Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

rebi
11. jún 2008

ja som bola velmi spokojna s uharcekom a urcite by som bola aby bol aj pri druhom porode je to odbornik 😲

katja78
11. jún 2008

cathrin,
podľa mňa názor spomínanej maminy je objektívny, i keď BŠ neporovnávala s NR, ba práve preto, ostala totiž nezaujatá. Ona si zaplatila nadštandard a mala sa podľa mňa horšie HLAVNE počas samotného pôrodu,
a o to tu ide - porodiť dieťa v pohode a pohodlí, čo v nitrianskej pôrodnici nie je problém, keďže trakt s pôrodnými sálami je zrekonštruovaný tuším od roku 2OO2. Neboj sa, tiež som frfľala na šestonedelie, pokiaľ som tam nerodila. Po pôrode je človek spokojný, že sa má kde vyspať, dostane teplé jedlo a je o neho a najmä o dieťatko postarané. Určite by som kvôli šestonedeliu necestovala inde, najmä ak viem, že doma dostanem kvalifikovanú zdravotnú starostlivosť.
A čo sa týka zdravotného personálu, prečo je neustále VEREJNE kritizovaný a pranierovaný? Veď lekári a sestry nie sú ústavní činitelia, neberú platy poslancov NR SR, a tí zasa nemajú takú ZODPOVEDNOSŤ za ľudský život ako zdravotníci. Ak má niektorá rodička probém s nejakou sestrou, lekárom, má možnosť sa sťažovať u ich nadriadeného, alebo u riaditeľa nemocnice. Neustálym "lamentovaním" na nete sa nič nevyrieši.
A ak má niektorá podozrenie alebo vedomosť, že v jej prípade bola zanedbaná zdravotná starostlivosť, má povinnosť o tom informovať Úrad pre dohľad nad verejnou starostlivosťou.

katja78
11. jún 2008

oprava Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou

neila19
11. jún 2008

ja stale pocuvam,ze vychvalujete kellnera,tak dufam,ze budem mat stastie 😅 😅

rebi
12. jún 2008

katja mas uplne pravdu som presne toho nazoru ako ty 😉 tak sa baby nebojte porod,narodenie dieta je to najkrajsie na svete uvidite ze budete spokojne 😅

dragila
12. jún 2008

Ahojte baby,no ja to už mám za pár,tak vám potom napíšem,čo tam nové v tej našej pôrodnici. Rebiiiii ahoooooj,chýbam ti v robotke?

bystricanka
12. jún 2008

dragila...tak napíš. Isto sa to tam zo dna na den lepší. Onedlho to bude luxus 😵

dada028
12. jún 2008

Ahojte babulky 🙂 ja to mam tiez za par, som v 39tt, termin na 24.6.2008, neviem, ci to vyjde, no mam obavy zo samotneho porodu a este aj z tej NR nemocnice ☹ prisla som zo ZA,rodit budem teda tu.. no nevybavujem si nic, ani lekara, ani special izbu.. cisto pojdem na prijem, co myslite? treba sa chodit pytat a informovat? ci ich to nahodou obtazovat nebude?? 😀 😝 ja len dufam,ze ten pobyt rychlo prejde a vydrzim uz vsetko... drzkajte sa a dakujem za odpovede,paaa 😅

rebi
12. jún 2008

zuzinka strasne mi chybas sak ti vies ako to ja tam bez teba zvladnem sak vies janka... 😝 a stale do kola to iste. no dnes sme mali poradu do pol piatej staci ti... 😖
moja stale myslim na teba uz aby si to mala za sebou a ja tak isto bozkavam ta aj barborku a kubka

dragila
12. jún 2008

Ahoj moja,no dík,aj ja myslím na teba,neboj,zachvíľu máte dovolenku,tak si to treba užiť 😎
a ja som už hotová z toho tepla,idem uložiť malého a potom ešte mrknem sem.

rebi
12. jún 2008

dobre cica tak potom sa ozvi ked tu nebudem uz spim 😀 uz tiez lezim s malou a pomaly spim. som zvedava co povies na nasu porodnicu ale myslim ze budes spokojna 😉

neila19
12. jún 2008

dragila kedy to mas mat?mozno tam budeme aj spolu.

dragila
13. jún 2008

Ahojte baby, no ja som včera samozrejme vytvrdla s malým v posteli,tak som sa len o polnoci presunula do postele. Malému som včera zo srandy povedala,že som veľryba na púšti a on na to,že maminka len sa mi nevysuš 🙂
Neila,ja mám termín 29.6.,ale na sone si myslia,že skôr,tak uvidíme,hádam sa tam aj stretneme...
Dada neboooj,neni to tam také strašné, včera som bola pozrieť sesternicu,rodila v pondelok,dnes by ju mali pustiť. Bola v pohode 😎 ,no uvidíme čo bude. Prídeš na príjem a hotovo,ostatné je na nich 😀

dada028
13. jún 2008

☹ 😖

dada028
13. jún 2008

Dragila- Díky za povzbudenie 😅 tiez ti drzim palceky.. a mozno sa tiez uvidime, sa mi zda, ze nas tu je vela okolo toho terminu 😀 pekny den baby

suzie
13. jún 2008

caute nitrianky, aj ja sa pridavam k coskoro mamickam, mozno sa uvidime v porodnici, my to mame uz za par... Taaak velmi sa tesim.

kamila68
13. jún 2008

Ahoj ja som v Nitre nova a termin mam az v januari, tak som si to tu poprecitovala. Rozmyslam o porodnikovi, velmi tu chvalite Kellner, len nerozumiem, ma uz atestaciu alebo nie??, lebo ak nie nemoze mat tolko skusenosti a co potom ked sa nieco zacne diat pri porode koho bude volat alebo ako to funguje. A helena ty pises ze Ti po porode ostal v maternici kusok placenty, to je predsa chyba porodnika ked neskontroluje ci je placenta po porode cela??

luciaakubko
13. jún 2008

kamila, este si len robi atestaciu...vzdy maju sluzbu dvaja, jeden skuseny, druhy bez atestacie. ale nie je to o tom...niekedy prave psychicka podpora urobi viac ako odbornost. ak teda nie su nejake komplikacie...jedine koho by som urcite pri porode nechcela - dlugosa

bystricanka
13. jún 2008

lucia..a ty čo tu ešte robíš? Šup šup rodiť. 😉

bystricanka
13. jún 2008

či ty už máš bábo? Jááj nevšimla som si. Neskoro som kukla albumček - pardooon 😅

helena
13. jún 2008

KAMILA ano mozno je to problem porodnika-teda jeho chyba no ale nechcem ho obhajovat ale pravda je taka,ze on vedel ze placenta nebola cela aj mi davali injekcie.....po porode po zasiti ma cistil ale nie kyretoval....ale hlavne si chybu zo sebou beru ti ktory ma prepustali domov a neurobili mi pred prepustenym sono,co mali.....vtedy by zistili ze me musia dat na kyret.....a zanedbali to !!!!

mas este jedno sklamanie s nasou UZASNOU PORODNICOU-NEMOCNICOU
ako som uz pisala,bola som na kyret pred tyzdnom a teraz v stredu 13.6.som bola u mojho gynekologa na sono a ten mi zistil ze som zle vycistena a zostal mi v maternici este malicky kusocek-tak beriem lieky a ak sa to do tyzdna nevyplavi-to znamena ze by som mala prestat spinit (mam hnedy vytok od kyretu) a ak sa tak nestane,tak mam ist na buducu stredu 18.6. na sono do nemocnice a musim ist ZASA na kyret !!!!

no mam ja smolu !!! a samozrejme ze idem dat na nasu porodnicu staznost aj do novin urcite.a beda im ak ma zasa caka kyret !!! a nedaj Boze ak dostanem nejaky zapal alebo infekciu-budu mat problemy a to nie su len vyhrazky !!!!

a to mi moj gynekolog povedal a nadaval ze ako je mozne ze mi po porode neurobili sono a dokonca ani po kyrete mi nerobili sono !!!!

to je uz silna kava vam poviem.Takze o tyzden mozem asi s velkou pravdepodobnostou zasa cakat ze pojdem na KYRET !!!!

TAKZE PO MOJICH SKUSENOSTIACH JE NASE ZDRAVOTNICTVO NA NULOVEJ UROVNI

efcso
13. jún 2008

rebi, dragila - som vas aj ja vymakla!!! 😀 drzte sa, budeme spolu kocikovat a spravime si vysunute pracovisko na sihoti!!!

dzanka3
13. jún 2008

HELENKA a tusim sa mi zda ze nekojis....ALE keby sa ti dalo kojit aj tak by si musela prestat co furt musis do nemocnice naspat a este aj tabletky rozne.....

je to ozaj dojedu - ale doktori aj tak pravdu nepriznaju, ze pochybili, ze mohli viac urobit....
ale nezaskodi do nich trochu rypnut - nech si nemyslia ze mozu robit co chcu 😠

snad panbozko da a nam sa nic zle nestane....a tebe prajem skore uzdravenie 😔

dragila
13. jún 2008

Ahojte,no Evi ty si špiónka,ja som vymákla Rebi a ty nás,jasné,že budeme kočíkovať na Sihoti,
už sa na to teším. Ináč,keď som bola u nášho spoločného dr.gynekológa 😎 ,tak bol sklamaný,že sa dozvedel
odomňa,že máš Olíviu a že si mu nezavolala 😲 .

dragila
13. jún 2008

Suzie, tak ty ešte nerodííííííš? Že za pár,už si tam mala byť 😎

suzie
13. jún 2008

Dragila, no co narobim, ked sa malej nechce, nechava na seba cakat, slecna 😅 Zatial sme v norme, ved dva tyzdne hore dole su vraj v pohodke a my nemame ziadne tazkosti, tak som v pohodicke zatial... Aj ked by som sa nenahnevala, keby sme uz isli na vec. 😀

dragila
13. jún 2008

No jasné Suzie,že ešte ste v norme,ja mám zase 2 týždne do termínu,ale už mám všelijaké stavy 😒 ,už by som najradšej išla rodiť 😝 . No ale veď vydržíme už nejako,keď sme to vydržali doteraz 😎

suzie
13. jún 2008

...ved to, aj ja som tajne dufala, ze pojdeme pred terminom, aby som nestresovala a ono je uz dva dni po termine a stale nic 😕 . Ale myslela som, ze to "prenasanie" bude stresujucejsie ako je. Este sa mi zatial dari nepanikarit 😅 . Uvidim za par dni, ci dokazem byt takato kludna 😝 . Mozno to tak ma byt, dufam , ze budeme mat volnu jednu z novych izbiciek, aj ked na tom netrvam, ale bolo by to fajn 😉 . A cim je to blizsie, tym viac ma laka nadstandard s manzelom 😲 . No to je asi zbytocne, ved uvidime... Budem mat po porode asi ine starosti ako obzerat si izbu 😀 . Ty si nad tym nadstandardom nerozmyslala?

luciaakubko
13. jún 2008

bys 😉

neila19
13. jún 2008

dragila je by som to mala mat uz zajtra ale uvidim.mozno pojdem aj dnes.necham sa prekvapit 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre