Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

helenkasabinka
21. feb 2011

@klba aha tak potom neviem ani ja 😕

reisi
21. feb 2011

@klba a preco nechodis na kontroly len k svojmu dr.? To ta on poslal? Ja mam tiez rizikove tehu a kontroluje ma len moj Dr...

beruska113
21. feb 2011

@klba ked som bola ja, tak to bolo dole na prízemí ako je vchod na gyn. a urologiu a vtedy sa už prerábalo, ale pochybujem, že to stahovali.

klba
22. feb 2011

@reisi praveze mna moj dr ma poslal do rizikovej ambulancie, mam tam chodit kazde 2 tt a potom kazde 2 tt mam chodit k mojmu na poradne.
Prve tehu som chodila do rizik. amb. v nemocke len posledne tyzdne, to posielaju tehulky na pasy, teraz ma poslal skor kvoli tomu skracovaniu krcka,
okrem toho som mala po prvom porode v decembri 2008 konizaciu krcka a aj preto mam skrateny krcok, ale vraj podla dr sa mi skratil od poslednej poradne o dost a to vraj uz nesuvisi s konizaciou, ale s tehu, aspon tak mi to dr povedal. 😉

@beruska113 ved nevadi, skusim pohladat, 😉 akurat za 2 tt mam mat okrem rizik. poradne aj sono v nemocke, tak to skusim spojit, nech tam nemusim ist na 2x. 😉

reisi
22. feb 2011

@klba,vdaka za odpoved. 😉 Mne sa tiez skratil krcok za posledny mesiac. Je pod hranicou...ale chodim len k svojmu Dr., preto ma zaujima , ze podla coho posielaju do rizikovej ambulancii, v prvom som tiez chodila len k svojmu Dr.alebo lezala v nemocnici.

zajo79
22. feb 2011

no kurniksopa..mne sa skracuje a doktorova odpoved - co by som chcela, tretie tehotenstvo... 😅

len nedvihat nic tazke ako deti a tak podobne.

cukruska1920
22. feb 2011

@klba
@helenkasabinka rizikova ambulancia je tam ako je v tej oranzovo zltej budove oproti onkologii... vojdete tym vchodom nalavo a hned ako vojdete sa date dolava a druhe dvere je rizikova ambulancia.. aj ja som tam chodila posledny mesiac 🙂

reisi
22. feb 2011

@zajo79 a kolko ho mas dlhy? Ja stale na nete hladam ci nenajdem daku potesujucu spravu, nebavi ma stale sa stresovat 😝 Potrebujem najst ako baby v pohode vydrzali aj otvorene so skratenym krckom, doma fungovali a rodili v termine 😀

zajo79
22. feb 2011

@reisi neviem.. to mi nehovori. a to som sa nespytala..len stale ked diktuje do pocitaca sestrickam co maju napisat do karty, tak hovori skrateny. 🙄 tak ked sa nestresuje on, nebudem sa ani ja. 😔

reisi
22. feb 2011

@zajo79 hej, tak sa radsej ani nepytaj, co sa budes nervacit! Ja si tiez hovorim, ze uz nechcem nic vediet, naco 😝

zajo79
22. feb 2011

vraj vela zien, je otvorenych..a v pohode donosia. v UK ani nepozeraju vobec odspodu, az pred porodom tesne... treba sa setrit...i ked neviem ako sa to da. akurat nedviham uz maleho...a nebeham tak ako predtym...akonahle sa presuniem do 35tt...zacinam umyvat okna a robit vsetko preto aby sa to rozhybalo.

beruska113
22. feb 2011

@reisi tak ja som tak vydržala ko píšeš. Od 18tt som bola v nemocke, krčok 1,5cm a otvorená na špic prsta. Po 2tt ma pustili domov a nakoniec som aj prenášala pár dní. Bola som PN, ale normálne som chodila, varila, upratovala, von chodila cez vychádzky, posledné dva týždne záhradu s konvami polievala, oknáumývala a nič. Tak uvidíme, čo bude teraz. Aj ked si myslím, že doktori zbytočne plašili a stresovali, lebo je to podla mna subjektívne vyšetrenie, ku koncu 39tt mi už hovorili, že zatvorená, krčok ok, takže sa zbytočne neboj, ale to samozrejme ani nepodcenuj. Je tu inak aj téma Skracovanie krčka maternice. Pozri tam ak chceš.

reisi
22. feb 2011

@beruska113, jej no super, ze ty si ten pozitivny priklad, co hladam 😉 Ja som na tom uz mesiac tak isto krcok skrateny a otvorena na 1cm...ale stresuje ma i moje predchadzajuce tehu co bola na tom podobne, dali mi v 20tt serklaz a ta mi za mesiac povolila a otvorila som sa , tak ma supli do nemocnici...

lenok
22. feb 2011

Moj krcok bol skrateny na 1 - 1,5cm od 4 mes. tehu, v 34tt som bola v nemocke kvoli predcasnemu porodu a nakoniec som rodila s vyvolavackou 🙂

luciaa86
22. feb 2011

@lenok 😀 to je super ja som otvorena uz od 17tt a pohoda zatial a tiez mam 1,5cm krcok ..nic si stoho nerobim lebo tak ako si pisala myslim si ze este aj prenasat budem 😀 teda ak ma zasa nedaju na cisarsky

beruska113
22. feb 2011

@reisi dávaj si pozor, ale zase sa nenechaj vystresovat zbytočne. držím palce.

reisi
22. feb 2011

@beruska113, dakujem! Prajem bezproblemove tehu 😉

klba
22. feb 2011

no s tym skracovanim krcka, citala som ine diskusie a tam dost bab pisalo ze nakoniec to potiahli az do konca, podaktore prenasali, tak nema zmysel stresovat, treba sa setrit nech sa to podari aj nam. 😉
mne sa to sice pri malom moc nedari, ale aspon trochu sa obmedzujem a snazim sa casatejsie oddychovat a uz si planujem menej robot na den, vacsinou som totiz v jednom kole a ani neviem ako mi ubehne den. 😅

kitu
24. feb 2011

Ahojte dievčata,
no aj ja pojdem rodiť do nr- tak som sem nakukla že čo tu píšete...
@klba na rizikovom je zakaždým iný doktor- ja tam chodím chvalabohu len raz za mesiac- ak si tam ešte nebola tak sa obrň dobrými nervami- lebo je to tam na dllllllho, v januari sme tam prišli okolo pol deviatej a odchadzali sme niečo po pol druhej a teraz vo februári som bola prva na sono aj do poradne- prišli sme niečo okolo pol osmej a odchadzali sme niečo po jedenastej...t akže uplna parada... a hej je to tam dole na prizemi- nalavo tak ako tu pisali... sono začínaju robiť o 9:00 a poradna by mala začať o 9:30, ale teda tá začala vždy minimálne s hodinovým meškaním...

čo sa týka vecí do porodky - ja sa pomaly balím- mala som stretko s jednou porod. asistentkou odtial a ta mi dala zoznam čo všetko budem potrebovať- a teda je toho dosť... tak ak chete pridam ho sem...

inak mna do rizikovky poslali pre gdm... a teraz mi moj dr na poslednej poradni povedal že mam aj krčok skratený, ale ked som to povedala na tej rizikovke.-- tak nemam pocit že by tomu venovali nejaku pozornosť...

klba
25. feb 2011

@kitu vdaka za info, 🙂 si zlata, 😵 az teraz som si spomenula ako dlho som tam cakala kym som sa dostala na rad, tiez som tam chodila rano, muz ma kusok robotu, vzdy ma tam hodil okolo 7,h a presedela som tam pol dna, takmer som na to zabudla. 😅
ale na cakanie som snad uz aj zvyknuta, chodim raz za mesiac aj na cievne, tam stravim tiez doobedie, aj ked som objednana. 😝
a posielaju ta aj na pasy? ja teraz neviem ci nemam ist najskor tam, nie ze budem cakat pri rizik. ambulancii kym otvoria a odtial ma poslu na pasy a znova si vyckam rad. 😅
a chodievas naraz v jeden den aj na sono a potom do rizik ambulancie? asi najskor treba vybavit sono a potom poradnu, ze? 😉
a co je to to gdm? 😕
inak u mna snad budu tomu skratenemu krcku venovat pozornost, teda dufam, 😅 som totiz sledovana aj na onkogynekologii, (som po konizacii - to je operacny zakrok kde odoberu rakovinotvorne bunky a skratia tym krcok) musim chodit kazdy polrok na stery a kontroly, ci nemam zase nalez na krcku. 😒

a hod sem pls ten zoznam, 🙂 iste sa viacerym bude hodit, vdaka. 😵

kitu
25. feb 2011

@klba na pasy som ešte nebola- to pod tým myslíš to že ležíš cca 20min a oni ti monitoruju čo sa deje v brušku? tak na take ešte nie... a to kde pre boha robia... zas u iných dverí... to asi budem musieť chodiť posledný mesiac - nie? sa mi zda že to stačí... ale pri tej predstave že každý týždeň tam treba isť tak no sranda ma prechádza... len sa spoliehať že porodím o nejaký ten týžden dva skor...

tu je ten zoznam:

občiansky preukaz
kartičku poistenca
tehotenskú knižku
sobášny list- kopiu
hygienické potreby
pôrodnícke vložky
župan
2nočné košele na gombíky
papuče+žabky do sprchy
materskú podprsenku
tampony do podprsenky
30ks pampers
2 látkové plienky
teplomer
lieh
štetôčky-to ako tie srandy do uší
deku
minerálnu vodu(neperlivú)
balzam na pery
jednorázové podložky-4ks

a ja mam ešte pribalene aj pribor, pohar- poučená z levickej nemocky- kde som nemala s čím jesť a ani z čoho piť...

e37
25. feb 2011

@klba
jaj maminky, vela trpezlivosti zelam. Treba vystat rad na sone, rad na pasy a do ambulancie dalsi, ale tam to uz ide rychlo....

klba
25. feb 2011

@kitu ano tie pasy mysli to, 😉 uz si presne nepamatam kde to bolo, ale myslim ze prejdes jednou chodbou a si tam, je to vlastne z opacnej strany ako je porodnicky prijem, z vnutra budovy. 😉
a chodis tam vzdy najprv na pasy, poton sono, poradna, ja som chodila posledne dva mesiace tusim kazde dva tyzdne ale uz si to fakt uplne nepamatam, tych navstev u dr je vela. 😅
a dik za ten zoznam, v podstate vsetko uz mam zbalene, snad aj veci naviac, 😅 ale aspon mi nic chybat nebude.
Mna totiz dnes chytili take krce v bruchu a na chrbte ze som musela predychavat a lezat pri tom, opakovalo sa mi to 2x, odvtedy je klud, dala som si magnezium, aj ked brusko netvrdlo, ale mala kopka tak snad je to zatial ok. 😉

@e37 vdaka, 🙂 teraz je to horsie ked mam doma maleho ako bezdetnej, 😅 stale ho musim dat niekomu strazit pomaly na pol dna, ale uz nejako vydrzime, musime. 😉

e37
25. feb 2011

@klba kolko ma maly? Ja som uz nastastie mala malu v skolke, takze sa to celkom dalo. Jedna mamicka tam chodila s krpcom, plny ruksak hraciek a celkom to zvladal🙂

klba
25. feb 2011

@e37 maly ma dva aj tristvrte roka, len problem je ten, ze on je az prilis zivy a pre nas je problem ho udrzat niekde dlhsie ako pol hodinu, uz sme to skusali aj z hrackami, ale nepomohlo, stacilo ked bol 2x so mnou u zubarky s doprovodom maminy a bolo to na nervy, on nevie obsediet a na nahanacky v cakarni nemam nervy. 😅 😝

e37
25. feb 2011

🙂 no to ano, ked ides sama, aspon si trosku vydychnes 🙂

kitu
25. feb 2011

jajbože baby no tak toto ste ma nepotešili... ja vždy pridem z nr domov vyšťavená ako citron- neschopná pohybu... a najviac mi tam vadí ten nechutný prekurený vzduch a nikto neche tie okna mať aspon na chvilu otvorene... no som zvedava... že čo mi povedia najbližšie...
@klba mne dr naordinoval magnezko pravidelne... mam ho brať 2x denne... ako prevencia tvrdnutia bruška- pretože vraj to sposobuje to skracovanie krčku... takže ja ho musim chrumať pravidelne...

katustek
26. feb 2011

Ahoj, takže 17 .2 sa narodil sekciou v NR porodnici moj druhý syn Lukinko 🙂 Pôrod bol úžasný a aj lekári, mám z toho zážitok na celý život, keď že prvú sekciu som prespala a teraz som šla spinalom hrozne som sa bala, ale som zistila, že som sa nemala čoho 😀 Mala som aj obavy z pobytu v nemocnici, keď že po prvom pôrode som s NR nemocnicou a hlavne setričkami z novorodeneckého nemala dobré skúsenosti... ale velmi sa to tam zmenilo .... Tak ako lekári aj sestričky z novorodeneckého, šestonedelia aj pôrodnej sály boli úplne super bola som príjemne prekvapená a dokonca sa mi z tej krásnej vynovenej izby aj ťažko odchádzalo a ešte keď máte na izbe aj super spolubývajúcu úplná paráda... Kludne by som si to zopakovala ešte raz !!!!! 😵

klba
28. feb 2011

@katustek gratulujem k Lukinovi, 😵 a som rada ze si bola spokojna, ja som sice pred takmer 3 rokmi bola na starej izbe ale sestricky boli super, myslim ze NR porodnica uz davno nie je takym postrachom ako sa o nej sem tam siri. 😉
inak 17.2. sa narodil aj mojej kamoske druhy syncek Samuel, 😵 tak snad ste sa tam aj stretli. 🙂

katustek
28. feb 2011

@klba Ahoj ! Áno Maťke, boli sme spolu na izbe. Tolko srandy, čo sme tam spolu zažili, normálne, sa mi ťažko domov odchádzalo 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre