Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

pa_ada
10. apr 2011

Ahojte maminky, chcela by som sa spýtať aké máte skúsenosti s alternatívnymi polohami pri pôrode. Lepšie povedané či je vôbec možné vybrať si v Nitre inú polohu ako na chrbte s nohami hore.
Ďakujem za odpovede 🙂

zajo79
10. apr 2011

@pa_ada nie, ziadna ina poloha v nitre.

pa_ada
10. apr 2011

@zajo79 klasicky ľah na chrbte? takže ani polosed?

zajo79
10. apr 2011

je tam len jeden druh kresla... Ale tam ti mozu trochu zdvihnut chrbat-..ale priznam sa, naozaj mi to bolo fuk, uz som chcela aby bol maly vonku.

malinovka333
10. apr 2011

@alexandrag1 ahoj a kolko tych vloziek asi treba mat so sebou, aj plienok jednorazovych?

alexandrag1
10. apr 2011

@malinovka333 ja som mala 3baliky ale tenkych Always a jedny hrube,ale zda sa mi ze aj domov som si podonasla par kusov...a plienok som mala to 43kusove balenie ale tie som tiez brala domov,tiez z nich zostalo.

helenkasabinka
11. apr 2011

@pa_ada ja som rodila na tom polohovacom kresle ale mne perfektne vyhovovalo na nom rodit,pekne ma dali takmer do sedu a tak som mohla super tlacit malu 🙂 keby som aj teraz rodila spontanne,tak chcem ist zasa na to kreslo,mala som stastie ,ze bolo vtedy volne 😉

helenkasabinka
11. apr 2011

@malinovka333 plienok je pisane,ze 30 ks si mame vziat ,ja som tolko pri malej aj mala ale neminula som ich vsetky a baliky vloziek asi 3 a ak by nestacilo tak lahko ti prinesu dalsi balik nie? 😉

luciaa86
11. apr 2011

inak take info sa mi zide ,lebo ja si uz nepamatam co vsetko som si pred 4 a pol rokom balila do porodnice ....a teraz sa budem asi balit skor kedze sa za 2 tyzdne stahujeme a keby nieco nechcem v tom zmatku zmatkovat aj ja 😀 a v tom bordeli hladat veci...a takto budem pekne pobalena....a s tou porodnicou...ja som najskor chcela rodit v TO a potom som si to rozmyslela lebo ked sa nieco stane lepsie bude o babo postarane v NR a ja tiez neviem na 100% ci budem rodit normalne alebo cisarskym 😒 tak to mam hadam asi tak jedno, 😠 a znami to budu mat blizsie ked ma budu chcu prist pozret. 😉

dupinka
12. apr 2011

@pa_ada ja som rodila na kresle, kde sa dal zdvihnut chrbat, co mi aj nastavili, nohy som mala len pokrcene, ziadne v drziakoch, na koze.

Co sa tyka vloziek, tak je to individualne podla intenzity krvacania, ale asi tak 2 balenia urcite minies. Najlepsie su tie obycajne poporodne vlozky. Oni potrebuju vidiet, ako sa cistis.
Ja som mala s kridelkami, ale sestricka mi odporucila kupit tie poporodne obycajme, a dobre som urobila. Lebo zo mna potom vysli take ocistky a som potom vravela sestricke a ona, ze mam doniest ukazat, tak este aj doky izbovy kontroloval.
Blbe pre mna, ale oni to brali za normalne.

Plienky sa cca 30 ks minulo.

Ved ak nieco, rodina ti donesie, len si to priprav na viditelne miesto, aby nasli. 😉

helenkasabinka
12. apr 2011

ja som mala poporodne vlozky samu a aj teraz ich mam kupene do porodnice 😉

evina57
12. apr 2011

Ahoj,

tiež budem rodiť v Nitre a preto by ma zaujímalo, v ktorom týždni robia plánovaný cisársky rez a či si môžem ja vybrať anestézu, pokiaľ mám úplne bezproblémové tehotenstvo 🙂 Moc ďakujem, že odpíšete 😉

helenkasabinka
12. apr 2011

@evina57 presne tato otazka sa tyka aj mna ,myslim si,ze ak nemas problemy tak si anestezu mozes vybrat 🙂 aku by si chcela? ja asi spinal

pami2
14. apr 2011

@helenkasabinka
@evina57
tak ja pridam moju skusenost. minuly tyzden ma pustili z nemocnice, kde som si polezala tyzden na gyn. tiez budem rodit cisarskym, kedze maly je KP a je o 2t vacsi nez ja 😀
povodny termin som mala 23.5., prelozili mi ho o tyzden skor na 15.5., co je podla mna dost malo, ved maly bude vtedy uz velky ako v 41tt..
no ale spat k teme...za ten tyzden som spoznala 3 mamicky, kt. tam boli hospitalizovane od 38-39t a vyslovene cakali na sekciu- akonahle sa uvolnili na 3.posch., mohli ist...takze mne to pripadalo ako na pase...mali velmi vela akutnych sekcii, do toho dat este tie naplanovane...no ziadna sranda

mna by zaujimalo aj nieco ine: tie ktore ste uz mali cisarsky v NR nemocnici- kolko hodin po porode ste museli lezat? kedy vam 1x doniesli babo? kazda musi mat zavedenu cievku? ako je to s kojenim- dufam, ze kym lezim a neviem kojit, tak sestricky nedokrmuju prilis...a uz vobec nie flasou?
citala som tiez, ze po cisarskom si mam zacat odsavat mlieko co najskor...je to tak?

vdaka za info

bobsent
14. apr 2011

@pami2 -cisársky som mala v novembri, v podstate akútny(štvrtok hospitalizácia, v piatok cisár) v 37.t.t. kvôli preempklampsii). Robili mi spinál, nie je to žiadna hrôza,akurát mi ho pichli na 7krát 😢
ležala som 24 hodín, tak ako sa má. No po dvoch hodinách ma dali na šestonedelie aj keď by som mala na popôrodnej izbe zostať tých 24 hodín-nebolo kde, 6 akútnych cisárskych.Bábo mi ukázali hneď ako sa narodil-vlastne som ho videla ako bol ťahaný z bruška, žiaľ nebol priložený k prsníku len okúpaného a zabaleného som ho videla a pohladkala po tváričke. Nosili mi ho od druhého dňa každé dve hodiny aj v noci.cievku som mala do tretieho dňa-nič moc ale dalo sa to prežiť.
Neviem ako je to pri bezkomplikovaných pôrodoch, lebo malý bol podviživený a dostal zápal pľúc, a ja kvôli tomu nevydarenému vpichu som po tom ako ma dvihli zostala na týždeň komplet imobilná(odišla mi chrbtica).
Malého nedokrmovali, ale potom ako začal rapídne chudnúť začali-jasné že fľašou. Keď som vstala som kojila aj dokrmovala a tak to aj zostalo, ešte aj odsávať dvojitá robota otras.
Tiež som mala KP a bol väčší o dva týždne a ja som dosť chudučká,no a nakoniec schudol v brušku za posledné dva týždne 😢
mliečko sa mi tvorilo od druhého dňa tak v normálnom množstve,aj som odsávala,myslím že nie je rozdiel či je cisársky alebo normálny pôrod pri odsávaní.
Celkovo na pôrodnicu ani oddelenie nemôžem nič extra zlé povedať-bol personál aj milý,aj menej milý, asi podľa povahy a dňa aký mali 🙂 mne pomohlo že mi manžel(bol pri pôrode) objednal v záchvate čerstvej eufórie z otcovstva nadštandart(najlacnejší) neviem ako by som taká imobilná bola na na normálnej izbe-aj tak som len revala 😢
inak nosia po sekcii deti na tretí deň a štvrtý niektoré mamičky išli domov 😉

pami2
14. apr 2011

@bobsent joj, velka vdaka za info
dost si ma vystrasila s tym spinalom, to muselo byt hrozne byt tyzden imobilna.
ako si kojila ked ti ho doniesli na druhy den? predpokladam, ze poleziacky? a ako je to s hygienou= myslim tym, ze mam 24 hodin lezat..kto ma bude umyvat "zospodu"a menit vlozky? ved predsa krvacat budem takisto ako pri vaginalnom, nie? tu cievku ti zavadzali po alebo pred anestezou? moc to boli?

vdaka

bobsent
14. apr 2011

@pami2
neboj, vraj také a podobné komplikácie(bolesť hlavy alebo krížov) má tak jedna z 10-15 žien. ja som extra vždy si všetko musím takto vyžrať 😀 .verím, že teba sa to týkať nebude.dávali mi po 3 dňoch infúzie čo neprechádzajú do mlieka, a to mi neurologička povedala že takto môžem byť 3 mesiace! 😖 všetku energiu a silu som spotrebovala aby som sa rozhýbala,čo mi je aj ľúto lebo som nemohla byť na bábo tak zameraná ako by som chcela,a už to nikto nevráti 😔
kojila som po ležiačky, celý týždeň, bolo to zaujímavé, doniesli mi obed,malého , napichli infúziu...a odišli.prekladala som si ho tiež po ležiačky.
cievkovanie nebolí len zaštípe a je to trocha nepríjemné, a na druhý deň mi trošku cievka vadila ale nebolela.dáva sa pred anestézou. vpich spinálu tiež nebolí len štípe.keby som nemala odídenú chrbticu tak sa nesťažujem.
čo sa týka hygieny krvácala som moc a moc až ma chceli zobrať na sál ale sa to upravilo.ja celkovo veľa krvácam.vložky mi menila prvý deň sestrička.cikáš do sáčiku a kakať nekakáš 🙂 lebo pred sekciou robia klystír.umývaná a česaná som nebola, po 24 hodinách ťa dvihnú a ideš do sprchy, potom sa staráš sama ak vládzeš. ja som odkväcla a neumytá strapatá som bola 4 dni 😒 okvackaná jedlom lebo som sa krmila sama poležiačky-ako prasiatko.ako chápem teraz všetkých ležiacich starých ľudí!potom mi povolili návštevy (na nadštandart) a mama mi umyla vlasy. inak sa mamičky umývajú ako som hovorila po 24 hodinách samé. aj keď som neverila, tých 27 hodín ubehne relatívne rýchlo-aj spíš po liekoch,a ja som počítala každú hodinu-už len 12 hodín, už len 11 a tak 😉 všeobecne sa baby na 3 deň po oddelení prechádzali aj bábätkami.
ja som tam bola 11 dní neplánovane,no ale čo už,hlavne že to dobre dopadlo.
držím palce, uvidíš ako to rýchlo prejde.

evina57
16. apr 2011

@helenkasabinka - určite by som chcela celkovú anestézu, nechcem vnímať lekárov, okolie a všeličo iné, mám dosť, keď mi berú krv 😖

zuzanakarolinka
16. apr 2011

@evina57 heli, vieš aké je to super, mať druhé dieťa, tak chcem určite spinal 😉

helenkasabinka
17. apr 2011

@evina57 len,ze po narkoze je sekcia teda prebudzanie horsie ako ked si hore 😝 ja by som asi radsej volila spinal

helenkasabinka
17. apr 2011

@zuzanakarolinka veru asi aj ja chcem spinal 😵

zuzanakarolinka
17. apr 2011

@helenkasabinka heli vážne, hovorievala som, že ten kto vymyslel pre deti body musel mať rozume, ale kto vymyslel spinal ho mal ešte viac 😀 vážne super vec, a čo zatiaľ ok, tlak nestúpa, je v norme, drž sa aj ten futbalista tam v teplúčku 😉

helenkasabinka
17. apr 2011

@zuzanakarolinka dakujeme 🙂 zajtra idem do rizikovej tak som zvedava cim ma potesia-nepotesia :-/

dominika33
18. apr 2011

Ahojte tehuľky. Rada by som sa aj ja s Vami podelila o moje skúsenosti z pôrodnicou v Nitre. Počas celého tehotenstva som sa bála, kedy to príde...až nastal ten okamih a manžel ma zobral to toľko obávanej nitrianskej nemocnice. Po tom všetkom čo som si tu prečítala som sa toho viac bála ako samotného pôrodu ☹
Na pôrodnícky príjem sme zazvonili niečo po druhej hodine ráno..takže som mala obavy...ako ma vybaví sestrička a lekár kedže "otravujem" v noci. Sestrička bola v pohode, lekár Dr. Dluboš alebo tak ( má strašne čudné meno 😀)bol trochu taký odmeraný...
Priniesli ma na pôrodnú sálu a potom to už išlo veľmi rýchlo...ale čo ma prekvapilo najviac pri pôrode bol ten odmeraný doktor z ambulancie...a nakoniec sa z neho vykľul celkom milý doktor...vysvetlil mi ako mám spolupracovať, stále sa mi venoval a dokonca aj posrandoval...takže mi ten pôrod ušiel ani neviem ako...a dokonca ma mal aj po pôrode na izbe. Takže chcem podporiť všetky baby, ktorým sa to blíži, nech sa neboja a nech sa tešia na ten maličký zázrak ktorý si zoberú domov so sebou.

malinovka333
18. apr 2011

@dominika33 ten doktor je fakt super,dufam ze ho chytim aj ja 😀,keď som bola v nemocke ma vyšetroval,aj na vizitu k nám chodil a vždy srandoval 😀

cukruska1920
19. apr 2011

Dievcata nitriansku nemocnicu netreba hodnotit tym co niekto napisal... treba sa presvedcit ci je to pravda a az potom hodnotit ja nemozem povedat jedine krive slovo... starostlivost bola velmi dobra, sestricky na sestonedeli boli super a tiez na novorodeneckom...cest vynimkam (jednej) ale som velmi rada ze som rodila prave tam a rada si to zopakujem aj druhykrat ak mi bude dopriate 😉

zuzinr
20. apr 2011

tehulky mam pre nas dobru spravu, od 1.aprila si uz mozeme aj v NR porodnici zazmlunit lekara k porodu 🙂 http://nitra.sme.sk/c/5855816/zena-si-moze-zapl...

baby213
20. apr 2011

Ahojte tehulky! poculi ste o novinkach v nitrianskej porodnici? doktor-porodnik sa da od 1.4.2011 zazmluvnit a zaplatit sa da aj epiduralka 😉

baby213
20. apr 2011

zuzinr: tusim sme to vypustili do sveta naraz 😀 ale aj ja sa strasne tesim z toho!!! 🙂

brnka
20. apr 2011

hmmm, este keby ta epi bola bez problemov.......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre