Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

jasmi289
26. nov 2011

@callex a ešte som zabudla,rukavičky ak bude treba aby sa ti bábo nepoškriabalo....

marvis
26. nov 2011

@25nikolla Ahoj,takze babatka sa mozu ukazat len cez sklo,von na chodbu sa nemozu brat.Nechaju sa vnutri a ty mozes vyjst na chodbu.Je tam dost prievan ked su otvorene dvere, 😒
Pre babatko potrebujes len jednorazove plienky a vlhcene obrusky.Oblecenie pre male daju oni.Ja som mala este deku,keby bolo chladnejsie.A oblecenie pre babo staci ked ti prinesu v den odchodu domov.
A jednorazove podlozky su urcite potrebne,to pytaju hned ako ta privezu z porodnej saly,Mne stacili 2kusy.

25nikolla
26. nov 2011

@marvis dakujem,aspon budem v obraze 🙂

callex
26. nov 2011

@jasmi289 mam 6ks podloziek tak to bude hadam dost.treba aj latkove plienky?pod hlavicku a na balenie na siroko?

misi76
26. nov 2011

@marvis a do tej návštevnej miestnosti medzi šestonedelím a novorodeneckým nemôžem ísť s bábom?

romcha
26. nov 2011

kočky dnes mi známa,detská sestrička povedala,ze na nadštandarde v nitre je nejaky bacil,ze im odtial prislo babatko samý pľuzgier...tak super na tom je,ze ja sa tam chystam bud dnes,alebo zajtra,ked to na mna pride. a chcela som nadštandard... ☹

zuzik270
27. nov 2011

@callex jasne, že lekari nechcu veľmi zazmluvňovať, lebo z tych penazi im ide iba mala časť a zvyšok zostáva nemocnici. Su radšej, ak im dáš do vačku, to je všetko ich. A nemaš i tak istotu, že sa nič nestane. Zazmluvnený lekár či inak vybavený Ti nezaručí, že všetko bude ok.

zuzik270
27. nov 2011

@romcha treba si vziat so sebou deinfekčný a všetko si prestriekavať napr. Desprej. A čo najviac mať babo pri sebe a najmemenj ho dávať sestričkam, aby bolo s malými rómami čo najmenej, lebo cigánok rodí v Nr veľmi veľa.

jasmi289
27. nov 2011

@callex podložky ti stačiť budú jasné,nie látkové plienky som myslela,tie nepotrebuješ tie dávajú erárne....pampersky,alebo aké budeš chcieť používať.

callex
27. nov 2011

@jasmi289 vdaka za info. 😉

callex
27. nov 2011

@romcha potom cakame na tvoje zazitky...a vela stastia a nech to dobre dopadne.

naty1987
27. nov 2011

@marvis a kde tie jednorazove podlozky kupim normalne v lekarni???ci v detskom obchode
@poisonblu myslim ze kojenie je dost o psychiky ked si budes vraviet ze kojit nebudes tak asi vazne nebudes ale drzim palce aby sa mliecko rozbehlo a ake kvapky to mas doma?? ja som nieco nazhliadla v casopise ale moc tomu nejak neverim....kamoska mi vravela ze je super caj pre dojcacie zeny obcas vinea a sestricka u gyn. mi odporucila pivo 10-ku 😀 ze uz aj teraz si mozem dat a potom aj po porode je super babetka lepsie spia a mliecka je viac no vyskusam
@romcha teeda no to mas ale stastie ale myslim ze to tam musia nejak vydenzifikovat aby ta izba bola pouzitelna nie???

malinovka333
27. nov 2011

@naty1987 tie podlozky kupis už aj v tescu, dm, kauflande, ja som vineu zacala pit už v porodnici a pijem ju doteraz a aj caj pre kojace matky,myslim ze mi to celkom pomaja lebo maly bude mat 5mes a stale ho iba kojim,tiež som tomu caju moc neverila ale pomaha mi. musis sama zistit 😉

fanny3
28. nov 2011

@romcha Potvrdzujem bacila v NR, malinky mal pod pazuskou 2 cm zahnisany pluzgier, na nadstandarde sme boli len 1 poslednu noc...mal len tento jeden, uz to ma vysusene od vodicky od pediatricky. Dufam ze sa mu uz nic nevytvori.

danuska2568
28. nov 2011

ahoj mi sme nelezali nahodou spolu na izbe lebo taka povedoma si mi ako keby sme spolu lezali na izbe

danuska2568
28. nov 2011

@dazdovka rooming sa mi tak zda ze tam neni ano deti odnasaju prec ale podla toho ako by ste isli rodit lebo ked budete rodit normalne tak vam donesu dieta za dve hodiny a ked sekciov tak tusim az na treti den

katema
29. nov 2011

@callex a odporucam aj antibakterialne mydlo, ktore netreba zmyvat vodou 😉

callex
29. nov 2011

@katema mam tekute detox..a este teda pribalim aj dezinfekcny gelik.vdaka.

babatienko27
29. nov 2011

kocky a ako je to je plienockami co donesem babu do nemocky to odovzdavam sestricke , lebo som pocula ze mozem doniest pampiesrky a babatku daju aj tesco plienky co maju po ruke ze niektore ciganky tam donesu hocjake plienky a tam to nerozdeluju ze druhe dostane napriklad moje je to pravda ci ako to je ?? velmmi dakujem

marvis
29. nov 2011

@misi76 Nie babo musi ostat na sestonedeli,ale ty mozes vyjst von na chodbu.babo mozes ukazat len cez sklo.

marvis
29. nov 2011

@naty1987 daju sa kupit aj v lekarni,ale aj bezne v obchode,.napr.tesco,hypernova.alebo aj v drogerii.Ja som ich kupila v hypernove,Bolo ich tam 5ks.

march7
29. nov 2011

@zuzinr děkuji za informace. Poprvé jde trošku o strach a že nevím, do čeho jdu. Pokud mě čeká v budoucnu další porod, zvážím i bez epi

bosacka
29. nov 2011

@babatienko27 - moja mala vzdy take plienky, ake sme priniesli a ked mi vracali balik+vlhcene, bolo na nich poznacene cislo izby a postele. mozno sa niekedy stane, ze daju inu plienku, ale standardne to nerobia

malinovka333
30. nov 2011

@babatienko27 ty mas plienky pre babo u seba na izbe,ked ti ho idu kupat alebo beru preč pytaju si plienku, mne sa raz stalo ze som dala pampers a maly mal nejaku inu ale neriesila som to bolo to iba raz,a ked som to zbadala rychlo som si ho prebalila zas do svojej 😀 alebo ked ti zoberu vlhcene obrusky mne tam nane napisali priezvisko maleho

callex
30. nov 2011

baby chcem sa spytat v com ste boli pobalene do nemocky..mne to vychadza na kufor kde mam zvlast tasku s vecami na porodnu sal a potom veci na 600nedelie a pre babetko.len nechcem aby sa na mna krivo pozerali ze s cim som sa to dotrepala...ale zase mat tri zvlast tasky sa mi tiez nechce terigat.

misi76
30. nov 2011

@callex ahoj, ja som pobalená v jednej veľkej cestovnej taške (tú som si kúpila origoš na túto príležitosť) a na pôrodný sál v menšej, len také najnutnejšie veci a potom plienky do ruky. A manžel pri odchode donesie veci pre drobcov. Tiež som sa nechcela baliť do kufrov, tak som si kúpila tašku a pri cestovaní s deťmi ju aj využijem.

lenuska20
30. nov 2011

@babatienko27 mne sa tiež nestalo, že by mal malý nejakú cudziu plienku, vždy ked ho zobrali na dlhšie, tak si plienku odo mna vypýtali a na vlhčené utierky napísali priezvisko.
@callex ja som bola pobalená vo velkom kufri a zvlášť tašku na sálu, nemusíš sa báť, že by sa krivo pozerali, ono sa tých vecí dosť nazbiera...domov som šla nabalená raz tolko 😅

jasmi289
1. dec 2011

@babatienko27 mne sa tiež nestalo,že by malá mala inú plienku.Tak ako píšu baby,napísali si meno na vlhčené obrúsky a odo mňa si vždy pýtali plienky,Ale v tej vaničke,kde som mala malúa brali ju preč som vždy ešte pre istotu nechala 2 plienky a aj dudlík,keby niečo...

babatienko27
4. dec 2011

mamicky co ste rodili v Nitre ktory porodnik Va rodil ?? a ste spokojne ??dakujem

nelinka0401
5. dec 2011

@babatienko27 ja som mala pri malom dr.Lajtmana a bola som s ním veľmi spokojná..bol veľmi milý,všetko mi vysvetloval,rozprával sa somnou.aj sestričky som mala ok. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre