Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

yashmin
4. jan 2012

@kkkika no tak to si este celkom dobre dopadla mna tiez rodil Matejka (sekcia) super jiska sestricky super ,ale sestonedelie hnus drzost arogancia asi po 5 h ma previezli z JIS.ky na oddelenie prednostka Durisova arogantna namyslena,ktora si mysli ze je asi nieco viac ....mala som nadstandartnu izbu za 35 euro aj s navstevnikm same mravce a nejake cierne chrobaky...sestricky nervozne ze mamicky a nevedia rodit to podotykam vykrikovala na chodbe ,ze syn nechcel jest 7h to bolo normalne lebo bol spave dieta sesricka chrontabve nechty a robi s detickami a ako hovoris ked konecne zacal papat tak mi hozobrali...no a inak jeden den mi bolo dost zle tak som sla za sestrickou nech ohlasia dr myslis ze niekto prisiel.jaj a na sekciu som bola objednana na pondelok v piatok rano mi volal prednosta ze v sobotu hladna smadna mam prist ze to spravia skor(ale aspon tam bol klud)..
no ja Nitra uz nikdy viac!!!.

kkkika
5. jan 2012

@yashmin ufff no ďakujem pekne. Niektoré tie sestričky sú naozaj katastrofa. Jedna moja známa mi veľmi pravdivo povedala, že aké sú tie sestričky vlastne chúdence, keď otupeli k niečomu takému úžasnému a dôležitému, ako sú bábätká a čerstvé mamičky. Ale zase nájdu sa tam aj milé a starostlivé, no holt, niekedy má človek smolu. Len je smutné, že na SK je človek vo vzťahu so zdravotníckym personálom tak trochu za debila. 😠 (hlavne keď sa na niečo sťažuje, automaticky mu dajú nálepku "problémový pacient").

katka143
5. jan 2012

viete mi niekto napísať ako vyzerá tá nadštandardná izba v nitre a koľko sa platí za deň?chcem vedieť či sa to vôbec oplatí,priplatiť si 😕

mianpa
6. jan 2012

Ahojte,ja mam ist rodit začiatkom juna do nitry no ako tak čítam normalne mi slzy teču od zhrozenia, a to že sa epiduralka nedava no to ma ešte viac dorazilo, som sa spoliehala že epiduralka bude a to že v roku 2012 bude pôrodnica bez epiduralky ma ani nenapadlo, ved to už aj u nás na myjave davaju epiduralku len čo ked tam niesu pôrodnici a gynekologovia ale mäsiari. neviete niekto po kolko byvaju na izbach obyčajných, a ake su tam wc a sprchy, a ako to je ked si zaplatite gynekologa, či sa ten prístup nejako aspon zlepši?či sa vlastne ta nadštandartna izba oplati.chodim do hlohovca k DR. Breštanskemu tak sa spolieham na to že ma odrodi jeho syn tej je vraj v pôrodnici v nitre. Ďakujem zatial

lenuska20
6. jan 2012

@mianpa mne robil mladý Brešťanský sekciu a bol super 😉 na obyčajných izbách ste po dve, ja som mala to šťastie, že som tam bola celý čas sama...jedny kúpelne wc-ka sú renovované pekné, tie druhé sú staré, ale tak da sa no do sprchy by som bez šlapiek určite nechodila...a ja som gynekologa zaplateného nemala, ale určite sa sťažovať nemôžem a to som tam ležala 3 týždne pred pôrodom a sestričky boli zlaté, ale tak výnimky sa nájdu všade
@katka143 na najdrahšej nadštarndej máš telku, chladničku, sprchu wc-ko+návšteva, za druhú sa platí myslím 25 eur, tam sprcha, wc, telka ale je pri výťahu...a tretia je sprcha, telka a wc je spoločné s ostatnými

mianpa
6. jan 2012

jeho otec je perfektny tak to verim že aj mlady je ok. no ved radšej si ho zaplatim, nahoda je blbec, natrafit na nejakeho tupca, na strednej som chodila praxovat do nsp skalica a tam ked sme boli pri pôrode by človek žasol nad niektorimi lekarmi. dakujem za info ešte nejako tu epiduralku doriešiť, bo bez nej asi priatela k pôrodu nedostanem. uvidime ale aj tak som zostala mimo že tam nieje.

katka143
6. jan 2012

@lenuska20 dakujem za info,aspon mám nejaký prehlad 😉

zuzik270
8. jan 2012

baby prosim Vas , kedy Vam davali ten papier, s ktorym sa ide na matriku po rodny list? Hned po porode, ci na kolky den? diky

bobsent
9. jan 2012

@mianpa neboj, neplaš sa 😉 ja som rodila pred rokom a nemôžem nič zlé povedať-a to som teda dosť fajnový a háklivý pacient 😀 ešte aj zdravotník...
mala som najlacnejší nadštandart, sprcha a samostaná izba, po komplikovanom cisárskom to bolo na nezaplatenie lebo som tam trčala 11 dní...deň stál tuším 16eur. a pustili za mnou aj manžela s povolením primára lebo som sa mala zle.
personál bol väčšinou príjemný aj menej príjemný ale vyslovene zlú skúsenosť nemám, všetko v norme. nuž boli sestričky že by sa dalo kritizovať ale prevláda to lepšie.oddelenie čisté, aj gynda dole, čo pred rokmi nebolo to bol hrozný chliev. ani jeden lekár sa nechoval ako mäsiar 😀
akurát nemenovaná dr. z novorodencov na najvyššom poste no coment...a ešte taká 12ročná doktorka tiež z novorodencov.
nuž, bez bolesti to nebolo, ale čakala som oveľa horšie -oddelenie prístup a tak. jasné že ak má niekto komplikácie zapamätá si to na celý život-možno takto vznikajú rôzne fámy o nemocniciach.
všade sú aj dobrí aj zlí...
držím palce, ale rozhodne sa oddelenia báť nemusíš.

bobsent
9. jan 2012

@kkkika alebo úzkostná matka 😀 to je teraz najviac trendy...

kkkika
9. jan 2012

@bobsent no, alebo 😀
ešte som aj rozmýšľala, čo by spravili v NR pôrodnici, keby si tam žena doniesla pôrodný plán (mňa sa to síce už netýka, kedže ja som po 2 sekciách a normálny pôrod mne už nehrozí). Šak tam by ju vykopli cez dvere aj s jej pôrodným plánom. Máte niektorá z vás skúsenosti s použitím pôrodného plánu v NR nemocnici?

mianpa
9. jan 2012

@bobsent no ved to práve že aj ja som zdravotník možno preto sme také opatrné bo vieme ako to na oddeleniach chodí.najviac ma však znepokojuje ta epiduralka, no nič 18.1. mam ist k Breštanskemu st. na poradnu a budem to muset nejako vyzistit. ale dakujem za povzbudenie si zlatá.

mitka2007
9. jan 2012

ja som bola spokojna takmer so vsetkym.jedine,co sa mi nepacilo bolo,ze tam pobehoval nejaky pater Kamil.to ma dost zarazilo.normalne mi zaklopal a vosiel do izby.som na neho pozerala ako puk.ved co keby si vetram rano,alebo daco podobne?

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mitka2007
10. jan 2012

@malinovka333 no ale?nema tam co hladat.chlap na sestonedeli.to uz mozu rovno manzelov za nami pustat.ja som akurat isla na pasy ked mi zaklopal.ze ja som pater Kamil.a ja ze a?co potrebujete?uz si nepamatam co drmolil,myslim ze nieco o krste?

zuzik270
10. jan 2012

@kkkika By si o Tebe pomysleli že si neni kompletna a pekne by Ta poohovarali za chrbtom že aka šiši pacientka 🙂

zuzik270
10. jan 2012

@mitka2007 jemine a čo ak by si prave kojila ? ja by som sa prepadla od hanby asi xixi 🙂

zuzik270
10. jan 2012

@malinovka333
@malinovka333 a to nemohla sestrička spisať zoznam , kto sa chce vyspovedať? aby on farar behal po intimnom šestonedeli hrozne

mitka2007
10. jan 2012

@zuzik270 no ved toto.ja som ostala na neho pozerat,ako na zjavenie 😀 😀 😀 .a nemal ziadne take nie navleky na topanky,jednoducho si tam len tak klopka na dvere a ..... 😀

katey
10. jan 2012

Ja som sice este nerodila,ale rozhodne viem,ze nitra to nebude.po tom,ako sa ku mne spravali na gyn odd po tom,co som potratila,viem,ze uz tam nevkrocim .ked este nebolo iste,ci som o babatko naozaj prisla,ich cely zaujem spocival len v otazke"kolko ste minuli vloziek?" a "vy ste ta co ide na cistenie?" nemozem povedat,sestricky boli mile a jediny naozaj ludsky doktor bol Sipos,taky mlady,ktory sa so mnou prvy bavil ako s clovekom,ktory ma nejake city.ostatnym nepomahal ani moj titul (ako ste vyssie pisali,ze potom su milsi).a ked ma po zakrku vyprevadzali ze kludne mozem robit to,co do teraz,som ostala v uzase.tolko moja skusenost

mitka2007
10. jan 2012

@katey ☹ ☹ ☹

misinn
12. jan 2012

ahojte, da sa v nitre zaplatit aj izba pre dvoch? ze by som tam mohla byt s manzelom? 🙂

attena
12. jan 2012

@misinn ano da ak je volna tusim na den stoji 35eur,ja som mala tu za 25

misinn
12. jan 2012

@attena dakujem ti, da sa aj rezervovat, alebo je to podla toho ako to vystihnes?

lumire
13. jan 2012

Ahojte baby, neviete náhodou či púšťajú domov z NR pôrodnice aj cez víkendy?

jasmi289
13. jan 2012

@lumire nás púšťali domov v nedeľu,tak určite áno.

attena
13. jan 2012

@lumire pustaju ja som isla v sobotu 🙂

attena
13. jan 2012

@misinn no ja som tam koli tomu ked som ju chcela rezervovat volala 3x vtedy sa nedalo, povedali mi ze ked pojdem na prijem tak tam sestricke mam nahlasit,no vtedy zas ani jednu nemali volnu,su tam 3 ale iba 1 kde mozes byt aj s manzelm,ja som mala stastie ze som rodila na druhy den a vtedy sa ta ktoru som chcela uvolnila

misinn
13. jan 2012

@attena dakujem za info, aj som si myslela ze to tak funguje 😒

attena
13. jan 2012

@lenuska20 tak to si mala veeeeeeeeeeeelke stastie ,sice som sa s nim iba raz stretla,pri odbere plodovej vody,ale bol super,a vela mamiciek si ho chvali

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre