Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

psyxooo
22. okt 2007

inak este co sa tyka personalu, boli tam 3 detske sestry, dve z nich boli super, mile, uzasny vztah mali k tej praci, ale jedna bola neuveritelna, raz prisla do izby, ze ide pre deti, idu ich vazit, ja som prave sa snazila kojit /co sa mi nakoniec ani nepodarilo, mozno keby nemala kazda z nich pre mna ine rady, a kazda mi kazala nieco ine/, zacala mi nadavat, ze vsak beru deti, preco kojim!!! maleho mi doslova vytrhla od prsnika, a kedze nebol v perinke zaviazany, tak sa jej vysmykol, a takmer padol na zem, nastasie len na postel, nemala som ho zaviazaneho, lebo mi tak kazala ina sestra, boli 40stupnove horucavy. Po takomto zazitku som sa nezmohla ani na slovo, normalne mi zovrelo krk od hrozy.

lenka2112
23. okt 2007

ahojte ja som rodila pred troma mesiacmi u Matejku. musím sa teda pridať, že bol maximálne arogantný necitlivý. nechal ma tam trápiť 20 hodín a to som už v slzách prosila o sekciu.povedal, že na to nevidí medicínsky dôvod. vtedy ma napadlo a čo ľudský. keď som sa ani potom neotvorila tak konečne usúdil, že urobíme sekciu. chladne akoby nič.to už som bola taká vyšťavená z vyvolávačiek a toho čakania, nejedenia, nepitia, že som skoro ani nevnímala. keď sa ma anesteziologička pýtala či chcem spinál alebo uplne uspať a ja že uspať tak sestrička na to : " potom bude skuvínať, že ju bolí rez" tak som išla spinál a ľudia keď mi to pichli a ja som od pása dolu nič necítila to bolo žúžo.na pôrodnici boli ráno sestričky zlaté aj sa prišli večer rozlúčiť, ale tie nočné hrúúza.malý sa narodil 19:55 vo štvrtok a to ma prijali v stredu o 0:00 hod.prijal ma Kelner zlatý, citlivý opak Matejku. keď pôjdem ešte raz tak už len cisárskym. sestričky na šestonedelí boli zlaté aj detské až na tú tlstú, veľku sestru. tá bola príšerná a šoky ma chytali keď som videla ko mi nosí malého na jednej ruke. boli tam také dve postaršie tie boli skvelé. veľa mi pomohli ohľadom kojenia. hoci sme už odchádzali prikrmovaní a - 200 g.môj celkový dojem je O.K. idiotov treba brať s rezervou.mňa ubíjalo to, že mi tam nechceli dovoliť manžela, že ešte je čas.a sama bolesti, smútok. keď nakoniec prišiel na sekciu ( čakal vedľa) tak sa ho sesry na pôrodnici pýtali, že čo tam chce. 😒

abbi
26. okt 2007

joj zienky. hruza co len citat a nie zazit. ja mam za sebou 2 hrozne porody a teraz cakam 3 a zvazovala som Nitru lebo sme sa sem prestahovali ale urcite uz nie. idem do topolcian. diki za informacie
😲

lubkaaa
29. okt 2007

ja som zatiaľ nerodila, ale bola som na príjme (planý poplach) a no na Dlugoša nanájdem pekné slovo.. dúfam že ho nechytím pri pôrode..

olusha2
autor
29. okt 2007

abbi, veru daváááááááááj nohy na plecia 😀 😀 😀

petrusk
3. nov 2007

ahojte, rodila ste niektora v Nitre cisarskym dvojicky? Co na to hovorite, na lekarov a sestricky?

zanettka
5. nov 2007

Ahojte 🙂

No ja len zíííram čo tu o NItre píšete. Ja som tu rodila teraz po druhý krát a som maximálne spokojná až na ten hluk z prerábania atie sprchy. Inak personál perfektný. Neskor popíšem viac 😉

olusha2
autor
11. nov 2007

no ako? ktorá ste uz porodila v Nitre? čakáme dalsie ohlasy!!!

vavka33
12. nov 2007

Dnes rano porodila v NR moja svagrina. 😉

lubkaaa
13. nov 2007

ahojte. koľko dní po pôrode púšťajú ženy za normálnych okolností domov z nemocnice (z nitrianskej🙂)? v piatok mi plánujú vyvolávať pôrod, tak chcem vedieť kedy ma asi pustia.. a odchádza sa ráno alebo poobede? dikes

nobave
13. nov 2007

pre lubku: hovorili mi 4 dni ak nema babo alebo ty problem. Odchádza sa ráno po vizite. Aspoň tak mi hovorili známe. To máš šťastie že už piatok to budeš mať za sebou - prečo ti majú vyvolať pôrod - máš po termíne? Prajem veľa šťastia

martinka211
13. nov 2007

Lubka musis mat za sebou 5 vizit a ak je vsetko v poriadku pustia vas domov.Ja som porodila vo stvrtok a domov sme isli v pondelok,takze ty by si mala asi v utorok,ak porodis v piatok 😉 a odchadza sa tak okolo 10-11 hodine.

zuzana76
13. nov 2007

ahojte, aj ja som rodila v NR, bola som spokojna, porod bol sice neplanovanou sekciou. Nastupila som rano o 7.00, v prijmovej ambulancii mi natocili ozvy, klystir, vysetrenia, asi o 9.00 som uz bola hore na porodnici, v ten den rodilo vela zien, asi 8 porodov, nemali nas kam ukladat, a tak ma dali hned na pooperacnu izbu, to som este nevedela, ze porod sa nebude vyvijat tak, ako by sa mal, kontrakcie som mala kazdych 5 minut, manzela poslali prec, lebo to vraj bude nadlho, lekarka v prijmovej ambulancii mi povedala, ze porodim asi az na druhy den- otvorena na jeden prst. O 10.00 ma vysetril Dr. Kellner- otvorena stale an jeden prst. O 15.00 mi uz bolo dlho samej a trochu sa to tam uvolnilo, vacsina zien uz porodila, len ja a este jedna " vytrvalkyna" sme sa akosi nevedeli rozhybat, a tak som zavolala mojho manzela, o 16.00 ma vysetril Dr. Mlyncek, skonstatoval otvorena na 3 cm, ja som uz stonala, ze tak malo, ved som mala bolesti uz od vecera 23.00 hodiny, dali mi nejake cipky na otvaranie, asi 4 ks, o 18.00 dalsie vysetrenie, otvorena na 4 cm, Dr. Mlyncek uz videl, ze to postupuje akosi pomali a bola som dost unavena a tak ma povzbudil vraj do zotmenia to iste bude, lenze bolo leto a stmievalo sa asi az okolo 22.00 , Hned mi aj nasadil oxytocin a premiestnili ma na porodny box, ten so sedackou, kde sa zlozil aj moj manzel, po infuzii oxytocinu nastali teda paradne bolesti, uz som ani nevedela, ci mam nejake kontrakcie, zdalo sa mi, ze mam jednu dlhu kontrakciu. Medzi vysetreniami mi samozrejme natacali ozvy, dokopy hadam aj 10x, znova mi natacali ozvy po oxytocine, no a nastavala hypoxia plodu- dietatko enmalo dostatok kyslika a slabla jeho srdecna cinnost a tak mi asi o 19.15 Dr. Mlyncek oznamil, ze je nutna sekcia - ja som si povededala - chvalabohu. Do saly sa nahrnulo asi 10 ludi, sestricky sa ma vypytovali rozne udaje o mene dietatka, adrese a pod. anesteziolog o mojich chorobach a zdrav. stave. Sestricka ma vycievkovala, po vlastnych nohach som presla do operacnej saly, vystverala sa na operacny stol, Dr. kellner mi natieral brucho takou hnusnou cervenou dezinfekciou- asi jodom. Este jedna hnusna kontrakcia priamo na porodnom stole, kazali mi predychavat, potom som pocula este nejake pokyny Dr. Mlynceka, ktory uz stal nado mnou, pytal sa anesteziologa kolko jednotiek neviem coho mi dali a povedal, ze mozu uspavat. A viac si nepamatam, az ked som sa zobudila na pooperacnej izbe a manzel pri mne, na fotoaparate mi ukazoval fotky nasho synceka, ja som sa pytala aky je, ci je zdravy, pekny a pod. sice som hovorila ako opila, ale to nevadilo, hlavne, ze uz bol na svete.Narodil sa o 20.00, ja som sa prebrala o 20.45. Celu nasledujucu noc som od stastia a vzrusenia nemohla zaspat, dostavala som infuzie a lieky proti bolesti, este ja dalsie 2 dni mi davali nieco proti bolesti, ptoom som uz nepotrebovala. Sestricky aj lekari boli perfekti, bola som spokojna a vobec sa nebojim dalsieho porodu, ak by mal byt zase sekciou. Hoci nehovorim, ze je to bez bolesti, ale da sa to vydrzat. Aj sestricky a lekarky na sestonedeli a pri babetkach boli vzdy ochotne, mala som aj velmi malo hemoglobinu, chceli mi dat transfuziu , ale odmietla som, a tak mi asi aj 3 noci dieta na noc zobrali aspon na par hodin, aby som si oddychla. Sestricky sa ma vypytovali , ci nechcem nieco od bolesti, ale na 3 den po operacii som uz vazne nic nepotrebovala, uz ma bolela maternica len pri smiechu, resp, kychani, kaslani, chodeni a kojeni, inak som bola celkom ok. Mliecko som mala asi na 3. den po operacii. Takze z mojho pohladu ja velmi dakujem vstekym lekarom a sestrickam co sa o mna starali a to ja som dost zla pacientka, nevydrzim vela, normalne sa cudujem, ze som toto zvladla a celkom v pohode. Myslim, ze NR porodnice sa netreba bat, samozrejme je to asi aj o tom, kedy na koho natrafite a aky ma akurat den. Ale treba mysliet pozitivne.

vavka33
14. nov 2007

JA som porodila vo stvrtok o deviatej a v pondelok som isla domov.Pustaju na 4den,ak porodis doobedu do 12tej v piatok ,tak pojdes domkov v utorok,ak porodis po 12tej,pojdes v stredu,samozrejme,ak budete ty aj babatko v poriadku 😉

martinka211
26. nov 2007

A este by som doplnila,ze nas maly Tomasko si doniesol z porodnice infekciu koze Stafilokoka 😝 no nastastie sme ho z toho vyliecili 🙂

delilah1
2. dec 2007

ahojte kočky, neviem či je tu táto téma ešte živá, ja by som dodala iba toľko že bývam medzi NZ a NR ale patrím ešte do okresu NZ . na obe pôrodnice počujem iba samé hrôzy tak teraz neviem kam. asi do topolčian aké sú tam podmienky_?koľko pred pôrodom tam musím ísť a tak???

abbi
2. dec 2007

delilah... ja mam 2 tyzdne do porodu a zajtra idem druhy krat do TO uvidime.
som z okolia Nitri...a tiez idem rodit do TO.

wladka
8. dec 2007

ja som bola maximalne spokojna s nitrianskou nemocnicou.. 😉 sice som privrela oci nad kupelnou, weckom.. ale vtedy mi bolo absolutne jedno, ako to tam je, hlavne ze sme s malinkou ok 😀 ..a tych par dni sa fakt dalo prezit, ziadna katastrofa 😉

deli, abbi, neviem presne.. TO su preslaveny ze maju porod do vody, ale inak uroven nic moc.. ale ze vraj s porovnanim sluzieb urovne lekarov je NR na tom ovela lepsie.. nieco ma pre a proti.. je to na vas ako sa rozhodnete 😉

zanettka
9. dec 2007

Ahojte 🙂
Ja som rodila v Nitre už 2 krát. Bola som po oba razy maximálne spokojná. Ako už spomenula wladka, tiež som privrela oči nad sociálnymi zariadeniami /ved to prerábajú, tak mamičky po nás už budú v novom/
Prvú dcéru som rodila v máji 2005 u doktora Ravingera a porodnej sestry p.Vraniak. Bola som maximálne spokojná. Milý prístup, citlivé jednanie..no proste super. Mala som z toho jeden krásny zážitok.
Teraz 17.okt.2007 som v NR porodnici porodila syna Jakubka. Rodil ma doktor Meszároš. Pri porode asistovali sestričky p. Masaryková a opať p.Vraniak. Tentokrát som rodila v noci. Bála som sa že ku mne nebudú bohvie aký, lebo som ich všetkých zobudila. Ale boli perfektní. Pred samotným porodom sa o mňa starala p. Masaryková. Milšiu osobu som v Slovenskom zdravotníctve nestretla. Rozprávala mi, hladkala ma, predýchavala so mnou...no proste super. Aj keď bol tento druhý porod o dosť bolestivejší ako prvý, tak mám z neho opať veľmi pozitívny zážitok.
Čo sa týka personálu na odd.šestonedelia tak detské sestričky sú super. Ja som sa teda s nimi dokázala porozprávať nielen o detičkách. Je ich tam pár takých čo tie detúrence vyslovene zbožňujú 🙂 Veľmi mi pomohli keď mi Kubko na druhý deň po porode rozhrýzol bradavky do krvi. Venovala sa mi aj primárka a aj prednostka novorodeneckého oddelenia. Keď to porovnám s rokom 2005, tak sa to pohlo riadne dopredu.
Ak by som mala rodiť ešte raz /čo už teda neplánujem 😀 /, tak by som neváhala a znovu by som šla do Nitrianskej porodnice 😉 .
O Topoľčanoch ani podobných malých porodniciach by som neuvažovala už len z toho dovodu, že a´k sa pri porode náhodou niečo bábatku prihodí, okamžite ich vezú do veľkej nemocnice. My ten jeden deň už nejako musíme vydržať, ale pre mňa bolo najdoležitejšie aby sa mi detičky narodili v poriadku a v prípade že by nastali komplikácie tak by som bola ja a moje deti v rukách odborníkov 😉

sbabica
21. dec 2007

🙂 Mile mamulienky, tesi ma, ze pisete o subjektivnych dojmoch.sice niekedy sa pytam seba: preco tie zienky, ktore neboli spokojne s pôrodnicou v NR, sa nepytali na situacie priamo kompetentnych.?kazda pôrodna asistentka je tam, aby pomohla a vysvetlila dej okolo pôrodu a sestonedelia.Damy, prosim pytajte sa!!!

majka98
31. dec 2007

Ahojte. Priznám sa, že ked som čítala toto forum v novembri bola som znechutená z NR nemocnice. Týžden na to ako som sa tu pohybovala som sa sama dostala do nemocnice na pozorovanie v 37 t.t. kvôli vysokému tlaku, a prietokom. Prijímala ma dr.Mikulášová, zo začiatku som z nej nemala nejaké extra pocity, potom ma mala na starosti celý týždeň a ja som si k nej našla cestičku, je to fajn osôbka. Sono mi robili každý den, kedže stále nevieme pohlavie zakaždým ked to bolo možné som sa na to spýtala, nezabudem na aroganciu dr.Mesároša ked mi odpovedal že to by ho v tejto chvíli najmenej zaujímalo. Tak ma dojal hlupák jeden. Sestričky na šestonedelí? Hrôza až na jednu p.Sekerešovú, tá jediná mala prístup ako tak vľúdny. Jedno čo mi vadilo najviac bola neinformovanosť pacientiek, nikto mi za celý týždeň nedokázal povedať ako som na tom, či pôjdem na sviatky ešte domov , alebo si ma tam nechajú, až na túto super sestričku, ktorá mi poradila aby som si chytila primára Mlynčeka, že vtedy a vtedy on pomimo chodí na oddelenie len tak sa poobzerať po pacientkách. Tak som ju poslúchla a veru som si na neho počkala, až ten sa mi konečne pozrel do karty a povedal že nevidí dôvod aby som bola dlhšie hospitalizovaná, že Mg.môžem brať aj doma, tlak mám o.k. a prietoky tiež. Takže som tam žila týždeň
s pocitom, že tam nemám čo robiť, aj ked viem že všetko zlé je na niečo dobré, a pre nášho mrňúsika spravím čokolvek, radšej planý poplach ako niečo zanedbať. Napokon sme sa s primárom dokonca dohodli na sekcii
na 2.1.2008 nakoľko náš mrňúsik je KP a nechce sa mu , alebo jej otočiť. Tak mi držte palce nech sme zdraví a dopadneme dobre.

nobave
2. jan 2008

Ahojte. Rodila som 21.11.2007. Bolo to po druhý krát - prvý raz v 2000 a bolo mala som také negatívne pocity až hrôza - myslím celý pobyt v nemocnici. Preto som s obavami čakala na pôrod ako to bude tentokrát. A musím poznamenať, že moje pocity sú teraz úplne opačné ako pred 7 rokmi. Patrím medzi tie maminy, pri ktorých sa pôrod začne odtekaním plodovej vody a kontrakcie minimálne. Zhruba o 2.30 v noci to začalo cca o pol šiestej som išla do pôrodnice - vtedy sa menia smeny a bol pondelok. Absolvovala som tie hnusné procedúry - oholenie a klystír a našťastie ma poslali hneď na pôrodnícke. Na vizite mi Dr. Mlynček povedal že porodím dnes a dal mi na urýchlenie tabletky aj nejaké čípky - mala som deň po termíne a podľa sona veľké dieťa že asi 3,70 kg. Cca o 7.30 mi začali riadne kontrakcie a o jedenástej som išla na pôrodnú sálu. Pôrod bol OK - mala som tam Dr. Oberta - bol fantastický aj sestričky boli milé a ústretové. Malý sa narodil o 11.45 a mal 3,99 kg.
A myslím, že aj na šestonedelí sú o 100% lepšie sestričky - napr. p. Žákovičová a pani Oľga - čo je poradkyňa pre kojenie. ( Pani Oľga mi radila mi ako s kojením - keďže moje kojenie sa pri prvom synovi skončilo po 3 týždňom a to zápalom prsníka, bolesť ako ..., a mlieko mi úplne odišlo - nechcela som dopadnúť tak isto. Pani Oľga mi poradila techniky prisatia, polohy pri kojení, dala mi vankúš na kojenie (ten som si aj kúpila - super vec). Taktiež mi hovorila o Poradni kojenia na Štefánikovej ul. v Nitre, v areály Hygieny - tú som aj využila aj rady p. Doc. Boledovičovej - super osôbka. Mimochodom odporúčam každú stredu od 14.00 do 15.30. Kojím doteraz a dúfam že to tak vydrží. Malý krásne priberá. 😎
Pri prvom dieťati - viete ako to chodí - bola som neskúsená, bála som sa opýtať, nieto ešte o niečo žiadať - čo bolo prirodzené lebo po prvej otázke vtedy - ma "milá" sestrička zahriakla čo sa pýtam, že to som si mala všetko naštudovať doma .... ]-
Ale teraz už pri pôrode - keď mi dali tie urýchlováky tak mi hovorili, že zhruba o 3 hodiny sa na mňa príde pozrieť lekár ako sa otváram a samozrejme, že bolo po desiatej teda po tých 3 hodinách a nikde nikoho - tak som počkala ešte chvíľu a hneď som vybehla na chodbu - odchytila som Dr. Mlynčeka a povedala mu že myslím že už som dosť otvorená, mám veľmi silné bolesti a požiadala som ho nech ma vyšetrí a tak sa aj stalo a poslal ma na pôrodnú sálu.
Aj na šestonedelí - hneď ako som mala problémy či už s bolestivými bradavkami alebo s malým - hneď som sa pýtala všetko čo ma trápilo a prípadne išla za sestrou alebo lekárom.
Takže baby nebáť sa spýtať, žiadať, ísť za sestrou alebo za lekárom veď za to nič nedáte. Myslím, že mne sa to vyplatilo. 😉
Takže po 7 rokoch môžem ja povedať, že pôrod v Nitre je v pohode. 🙂
P.S. Len tie WC a sprchy na šestonedelí sú stále katastrofálne... 😝

jajka30
6. jan 2008

Ahojte, nemá niekto aktuálne info o prerábke šestonedelia? Bola som v tom, že aspoň sprchy sú spravené, ale ako čítam príspevok od Nobave zisťujem, že asi žiadna sláva. ☹
Ja mám termín o tri týždne a "hrozne sa teším" 🙂. Najradšej by som rodila už zajtra, aby to bolo už za mnou.
Som druhý krát tehotná a rodila som v 2004 a aj ja som mala pomerne pozitívne skúsenosti. Pravdou je, že ak som mala nejaký problém tak som ho riešila zo sestrou alebo s lekárom. Nie som typ, ktorý si nechá všetko pre seba (niekedy bohužiaľ 🙂 ). Určite je potrebné sa na všetko pýtať a pýtať. Ani raz ma nezignorovali, i keď niekedy frflali, ale to jedným uchom dnu a druhým von to si netreba všímať. Hlavne, že sa dozvieš čo potrebuješ. Držím palce všetkým tehuľkám 😉

katkah3
7. jan 2008

Ahoj Olusha2, podľa toho čo som si prečítala, si rodila 26.9.2007. V ten deň poobede rodila aj moja švagrinka Hanka. Narodil sa jej synček Adamko. Určite ste sa tam niekde na oddelení stretli. Pamätám si na ten deň, bolo Vás tam veľa.
Ja som teraz v 15 tt., čakáme druhé bábätko a rozhodujem sa, či do Nitry alebo do TO. Prvý syn Jakubko (r.2002) sa mi narodil v TO a myslím si, že nakoniec aj to druhé bábo bude tam. Bola som tam veľmi spokojná. Termín mám až v júni, tak mám ešte dosť času...

luciaakubko
21. jan 2008

ja som teda este nerodila nikde, no mam za to, ze zle sa moze stat aj v tej najspeci nemocke, takze je v podstate uplne jedno, kde privediem na svet mojho maleho cloveka 🙂
prezit hadam prezijem, ostatne je v rukach dr. lajtmana 🙂
p.s. ma s nim dakto nejake skusenosti?

dada432
23. jan 2008

Ahoj luciaakubko, ja som rodila 21.6.2007 s doktorom Lajtmanom a bola som vysoko spokojna. Na prvorodicku som mala rychly porod(2 hodiny) a nemozem sa stazovat. Ale kazdy ma iny nazor a skusenosti a poznam aj mamicky, ktore tvrdili ze nie je prave najlepsi. Ved uvidis 🙂 Drzim palce.

luciaakubko
23. jan 2008

dakujem, dadka..
..verim, ze doktor lajtman sa o nas postara najlepsie ako bude vediet..
nemam bohvieake predstavy o porode, no nejako velky strach nemam. a tie nespokojne mamicky
mozno len nemali svoj den. a mozno ho nemal dr.lajtman 🙂 aj tak mu vsak dôverujem 😉

dada432
23. jan 2008

Zakladom je podla mna nemysliet na nic zle a ak budes mat pri sebe niekoho, kto ta podrzi tak ako mna moj muzicek, tak sa nemus bat. 🙂 A chodila si alebo chodis na pripravy? Ja som chodila a velmi mi to pomohlo, dozvedela som sa ako to bude asi prebiehat, ako sa spravat a zbytocne nastresovat.

luciaakubko
23. jan 2008

chodim len do poradne, nejako ine nestiham, kedze dochadzam za pracou dost daleko a ked pridem domov
som taka unavena,ze maximalne lahnem do postele s dakou dobrou knihou v ruke 🙂
este nie som rozhodnuta, ci rodit za pritomnosti draheho, alebo nie.. uvidi sa, este mame cas 🙂

dada432
23. jan 2008

Tak to je jasne, ze sa ti nechce. Inak mas na to zo zakona narok, a dostanes potvrdenu priepustku ak potrebujes, lenze ked musis dochadzat za pracou mimo a na pripravy do NR, tak to by bol asi chaos. 😒
A ak ti mozem poradit, tak pritomnost niekoho dalsieho je super, sestricka nas nechala osamote, z casu na cas nas prisla pozriet a inak som bola rada, ze som namusela pozerat iba na biele steny a mohla "do krvi" stlacat muzickovu ruku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre