Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

romcha
9. dec 2011

tak baby,mam čerstve skusenosti a nikoho nejdem strašiť,ale brutááál.ale určite to bolo len kvôli tomu že malá mala 4340g a 54cm,čo mi nikto neoznámil,že mám velke dieta v bruchu....na prd bolo to,že na vzdychárni som mala rovno za hlavou nejake dvere,za ktorými sa veselo fajčilo.Nedovolili mi ani dúšok vody,dali mi infuziu na hydratovanie až ked som sa sťažovala či im tam mám uschnúť.manžel "veselo" čakal na chodbe až kým ma nepreložili na pôrodný box-masáž krížov sa v kontrakciách (sama sebe) robí velmi zle,o to "veselšie" mi bolo.ale aspon som mohla využiť sprchu počas kontrakcii (ked bola voľná) -veľmi dobrééé. veľmi mi vadilo na celej pôrodnej sále,akým spôsobom ma doktori pozorovali zospodu-citila som sa ako na bitúnku,žiadny cit,proste ruka dnu,a nezájem či bolí nebolí.pri samotnom pôrode stálo vôkol mňa toľko ludi,že sa muž všetkých opýtal či maju den otvorených dveri 😀 rodila ma mladá doktorka ktorá ma ani nenastrihla a šitie ma bolelo,myslela som že jej kopnem do hlavy zakaždým ked ma pichla.potom som dve hodiny na ložku ešte rozdýchavala s mužom fakt,že som porodila také velke dieta bez nastrihu.sestrička ktorá ma umývala bola milá,po umiestneni na izbu sa ma tiez ujali mile sestricky,priniesli mi obed a potom som uz len spala kym som sa nesla osprchovat a zaroven vycikat-na to sa čaka-a konečne som bola so svojim babatkom.na novorodeneckom aj na šestonedelí boli sestričky milé,ochotné.dietatko som navsteve ukazala cez sklo,ale tatovi islo na chodbu do ruk.nikto mi nič nepovedal.aj strava sa normalne dala jest.prve dietatko som rodila v trencine a keby som si mala znovu vybrat porodnicu,isla by som do trencina.

poisonblu
9. dec 2011

@romcha nevies, ako sa volala ta dr., co ta rodila? lebo ja som bola na gynekol.porodnickom-ked som potratila, a tam som bola spokojna-teda sestricky fajn, milucke mlade baby, doktori mi pripadali taki trosku namysleni, ale prehliadka odspodu fajn...len na pohotovosti bola taka mlada doktorka, strasne mi bola nesympaticka a taka akoby prave zo skoly vysla-proste pripadala mi neskusena....taka tmavovlaska...len si neviem spomenut na meno...☹

malinovka333
9. dec 2011

@marmes na porodnu salu ti staci nocna kosela,balzam na pery,vlozky,nohavicky, toaletny papier,osuska, papuce, ale to zavisi ci ides už rodit alebo si už hospitalizovana,napr ja som prisla s tym ze mi odtiekla voda,a vsetky veci tasky som mala stale pri sebe az ked ma neodniesli na sestonedelie.
@ninka23 mne odtekala voda od pol noci a cely cas asi do jednej obeda som bola na vdycharni tam ma monitorovali, takze aj to je individualne
@dazdovka pri porode si nebudes mat ani cas vybrat ako chces rodit 😀 mne to už bolo jedno len nech sa maly narodi.
@romcha mala si sa napit v sprche,ani mne nedovolili ale trosku som si dala ved ma nikto nevidel a to by som ani neprezila tak som si dala kvapku 😀

callex
9. dec 2011

@dazdovka ja som bola v pondelok na prehliadke porodnice..a ten treti box so sedackou je vlastne spojena akoby vzdycharen pre jednu mamicku s porodnym boxom.ak nie jeplno mozes si vybrat ktory chces. co sa tyka porodnice BS to je niekde uplne inde...to nemozes porovnavat so ziadnou na Sk.len je tam nevyhoda ze ak by bolo treba nieco riesit s babetkom tak sa prevaza do BB.

babatienko27
9. dec 2011

toto neni normalne rodi sa v dnesnej dobe prirodzene?Moja znama od 5tt hematom lezala lebo straasili potratom hematom zmizol , potom skracovanie krcku zas lezala, potom tvrdnutie brucha doslova premagneziovana lezala lebo predcasny porod proste vlastne od 5tt lezala pod hrozbou lekarou a drb nakoniec 2TT prenasala otvorena na spicku vyvolavacky konske davky nic samozrejme cisarsky .. co je vlastne dobree v dnesnej dobe nic ja uz nepoznam babu co normalne rodila a v nittre e ze je kazda druha pod noz , najprv hrozia predcasnym a potom po prenasani a konskych davkach sa ani neotvori

naty1987
9. dec 2011

@romcha v prvom rade gratulujem k malinkej 🙂 a v druhom tebe po precitani nemam chut ist rodit 😀 ale inak to asi nepojde no snad sa vsetko bolave zahoji a vas pustia cim skor domov

ninka23
9. dec 2011

@romcha Mňa rodila tiež mladá doktorka - Zajacová a bola som s jej prístupom veľmi spokojná.
Hmotnosť dieťaťa ti nepovedali na sono v 36 tt ?

ninka23
9. dec 2011

@marmes Na pôrodnú sálu treba - nočnú košeľu na kojenie, papuče, župan, prípadne teplé froté ponožky, malý uteráčik na navlhčenie a prikladanie na tvár a hlavne pôrodnícke vložky (kúpiš v lekárni - sú také malé obyčajné).
Na izbu ako prvé budú sestričky pýtať hygienickú nepriepustnú podložku (tiež kúpiš v lekárni - odporúčam 2-3 kusy), hygienické potreby ( mydlo, sprchový gél, zubnú kefku a pastu), uterák na ruky, osušku, náhradnú nočnú košeľu, žabky do sprchy, popôrodné vložky( kúpila som v Tescu také veľké - v ružovom balení a sú vynikajúce), pohár na pitie, dezinfekčný gél na ruky ( taký malý kúpiš v drogérii alebo v lekárni). Pre bábo potrebuješ prebaľovaciu hygienickú nepriepustnú podložku - kúpila som Huggies - celé balenie a používam aj doma na podložke na prebaľovacom pulte, lebo to malú tak nechladí), plienky newborn(2-5 kg), zvlhčené obrúsky,vatové tyčinky, kefu na vlásky, čiapočku, bavlnené rukavičky proti poškriabaniu a malú deku na zakrytie.

marmes
9. dec 2011

@ninka23 dík 🙂

ninka23
10. dec 2011

@marmes Nemáš začo 🙂

danuska2568
10. dec 2011

@cathrin veru tak davam za pravdu aj ja som si povedala ze do NR rodit v zivote nepojdem lebo je tam hrozny pristup a hlavne sestricky ktore maju na starosti deti no hroza no ja som tam lezala zatial jeden krat ale stacilo mi a povedala som si nikdy viac strasne nieco aka tam je neochota

danuska2568
10. dec 2011

@babatienko27 ani niesme spokojne neochota a viac sa vyjadrit ani nemozem

danuska2568
10. dec 2011

@psyxooo hm tak sestricka co vam vytrhla dieta od prsnika a padlo jej na zem nevolala sa ta sestricka nahodou alzbeta ona je taka trosku vysia a blondave kucerave vlasy ma take trosku dlksie lebo ta je najhorsia sestricka a hlavne je aj strasne neochotna a dost papulnata je na pacientky ☹

bosacka
10. dec 2011

@danuska2568 vacsina mamiciek tu spomina jednu hnusnu sestricku z novorodeneckeho - starsiu blondinu. tak to bude ona 😉

agimi
12. dec 2011

neviete mi poradiť, ako to je, keď musíte ísť na cisársky ? ako to prebieha, čo a na čo sa treba pripraviť? ďakujem

misi76
12. dec 2011

@agimi no najprv ti ho musí indikovať lekár, ale ak pri spontánnom pôrode nastanú komplikácie tak ti ho spravia automaticky a pripraviť sa musíš asi len na to, že budeš mať rozrezané bruško, čí budeš menej obratnejšia ako po spont. pôrode

agimi
12. dec 2011

@misi76 už mám všetko potvrdené od dokt. aj termín už mám, len neviem, či sa mám do pôrodnice pripraviť akoby som išla na prirodzený alebo treba aj niečo extra a aká je potom starostlivosť aj o bábo aj o mňa.

misi76
12. dec 2011

@agimi vo štvrtok mám nástup do nemocnice, tak potom podám info, ako to prebiehalo

agimi
12. dec 2011

@misi76 vopred ďakujem, nerada som nepripravená

callex
12. dec 2011

@marmes dovolila by som si opravit..tu koselu na porodnu salu si radsej zober taku ktorej ti nebude luto ak skonci krvava a podobne.kojeneckej by bola skoda tu si nechaj na 600nedelie na izbu.

micicka
13. dec 2011

@agimi určite si zober veľa vody a najlepšie vo fľaškách so sosáčikom - po cisárskom ležíš 24 hodín a nemala by si sa vôbec hýbať, teda ani hlavu zdvíhať a napiješ sa len so sosáčikom. potom odporúčajú piť aj colu. ja by som odporučila nočnú košelu s krátkym rukávom - kvôli infúziam

naty1987
14. dec 2011

baby tie monitory dychu co sa davaju do postielky da sa to v nemocnici pozicat??? a ak ano na ako dlho a kde si to mam zarezervovat??

koralinka
14. dec 2011

@danuska2568 bože ked to tu čítam, začínam mať nervy, ja som malu raz v noci nechala u nej asi 3 hodiny lebo mi strašne plakala asi ju bruško bolelo, čo s nou robila, normálne horor si predstavujem 😅

zebra41
14. dec 2011

@naty1987 nam to ponukli po porode. a myslim,ze poziciavaju na pol roka. no uz si nepamatam za kolko

naty1987
14. dec 2011

@zebra41 dakujem 🙂 ale aspon viem ze to nemusim nikde hlasit 😉

danuska2568
14. dec 2011

@koralinka veru ona je dost hnusna ale vecsinou co tu citam kazdy sa stazuje na tu kuceravu blondavu alzbetu to je taka hnusoba ze az az

danuska2568
14. dec 2011

@bosacka veru ja velmi dobre viem ze ktoru mislia tu blondavu kuceravu hnusnu alzbetu strasne je neochotna a hnusna nikdy viac by som len za tu hnusnu kuceravu by som nesla uz nikdy rodit stacilo mi raz radsej by som isla do Novych Zamkov aj ked ta si musim vsetko platit sama ale nevadi radsej si zaplatim a mam pokoj nee ako tu v NR
😔

danuska2568
14. dec 2011

@naty1987 ano poziciavaju monitor dychu a zda sa mi ze poziciavaju len na 1 rok a plati sa tusim 40 eur a vyzdvihnut si to vyskusajte na novorodeneckom odeleni

danuska2568
14. dec 2011

@micicka colu po cisarskom ved mne ledva dovolili pit obycajnu mineralku a tiez som bola po cisarskom 😝

zuzik270
14. dec 2011

Ahojte, stačí mi kópia sobášneho listu na sálu, alebo musím mať aj originál? diky za odpoveď.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre