Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

rebi
10. jún 2008

ja som si vybavovala teda kvoli tomu ze som rodila s epidural a vtedy nebol kazdy ochotny rodit s epiduralom rodil ma doktor Uharcek a jeho manzelka mi pichla epidural a bola som nad mieru spokojna aj teraz ich urcite poprosim

cathrin
10. jún 2008

rebi, pokiaľ viem uharčeková je na materskej 😉

rebi
10. jún 2008

ano je na materskej a vo stvrtok ju idem pozriet aj maleho 🙂 sme kamaratky a nieco poriesime 😀 a viem ze budem v dobrych rukach

cathrin
10. jún 2008

tak to je super, práve som ti chcela navrhnúť, že ti zistím ako dlho chce zostať na materskej 😉

rebi
10. jún 2008

dakujem si zlata aj vy sa poznate?

cathrin
10. jún 2008

my nie, ale moja kamoška je jej kamoška 😉

neila19
10. jún 2008

a ako sa to vybavuje bez znamosti a co hovorite na porodnicu?

cathrin
10. jún 2008

neila, môj názor - viď strana 24 😉

rebi
10. jún 2008

moja ani neviem ale myslim ze uz to nieje problem musis sa spytat svojho gynekologa ci ti nejak moze pomoct ak nie daj vediet nieco poriesim. nazory na nemocnicu su rozne ja som bola spokojna o malu bolo postarane ja som tam bola 3 dni dalo sa to vydrzat personal bol ochotny . nemozem sa stazovat

neila19
10. jún 2008

cathrin a ty si mala koho porodnika?ja som zvedava len ako to zvladnem termin mam na sobotu a uz nemozem ani spavat.

helena
10. jún 2008

NEILA19 neboj sa vsetko bude dobre a ta porodnica nie je vobec taka strasna ako tu niektore opisuju....ja som rodila pred 4 tyzdnami a bola som spokojna aj s personalom.....vazne sa neboj a hlavne necitaj odstrasujuce prispevky...kazdy tu nasu porodnicu vnima INAK tak si utvor aj ty svoj vlastny nazor.....

vazne..myslim to v dobrom a jednoznacne odporucam ako porodnica KELLNERA ten je fakt dobry a jemny,citlivy.Vie sa aj pekne so zenou bavit a super sa stara o nu aj po porode....

DRZIM TI PALCE 😀

katja78
10. jún 2008

Prečítala som si skúsenosť jednej mamičky z BB, ktorá svoje 2.dieťatko rodila v Banskej Štiavnici. Dovolila som si jej text týkajúci sa pôrodu v Štiavnici okopírovať (bez jej súhlasu) a uverejniť v tejto téme, keďže tu zaznelo, že tie náročnejšie maminy by sa mali poobzerať po inej ako nitrianskej pôrodnici.
Na overenie uvádzam, že mamička z BB má nick martina.d. a jej príspevok nájdete v téme Pôrodnica Banská Štiavnica na str.3, písala ho len nedávno - 29.4.2008 o 11.54 hod.

CITUJEM:
"Avšak keďže sme sa neskôr presťahovali do BB, rozhodla som sa na obrovské ohlasy rodiť v BŠ. Vzala som si nadštandartnú izbu a myslela si, že budem mať súkromie. V izbe za 500/Sk/noc nemáte ani toaletu ani sprchu, len umývadlo. Pri vstupe personálu nemocnice (či sa jedná o upratovačky alebo sestričky) do izby, nikto nezaklopal. Automaticky vstúpili. Dobre, prehltla som, napriek upozorneniu. Po 5 dňoch strávených v nemocnici prišli na mňa v noci bolesti a začala som silno krvácať. Oznámila som to sestričke, ktorá išla upozorniť doktorku p.Podobenovú a medzitým ma napojila na záznam.Doktorka prišla po pol hodine zjavne čerstvo prebudená a skonštatovala, že sa neotváram a že to nič neznamená keď krvácam. Povedala som jej, že takto isto to bolo pri prvom pôrode. Vypočula ma a poslala ma spať. Ráno sa na moje šťastie menil personál a nastúpila na službu p. doktorka Brosková ktorej mimochodom veľmi pekne ďakujem, že mi pomohla priniesť na svet po krutých 13 hodinách krásneho a zdravého synčeka. Avšak tých 13 hodín bolo ťažkých,napichali na opäť infúziami a pomáhali mi ľahšie znášať bolesti. Avšak nikomu neprajem zažiť tieto situácie :
- keď som sa chcela ísť osprchovať alebo na toaletu, musela som prejsť napichaná a ubolená a kontrakciami každé 2 minúty cez celú dlhú chodbu, popri izbách a návštevách, ktoré sa tam konali.
- žiadnu vzdycháreň v BŠ nečakajte, budete vzdychať v izbe, kde ošetrovali detičky a kde sa kúpali - aj to ak budete mať šťastie, že pôrod prišiel len na dve rodičky a pod. perličky.
- keď už máte konečne pôrod za sebou a po chvíľke oddychu sa chcete ísť osprchovať, tak necháte dieťa samé na izbe, pretože neviete zohnať žiadnu sestričku. A samozrejme musíte ísť na koniec chodby.
- na 7 apartmánov a ďalších najmenej 8 postelí, v izbách, ktoré slúžili pre pacientky, ktorým sa buď neušiel apartmán, alebo si ho neželali slúžia len 2 sprchy a 2 toalety. Dobré že?V čase keď som ja rodila, boli Vianoce a na potvoru bolo skoro plno.
- skoro celé oddelenie bolo choré. Ja som tiež ochorela po pôrode, a dostala som horúčky, bola som slabá a ubolená. Po oznámení teploty mi doniesli paralen po 5 hodinách. Dobre čítate po 5 hod.
- jednoducho nájsť sestričku bolo nad moje úsilie a už sa mi ani nechce opisovať iné udalosti. Človek sa snaží na to zlé čo najskôr zabudnúť.
Našťastie som podpísala reverz na Silvestra a utekala som domov s tým, že Banskú Štiavnicu už nechcem vidieť ani na mape.
Takže milé rodičky, keď ma u doktora jedna rodička odhovárala ísť rodiť do BŠ tak som si o nej myslela všetko možné.
V každom prípade to treba vyskúšať na vlastnej koži. Jednoducho to, že som si priplatila nadštandart mi bolo platné ako mŕtvemu kabát. Strava otrasná, stále sa jedlá (ak sa to dá jedlami nazvať) opakovali, personál aj s primárom (ktorý bol neustále nervózny a prenášal to na pacientky) otrasní.
Moje obrovské poďakovanie patrí p. Broskovej a sestričkám,ktoré mali službu v ten deň za to, že sa mi venovali a pomáhali mi pri ťažkých chvíľach. Ako povedala jedna rodička v BŠ, robiť túto robotu je poslanie a nie povolanie.
Nechcela som vás odradiť, ale ukázať aj druhú stránku.
Takže prajem veľa šťastia a s istotou pôjdem rodiť svoje tretie dieťa v budúcnosti do Topoľčian aj napriek tomu, že bývame v BB."
KONIEC CITÁCIE.

Prosím, neberte tento môj krok ako provokáciu, ide mi o objektivitu.

rebi
11. jún 2008

ahoj katja no to boldobry clanok priznam sa mne sa tiez nepaci ked sa stale nadava na nasu nemocnicu. nie nehovorim ze su tu vsetci dokonaly ale su tu odbornici. a najma odbornici neonatologovia a to dam ruku do ohna za nich najma za pani prednostku Alenku Durisovu ale sama mam v rodine priklad ked znama isla do nemocnice s tym ze ide o potrat bola v 6 mesiaci . porodila maly mal nie celych 800 gramov ale lekari sa ho ujali a vypyplali ho a dnes je z neho krasny zdravy 6. rocny chlapec a nic mu nieje. samozrejme su aj pripady ked lekar nieje boh ☹
sama viem ze nie raz ked sa ide rodit do topolcian a babatko nieje ok hned ho rychla sanitka prenasa do nitry. lebo tu alebo v novych zamkoch je najlepsie vybavenie a lekari ktori sa vam postaraju o babo.
baby preboha nechcem vas plasit hlavne nech mame vsetky zdrave krasne deti 🙂 ale ja som toho nazoru ze mamina je silna osoba mi to zvladneme ale mne ide o to aby nase deti boli v dobrych rukach. 😵 😵 😵

katja78
11. jún 2008

ahoj rebi
len k tomu perinatologickému centru, nitrianskej novorodeneckej klinike nedávno zrušili tento štatút, takže detičky s nízkou pôrodnou hmotnosťou sa už transportujú do Nových Zámkov, čo je škoda z toho hľadiska, že Nitra bola spádové mesto pre oblasť hornej Nitry a čas prevozu takýchto novorodeniatok sa predlžuje 😢

rebi
11. jún 2008

ja viem je mi to jasne ale aj tak si myslim ze sme na tom ako nemocnica lepsie ako v topolcanoch. ci V banskej Stiavnici.a skoda ze sme ten statut stratili ale kazda si to musi asi vyskusat na vlastnej kozi myslim porodnicu a vyberie si a bude moct posudit ako to naozaj je

cathrin
11. jún 2008

netušila som, že môj príspevok tu vyvolá takýto "rozruch" 😕
katja, ten článok, čo si sem nakopírovala nie je bohvieako objektívny......veď tá baba porovnáva pôrodnicu v štiavnici a topoľčanoch a ja som porovnávala nitriansku pôrodnicu so štiavnickou (a v tom prípade štiavnicka vedie na plnej čiare - nepísala som nič o tom, že je to najlepšia pôrodnica v SR)....takže "trochu" rozdiel....keby tá baba ležala v NR, tak by asi uhynula 😒 a bohvie prečo sa nerozhodla rodiť v NR (keďže v tom čase tu bývala).

- vzdycháreň tam síce nie je - ale prvú dobu pôrodnú môže pacientka stráviť na svojej izbe......
- keďže som tam mala muža, tak som nemala problém sa ísť osprchovať a keď som niečo potrebovala, vždy som sestričku našla
- sprchy a toalety - v NR bol v čase, keď som tam ležala, sprístupný rovnaký počet toaliet a spŕch pre trojnásobne vyšší počet pacientiek ako v BS a to pomlčím o ich stave.....
- strava bola úplne v poriadku (nosili nám ju dokonca priamo na izbu, kto chcel mohol jesť mimo izby v jedálni) a neviem, či chcela lososa alebo čo.....

ale keď sú topoľčany lepšie ako štiavnica, tak klobúk dole..možno pri druhom pôrode budem zvažovať aj TO......

a premenujte si tému : "Nitrianska pôrodnica - čo nové? (iba pozitívne ohlasy)" a máte po problémoch 😉

rebi
11. jún 2008

baby kaslite na to kazda si vyberie co jej najviac vyhovuje ci uz blizkost , znamost , rodinu....
ale ani prilis nadavat alebo prilis chvalit 😀 kazda mame ine naroky kazda si predstavuje nieco ine niektorej staci ked super od rodi a ma zdrave dieta ina potrebuje luxus zachody ina sa uspokoji aj so starymi sprchami. 😒
dolezity su lekari pre nas a nase deti a ty su vsade aj dobri aj horsi nechcem ich ospravedlnovat ale su to len ludia a tiez maju narok na unavu stres a zlu naladu ☹ i ked netvrdim ze je to spravne 😠 to urcite nie....

luciaakubko
11. jún 2008

pripajam sa. rodila som minuly utorok a doteraz mi je za nemockou smutno 😉 sestricky boli uplne skvele, aj doktori 🙂 co tam po izbach a sprchach a veckach. su, to je podstatne. potom sa cloveku inak vychutnava komfort co ma doma 🙂

rebi
11. jún 2008

lucikubko gratulujem ako dopadol porod prepac nazeregistrovala som? ako sa citis? koho si mala pri porode? s tou nemocnicou mas 100 percent pravdu

karinka
11. jún 2008

ahojte....pozeram ze rozoberate tu nasu porodnicu...ja som tam tie prednedavnom bola a jedine co mi vadilo boli niektore ,,uuuuzasne ,, ochotne sestricky,ale Kellner je super,po porode sa o mna staral a skvely pri porode bol moj gynekolog Obert...

catrin1
11. jún 2008

luciaakubko..gratulujeem... 🙂

luciaakubko
11. jún 2008

dakujem, baby 😉 porod prebiehal rychlo, prva faza u mna takmer ani nestihla prebehnut 🙂 do poradne som prisla na 5 cm otvorena, ma doktor hned na prijem poslal, ze moja, idete rodit 🙂 bolo cca nieco po 13.hodine. na prijme som stravila asi hodinu, potom mi moj doktor este stihol prepichnut plodovu vodu s tym, ze ak do piatej neporodim, pride. sluzbu mal v ten den dr. kozar a brestansky. 15.08 ma dr. kozar poslal do sprchy, 15. 35 bola mala na svete. neskutocna bolest, nastastie, niekto tam hore to zariadil tak, ze kazdemu prideli kolko bolesti je kto schopny zvladnut 🙂 mna tipol tak na hodinku 🙂 co uz, som padavka 🙂 🙂 nastrihnutie ma vsak neminulo, dodnes to boli...chvalabohu, malinka je ok, len ma trosku trapi,ze nepribera...a vkuse by spinkala. ju clovek budit musi 🙂 s nitrianskou nemocnicou mam len skvele skusenosti, nastastie, k babatku chodili len skvele doktorky, aj tie mladucke detske boli skvele 🙂

lubkaaa
11. jún 2008

ked uz vsetci vychvaľujete len Kellnera, tak musím pridat, že aj Mesároš, Uharček, Mlynček, Urban, taká mladá tmavovlasá- aj títo sa podľa mňa správali milo. (aspoň ku mne určite) 😉

catrin1
11. jún 2008

no ja mam velmi dobru skusenost s kellnerom a Urbanom...ale Mlynček nieee... 😒

lubkaaa
11. jún 2008

akože, doť ma bolelo, ked do mňa pchal prsty a daval mi čipok (mlynček), ale choval sa normálne, úplne v pohode

lubkaaa
11. jún 2008

neila19 ja som nemala "vybavovaného" doktora, v pôrodnici je to ok, horšie na šestonedelí (ale to som tam bola ešte v "krutých" podmienkach), ale v dojmoch robia svoje aj "popôrodné hormóny", a mne hlavne vadil prístup niektorých sestier Z NOVORODENECKÉHO. tie by mali začať nosiť vizitky aby sa na ne mohlo verejne sťažovať alebo ich verejne chváliť aby v tom "dobrom" mene nelietali všetky..

bystricanka
11. jún 2008

lubkaa...ale no jasne. Však je ešte pár dobrých doktorov. Ja môžem ešte aj Mesároša vychváliť....tiež je super.
No a Mlynček...ten asi nie, toho nemusím 😝

catrin1
11. jún 2008

lubkkaaa ...no ja som uz prenasala vyse dvoch tyzdnov a mlyncek ma poslal z nemocnice domov s tym ze ved mam este cas.... 😒 ...

neila19
11. jún 2008

ja tak potom len dufam,ze bude mat sluzbu niekto normalny 😉 som schopna potom odrodit aj doma takze ked zbadam toho Mlynčeka a Brestanskeho mam utekat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre