Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

poisonblu
11. feb 2013

@misuka05 zvladnes aj bez epi....ja som nad epi nikdy nerozmyslala...

misuka05
11. feb 2013

@poisonblu tak nič iné mi nezostáva 😀.. hm len sa bojím teraz že mi tam drahého nepustia pri pôrod a ani na nadštandart lebo je chrípková epidemia a že nepušťali pred 2 týždňami ani oteckov k pôrodu, takže neviem ako to je teraz a keďže to môže byť každým dňom tak len dúfam, že to už nebude aktuálne :(

vejkkka
12. feb 2013

@misuka05 určite je cigánka 😀

vejkkka
12. feb 2013

@zdenushka a koho máš gynekológa??

vejkkka
12. feb 2013

@dandellion a kedy si rodila?? ja som tiež v decembri a nemôžem povedať krivého slova ja som bola maximálne spokojná. Len detská doktorka mi sakra vadila.

zdenushka
12. feb 2013

@vejkkka nechcem ho tu menovať, on sem chodieva na tieto fóra a stále na ne nadáva. ale nepracuje v nemocnici, je v jednom centre.

happy988
13. feb 2013

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Po vasich reakciach na Nr nemocnicu veru niesom uplne odhodlana tam ist. Neviete mi odporucit nejakeho super aktualneho porodnika? uz som rozhodnuta si aj zaplatit ak bude treba len nech je vsetko v poriadku. A este by som sa vas chcela spytat ako casto ste chodili ku svojmu lekarovi pocas tehotenstva konkretne tak v 3-4 mesiaci? Dakujem velmi pekne

lenka22115
13. feb 2013

ahojte mamičky 🙂 chcela by som sa spýtať vás ktoré ste mali cisársky v nitre ako to prebiehalo? teda lekára si asi vybrať nemožme či?? a ako je to s návštevou partnera...chcela by som aby bol čo najviac pri mne aj ked viem že priamo pri sekcii nemože byť.a mám strašný strach aj z cievkovania a celkovo zo spinálu. čakáme jednovaječné dvojičky a tak ešte neviem kedy presne budem rodiť, každý lekár hovorí iné :D ale nakolko mám len jednu placentu pre obe povedali mi naposledy že najneskor v 35. tt. a na pásy sa chodí odkedy a kde??

slavkav
13. feb 2013

@happy988 ja som rodila v NR pred 2t a bola som spokojna. so zazmluvnenim ti nepomozem - moj dr sa nedal zazmluvnit. ale baby ti isto niekoho poradia - ja som tu v NR kratko, tak ich velmi nepoznam.

@lenka22115 ja som mala sekciu tu v NR. Lekara si mozes vybrat - ak bude suhlasit - na zmluvu na zazmluvnenie. s partnerom ti neporadim, moj mm sa tiez chystal, ale zrovna v ten den zakazali navstevy, tak ho nepustili. cievkovania sa neboj - mne to tak sikovne taka mlada sestricka dala, ze som to ani necitila. spinal sa tiez da prezit 😉 lepsie ako celkova - aspon budes pri vedomi 😉 ak mas otazky, pytaj sa 🙂

lenka22115
13. feb 2013

slavkav a aký je poplatok za zazmluvnenie lekára ? a ake všetky vyšetrenia robia pred cisárskym a kde vlastne...mám z toho troška obavy čím viac sa blížim k cielu teraz končím 29 tt.

lenka22115
13. feb 2013

A ešte žienky mám otázku že či može byť muž pri cisárskom v spinále?? niektore hovoria že to povolia ine zasa že nie.....

slavkav
13. feb 2013

@lenka22115 to neviem, ja som si nezazmluvnovala. vysetrenia - interne a anestezilogia. a neboj sa 😉
a co sa tyka pritomnosti mm - tak mne povedali, ze priamo na sale nie, ale ze niekde mimo - a ze potom moze byt pritomny pri kupani a vazeni malinkeho ... ale ci to tak naozaj je - neviem

mia12345
13. feb 2013

Ahojte baby, keďže som prvorodička, tak to neviem potvrdiť na 1OO %, ale kolegyňa rodila v decembri sekciou a tam boli lekári striktní. Na sále jej partner byť nemohol, aj keď bola len v čiastočnej anestéze. Pri kúpaní malého a pri tých bežných činnostiach už mohol byť, fotiť atď.

3kolka
13. feb 2013

@lenka22115 ja som rodila tiež cisárskym v spinále a mm bol vedľa v miestnosti kam odniesli malú,pofotil atď,potom bol so mnou na izbe kam ma previezli z toho operačného stola.Kamoška rodila cca pred 3týždňami a tiež jej priateľ bol tam v tej miestnosti a potom s ňou na tej izbe...

mia12345
13. feb 2013

A čo sa týka zazmluvňovania pôrodníka, tak je to zbytočné. Máme tu v NR jednu známu a ona sa sama vyjadrila, že to je zbytočné. Stále je pri tebe pôrodná asistentka, tá vedie celý pôrod a pomáha ti. Lekár príde už len na "finále", čo je niekedy len 15 minút a keď je potrebné tak zašije. To je všetko. Cena sa pohybuje vraj okolo 300-400 euri, čo sa mi hzdá priveľa. Veď za to máme pre naše detičky kočík ! A čo sa týka personálu, cca 2 roky do zadu sa to tam dosť prestriedalo, takže lekári sú v pohode, až na jedného, ktorého by som nerada menovala, keďže ho osobne nepoznám :D Sestričky sú milé, ale ak je niekto drzí - správajú sa aj oni tak isto. Je pravda, že toho majú veľa, ale ak sa im dá, tak zodpovedajú a ukážu mamičkám čo treba. Takže žiadne strachy. Aj mňa to ešte len čaká , ale nejako si to nepripúšťam :D

vejkkka
13. feb 2013

@mia12345 Presne tak ako si to opísala. JA nemôžem povedať krivého slova bola som spokojná zo všetkým no až na tie bolesti 😀

mia12345
14. feb 2013

@vejkkka mňa to ešte len čaká 🙂 nejako bude a verim, že keď to prežili iné, nebudem výnimka 🙂

vejkkka
14. feb 2013

@mia12345 A ideš rodiť cisárskym?? Ja som rodila normálne ale ti poviem, že v tom okamihu keď máš kontrakcie je to katastrofa nedá sa to ani opísať. Ešte keď som bola tehotná som to strašne chcela mať za sebou a keď prišlo na lámanie chleba tak som to ľutovala. Bola to moja najhoršia noc v živote :D

mia12345
14. feb 2013

@vejkkka Malinká je otočená pekne, hlavičkou dolu. Takže zatial to vyzerá, že pôjdeme prirodzene. Ale skoro všetky moje kolegyne a aj kamošky išli normálne a potom cisárskym, lebo mali problém s otvorením a vytlačením. Takže sa toho veľmi bojím :( Ak by sa dalo, radšej by som chcela prirodzene, aj keď si asi dosť vytrpím, ale predsa. Zatial si hovorím, že neviem aká to bude bolesť, ale stavím sa, že pri kontrakciách až taká hrdinka nebudem :D

lenka22115
14. feb 2013

joj žienky ja by som najradšej šla prirodzene ☹ aj ked porodiť dve detičky by bola isto drina no lekári nechcu ani počuť...tak snad nejak zmaknem aj cisarák...je tu niektorá ktorá má termin okolo konca marca??

vejkkka
14. feb 2013

@mia12345 Ináč ja neviem či je to v dnešnej dobe trend ale riadne veľa ľudí v mojom okolí rodí cisárskym. A poviem ti, že ja som sa po klasickom pôrode postavila hneď bez problémov na nohy a čo sú po cisárskom tak aj 2 dni ležia a majú riadne bolesti. Ja som asi nezmar ale mňa ani nič nebolelo tak neboj zvládneš to. Ale priprav sa ! Zo začiatku tie kontrakcie niesú také bolestivé ako neskôr. Som prosila boha aby to už prestalo 😒

3kolka
14. feb 2013

@mia12345 neboooooooooooj 🙂 ja som sa ešte na tom pôrodnom stole smiala 🙂 sestričky nechápali ako pri takých kontrakciach a pár minút pred samotným "pôrodom"som v takej pohode...ja som vôbec nekričala ani nič podobné....možno budeš na tom rovnako...len som si v duchu opakovala: bolí?prejde 🙂 len mi smiech vystriedali slzy ked mi oznámili že dole presuň sa na operačku a že idú robiť cisársky...lebo že malá sa von nedostane,že tam má asi rúčku a že jej tep nieje ok...

susan1111
15. feb 2013

ahojte, chcem sa spytat, v nemocnici dostane mamicka nejaku koselu/oblecenie/, ked bude rodit, alebo sa hned oblieka do vlastnej nocnej kosele?

kathrin6
15. feb 2013

@susan1111 Ahoj. Mamicka musi mat vlastnu nocnu koselu. Na prijme si ju oblecies.

susan1111
15. feb 2013

@kathrin6 dakujem

mia12345
15. feb 2013

@vejkkka Veď toto :D Kamarátka tiež hovorila, že pôrod sa dal, iba tie kontrakcie boli najhoršie. . . Tiež sa modlila, aby to už prestalo a hovorila, že čím viac tú bolesť prežívala, tak sa viac otvárala :D Takže som naozaj zvedavá. . . Stále si hovorím, že ešte máme na to čas myslieť 🙂

mia12345
15. feb 2013

@3kolka Uf, tak to by bolo asi aj mne do plaču :( Tohto sa obávam aj ja. Preto sa modlím, aby to bolo všetko OK a aby sme mohli ísť rodiť prirodzene. Nebudeme samozrejme riskovať malinkej zdravie. Pokial by to šlo, chcela by som ísť normálne a ak by sa niečo vyskytlo, nech už lekári rozhodnú. V každom prípade, sa už teším a dúfam, že si tam malinká ešte pár týždňov počká a pekne narastie 🙂

vejkkka
15. feb 2013

@mia12345 Ja som si myslela, že to nebude až také zlé ale bolo dosť. :D nechcem ťa strašiť, ale tak u každého je to individuálne. A najhoršie bolo, že som nemohla vôbec piť odkedy ma prijali čiže cca od. 22,00 do 08.00 a ešte máš dýchať a tlačiť keď som mala sucho až v žalúdku :D

mia12345
15. feb 2013

@vejkkka :D no nepotešila si ma. Bez vody to tam asi nevydržim. . . takže sa mam na čo tešiť . Ale určite sa ťa nebudem pýtať, či to stálo za to, lebo odpoveď mi je jasná 🙂

vejkkka
15. feb 2013

@mia12345 Ale vydržíš :D no áno stálo ale dakedy ma toto moje dieťa veľmi vytáča :D si užiješ lebo začiatky bývajú ťažké kým si na seba obaja zvyknete. Ale ževraj dievčatá sú lepšie tak neviem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre