Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

helenkasabinka
16. okt 2010

@bebaa neviem ako to chodi ci treba dopredu alebo co,ale ja som uz mojmu gyndovi vravela ze muz bude pri porode a zapisal to aj do tehu knizky ale chodil so mnou aj na predporodne cvicenia k Jahnatkovej ,tak neviem ako je to inak

beruska113
16. okt 2010

@bebaa
moj muz nikde nechodil, ja som na tie cvicenia chodila, on nie, ani v knizke sme to nemali. len sme prisli na prijem a povedal, ze chce ist so mnou. ale na cviceni nam hovorila p. Jahnatkova, ze niekde to mozu vyzadovat. Ale v pohode. Su radi, ze zarobia.

@helenkasabinka
fuha, tak ja by som muzovi nedovolila aby stal inde ako za mojou hlavou. A pri siti som muskoro ruku rozmliazdila, tak somrada, ze tam bol. Inak na to, ze sme obidve v NR rodili, tak zvlastne, ake rozdiely.

helenkasabinka
17. okt 2010

@beruska113 ved to sa aj ja cudujem ,ze nakoniec zistujem ze nie je to u kazdej rovnake 😕

zuzana76
17. okt 2010

@cukruska1920 ja som rodila spinalom, celkovo to bolo fajn, ziadne komplikacie nenastali, ja som totiz este v ten den rano nevedela,ze budem rodit, mala som sekciu naplanovanu az na 29.7. ale maly sa rozhodol,ze pojde skor, ale uz som bola hospitalizovana kvoli inym endokrinolog. problemom. yakze som si rano dala ranajky -parok, rozok, cajik 😀 . Isla som pozriet este babatko jednej spolubyvajucej hore na sestonedelie , co bola tiez pred porodom hospitalizovana na gynde. No a ako som odtial prisla, tak ma zacalo boliet brucho a zacala som spinit, asi sa uvolnovala krvava zatka, tak ma vysetril doktor, vraj ma budu sledovat, ale sestricky ma oholili, dali klistir a poslali na porodnu salu. Tam ma zacali hned pripravovat na sekciu, tak som volala muzovi domov, nech donesie rychlo sobasny list, ze dnes sa nam narodi samko, tak rychlo dobehol. Predo mnou este robili jednu sekciu, tak mna nechali cakat, aj kvoli tym ranajkam co som zjedla. Asi o 13.00 ma zacali pripravovat an sekciu porodne asistentky, teda dali mi nejaku infuziu, plus vypit roztok co upravi PH prostredie zaludka- ten bol hnusny, ale nebolo toho vela, tak sa dalo, zaviedli mi cievku - nic-moc, dalo sa vydrzat, akurat,ze mi ju dala asi 15 minut pred umrtvenim a tak ma to dost stipalo a mala som pocit na mocenie. Potom som si presla na porodnu operacnu salu, dali mi plast, vyliezla som an stol, sadla som si nan, mala som urobit macaci chrbat, porodna asistetka mi povedala,ze ju mzoem drzat za ruku, ako mi bude napichovat ten spinal, najskor mi dal anesteziolog umrtvovaciu injekciu, trochu zastipkalo, nic strasne, a potom pichal spinal, trafil sa na prvy krat a bolo to super. Takze zrazu som necitila ani mechur, ani ma brucho nebolelo a necitila som si ani nohy. Potom ani neviem kedy zacali operovat, teda este mi natreli brucho tym cervenym jodom na dezinfekciu, to som este citila a potom som citila uz len take jemne dotyky na bruchu. Po asi 7 minutach co som lahla na stol sa maly narodil. Sestra co na neho cakala , mi ho ukazala takeho cerstvo narodeneho, zobrala ho vedla k lekarke, tam ho obriadili a priniesla mi ho naspat ukazat uz ocisteneho a zabaleneho, potom ho uz ukazali niest tatinkovi a zaniesli ho na sestonedelie. Mna este dozasivali, cca 30 -40 minut po nardoeni maleho, cely zakrok trval asi 40-50 minut, nebola to ani hodina, cela hodina to mohla byt aj s pripravou ako prezliekanie, zavadzanie spinalu.

swordka
17. okt 2010

baby, da sa dopredu do Nitrianskej porodnice zajednat epiduralka? a nerobia s tym problemy? pocula som take nieco ze v Nitre to velmi nemaju radi...neviem ci to budem chciet vyuzit ale ako taku poistku (pre istotu) by som si to rada rezervovala. Momentalne este byvam v BA, tu mam aj lekara, ale rodit sa chystam do Nitry. dakujem 😉

beruska113
17. okt 2010

@swordka
co ja viem, tak sa to neda. nemaju ansteziologov

lenok
18. okt 2010

@swordka pokial som sa ja pytala sestriciek, vsetky mi tvrdili, ze epidural nerobia, kvoli tomu, ze maju malo anesteziologom.... ja som rodila bez a v pohode 😉 bolesti sice boli, ale stalo to za to 🙂

helenkasabinka
20. okt 2010

ja som si tiez pri malej nedala EPI ale teraz aj premyslam nad tym,ze by som si asi dala lebo uz budem druhorodicka a teda viem,co ma caka 😅 😝 😉

beruska113
20. okt 2010

@helenkasabinka
nestras tu prvorodicky. Ja som rada, ze som nemala, lebo to by bolelo mozno viac, ako samotny porod.

helenkasabinka
22. okt 2010

@beruska113 ale nstrasim ja len pisem co si myslim,jasne ze som mala porod super za 3,5 hodiny som porodila ale ja len tak komentujem 😉 svoj nazor si mozem napisat

swordka
22. okt 2010

@beruska113
@lenok
@helenkasabinka
dakujem baby 🙂 , este sa skusim popytat...zatial som pocula take nazory ze to velmi pomohlo a skoro ziadna baba to ani necitila lebo porodne bolesti boli vraj vacsie...ale ako prvorodicka ozaj neviem co cakat. a nikto nestrasi, je to na kazdom z nas ako sa rozhodneme. len je to zvlastne ze to v Nitre nerobia, myslim ze to v dnesnej dobe uplne normalna vec 😒

helenkasabinka
22. okt 2010

@swordka myslis EPI? ale robia ked si zaplatis,poznam par co v Nitre EPI mali,skus sa spytat na to 🙂 teda neviem snad nerobia rozdiely,ze ked mas znamosti daju EPI 😒

zuzanakarolinka
22. okt 2010

@swordka robiť robia, ale nedá sa to dopredu objednať, majú málo anesteziológov a to je iné ako že nerobia, to by sme zavádzali, nemyslím, že by išli dozadu do praveku, aby sa tomuto bránili, len je problém s lekármi, asi ide každý za lepším...

helenkasabinka
22. okt 2010

ja dufam,ze za tych 7 mesiacov kym pojdem rodit to uz nebude s epi az taky problem 😅 😉

katka_4
22. okt 2010

@helenkasabinka
@swordka no mne sa zda že ked aj mas objednanu epi, tak ti ju daju len ked rodíš cez den a ked maju dost anesteziologov, lebo v noci maju malo anesteziol., takze to možno neni o tom ci si priplatíš, ale či maju vtedy ked prave rodís volneho anesteizologa. no slovenske zdravotnictvo je na tom tak ako na tom je, no bieda.

beruska113
22. okt 2010

@helenkasabinka
moja Ty mozes nazor aj napisat aj mi ho povedat, lebo mas u mna tu dosku 🙂 To len tak by the way.
A o EPI nam p.Jahnatkova na skoleni povedala, ze na porodnici anesteziolog nie je pridelený, chodia tam z ineho oddelenia. Takze pride, ak moze.

brnka
25. okt 2010

@helenkasabinka, musim Ti podrzat stranku - moja prva myslienka po porode bola, ze uz nikdy viac bez EPI 😀 , ale vyzera to tak, ze v NR to bude este dlho problem. Urcite je malo anesteziologov, ale na druhej strane nie su na nitr.porodnici zastancami EPI, takze asi ani nie je velka snaha ziskat ich .....

helenkasabinka
25. okt 2010

@brnka dakujem veru aj ja by som teraz chcela epi no uvidime co dovtedy bude 😅 😉

zuzana76
25. okt 2010

@helenkasabinka presne ako
@beruska113 pise, na porodnej sale nemaju priamo anesteziologa, ale ten prichadza z ineho oddelenia, takze ak nemas dobru protekciu, tak je miziva sanca, ze budes mat EDA, navyse uprednostnuju sekcie, kde anesteziolog musi byt pocas celej operacie a sekcie sa robia na beziacom pase, takze na spontanny porod sa neujde. Viem, ze sa to da vybavit, ale musis si to sama obehat a je dost tazke vybavit to, kedze ak pojdes rodit spontanne, tak nevies kedy presne budes rodit a ked to nie je tvoj dobry znamy, tak pochybujem, ze ti niekto len tak slubi, ze ti bude cely mesiac - teda 2 tyzden pred terminom a po termine k dispozicii, ked to na teba pride. V NR porodnici sa dokonca neda ani vybavit lekar -porodnik k porodu, zase jedine po znamosti zrejme.

zuzanakarolinka
25. okt 2010

@zuzana76 zuzi k pôrodu sa dá vybaviť, keď som tam bola ja, tak to tam baby mali aj svojho gynekolága, teda tí ktorí chodia k pôrodom

zuzana76
25. okt 2010

@zuzanakarolinka samozrejme 😉 , ale oficialne sa zazmluvnit neda 😉

zuzanakarolinka
25. okt 2010

@zuzana76 to hej, ale čo by bolo z tej oficiality, aj tak si od teba vypýta, teda nie od teba, ale obrazne

zuzana76
25. okt 2010

@zuzanakarolinka to je tak, ze to co zena za zazmluvnenie zaplati, tak polka ide doktorovi a druha polovica zo sumy ide pre nemocnicu, teda tam, kde sa to da

zuzanakarolinka
25. okt 2010

@zuzana76 ono by bolo dobré, keby to tak aj naozaj fungovalo, ako to "funguje" na papiery

zuzana76
25. okt 2010

ja len pisem, ze bezne to nefunguje v NR, ze prides, povies, chcem toho a toho pri porode, zaplatim taxu aku nemocnica vybera

zuzanakarolinka
25. okt 2010

@zuzana76 to ja viem, ja som len zase na to, že ak niekde je a ak by bolo aj v NR, aby to fungovalo ako má a nie iba, že "to" nemocnica má a funguje to iba na papieri, ale to je predpoveď, keby bolo keby

helenkasabinka
26. okt 2010

@zuzana76 aha dakujem za vysvetlenie, 😉

bebaa
26. okt 2010

potrebujem radu....treba do porodnice zobrat aj Sunar alebo Nutrilon? co bude jest babo, ked sa mi nespusti mlieko, alebo to bude trvat dva-tri dni? nemocnica v NR mi poskytne, alebo si mam doniest?
treba aj odsavacku?

zuzana76
26. okt 2010

@bebaa maju aj odsavacky k dispozicii, ale tak ja som si vzala svoju, ale prve dni som ju nepotrebovala, az doma, ked sa mi strasne nalievali prsia, umele mlieko neber, oni maju, ale aj tak sa snazia dieta neprikrmovat aj 2-3 dni nedostane nic, len glukozu, aby bolo nutene naucit sa sat a tebe sa tym padom tvorilo mlieko, niekedy sa mlieko vytvori az na 4. den, takze dovtedy nedavaju nic, len vodu s glukozou cez striekacku.

bebaa
26. okt 2010

@zuzana76 Dakujem, super, bo odsavacku si nechcem kupit, az potom ked budem potrebovat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre