Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

beruska113
3. sep 2010

@any23
veru je zlaty. ked som sa na nieco spytala , tak odpovedal tak podrobne a dlho, ze som ho uz chcela prerusit, ze staci, uz viem vsetko. veru skoda ho na porodnici. A myslis Uharceka?

alexis13
3. sep 2010

baby mohli by ste mi niektora odporucit dobre pediatra,alebo pediatricku v nr? dakujem

any23
3. sep 2010

@beruska113 hej Uharčeka myslím 😝 😠
@alexis13 my s obidvoma detičkami chodíme k dr.Holecovej - má ambulanciu v klokočinskej poliklinike, podľa mňa je super, bola to ešte moja detská doktorka, ja som s ňou maximálne spokojná 🙂 😉

beruska113
3. sep 2010

@alexis13
my chodime na Chrenovu Mudr. Kuzmovej a tiez som spokojna, sestricka je uzasna, vzdy poradia aj telefonicky nie je problem. Od prveho razu nepotrebujeme ani kartcku, ani predstavit sa, tak si nas pamataju.

alexis13
4. sep 2010

@beruska113 a kde tam na poliklinike oproti lidlu?

beruska113
4. sep 2010

@alexis13
hej tam, je na prizemi.

lenok
4. sep 2010

Dievcata, sa stazujete na stravu v NR nemocnici? 😀
Dovolte, aby som sa pobavila 😀
No, takze si dovolim pridat komentar, ze v 28tt mi zistili Gestacny diabetes melitus, a v nemocke som mala tym padom pridelenu dietu č. 9 - cize nechutne nevyzivne zradlo pre cukrovkarky. Kto nezazil, nepochopi 😉 ale kedze mi az prilis dobre spaluje, bola som vzdy neustale hladna, chutilo mi aj to nemastne neslane maso na stave, ktore mi servirovali minimalne 2x denne bud s ryzou alebo tarhonou.... No, dovolim si tvrdit, ze v poslednom trimestre som schudla, na co moj gynekolog reagoval ocividnym podrazdenim 😠
Budte rady, ze ste tam jedli to, co ste jedli 🙂 😉

katka84
4. sep 2010

no ta dieta cislo 9 je fakt na nic- tiez som myslela, ze pred tym porodom umriem od hladu. ono sice dali namiesto dvoch rozkov na ranajky jeden ale ziadny na desiatu- ja som sa uz nad tym len pousmiala- ze porcie sice zmenšili ako mali, ale nezmnožili počet jedál za deň 🙂 . tak teda zásady pre tehotenskú cukrovku len ako sa hodí 🙂

blondi2
5. sep 2010

baby prosim vas neviete, ci sa v Nitre niekde robi kurz predporodnej pripravy?

didiana333
5. sep 2010

@blondi2 určite ano...robí to Jahnátková a myslím že sídli na poliklinike na Párovciach....skus sa tam spytať...

zuzanakarolinka
5. sep 2010

@blondi2 p. Jahnátková, odporúčam, na Párovciach na zubnej klinike v tej budove

zuskamagic
6. sep 2010

@didiana333
@zuzanakarolinka
Ahojte, chcem sa spýtať na tú prípravu u pani Jahnátkovej. Neviete mi náhodou povedať, či tam treba absolovať celý ten kurz, alebo robí aj takú "zrýchlenú" verziu? Na letáku, kt. som dostala od doktorky je totiž napísané, že by sa tam malo chodiť cca od 15. týždňa, ale mne sa bohužial kvôli práci nedalo. Chcela by som sa tam nahlásiť až tak okolo 30. týždňa aspoň na pár prednášok (alebo ako to nazvať) a neviem, či ma ešte vezme. Neviete mi náhodou poradiť? Ďakujem 🙂

zuzanakarolinka
6. sep 2010

@zuskamagic zoberie ťa určite, ja som tiež začala chodiť, až od nejkého 32. tt, lebo som chodila do práce, ona ti spraví individuálny plán, s ňou sa dá dohodnúť, je strašne zlatá

zuskamagic
6. sep 2010

@zuzanakarolinka tak to si ma potešila, lebo ja ked som jej volala v tom 15. týždni, tak sa mi zdala taká nejaká podráždená do telefónu, tak mi aj bolo blbé pýtať sa, či sa môžem prihlásiť aj neskôr.... ale asi mala len zlý deň, lebo inak som na ňu počula samé chvály, tak sa jej skúsim ešte ozvať neskôr a snáď sa nejako dohodneme. Ďakujem

zuzanakarolinka
6. sep 2010

@zuskamagic určite sa dohodnete, tak ústretový človek ako je ona je naozaj málo kto 😉

mirkach
6. sep 2010

@cukruska1920 ahoj prosim ta,nemas nahodou tel.kontakt na ten 4D ultrazvuk.Dakujem a v ktorom tyzdni si bola?

cukruska1920
6. sep 2010

@mirkach vies co nemam ale ked si das do googla medicinske centrum nitra tak ti to vyhlada.... su tam dve... to Fatranska 5 je dobre.... ja som bola v 29tt

mirkach
7. sep 2010

@cukruska1920 dakujem 🙂

kamila68
9. sep 2010

any23 musim sa primára trochu zastať pretože viem ako to na oddelení chodí, vždy je určený lekár, ktorý má na starosti príjem rodičiek, takže keď Ťa prijali neskoro bola to chyba niekoho iného, keby mal primár vždy niekoho hladať kto príjme pacientku tak by nerobil nič iné. Tak si myslím, že sa asi niekto vyhovoril, že mu nikto nič nepovedal

mandy55
13. sep 2010

ahojte babulky, mozete mi prosim napisat ake su nadstandardne izby v Nitre? co na nich je? Budem rodit sekciou ako prebieha spinal a ci sa plati, a kto tam rodil v zime /ja mam TP v decembri/ ci je tam zima. Dakujem

nanulik
14. sep 2010

@mandy55 ahoj sú tam tri nadštandardy. izba za 15€ má len sprchu, je tu tv, návštevy nie sú na izbe možné, izba za 22€ má aj wc, chladničku a mikrovlnku, a na izbe za 35€ môže byť aj partner ale stravu si musí zabezpečiť sám

mandy55
14. sep 2010

@nanulik dakujem a po kolkych dnoch pustaju domov, samozrejme za predpokladu, ze je vsetko OK?
a este k izbam kolko je tam posteli? dik

nanulik
15. sep 2010

@mandy55 no tuším že po normálnom pôrode púšťaju asi tak za 5 dní, ale po sekcii neviem 😒, na nadštandarde je len po jednej posteli a na normálnych izbách sú dve

didiana333
15. sep 2010

Mne robili sekciu vo štvrtok a domov sme šli v pondelok.

mandy55
15. sep 2010

dakujem babulky, mam planovanu sekciu, tak som chcela vediet ako to tam funguje

mucinka15
19. sep 2010

@nanulik ahoj a nevieš či môže na izbu za tých 22€ aj návšteva? ďakujem 🙂

nanulik
19. sep 2010

@mucinka15 nechcem ti klamať ale tuším tam chodili aj ludia v civile, takže asi povolené sú, ale radšej sa nespoliehaj

mucinka15
20. sep 2010

@nanulik ďakujem 🙂 skúsim si to nejak zistiť 😉

blondi2
21. sep 2010

baby myslite, ze je dobre chodit na tu psycho-fyzicku pripravu? mate s tym niektora skusenost? pomohlo vam to? obavam sa totiz, ze v den D popri tolkom strese vsetko naucene zabudnem. Ono ten kurz prebieha rano a to ma trosku odradza, pretoze nechcem chybat v praci...

nanulik
21. sep 2010

@blondi2 ja som začala chodiť teraz ked už to mám za pár 😀 a to mám ešte vysoko pravdepodobné že pojdeme sekciou kvôli KP, ale aspon som trošku medzi ludmi a nehnijem doma na gauči 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre