Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

monika1202
17. jan 2013

@tinka_14 aj ja som tam dnes bola, ktorá si bola ty? Ja tam idem ležať v nedeľu. Ale neviem načo keď nemáme žiadne problémy. Mám sa hlásiť do 14.00 na príjme. Už teraz mám z toho nervy.

luckarisko74
18. jan 2013

@tinka_14 ahoj, gratulujem k malinkej 🙂 mozno sme sa aj videli ja som tam bola tiez rano 🙂 aj ti to vyvolali, ci nakoniec sa pre istotu rozhodli pre sekciu?mala si celkovu ci spinal? daj vediet ako si spokojna s pobytom potom 😉

luckarisko74
18. jan 2013

@monika1202 a si sa ich nepytala ze preco? ved do teminu mas este par dni a vacsinou az po termine si tam nechavaju 😕

tinka_14
18. jan 2013

@monika1202 ja som mala take fialove saty...taka mala, gulata 🙂 ale uz mam po, vcera vecer mi spravili sekciu v spinaly... Takze uz sa pomaly davam dokopy

monika1202
18. jan 2013

@luckarisko74 lebo som po umelom oplodnení. Ale skúsim sa v nedeľu dohodnúť s doktorom na príjme, či je to naozaj nutné. Vieš čo je dobré? Dali mi na výber či chcem sekciu alebo prirodzený pôrod. Ja som si vybrala prirodzený, že počkáme ako sa to rozbehne. Keby som si vybrala sekciu, tak už 16 - teho som mohla mať po tom. A v nedeľu - pondelok som už mohla byť doma aj s malým. Toto ma na tom najviac ser.... 😒 😒 😒

monika1202
18. jan 2013

@tinka_14 asi viem ktorá. Stála si na sono pri dverách? Gratulujem k bábätku a skoré zotavenie. Asi máš aj bolesti, že? Ak budeš vládať, tak napíš ako to prebieha v NR. Pichnutie spinálu bolo v pohode?

mary86
18. jan 2013

@tinka_14 jéj, tak ty už máš po tom? tak ti gratulujem a prajem vám obom hlavne veľa zdravíčka a tebe rýchle zotavenie 🙂

mary86
18. jan 2013

@monika1202 Ahoj Moni, ty ideš už ležať do pôrodnice? Či zatiaľ na gyndu? Ja mám prísť v pondelok na príjem a v utorok bude sekcia - tak sa možno opäť stretneme 😉

monika1202
18. jan 2013

@mary86 asi zatiaľ na gyndu. No vidíš ako som dopadla? Ešte ty porodíš skôr ako ja. Ja som sa strašne bála tej sekcie a tej bolesti potom, preto som si vybrala prirodzený pôrod, ale to som netušila, že ma dajú do nemocky aj keď nie je treba. Ako som písala, skúsim sa v nedeľu na príjme dohodnúť či je to nutné. Dúfam, že bude mať službu nejaký normálny doktor.

tinka_14
18. jan 2013

No baby co sa chystate do Nr momentalne je stav taky ze,aj gynekologia aj sestonedelie maju plno... Je to tu ako na beziacom pase... Jeden porod za druhym, ja som si nakoniec dala nadstandard - baba co by bola so mnou na izbe bola aj tak chora, tako budem este zajtrs sama a v nedelu tu uz budem mat malinku pri sebe

mary86
18. jan 2013

@monika1202 tuším by tam mal byť Uharček - ale nie som si istá 🙂

mary86
18. jan 2013

@tinka_14 no tak to si nás potešila 😒 inak ja som tiež chcela tú nadštandardnú - ktorú si si dala ty, lebo tam sú tri... si spokojná?

tinka_14
18. jan 2013

@mary86 ja mam izbu so sprchou, ale neni tu Wc, co mi zatial tak nevadi, kedze po CR mas aj tak cievku... Super bolo, ze manzel tu mohol byt so mnou na izbe az do vecera do 8-mej, nemusime stat na chodbe, mam TV tak sa aspon nenudim... Zatial som spokojna, sestricky super, som rada, ze som nesla do GA a hlavne, ze som.si neplatila porodnika, kedze pri CR ke to viac menej jedno...

mary86
19. jan 2013

@tinka_14 tak super, dúfam že aj mne sa tam taká izba ujde 😀 hlavne kvôli tomu manželovi, tiež by som ho tam rada mala pri sebe, je to podbora 🙂 a ako sa inak cítiš, ja sa trocha obávam tej rekonvalescencie po sekcií...

tinka_14
19. jan 2013

@mary86 vo stvrtok vecer sa mala narodila, musela som 24hod lezat, vecer ma postavili - isla som do sprchyy, dnes rano mi vybrali cievku a uz som sama presla na WC... Trochu ma boli hlava, ked sa postavim a boli rana, kedcsi idem sadnut, aleinak sa citim dobre

mary86
19. jan 2013

@tinka_14 a to si ležala ten jeden deň na svojej izbe, či nejakej pooberačke? A tie bolesti to bez toho asi nejde... Ale nejako to hádam vydržíme 🙂 Tak nech sa rýchlo zotavíš a čoskoro pôjdete domov a budete si užívať maličkú 🙂

tinka_14
19. jan 2013

@mary86 vo stvrtok ked som prisla som bola na normalnej izbe, po porode si ma nechali do 9-tej rana na pooperacke a potom sa ma pytali ci chcem ist na nadstandard...mali malo noralnych posteli, tak som im v podstate aj pomohla 🙂

zdenushka
19. jan 2013

Baby, neviete niektorá či dávajú v Nitre epidurálku? čítala som niekde, že v nitre ju neposkytujú a že je strašne veľa pôrodov s epiziotomiou.

mary86
19. jan 2013

@zdenushka tak pokiaľ viem tak veru epidurál v ntire nedávajú 😒

tinka_14
19. jan 2013

@zdenushka bohuzial v NR nie je tato moznost

zviz
19. jan 2013

Baby, v pondelok sa mám hlásiť na príjme. Termín som mala 16.1. Neviete náhodou, ako dlho sa čaká na prirodzený rozbeh pôrodu? Je šanca, že by mi pôrod hneď v pondelok vyvolali?

misi31
19. jan 2013

@tinka_14 ahoj, ake si mala hodnoty prietokov prosim ta? lebo aj ja som na rizikovke a v piatok sa dr. na sone nezdali prietoky, a chcela hospitalizaciu no dr. na poradni povedal ze ee...ale tak mam obavy ☹

tinka_14
19. jan 2013

@misi31 ja som mala prietoky este viac - menej ok, skor sa im nelubili ozvy babatka ked ma napojili na pasy... Tie mi robili na prijme, potom vecer - vtedy ma dal lekar uz presunut na porodnu salu, tak zas hodinu napojena a nakoniec sa rozhodol uz necakat

tinka_14
19. jan 2013

@zviz zalezi ci mas nejake komplikacie, pokial mas vsetko este ok, tak tu mozes kludne aj tyzden cakat - kym sa nieco neskomplikuje tak budu cakat na proridzeny rozbeh porodu

misi31
19. jan 2013

@tinka_14 a vies mi prosim ta napisat hodnoty tvojich prietokov?

tinka_14
19. jan 2013

@misi31 uz nemam u seba knizku, tu mi zobrali na prijme a uz mi ju nevratia

misi31
19. jan 2013

@tinka_14 aha.. a ani si nepamatas asi kolko boli? moje boli 0,79 - 0,83

tinka_14
20. jan 2013

Tak baby, ktoru s vas tu dnes resp. zajtra stretnem? Ak bude u nas vsetko ok, vyzera to, ze v utorok pojdeme domov 🙂

mary86
20. jan 2013

@zviz ahoj a o koľkej máš byť na príjme - ja tam tiež mám byť v pondelok - mne kázali tak na desiatu prísjť - tak sa tam hádam aj streneme 🙂
@tinka_14 no ja v pondelok som tam jak na koni - takže my sa možno ešte stretneme 🙂

tinka_14
20. jan 2013

@mary86 v pondelok tu budem este urcite, tak sa potom kludne ozvi - izba c.1 🙂 inak baby vsetky cennosti nechat radsej doma, dnes rano tu zmizli peniaze na vedlajsej izbe, prebehol tu nejaky chlapik ked sme ranajkovali... Nastastie mam kluc od izby tak odvtedy zamykam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre