Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

vejkkka
13. nov 2012

@poisonblu Ďakujem za radu, každý mi hovoril niečo iné tak som rada, že to už viem na 100%. 🙂

poisonblu
14. nov 2012

caute baby, tak uz mam na izbe siposovu...nahodicka 🙂 inak sme tu uz 9.ty den a stale nam to neklesa...☹

janus32
14. nov 2012

@poisonblu noooo,super,pozdravuj ju a aspon napiste ako sa mate,ako sa maju siposovci?vsetko ok?

janus32
14. nov 2012

@poisonblu a stale pod lampou?Alebo slnis na slniecku?

poisonblu
14. nov 2012

@janus32 je po cisarskom, uz tu mala aj maleho na kojenie...zlaty je
ja slnim na slniecku dnes, akurat bude velka detska vizita, tak som zvedava, lebo sme mali rano odbery

vejkkka
14. nov 2012

Dobré ránko, chcela by som vedieť ako ste spokojné s porodnicou? Aké sú sestričky atď?

vejkkka
14. nov 2012

@poisonblu Ahoj prepáč, že sa starám ale ty si v nemocnici?? a bábo má žltačku? ani ma nestraš nenávidím nemocnice ak tam budem musieť byť tak dlho tak ma asi porazí...

janus32
14. nov 2012

@poisonblu juuuj,zlata moja☹myslime na nu,aj na vas vsetky tam🙂no ale vy to uz mate za sebou aspon 😵

janus32
14. nov 2012

@vejkkka neboj,prezijes to tam-)oproti tomu ako to tam vyzeralo pred par rokmi,je to teraz parada🙂sestricky su mile,v pohode,aj doktori.Ak budes ty ok,aj babo na 5den vas pustia domov 😵

vejkkka
14. nov 2012

@janus32 fúú až na 5 deň? neviem ako to tam vydržím mám depresie z nemocníc... ☹ no bohužiaľ nejako budem musieť...

janus32
14. nov 2012

@vejkkka ja tiez,ale len ked som tam ako leziaci🙂ked tam robim,nevadi mi to😀

vejkkka
14. nov 2012

@janus32 Ty pracuješ v nemocnici?? Keď som mala asi 10 rokov mala som vážny úraz a v nemocnici som strávila asi 2 mesiace odvtedy ich nenávidím. Ty čakáš už 3 bábo však? ja prvé a bojím sa pôrodu.. 😒

janus32
14. nov 2012

@vejkkka robila som si tam teraz prax,minuly skolsky rok a bolo tam super🙂potom som zostala tehu,tak som hned od zaciatku na rizikovom..moja nemas sa coho bat🙂praveze ty ked cakas prve,nevies do coho ides,nemas s cim porovnavat,tak pekne oddychuj,uzivaj si tehotenstvo a ked pride porod,tak to zvladnes v pohode ako aj kazda maminka🙂

vejkkka
14. nov 2012

Skúsené mamičky prosím poraďte mi čo mám obliecť svojmu bábätku alebo do čoho ho mám zabaliť keď pôjdem domov z nemocnice autom?? samozrejme, že ho uložím do vajíčka ale čo mu dám na seba keď bude mať také jemné telíčko.. Začínam stresovať, už sa to blíži... 😉 Ďaakujem

vejkkka
14. nov 2012

@janus32 ja viem ale keď sa to začína blížiť stresujem viac a viac... ja neviem vôbec nič teraz som sa prisťahovala do NR som tu sama len s manželom takže mi veľmi nemá kto poradiť ...

janus32
14. nov 2012

@vejkkka ja tu byvam v nr okrese 6rokov,zaciatky boli tiez velmi tazke☹byvate priamo v nr?teraz si mozme kuk aspon na nete co potrebujeme,ale ja som pri prvom mala vazne obavy,kedze som predtym miminko ani len v rukach nedrzala🙂tiez mi nemal kto poradit,ani neviem ako to obdobie preslo🙂no ale maminkovsky instinkt mi vela veci povedal🙂

vejkkka
14. nov 2012

janus32 @
ano priamo v Nr a mas pravdu, aspon ze mame internet. Ďakujem trochu si ma upokojila aj keď asi nie na dlho 😀 ale tak už to hádam nejako zvladnem keď to zvládli aj iné maminy.

suzinka87
14. nov 2012

Ahojte baby aj nam sa to krati tak vas viem pochopit dufam ze natrafim na dobreho doktora pri porode a vsetko dobre dopadne.

rybamala
14. nov 2012

@vejkkka ahoj, ja mám na odchod domov pre malého pripravenú takúto kombináciu oblečka - bodynko, pančušky, flísový overal, hrubý vrchný overal, fusačik taký dekoidný a šup do vajíčka 🙂

vejkkka
14. nov 2012

@rybamala aha takže ho mám normálne dať aj do fusaku ano? a neublíži mu to? keď má také krehké telíčko... ďakujem ti za radu 😉

rybamala
14. nov 2012

@vejkkka nerozumiem, čo či mu neublíži - fusak? ja mám takýto špeci do vajíčka http://img.kasa.cz/k-foto/800/2/3/5/product_116... a pobyt vo vajíčku mu tiež neublíži - je mu tam dobre - prirodzená, trošku skrčená poloha - podobne ako bolo uložené v brušku 😉 a hlavne sa dá zapásať pásmi - čo je oveľa bezpečnejšie, ako prevážať ho len vo vaničke z kočíka

vejkkka
15. nov 2012

@rybamala myslela som, že či bude v bezpečí ak náhodou pôjdeme z nemocnice a napr. auto skočí do nejakej jamky na ceste. Určite je bezpečnejšie preniesť ho vo vajíčku než vo vaničke len to, že nemám žiadnu skúsenosť s deťmi a mám obavy kedže sa narodí v decembri aby mi neprechladol. No to máš teda riadne špeciálny fusak kde si ho kúpila ak smiem vedieť?? 🙂 Som zvedavá ako to ja všetko zvládnem no nejako už budem musieť... Čím viac sa blíži môj termín tým viac začínam stresovať.

rybamala
15. nov 2012

@vejkkka ale zvládneš, neboj sa 😉 a stresujem aj ja - ako každý 😝 tieto fusaky majú všelikde - aj v maxe na chrenovej v babymarkete, aj v mlynoch v tej veľkej detskej predajni úplne hore čo je, som ho videla, ale ja som ho kúpila tuto cez konikovy bazar od jednej kočeny za tretinovú cenu skoro nový 🙂

vejkkka
15. nov 2012

@rybamala ano viem kde myslíš v Maxe som kupovala postieľku. Tak to sa ti podarilo taký dobrý fusak a ako vravíš za tretinovú cenu. V týchto obchodoch musí stáť pekne veľa. 😒

majomagi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bodka13
15. nov 2012

@majomagi 😲 😲 😲 ...nejaké vysvetlenie 😕
.....registrácia dnes,tak to musí byť niečo vážne ,ale dá sa to aj bez vulgarizmov 😉

janus32
15. nov 2012

@majomagi a ja som akurat hovorila mm,ze Lajtman bol straaasne dobry,zlaty na sone v rizikovne 😅 tak pis,co ti na nich nesedi???Nech aj my vieme🙂

kucharikova
15. nov 2012

@majomagi mna rodil Lajtman a bola som snim spokojna 🙂 furie boli porodne asistentky take postarsie zeny.nervozne boli jak slak ked len na nocnu smenu prisli.inak bolo vsetko ok 😉

nelinka0401
15. nov 2012

@janus32
@bodka13
@kucharikova aj ja som mala pri malom Lajtmana a bol super,tak milého doktora som dlho nestretla.takže u mňa veľká spokojnosť.aj pri zašívaní bol veľmi opatrný stále sa ma niečo vypytoval a ospravedlňoval ak to zabolelo.fakt super prístup

janus32
15. nov 2012

@nelinka0401 tiež si myslím,takého dr.len tak nestretneš 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre