Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

misela24
20. máj 2014

@airambe ja som ho mala pri 2 porode doktor na 1ku. Cely cas srandoval s muzom ...a mne fakt dost pomahal

kitu
25. máj 2014

Ahojte dievčata, chodi niekto do rizikovej poradne v nr? zmenilo sa tam niečo za posledne 3roky čo som tam nebola...? tento týžden tam mam ist... len si nepamatam že či sa objednava alebo nie... ? dr vravel že nie... poradite mi niektora...? vdaka

finestra
26. máj 2014

Ahojte baby chcela by som sa opytat ci moze manzel pri porode aj fotit? A odkedy tam moze byt a ci moze ist aj do miestnosti kde sa bude vazit atd...... dakujem 🙂 A este ako znacia deticky ci hned po porode daju pruzok alebo az po umyti, vazeni atd.....

sovickovo
29. máj 2014

su tu maminky, ktore rodil dr.Uharcek?tiez dal oxytocin a nakoniec dieta tahal vakuom?ci to len bola nahoda,ze to urobil dvom mojim znamym???

mia1981
29. máj 2014

@kitu ahoj,ja som bola teraz v pondelok prvýkrát na tej rizikovej poradni,ordinujú okrem utorka každý den,neobjednávala som sa tam,šla som len s výmenným lístkom ale potom ma už dr. objednal na presný den

mia1981
29. máj 2014

@doda24
@zuzana765 ahojte,aj ja sa chystám rodit do nitry,termín máme 16.8.

doda24
29. máj 2014

mia1981 jéj ahoj tak my sa tam možno stretneme ja mám termín 17.8 ale po poslednej poradni som taká cela zmetená lebo podla PM mám 14.7 a neviem či sa doktor nebude riadiť tým a malý je zatiaľ dole ritkou tak sa zvažuje aj cisársky ak sa malý neotočí uvidime

zuzana765
29. máj 2014

@doda24
@mia1981 ja mam termin 13.8. ale zajtra idem na poradnu tak sa uvidi co povie lekar a ako je maly otoceny.
Tak sa tam mozno stretneme dami 🙂

zuzana765
29. máj 2014

@doda24 inak ty pochadzas s tesarskych mlynian?

zuzana765
29. máj 2014

@doda24 Ano moje prve 🙂

doda24
29. máj 2014

zuzana765 tak potom daj vediet co ti povedal doktor bolo by super keby sa tam stretneme zo mna vzdy opadne stres ked su okolo mna mili ludia 🙂 ano som z tesarskych mlynian preco poznas ? 🙂

laiklaika
30. máj 2014

Ahojte, nemáte k dispozícii zoznam vecí do pôrodnice v Nitre? Preposlali by ste mi ho? Bolo to tu niekoľkox spomenuté, ale nikde žiadny link. Termín mám 26.6., je tu ešte niekto v tomto termíne?

mariynka
30. máj 2014

@laiklaika pre teba:podlozky, nocne kosele, uteraky, hyg.potreby, ja som si vzala aj pohar a vlastny pribor, malu neperlivu vodu, gumicku do vlasov, vlozky, papuce(ja som mala aj zabky do sprchy),balzam na pery,

pre dieta:plienky,latkove plienky,ja som mala aj capicku a rukavicky a aj dudlik.. oblecenie na domov pre babo nech ti drahy donesie den pred odchodom...

laiklaika
30. máj 2014

@mariynka Ďakujem pekne, chcela som si len upresniť informácie, nech tam nevlečiem 5 kufrov 😀. Takže oblečenie pre dieťatko počas pobytu v nemocnici netreba, všetko dostane?

reddy13
30. máj 2014

@laiklaika ahoj, ja som rodila pred necelym mesiacom, takze to mam v cerstvej pamati:o)
Pre teba na vzdycharen a na porod: podlozky, stary uterak, zabky, zupan, pyzamo, velke vlozky a veeeela pozitivnej energie:o)
Pre teba po porode: podlozky, vlozky, toaletak, uteraky, zabky do sprchy, zupan, nocne kosele, poporodne nohavicky, kozmetika, pribor, poharik na vodu, mineralky, papuce
Pre dietatko: vlhcene utierky, plienky+latkove plienky(1-2), ciapocka, ponozky, deka a hracka:o)
Na cestu domov pre dietatko si bud zober zo sebou alebo nech ti donesu pred odchodom.

zuzana765
31. máj 2014

@doda24 Ahoj tak doktor nam poveda ze vsetko mame v poriadku, malicky je otoceny uz dolu hlavickou, a na sone vraj vsetko zodpoveda 30-temu tyzdnu, tak sa tesime. Vyzera nam to zatial na prirodzeny porod, takze uvidime ako sa nam bude darit. Lekar ma ale upozornoval ze aby som bola teraz viac opatrna, ziadne prudke pohyby a klud a pohoda.
Ano Tesarske Mlynany poznam, mam odtial byvalu spoluziacku vola sa Veronika Chrenova.

doda24
31. máj 2014

zuzana765 no tak to je super ze vsetko je ok.my sme prave dnes zacali prerabat och uz nech je vsetko za nami 🙂 hej? Veroniku poznam

laiklaika
1. jún 2014

@reddy13 Ahoj, ďakujem... Už mám konečne všetko pobalené, takže malý môže kľudne prísť... 😀

reddy13
1. jún 2014

@laiklaika
Drzim palce nech je vsetko v poriadku, rychly porod a hlavne, nech coskoro mas v naruci mrnousa:o)

malinovka333
17. jún 2014

@mariynka
@reddy13 mozem vediet naco vam boli latkove plienky? ved tam davajju nie?

reddy13
17. jún 2014

@malinovka333 Napisala som ich preto, ak nahodou budu potrebne, napr. prehodit cez plece pri odgrgnuti dietatka, alebo kebyze ho chcete niekde polozit, aby bolo na cistom. Nie su nevyhnutne potrebne, ale len v necakanych pripadoch:o)
Do latkovej plienky balia deticky v ramci oblecenia. Deti maju jednorazove plienky, vrchnu kosielku a od bruska dole su zavinute do plienky ( ako nejaka sukna:o).

modroocka223
25. jún 2014

Ahojte ma tu niektora termin 17jula?dnes som sa zbalila a mam plny kufor zda sa mi hrozne vela veci.Mate kazda jednu tasku ci idem ja taka nabalena?

poisonblu
1. júl 2014

@modroocka223 ja som mala kufor s vecami pre seba a tasku s vecami pre babo

pampuli
29. júl 2014

Ahojte baby ... chcem sa Vás spýtat ktoreho porodníka by ste mi odporučili v Nitre .. chodim doktorovi Uharčekovi ale nakolko nesmie vykonavat žiadne operacie iba v Nových zámkoch tak si ho nemožem zavlat k pôrodu :( ... a chcem sa Vás spýtat ešte ako to tam je ked chce ist manžel k porodu... dakujem Vám velmi pekne 😉

marhulka13
30. júl 2014

@pampuli a prečo sa nemôže Uharček volať k pôrodu?

pampuli
1. aug 2014

Moze ale odrodi ta iba v Novych zamkoch ☹

marhulka13
1. aug 2014

@pampuli a prečo nie v NR? mne prišiel ako fajn porodnik, ked som tam rodila prveho syna a tomu je 3,5 roka

pampuli
1. aug 2014

pretože nemá uzatvorenu zmluvu s Nitrou odišiel odtial.a teraz je sukromnik a operacie vykonava v Nových Zámkoch ..

nara2
14. aug 2014

Babenky chcem sa spytat, ali ste niektora prvu sekciu a pri druhom dietatku je to ako v nitre?ide sa hned sekciou,ci davaju na vyber,ci o sekcii neuvazuju,ak je vsetko ok?

daninbazar
16. aug 2014

Ahoj nara2, ja mam prve dieta sekciou a teraz cakam druhe, pojdem takisto sekciou. Na vyber mi nedali (budem rodit v NR) ale priznam sa ze som aj rada lebo nechcem riskovat ze mi praskne jazva na maternici...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre