Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

danuska2568
23. apr 2012

elka74 mohla by som sa spitat ako prebieha normalny porod je to horsie nez cisarskym dakujem

elka74
24. apr 2012

@danuska2568 tak to je ťažko povedať, ale myslím že ak by nebol na to dôvod tak by zbytočne nerobili cisársky.. u mňa bol problém s pupočnou šnúrou. pri ostatných porodoch to bolo bez problémov. porodila som prirodzene.. 🙂

elka74
24. apr 2012

@danuska2568 pre mna osobne je lepšie porodiť prirodzene. je to síce spojené s bolesťou počas porodu, ale určite sa to dá zvládnuť. a to ja mám oooobrovský strach aj z obyčajnej injekcie 🙂 . ludské telo je na to prispôsobené. ja som sa dve hod. po porode išla osprchovať a bolo mi fajn, kdežto po cisárskom som sa dávala dokopy ešte dlho potom. síce som cisárskym rodila už veeeelmi dávno, nemám nan až také dobré spomienky 😒 . takže pokial to ide a nie sú nejaké vážne dôvody na cisársky tak som určite za prirodzený porod. 🙂

edmi
24. apr 2012

ahojte,ja pojdem tiez rodit do Nitrianskej nemocnici,termin mam 25 jula ale uz teraz mam trosku z toho strach lebo moj manzel pracuje v zahranici 10 dnovky, a ako mam stastie urcite nebude doma ked ma to chyti,a nema ma kto zaviest lebo aj brat s ocinom pracuju v zahranici.Tak sa Vas chcem spytat aku zachranku mam volat?? 112 urcite nie,a teda aku?? dakujem

anihra
24. apr 2012

@edmi myslim, ze ked budes mat kontrakcie caste a pravidelne, alebo ak ti odide voda, tak kludne mozes volat 112, porod je predsa akutny stav a teda mas pravo na akutny transport do nemocnice. Pred par dnami viezla RZP moju susedku do nemocnice rodit a to mala doma aj manzela, ktory ju kludne mohol odviest.

anihra
24. apr 2012

Mamicky, ktore ste rodili v Nitre, davali ste niektora aj prepichovat dievcatkam uska este priamo v porodnici?

edmi
24. apr 2012

@anihra dakujem za odpoved,ja som myslela ze sa nemoze volat ked zena rodi,a nefunguju ziadne ine prevozy

kika1111
24. apr 2012

@edmi ale pokiaľ viem, ak nie si z NR, ale z iného okresu, sanitka ťa odvezie do najbližšej.. takže ak si napr. z okresu NZ tak ťa zoberú do zámkov..

edmi
24. apr 2012

@kika1111 som z Mocenku,dufam ze ma odvezu do Nitry ,lebo rovnako to maju aj do Galanty a tam by som nechcela ist

kika1111
24. apr 2012

@edmi tak asi podľa toho odkiaľ ti pošlú RZP.. ale ja som počula, že v Galante je dobre..

edmi
24. apr 2012

@kika1111 aj ja si myslim ze podla toho asi,ja som zase pocula ze tam nieje dobre, a Galantu ani nepoznam, Nitra mi je blizsia 🙂

anihra
24. apr 2012

@edmi Mocenok je okres Sala, nie? A Sala je uz nitriansky kraj, vsak ano? Tak ta podla mna s najvacsou pravdepodobnostou povezu do Nitry, pretoze Galanta spada pod trnavsky kraj. Ale ono to aj zavisi od toho z ktoreho vyjazdoveho stanovista budu mat prave volnu sanitku, ak to bude napr. zo Sale, tak ides do Nitry, ale moze sa stat, ze tam nebude volna sanitka a poslu ti z Galanty a teda ides do Galanty. Bohuzial ma @kika1111 pravdu, ze si velmi vyberat nebudes moct. Proste ta povezu tam, kam to budu mat blizsie.

koralinka
24. apr 2012

@anihra áno ja som dala v den odchodu - zaplatila som tuším 8 eur ale bola som spokojna

kika1111
24. apr 2012

@koralinka a nemala s tým malinká problémy?? ja to tiež chcem vybaviť v pôrodnici ešte, tak ma zaujíma ako to znášala tvoja malá..

anihra
24. apr 2012

@koralinka jej, super, potesila si ma, ja by som chcela dat este tiez prepichnut este v porodnici, len som nevedela ci to tam robia. Takze asi nausnice vziat so sebou. Musela si ich mat predtym namocene v liehu? Alebo ako?

edmi
24. apr 2012

@anihra ano je nitriansky kraj,no dufam ze do Nitry, nechame sa prekvapit

koralinka
24. apr 2012

@anihra áno sestričky mi dali skúmavku - lieh som mala svoj a mala som to namočené celý čas č osom bola v nemocnici, muž zaplatil poplatok lebo to sa v druhej budove platí a prepichla nám ich taká hlavná sestra alebo čo to bolo - je to najlepšie - mala zaplakala hned pri prepichu a potom hned zaspala - žiadne plače zvíjanie sa nič - čistila som to stále liehom a mastila framikoinom a nemala žiadny problem

koralinka
24. apr 2012

@kika1111 hore som napísala ja som bola hned zato, aby som v pôrodnici lebo oni ešte nevedia hned zaspia čím sú väčšie slečny tým su vnímavejšie

kika1111
24. apr 2012

@koralinka a urobili jej to pekne, nemala to zapálené?

kika1111
24. apr 2012

@koralinka už čítam..dakujem!

koralinka
24. apr 2012

@kika1111 akurat minule som jej to porovnavala že či nema jedno vyššie/nižšie ale je to pekné, ja som radšej za prepich ako nastrelenie, ale zasa každé dieťa je iné môže mať inú reakciu

kika1111
24. apr 2012

@koralinka ja som si od začiatku hovorila, že ak to bude dievčatko, tak ešte v pôrodnici chcem aby jej prepichli ušká..len čítam veľa takých názorov, že radšej prestreliť, alebo nechať rozhodnutie dieťa vo vyššom veku.. no ja si pamätám ked som mala 5 rokov, bola som s mamou a s malou sestrou -asi 3 mesačnou u doktorky, ktorá jej prepichovala uši a mám z toho traumu doteraz..stále si pamätám ako strašne plakala a krvácalo jej to.. a ja chcem aby mala moja dcérka náušničky od malička.

anihra
24. apr 2012

@kika1111 ak mozem hovorit za seba, tak pre mna je ihla prijatelnejsia ako prestrelovanie, hovorim cisto ale len cisto za seba, takze ma tu dufam nikto neukamenuje. V puberte som mala piercingy vsade mozne, od iks dierok v usiach, cez nos aj pupok, niektore dierky som si dala nastrelovat, ale tie sa mi hojili omnoho horsie a mala som pocit ze je to paradoxne i bolestivejsie ako vpichy po ihlach. Takze ja som zastanca ihiel, hlavne mam pocit vacsej sterility ako u nastrelovacich pistoli. Ale hovorim ide len o moj subjektivny pocit, nic viac.

koralinka
24. apr 2012

@anihra ja som si tiež dala asi v 15 tich nastreliť naušnice pretože som dlho nenosila a zarástli mi dierky ale doteraz si pamätam tu bolesť a bolesť potom :/ ja som taktiež za ihlu

danuska2568
25. apr 2012

elka74 no ved preto sa pytam ze aky je prirodzeny porod lebo ja by som este chcela jedno dieta ale kazdy hovori ze pojdem cisarskym a to sa bojim a aj tak po cisarskom kazdy den ma pichali a to tiez ma dost bolelo lebo aj ja mam strach z injekcie a ked rodim prirodzenym porodom tak potom kazdy den ma uz nebudu pichat kazdy den ako po cisarskom lebo z injekcii ja mam strasny strach odpiste dakujem 😉

elka74
26. apr 2012

@danuska2568 tak to môže byť ale aj nemusí. skús sa o tom porozprávať so svojim gyn. ak nemáš napríklad úzku panvu alebo iný takýto faktor, tak by nič nemalo brániť prirodzenému pôrodu. aj ked je pravda, že doktori v porodnici to brali tak, že ak bol jeden cisársky tak by druhý tiež mal byť. mna sa tiež pýtali že či bude aj teraz sekcia ked bola pri prvom čo som ale ja odmietala, ved ked som porodila dvakrát, tak to pojde aj tretí. ale to záleží na veľa veciach a hlavne ked chceš bábo, vydržíš čokolvek, zo to ti to určite stojí.. 🙂

bambulka1010
27. apr 2012

@naty1987 Ahoooj tak ja už mám za tým, už som nestihla ani napísať a išli sme do pôrodnice 🙂 ale porodila som až v nedeľu. Ako dlhý boj čooo??od piatku, ale tak dalo sa to zvládnuť a malinká stojí za to 🙂 Dnes sme došli domkov. A inak sestričky v Nitre, že úplne super aj starostlivosť. Ako nemalo to chybu, tam som sa naozaj veľmi dobre cítila 🙂 môžem len pochváliť. Ako keby som išla ešte raz rodiť tak idem určite tam.

bambulka1010
27. apr 2012

@edmi 🙂 ty si presne taký prípad ako ja 🙂 xixi... ale ja už mám za tým 🙂 dnes ma prepustili domov. Ale mňa v rýchlosti zaviezla sestra. Máš to veľmi ďaleko? Môj priateľ utekal z Nemecka rýchlo domov keď som mu povedala, že idem do pôrodnice. Ale tak našťastie sestra ma zachránila. Inak v Nitre v pôrodnici sú super ľudia, sestričky a všetci, veľmi milý personál 🙂 ako určite odporúčam 🙂

anihra
28. apr 2012

@bambulka1010 ahoj, tak gratulujem k babatku, a ake si jej dala meno? ake mala miery? a aky bol porod? aj ta nastrihavali? kto ta rodil? odisla ti plodova voda? Viem, privela otazok a ty urcite teraz nevisis na konikovi, mas ine starosti, ale ak budes mat chvilocku cas, tak napis, urcite sme vsetky zvedave. Mna to caka az za 7 tyzdnov a jeden porod v Nitre uz mam za sebou, ale aj tak som strasne zvedava, ako to tam prebieha a ci sa nieco zmenilo...Tak este raz srdecne gratulujem a vela zdravia obidvom.

bambulka1010
28. apr 2012

@anihra Ahoj. Tak meno sme dali Alexadra. Miery mala 51 CM a 3320 gramov. Odišla mi piatok plodová voda ale porodila som až v nedelu. Dost tazky porod. A mám pocit ze som nastrihnutá až po uši ☹ Ale čo už.. Rodil ma doktor Obert, myslím že tak sa volá....Podrobosti ešte napíšem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre