Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

tinna13
18. dec 2013

@patricia86 dakujem 🙂

lorry
22. dec 2013

Prosiv vas polsite mi cislo na Ravingera a od kedy robi od ranna ? Dakujem RP

hrustik1
23. dec 2013

@sasajka zalezi od toho kedy prides do porodnice. Ja som porodila do 2 hodin od prijmu a muz bol celu dobu so mnou (bola som tam jedina rodicka a bolo to v noci). Spolubyvajuca z porodnice rodila 17hodin a muza jej pustili az na salu. Na vzdycharen pustia len zeny - mama, kamoska.... muza bohuzial nie!!!

sasajka
23. dec 2013

@hrustik1 Ďakujem Ti veľmi pekne za odpoveď, už som myslela, že nikto nenapíše ☹ Toho som sa obávala...že tam nebude môcť byť pri mne. Prvýkrát som rodila v TT a tam bol celý čas so mnou a dosť mi to pomohlo. No, škoda 😒

zuzuk22
26. dec 2013

@kucharikova áno namiesto neho . Ale robí tam na striedačku este aj s Kováčom . Ten je tiež úplne v pohode . A ta manova nieje blondínka 🙂 ale je mladá do 30 r nízka a hnedé dlhé vlasy 🙂

kucharikova
26. dec 2013

@zuzuk22 tak asi tu manovu som mala na predposlednej vizite v porodnici 🙂 zlatunka bola.rozmyslala som keby moj gyndos odisiel do dochodku tak by som asi rozmyslala prejst do vrabel.olajosa som nepoznala,ale moja mama bohuzial ano,a keby mna a mamu nezachranili v moravciach tak uz pekne dlho by sme vonali fialky zo spodu ☹ na cifariho som tiez pocula same staznosti 😒

zuzuk22
26. dec 2013

@kucharikova no to áno nepoznala som ani jedného ale počula som o nich len zle .... A na tuto doktorku nemôžem povedať nic zlého 🙂 strasne je milá 🙂 a som rada ze Vám to nakoniec vsetko dobre dopadlo 🙂 mna dnes v noci začalo bolieť brucho ako ked som mala dostať krámy a stale ma tak boli ale tak koli tomu asi netreba ísť do porodnice a ved zajtra ráno tam mam ísť tak hadam dovtedy vydržíme .

kucharikova
26. dec 2013

@zuzuk22 nooo ked mas bolest iako ked mas kramy takto hadam uz aj bude 🙂 ja som citila bolesti v susure a hroozne ma boleli krize.budes mat cisarsky?

zuzuk22
26. dec 2013

@kucharikova no dufam ze nie . Normálne by som chcela . A kedy si šla ty do porodnice . ? Ako si sa vtedy cítila ked si uz išla ?

kucharikova
26. dec 2013

ja som malatermin 23.9(nedeu)predtym som bola u gyndosa v piatok kukol ma a ze nic,ze keby neporodim cez viikend tak 25teho mam dojst a ze ma posle do nemoc.vpondelok 24teho ma zacali boliet to co som ti uz pisala,nikde som si nenasla miesto,no proste som sa citila cudne.rano 25teho o 4h mi odisla zatka.tak hned o 7dmej sombola ugynekol a ze do porodnice.o 14h mi praskla sama voda a mali sa narodil 26.9 o02.30h

kvietok333
26. dec 2013

@sasajka NEmocnica tvrdi ze, ak si to zaplati,tak moze byt s tebou stale podla poctu rodiciek. Tzn. ak je plna vzdycharen, presunu vas rovno na porodny box, kde mozete byt spolu, ak su vsak aj boxy zrovna plne aj vzdycharen, nie je to vraj mozne kvoli sukromiu rodiciek. Z vlastnej skusenosti, manzel to mal zaplatene, vo vzdycharni jedna baba, ja rovno na porodny box, a aj tak mu porodna asistentka nedovolila tam byt (mne z neznamneho dovodu) - az na tlacenie.

sasajka
28. dec 2013

@kvietok333 Ďakujem 🙂 Presne tomu sa chceme vyhnúť, ako ste mali aj vy...že zaplatené, a predsa tam nemohol byť s tebou 😒 Ja by som muža chcela mať pri sebe celý čas, už som to zažila, na to samotné pár minútové tlačenie je mi to už svojim spôsobom zbytočné ☹

moon1979
28. dec 2013

@kvietok333 nech nie sú smiešni s tým "súkromím" ... plná vzdycháreň, plné pôrodné boxy ... o akom súkromí to hovoria??? nehovoriac o tom, aké theatro personálu je prítomného pri samotnom tlačení ... ešte tú vzdycháreň pochopím, ale box, ktorý by mal byť oddelený aspoň závesmi by vadiť nikomu nemal ... ak má rodička vedla za závesom aj samotného svatého petra, snád to môže byť každému jedno, nie? ide o úplne iné veci, personál ešte v dnešnej dobe si akosi nezvykol na to, že tam majú cudzieho "pozorovatela pri zmysloch" tak im to vadí ... ale netreba sa dať a treba si trvať na svojom, lebo takto to potom vyzerá ...
@sasajka

kuratenko11
28. dec 2013

Ahojte
chcem sa spýtať kde ste si platili otecka pri pôrode? Lebo ja chcem chodiť ku svojmu až do konca,a do NR isť až rodiť,len neviem ako to tam funguje,kde to treba isť uhradiť,čo ako prídeme v noci....Ďakujem za info

adkoalauri
29. dec 2013

@kuratenko11 Tam, kde ťa príjmu, tak tam zaplatíš 20€ a máš to vybavené 😉

iva567
1. jan 2014

@kuratenko11 pokial viem, tak ak v noci tak sa platí na príjme a ak počas dňa, tak otecka pošlú do pokladne, myslím že v budove riaditelstva (na príjme vysvetlia)...

ifkael
2. jan 2014

@iva567 sme aj cez den platili na prijme...aspon pred 2,5 rokmi to bolo tak

aries90
2. jan 2014

@kuratenko11 plati sa na prijme, ja som rodila tiez vecer, boli tam len ti co mali pohotovost, len by bolo dobre aby mal manzel drobne, lebo nemaju nikdy co vydat, aj manzela poslala rozmienat 😉

luckarisko74
4. jan 2014

baby mozete mi napisat konkretny zoznam do porodnice, chcem pre kamosku.dakujem

malinovka333
4. jan 2014

@luckarisko74 a ty si nerodila v nitre?

luckarisko74
4. jan 2014

@malinovka333 rodila 🙂 ale to je uz skoro rok, tak ze ci tam nieco nepridali nahodou 🙂 ked som rodila predtym a teraz tak vela veci tam bolo co som predtym nepotrebovala, tak ak sa to nezmenilo ok 😉

livestrong
15. jan 2014

@aries90 noo, to si napisala super pretože ja ked som bola na pohotovosti museli sme zhánať drobné pomaly neviem kde lebo nevydávala ...normálne som bola dojatá

ossr
16. jan 2014

pôrodník Uharček máte skúsenost ?

kamila68
22. jan 2014

pán primár Uharček je perfektný pôrodník, s ktorým boli rodičky veľmi spokojné, akurát začal vadiť niektorým ľuďom (závisť) a tak ho vyštvali

barcelona94901
25. jan 2014

@ossr ako porodník chválený ,,známej zachránil synčeka,to bol ešte myslím primár
ja skusenosť ešte nemám taku,iba ako gynekolog a som zatial velmi spokojná

moon1979
31. jan 2014

ahojte baby, nie som z NR tak potrebujem referencie na detskú neurologičku MUDr. Nemčovičovú 🙂 Hľadáme dobrú neurologičku a sme ochotný aj vycestovať ... máte niektorá skúsenosti? dakujem

mia12345
31. jan 2014

@sasajka nie, manžel resp. partner môže byť s tebou iba na pôrodnej sále. Ak prídeš na príjem otvoren min. na 5 cm, ideš na pôrod. sálu a tam môže ísť hneď s tebou. Pokial ideš na vzdycháreň, sú tam aj iné ženy, vtedy ho posielajú ešte domov a potom mu zavolajú

mia12345
31. jan 2014

Rodila som v Apríli 2013 a s pôrodnicou v NR som bola max. spokojná. Nebolo nič, čo by som vytkla k prístupu lekárov alebo sestričiek. Rodil ma MUDr. Ravinger a rodila som v pondelok nad ránom. Mal popri mne ešte iný pôrod, takže som tam nebola sama. No a pôrodná asistentka - vynikajúca a milá pani. Neviem priezvisko, len meno. Volala sa Ivetka a bola naozaj odborník. Príjmali ma a hneď som išla na pôrodnú sálu, takže muž išiel so mnou. Tam som bola ešte asi pol hodku a hneď sme išli rodiť. S behom 15 minút na príjme a prechod na oddelenie som bola otvorená na 8 cm. Nástrih bol bezbolestný, no to šitie bolo o niečo horšie. Mala som tú smolu, že oddelenie bolo plné, tak ma museli nechať na pôrodnej sále až do rannej vyzity, a potom ma dali na izbu. Čo sa týka oddelenia šestonedelia a personálu, boli fantastickí. Samozrejme, vždy sa nájde jedna sestrička, ktorá je nepríjemná, ale to je asi všade. Inak sa starali a trpezlivo odpovedali na moje otázky. Nemocnica je prerobená, prijemné prostredie, až na stravu. Jedlo, ktoré tam podávali by som nenazvala "vhodné pre rodičky a kojace matky ". Hrachová polievka, kôprová omáčka ... keby mi nepriniesli niečo z domu, bola by som asi hladná. Inak raňajky OK. Čo sa týka návštev, prekážalo mi stáť na studenej chodbe v prievane. Ak máte nadštandard to je iné, môže tam chodiť aj manžel a byť tam s Vami stále. Ak by som ešte niekedy rodila, určite pôjdem do pôrodnice v NR. Ale kolko ľudí, tolko názorov 😉

petruska55
5. feb 2014

@martina05 ahoj, chcela by som sa spytat, u koho si mala vybaveny spontanny porod po sekcii v nitre? som v podobnej situacii, prvy porod akutna sekcia po 15 hod a teraz ma caka po troch rokoch druhy porod a velmi by som chcela spontanny, len neviem, ktory porodnik tu v nitre je ochotny...

dulkagabulka
19. feb 2014

Srdecne Vas pozyvame do Nitry na Rozhovory o zazraku a premietanie filmu Podoby porodu (piatok 14.3. od 17tej. Viac informacii v pozvanke). Prosim zdielajte, lajkujte sirte Nech sa o tejto akcii dozvie co najviac nastavajucich rodicov. http://www.zenskekruhy.sk/akcie/pozyvame-vas/it...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre