeeelllyyyy zivot."

Inak mne nikto nepovedal o darovani pupoc.krvi a to som mala bezproblemove tehu a vsetky podmienky som splnala.

henka, uplne ta chapem co prezivas, ja som rodila v 41 tt a uz som sa nevedela dockat, uz mnou vsetko mozne lomcovalo len nech je to tu, tak drzim palce, nech je to uz stastne za tebou a nech si maximka coskoro popestujes. 😵

Dupinka tebe sa to tiez krati, s tvojim optimistickym pristupom to bude radost rodit, drzim palce, uz budes coskoro mamicka. 😵

dupinka
5. máj 2009

Klba, dakujem 😵

Vcera sme boli na prijme, kvoli podozreniu na odtok plodovej vody. Trafila som akurat novu vecernu smenu, prijema sestricka, sedela pri mne cely cas, kym mi robili CTG, kedze maly sa tak vrtel, ze kopal do toho. A aj Dr. Matejka bol velmi prijemny. Vysvetlili, co a ako,..... Bol to plany poplach, aj ked mi to spustilo vytok hlienovej zatky, tak to uz asi dlho nepotrva.

Dufam, ze rovnako prijemny pristup, ako vcera, bude aj pri porode a potom. Len dufam, ze budem stihat sledovat a pocuvat personal, aby vsetko islo ako ma... Tak drzte palce! 🙂

beruska113
5. máj 2009

Klba,

dr. Urbana poznam, bol moj izbovy lekar, ked som tam lezala. Je aj z tej dediny ako ja, sme zistili v nemocke a je to aj kamartov bratranec. Bol super, kamoska tiez unho rodila a nevie si vynachvalit. Tak si mala stastie.

Dupinka, mas to za par, ale ako pisala Klba s tvojim pristupom to vsetko suepr zvladnes 🙂

dupinka
6. máj 2009

danulik, manzel moze byt pri porode, aj ked nema absolvovanu predporodnu pripravu... Poplatok je 16,60 EUR.

ilduska14
7. máj 2009

beruska,nemáš náhodou manžela Peťa? ak áno,tak sme sa stretli keď ste šli v nedeľu do parku,ja som šla s manželom /Števom/ a malou už domov.spoznala som ťa podľa ružového trička čo tu máš na obrázku 😀 a podľa termínu pôrodu čo si mi vtedy spomínala 😉 .
ináč podľa mňa je 300 eur nehorázne veľa.ja som nedala nič,ale dala by som v prípade ak mám vybaveného lekára,ale určite nie 300 eur. 😔 ja som tiež toho názoru,že si zaslúži zaplatiť za to ak rýchlo uteká z domu od rodiny,ale ak je v službe tak zaplatené to má a nepovažujem to za potrebné.Pri cisárskom sa ozaj viac narobia,ale ja mám tiež tú skúsenosť /rodila som normálne/,že viac práce tam odvedie sestrička.Doktorka prišla až keď už bola hlavička vonku. 😉

luciarisko
8. máj 2009

mel 30, ja som mala planovany cisarsky, priatel mohol byt so mnou pred tym ako ma zobrali na salu, hned ako sa maly narodil ho zavolali do tej miestonsti kde ho umyvali, odsavali, vazili....vsetko to mohol kamerovat, ked ho zabalili dali mu ho aj popestovat.potom mohol byt so mnou aj na pooperacke asi hodinu ale po mne bola ese jedna pacienta a ked ju ku mne priviezli musel odist, inak by tam mohol zostat dokedy chcel.

kamila68
8. máj 2009

ilduska a za kolko eur by si bola ty povedzme mesiac 24 hodiín v pohotovosti, kedykolvek ochotna prísť do nemocnice??

stankal
11. máj 2009

ahojte,som na tejto stránke prvý krát
som v nitre krátko a rada by som dostala tip na pediatra (najlepšie na klokočine) keďže mam
len mesiac do pôrodu

ilduska14
11. máj 2009

kamila to teda netuším za koľko by som bola ochotná ísť odrodiť mimo svoj pracovný čas. 😔 lenže toho lekára nikto nenúti brať pôrody súkromne.ak chce tak nech robí len cez svoj pracovný čas a keď má prikázané služby.určite ako som písala by som mu za to zaplatila ale tebe sa nezdá 300 eur troška veľa? ja viem že niektoré ženy sa cítia bezpečnejšie pri lekárovi ktorého poznajú a majú istotu že odvedie dobrú prácu,ale ja som zajednaného lekára nemala a bola som spokojná. 😉 možno by som dala tak max. 180 eur.ale ak niekto má aj 300 aby dal lekárovi ja to určite neodsudzujem.to je každého osobná vec.ja som len napísala že to považujem za veľa a aj naďalej si to myslím.len sa budem opakovať,ale ako som písala určite si zaslúži nejaké peniaze za pôrod mimo služby ale my sme určite neboli v takej finančnej situácii že by sme si mohli dovoliť dať 300 eur.a myslím že veľa mladých rodín je na tom tak.a ani si nemyslím že ak by dostal napr. tých 180 eur,alebo 300 eur ten pôrod by odviedol rozdielne. 😉 ale to je len môj názor a v žiadnom prípade neodsudzujem ani nepresviečam nikoho kto má opačný názor.koľko ľudí toľko názorov. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre