Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

slavkav
12. jún 2013

@miska01nr ale hlavne drzim palce, aby bolo vsetko ok 😉

bambulienka_
12. jún 2013

najskôr píšeš že máš strach z toho, že je mladá a teraz že je to jedno kto to robí, len aby všetko dobre dopadlo, zvláštny prístup
ale budem držať palce, nech sa všetko podarí k tvojej spokojnosti

miska01nr
12. jún 2013

@bambulienka_ prečo ma chytas za slovicka.strach je strach,tak píšem co cítim.nemyslela som tým nic zle.dakujem

jajanr
14. jún 2013

@miska01nr ja som rodila pred 2rokmi v Nitre...chodila som do rizikovej ambulancie a na sono a už tam som sa stretla s mladučkou Dr.Máňovou...a už vtedy som mala z nej dobrý pocit...nakoniec som mala problémy pri pôrode takže som musela rodiť akutnou sekciou a práve Dr.Máňovú som mala pri pôrode...môžem o nej povedať že je super!! výborná, milá hotový anjelik 🙂 áno je mladá v porovnaní s inými doktormi no čo je na tom, určite to nič neberie na tom že už teraz je výýýborná doktorka...veľmi zlatá, milá a povzbudzujúca doktorka!!!

miska01nr
14. jún 2013

@jajanr dakujem pekne.verim jej,len budem rada,ked budem mat po tom zakroku a aj po tom dlhom cakani,lebo som ako na ihlach...a kto by aj nebol... ☹

susan1111
14. jún 2013

@donna11 je to moj gynekológ a som maximálne spokojna. Aj rodí, len musí mať službu..

donna11
15. jún 2013

@susan1111 dakujem ti za odpoved, si zlata..zatial som s nim velmi spokojna, aj ked som unho zatial bola len 3x na poradni..a asi mi nevies povedat, ci sa s nim da dohodnut, aby mi vybavil epiduralku, kedze v nr sa nepodava??

kaprik
15. jún 2013

Takže ja som rodila nakoniec v Nitre, domov nas prepustili vcera. Odporucam som maximalne spokojna. Porod bol nastastie rychli a porodna sestra aj dr boli v phode. A sestricky na sestonedeli a z novorodeneckeho viem len chvalit.

bambulienka_
15. jún 2013

ahoj donna11, zrejme budeš mať sekciu, ked si chceš vybaviť epidurál, ale kvôli čomu chceš epidurálku? nestačila by ti spinálna anestéza? lebo tá sa robí v nr bežne

donna11
16. jún 2013

@bambulienka_ ahoj, no sekcia uz nie je az tak ista, placenta sa mi pekne posuva, cize hadam sekcia nebude potrebna..a prave preto chcem epiduralku..ja ani len zubarovi nedovolim nic robit, kym mi nepichne injekciu.. 😒

bambulienka_
16. jún 2013

no tak na epiduralku pri spontánnom pôrode zabudni, to sa fakt v nitre nedáva, anestéza sa dáva iba pri sekcii, ale nemáš sa čoho báť, lebo žiješ v modernej dobe, predstav si svoju babku, alebo prababku, ako rodili oni.
je pravda, že brušné svalstvo našej generácie nie je tak pevné, ako mali naši predkovia, asi chápeš, čo tým myslím, lebo skoro každá gravidita je riziková a ženy ležia s vyloženými nohami aj niekoľko mesiacov a potom ked to príde, no tlač z celej sily 🙂 proste nevládzeš, hoci je to niečo prirodzené, čo je od prírody dané len nám ženám.
počas pôrodu sa snímajú ozvy dieťatka a ked nebudeš vládať tlačiť a tie ozvy začnú signalizovať, že sa bábo dusí, a ty stále nie a nie tlačiť, lebo fakt nevládzeš, potom sa rýchlo zavolá anestéza a ide sa sektovať
o čom naše prababičky mohli iba snívať, o starostlivosti akú máme teraz
tak sa neboj, zvládneš, to dieťatko v náručí za to stojí

donna11
17. jún 2013

@bambulienka_ tak tohto som sa bala..no uvidime, ako nakoniec dopadneme a prinajhorsom si sama mozem vybrat, kam pojdem rodit..a mas velikansku pravdu s nasimi babickami a aj s terajsimi zenami, ved aj ja v podstate som zatial vacsiu cast tehu prelezala 😒
..kazdopadne dakujem za nazor a povzbudive slova 🙂

kucharikova
17. jún 2013

@donna11 ahoj ja som rodila v septembri a porod bol v pohode neboj aj sa som sa bala a prezila som.a to ja som taky strachoput co ked vidi injekciu tak umiera,a to fakt!a prezila som,a maly mal skoro 4kg a rodila normalne.vela stastia a prijemne tehulkovanie.

sendynka01
17. jún 2013

@gucciok85 ahoj, ja mam termin 1.8. 🙂 cakam druhe dietatko..

kostickabonnie
24. jún 2013

ahojte, mám plánovanú sekciu o 10 dní, ale na rizikovej poradni bol taký frmol (v ten deň, keď sa definitívne rozhodlo), že vôbec nebol čas na otázky, ako je to s mm pri sekcii (dúfam, že spinálka, lebo ani to mi neupresnil lekár). Predpokladám, že na operačku ho nepustia, ale do tej novorodeneckej izby, kde bábo čistia a merajú, môže ísť (tak hovorila aj PA Jahnátková). Len nikto mi nepovedal, či to je ten úkon, za ktorý sa tiež platí, aby tam mohol byť. vďaka za odpovede 🙂 lebo ja už vraj nemám nikam chodiť, len deň pred sekciou na príjem...takže sa nemám kde opýtať (jedine, ak zavolám na príjem, ale tam stále niekoho majú)

aja143
24. jún 2013

@kostickabonnie mne sa malá narodila v auguste 2011 plánovanou sekciou. mm prišiel ráno na príjem, tam zaplatil 20 € a potom čakal na pôrodnici, malú mu ukázali, keď sa narodila a bol chvíľu so mnou, keď ma prevážali o poschodie nižšie na pooperačnú izbu, lebo hore mali plno.

lussia26
8. júl 2013

@sendynka01 ahoj a budeš rodiť v Nitre?

sendynka01
8. júl 2013

@lussia26 ano 🙂

lussia26
8. júl 2013

@sendynka01 tam som rodila a možžem len odporučiť

sendynka01
8. júl 2013

@lussia26 dufam, ze budem moct povedat to iste..prve som rodila v Trnave a nebola som spokojna 😒

lussia26
8. júl 2013

@sendynka01 v nitre mi zachránili syna keby som nerodila tam tak neviem čo by som robila....ked sa narodil mal 1800g a zápal plúc pravej strany ,povedali mi že mu dávajú 8% na prežitie a teraz je z neho vysoký chlapec ktorý je nadaný na športy a to má len 5 rokov

sendynka01
8. júl 2013

@lussia26 super, som rada, ze dnes je uz tak vyspela doba, ze dokazu zachranit aj taketo drobucke babatka 🙂 my sme sa vsetci surodenvi narodili v NR a mamina bola tiez spokojna..aj ked su to uz roky..

ketrin1211
9. júl 2013

Ahojte je tu niekto kto teraz niekedy rodil v Nitre?ak áno čo si treba všetko zbaliť do porodnice?myslíte si že pre dieťa treba aj pár dupačiek?dakujem

3kolka
9. júl 2013

@ketrin1211 ahoj,ja som rodila pred mesiacom,netreba si brať dupačky ani žiadne oblečenie oni tam dávajú...pre seba si vezmi hygienické veci,ja som mala 3 nočné košele,župan,šlapky na behanie a šlapky do sprchy,ponožky bo mi po pôrode bola strašná zima,odsávačku som mala svoju ale ak budeš potrebovať a nemáš dajú ti,popôrodné vložky,jednorázové podložky,vložky do podprsenky,pre malého som mala kurát tak rukavičky,dudel,deku,čapičku,ak chceš pošlem ti do IP celý môj zoznam 😉

ketrin1211
9. júl 2013

ok dakujem.a deti balia len do perinky?aj v takomto teple?ja mám termín v auguste.

ketrin1211
9. júl 2013

môžeš mi to poslať na adresu: ketrin1211@gmail.com

miska01nr
13. júl 2013

@3kolka ahoj mohla by som aj ja poprosiť ten cely zoznam 🙂 dakujem

janus32
13. júl 2013

@ketrin1211 netreba dupky,ale môžeš mať mimi oblečené aj vo svojich veciach🙂môj malý bol furt vyhádzaný z toho ich oblečka...

katka708
14. júl 2013

Kočky určite sa to tu už riešilo len to neviem nájsť.... ako je to s pôrodným plánom v NR pôrodnici, akceptujú aspoň niečo alebo ma s tým pošlú rovno do teplých krajín? napr: manžel od začiatku do konca, odmietnutie študentov a praktikantov pri pôrode, informovanie o všetkých komplikáciách a spolurozhodovanie o dalšom postupe

tanicka696
15. júl 2013

ahojte,viete niektora ako je to s nadstandartom v nr porodnici?komu sa to hovori ze chcem takuto izbu a kedy sa to vyplaca?pri odchode z porodnice alebo ako?
Je tu niektora co stvrtok nastupuje?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre