Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

nanulik
23. mar 2011

@martina398 pretože v NR majú málo anesteziologov a tých "šetria" keby bol nejkaý vážny prípad. a obyčajný porod to asi podla nich nie je. napr. viem že cez víkend nedávajú.

neboj zvládneš to 🙂ja som sa tiež bála ako čert kríža a moj syn to vyriešil za mna 😀 vôbec sa neotočil tak som mala sekciu

martina398
23. mar 2011

@nanulik uff,tak to budem musiet rozdychat a zmierit sa s tym,ze to bude bez epi 😒

pegy
23. mar 2011

@nanulik prosim ta, ked sa maly neotocil, mala si asi planovanu sekciu, cakali az do terminu alebo si rodila skor? ake su v Nr zvyklosti? Nastupila si do porodnice den vopred, ci ako? Moj maly je tiez koncom panevnym, tak zatial cakam co bude.

nanulik
24. mar 2011

@pegy ahoj 🙂 mna moj gyn. poslal dosť neskoro na rizikovku do porodnice. prišla som tam v pondelok 11.10. robili mi prietoky a ozvy a potom som bola za primárom aby určil dátum sekcie. termín som mala 21.10. tak mi povedal aby som prišla v piatok 15. a 16. v sobotu budú robiť sekciu. lenže v piatok mi volal mlynček že majú plno aby som prišla v nedelu ráno na siedmu. aby som od večera nič nejedla a nepila že sa bude robiť zákrok priamo v ten den.takže ked som v nedelu ráno prišla na príjem a sestričke som povedala že som prišla na cisársky, kukala na mna ako tela na nové vráta 😀 😝
okolo deviatej ma brali na sálu a 10.15 bol ten náš zázrak na svete 😵

pegy
24. mar 2011

@nanulik aspon si to mala rychlo za sebou 🙂 A lepsie doma ako tam trcat niekolko dni pred zakrokom, no netusila som, ze cez vikend robia planovane sekcie! A bolo len par dni pred terminom, takze uvidim....ked ja by som brala uz aj na konci 38tt

elsanka
25. mar 2011

@martina398 ja mam znamych lekarov v NR, a jednoznacne mi povedali, ze epi v NR nie, jednoducho si ju ani nezaplatis, mas jedinu sancu, rodit cisarskym a tym je vsetko vybavene...... Ja som moje prve dieta rodila s epiduralkou, nemala som ziadne vedlajsie ucinky a mozem len potvrdit, ze to bolo fantasticke, vedela som o vsetkom, vsetko som citila, na vsetko som reagovala, ale bezbolestne a mohla som si uzit chvilku narodenia mojho dietata pri plnom vedomi....bol to krasny pocit a teraz , by som si to chcela opat zopakovat. Kedze v NR to nejde, budem rodit v LV, tam je to bez problemov......

kathrin6
28. mar 2011

Ahojte. neviete my prosim povedat co vesto si treba zo sebou teraz zobrat do porodnice v nitre pre mna a pre babatko?Neexistuje nejaky zoznam.
Velmi pekne dakujem za radu.

anelisa
28. mar 2011

ahojte, prave som citala na jednej stranke, ze v NR neakceptuju porodne plany. Ake mate skusenosti? Dakujem

dadulajda
28. mar 2011

@kathrin6 ja mam zoznam vytlaceny, mne ho dala sestra uz ani neviem odkial, ak chces ti ho mozem poslat na nejaky mail su to 2 strany..pisat sa mi to nechce 😀

dadulajda
28. mar 2011

vo februarovom cisle Mama a Ja je zoznam porodnic nitrianskom kraji a porovnanie podmienok a ta nitrianska moc nebodovala...viacej toho maju v topolcanoch..a to ide len o blbosti ako hudba, aromalampa, rebriny, porodna stolicka a nezabudajuc ze tam maju bazen... takze zacinam zvazovat kde rodit. 😒 🙂

zuzuzaa
29. mar 2011

@dadulajda nezabudni ale, že v prípade nejakého vážnejšieho problému dieťaťa, bábätko prevážajú do Nitry, pretože Nitra je lepšie vybavená, čo sa týka starostlivosti o dieťa. Matka v takomto prípade by zostala v Topoľčanoch. Ja som rodila v Nitre pred pár týždňami a môžem povedať, že som bola spokojná. Ako s lekármi tak aj so sestričkami na šestonedelí aj na novorodeneckom oddelení.

dadulajda
29. mar 2011

@zuzuzaa a mala si babatko pri sebe? alebo ti ho len nosili. ja by som sa chcela co najviac pozerat na maleho lebo je to moje prve a strasne sa tesinkaam. 🙂 🙂 a este taka vec....rozmyslala som, ze si nedam konkretneho doktora na porod, myslis ze su taki mili ze ma odrodi hocikto?

zuzuzaa
29. mar 2011

@dadulajda bábätko som mala pri sebe. Rodila som v noci, ráno okolo piatej ma previezli na oddelenie a malého mi priniesli okolo deviatej. Mala som ho pri sebe do večera do deviatej, potom ho na noc zobrali, že nech sa vyspím a priniesli mi ho ráno o pol štvrtej. Odvtedy by bol stále pri mne, ale on mal žltačku, takže musel ísť na fototerapiu ešte na jednu noc. Ale keby nemal, mala by som ho pri sebe stále, Ja mám tiež prvé dieťa a tiež som sa na neho nevedela vynadívať 🙂 🙂 Keď mi ho sestrička ráno po pôrode priniesla, vyhŕkli mi slzy 🙂 🙂 Inak doktora som nemala ani ja nijakého dohodnutého, Myslím si, že sú tu dobrí doktori, ja mám dobrú skúsenosť.

dadulajda
29. mar 2011

@zuzuzaa tak to som rada ze ste obaja v poriadku a to ta uz pustili domov? kolko dni si tam lezala. a babatku po kolkych dnoch presla ta zltacka?

klba
30. mar 2011

kocky kuk na toto video z nitrianskej porodnice. 😉
http://www.nitricka.tv/buxus/generate_page.php?...

zuzuzaa
30. mar 2011

@dadulajda porodila som v stredu a domov nás pustili v nedeľu. Žltačka prešla po tej fototerapii, to znamená, že bábätko bolo na 18 hodín pod fialovým svetlom a nosili mi ho len na papanie.

zajo79
30. mar 2011

@klba fuuuu-... zacina mi byt divno, ked si predstavim co ma caka

zajo79
30. mar 2011

@dadulajda samozrejme ze ta odrodi sluzbukonajuci lekar 😎 😎

reisi
30. mar 2011

@klba ako krcok? Poslucha?

zuzana_1
30. mar 2011

ahojte kocky 🙂 mam otazku navas..neviete nahodou, ci sa da v nr porodnici pouzit porodnicky gel Dianatal?

klba
30. mar 2011

@zajo79 klidek, 😎 zmaknes to, ty si uz skusena rodicka 😉 a vies ako to tam chodi, tych par dni zmakneme, skor doma to bude prve dni narocne. 😝

@reisi bola som dva tyzdne v nemocke, isla som do rizik. poradne a hned mi vypisali na ten den hospitalizaciu, az do placu mi bolo, 😔 vobec som s tym neratala, krcek sa mi skratil na 1 cm a otvorena som bola na tesny prst,
povodne som tam mala lezat cca 6 tt, ale kvoli nedostatku miesta ma pustili domov nech dodrziavam kludovy rezim.
Zatial je to ok, aj ked pri drobcovi kludovy rezim nepoznam, 😝 len sa obavam co mi povedia v piatok, zase ma caka navsteva rizik. poradne a dufam ze ma znova nedaju lezat do nemocky, potom dam vediet ako som dopadla, ak sa neozvem do nedele tak lezim zase v nemocke. 😖

zajo79
30. mar 2011

@klba dakujem za prejavenu doveru 😅

a este co mam depku...z 5 dni stravenych v porodnici.

klba
30. mar 2011

@zajo79 bude to ok, 😉 ked budes mat drobca pri sebe dni ti ubehnu ako voda, ani sa nenazdas a budete vsetci spolu doma, 😉 mne sa tam dni vliekli kedze som tam lezala ako tehulka a len som tisko obdivovala druhe miminka, ale este bolo na prichod na svet skoro. 😉
my sme uz kupili vlacik Tomas pre drobca, to bude darcek od sestricky, 😉 nech mu nie je luto ze sa maminka viac venuje sestricke a uz som nakazala svokre a nasim nech donesu nejaky darcek aj malemu ked pridu k nam pozriet babatko, aby nebol smutny ze bude v uzadi a uz nebude jedinacik. 😅

zajo79
30. mar 2011

Vraj kvoli pediatrom... nechcem dat maleho ockovat... takze si to tam s pediatrami asi uzijem.

zajo79
30. mar 2011

@klba a uz to mame fakt za par.... co hovori doktor? nechysta sa to skor?

klba
30. mar 2011

@zajo79 no to ti nezavidim, 😅 😝 to si asi fakt uzijes, ale snad si vybojujes svoje.
no uvidim v piatok co mi v nemocke povedia, 😅 snad ma tam neposlu lezat, verim ze to potiahneme aspon do 38 tt, dnes som zacala 34 tt, ale aspon mi v nemocke dali injekcie na dozretie plucok, tak sa uz o kustek menej bojim predcasneho porodu, aj kamoska mi robi pri nedonosenych detoch, tak ma celkom upokojila, aj ked obavy stale su. 😅

zajo79
30. mar 2011

@klba uz 34tt.. to uz je ok.

matko sa narodil 36tt plus 3dni..a mal 3,5kg... takze ja dufam ze aj teraz to bude tak neako...teda v takej vahe a mohlo by byt aj tak skorsie..

reisi
30. mar 2011

@klba a ktory Dr bol v rizikovej ambulancii? Ale tie dva tyzdne ti urcite pomohli trosku maternicu skludnit a uz bude dobre. V 34tt ta nazad lezat neposlu uz pojdes az rodit 😉 Drzim palce nech je to v 38tt to je ideal.

Mna dnes moj Dr. super ukludni, tak som nadmieru spokojna. Ked je krcok skrateny a aj otvoreny a drzi a nemeni stav, tak je to oki.

klba
31. mar 2011

@reisi v rizik poradni bol Dlugos, ale doktori sa tam stale menia, vzdy je tam iny dr.
a poslat lezat ma mozu aj v 34 tt, bolo tam kopec tehuliek co boli napr. aj v 35-37 tt, niektore tam boli tyzden a niektore aj mesiac, so mnou lezala baba co tam bola mesiac a tiez mala skrateny krcek ale bola viac otvorena.
A s tym krckom mas pravdu, ak drzi je to ok, dufam ze to tak bude aj u mna, zajtra podam info. 😉

@zajo79 verim ze este par tt potiahnem, este si chcem uzit tie posledne tt ako tehulka, najlepsie do terminu porodu, 😉 podla MS som sice teraz uz 36 tt, ale podla sona a mojich vypoctov snazenia mi vychadza neskorsi termin porodu o rovne 2 tt, z toho aj vychadzam. 😉

reisi
31. mar 2011

@klba minule ako som cakala na mojho Dr. v nemocnici som videla ako baby vycakali do tej rizikovej, vsak to je tam na nervy, vysedavat... 😝 Rozpravala som sa, ze sa menia dr. a ze to nie moc dobre...lebo ked ta kazdu chvilu vidi druhy nevie posudit ci sa krcok zmenil/nezmenil a pre istotu supnu lezat...
Ked som lezala v nemocnici tak mi Dr. hovorili, ze v 36tt ked nie su ine problemy tak pustaju domov a zena nie je otvorena viac ako na dva prsty...aj pri dcere ma tak pustili sice to bolo pradavno ale ze je to ok... ze to je uz normalny nalez a tyzden ked je babo donosene.

Drzim place nech ti dopadne kontrola co najlepsie a uzijes si posledne tyzdne doma a v pohode! Daj potom vediet 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre