Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

zviz
20. jan 2013

@mary86 V sobotu som bola na pásoch, tak som sa pýtala, kedy je najlepšie prísť na príjem a tiež mi povedali, že o desiatej, lebo ráno sú vizity. Tak sa určite vidíme 🙂. Tebe je fajn, lebo vieš, že v utorok už budeš mať bábo pri sebe, ktovie ako dlho tam budem kvasiť ja 😖. Nervy mám z toho...
@tinka_14 To fakt? Normálne, že kradoš? To je už naozaj strašné, že ešte aj v pôrodnici sa kradne...

amy13
20. jan 2013

Ahojte baby 🙂 tak vidím, že nás bude dosť v pôrodnici... ja nastupujem v stredu a vo štvrtok mám sekciu. Neviete náhodou či stačí obyčajná kópia sobášneho listu alebo musí byť overená notárom? niektoré nemocnice vyžadujú overenú kópiu...

tinka_14
20. jan 2013

@amy13 tu v NR staci obycajna kopia, ja som ju ani nemala a bolo to ok...

luckarisko74
20. jan 2013

@tinka_14 ahoj a sekcia prebiehala ako, manzel mohol pofotit aj babatko , a tu izbu mas za aku cenu?manzel tam mohol byt cely den do 8 vecera?

luckarisko74
20. jan 2013

@misi31 ahoj ja mam prietoky v knizke napisane 0,65 a nikto sa k tomu nevyjadroval, len ze ok, cim su vyssie tym su ako horsie ci ako?

misi31
20. jan 2013

@luckarisko74 ahoj, hej cim vyssie tym horsie je babo zasobene zivinami. Ja som mala este v stredu 0,64 ale uz v piatok 0,79-0,83 😒

monika1202
20. jan 2013

čaute baby, takže som ešte doma. Bola som v nemocnici na príjem, ale dohodla som sa s doktorom, že môžem ísť domov. Robili mi tie pásy a aj prietoky a bolo to v pohode, výsledky dobré. Ja sa tak teším, že tam nemusím ležať a čakať do pôrodu. V stredu mám prísť do rizikovky, keďže vtedy mám aj termín a potom sa uvidí. Inak na tých pásoch mi už vyskakovali aj dosť kontrakcie, takže sa už asi niečo deje. Doktor sa smial, že možno sa ešte dnes uvidíme. 😀 😀 😀

misi31
20. jan 2013

Neviete nahodou kedy ma sluzbu dr. Manova?

monika1202
20. jan 2013

@zviz ahoj čítam, že si bola na pásoch. Vyskakovali ti už aj nejaké kontrakcie? Do akej hodnoty? Ja som mala najviac 60. Ktovie aké vysoké sú už pri pôrode.

zviz
20. jan 2013

@monika1202 V stredu v noci mi bolo zle, tak sme ráno skočili na príjem a na ctg som mala kontrakcie v rozmedzí 50 - 60, ale včera skoro nič 😖. Nejako sa to ukľudnilo... Ale niekde na nete som čítala, že okolo 30 - 40 sú kontrakcie pre I. dobu pôrodnú a 50 -60 pre II. dobu. Ťažko povedať, vidíš, tie moje kontrakcie boli len poslíčkovia a doteraz sa nič nedeje 😢. Ale ktovie, možno u teba sa to už pekne rozbieha 🙂.

zviz
20. jan 2013

@misi31 Miška, včera mala na príjme službu MUDr. Máňová, zajtra by mal byť od rána v nemocke môj gynekológ - MUDr. Obert. Ale neviem, ako to majú podelené a koľkí lekári majú službu naraz...

zviz
20. jan 2013

@misi31 Inak, prietoky sa aj mne pomaly zvyšujú... A placentu mám už 3. stupeň zrelosti. Neboj, lekári vedia čo je ešte v norme, ale ak by sa ti niečo nezdalo tak šup šup na príjem alebo do rizikovky. Istota je guľomet.

monika1202
20. jan 2013

@zviz a možno som mala nervy z toho, či ma tam nechá alebo ma ešte pustí domov. Ešte keď sme išli domov, tak sa to zopakovalo, ale teraz len klasické tvrdnutie bez bolesti. Ktovie, možno sa tam ešte dnes vrátim. Teraz by sa oplatilo, keď je dobrý doktor. 😀 😀 😀

zviz
20. jan 2013

@monika1202 🙂 Teraz je tam celkom fajn zostava lekárov, aspoň teda počúvam samé chvály na ich adresu. No uvidíme 🙂. Ja by som sa tešila, keby ma odrodí ten môj, to by bolo najideálnejšie, lebo má moju plnú dôveru. Ale krpatej je v brušku asi fakt dobre, lebo ani za svet nechce ísť von...

misi31
20. jan 2013

@zviz dakujem za info 🙂 , ja mam placentu na 2.stupni..a tie hodnoty boli 0,79-0,83. Hej aj dr. na rizikovke mi povedal ze ak sa mi nieco nebude zdat mam prist hocikedy, ale ja sa len obavam ze si nieco nevsimnem ☹ ..som prvorodicka, neviem co je normalne a co nie je ☹

zviz
20. jan 2013

@misi31Úplne ťa chápem, som na tom rovnako. Dnes ráno stresy, lebo malú som vôbec necítila a nezaberalo ani šťuchanie, ani studená voda, ani ležanie na chrbte. Až keď som zbaštila 3 párky, tak sa konečne pohla a odvtedy ju non-stop cítim 😀. Ale strach som mala poriadny, už som chcela letieť do nemocnice. Tak ak budeš mať bolesti, krvácanie, bábo sa bude menej hýbať, treba ísť... Veď na to tam lekár je.

misi31
20. jan 2013

@zviz odpadnem ako sa smejem teraz, bo dnes rano som sa zobudila tiez s tym ze hned som kontrolovala maleho..tak som ho stuchala a triasla s bruchom a nic..sli sme ranajkovat a "ja" som mala parky (vobec ich nejedavm, toto bolo asi po roku) a maly sa hned prebral a kopol, tak som bola natesena 😀 ..tak celkom zhodny pribeh dneska. Jj ked budem mat vazne podozrenie hned letime do nemocky

mary86
20. jan 2013

@tinka_14 tak prídem kuk ak môžem 🙂 pokochať sa a nabrať pozitívnej energie 🙂 a tie cennosti, no to si ma zaskočila, to som by som nečakala, aj keď ja som už všetko vyselektovala, takže neberiem nič len nutné doklady... pre istotu...

mary86
20. jan 2013

@zviz no super tak sa tam vidíme 🙂 aspoň tam nebudem sama 🙂 a máš pravdu trošku je to výhoda - že viem kedy to bude, aj keď zase také obavy a len dohováram bambuľke nech dovtedy vydrží... lebo neviem čo by som robila keby chytím bolesti alebo mi nebodaj plodovka odtečie - by som inak panikárila 😀

zviz
20. jan 2013

🙂 sranda, tuším tie naše detváky budú párky milovať 😀, aspoň vieme, čo na ne zaberá

zviz
20. jan 2013

@mary86 Ty máš úplne opačný problém, ja sa zasa modlím, nech to každú chvíľu príde 😀

monika1202
20. jan 2013

@mary86 tebe držím palce nech ti to dobre dopadne a čo najmenšie bolesti po sekcii. Možno sa na šestonedelí postretáme všetky. To by bolo. Ak to stihnem do piatku, tak sa na teba popýtam. Drž sa. 🙂 🙂 🙂

mary86
20. jan 2013

@monika1202 ďakujem 🙂 no hádam sa tam stretneme ešte 🙂

tinka_14
20. jan 2013

@mary86 ok kludne dojdi, uz mam babulku na izbe... Ja si uz davam teraz pozor od rana, zamykam izbu aj ked idem na WC...istota je istota, ja som tu mala mobil na stoliku, tak som to sla hned skontrolovat

tinka_14
20. jan 2013

@luckarisko74 manzel zial pri porode nebol, zbehlo sa to vsetko velmi rychlo, takze by nestihol prist...zavolala som mu az ked bolo po vsetkom. Za izbu by som mala platit 22 eur na den, navstevy mozem mat do 8-mej, nikdy s tym nebol problem

luckarisko74
20. jan 2013

@tinka_14 aha, a to sa ta pytali ci chces tu izbu, alebo ty si chcela hned od zaciatku? ale to nie je ta izba pri vytahu vsak? a teda nie je s tym problem ked tam chodia navstevy?ale to normalne chodia cez oddelenie za tebou, nie? a malinku mas uz pri sebe?

tinka_14
20. jan 2013

@luckarisko74 najprv som bola na normalnej, po porode sa akurat uvolnila a mali osatne izby plne tak sa pytali ci sem chcem ist - su tu 3 taketo izby, dve sa na uplnom konci chodby a jedna je v strede... Normalne a da prejst cez cele oddelenie len treba navleky alebo papuce.. malinka je dnes prvy sen konecne pri mne...

amy13
20. jan 2013

@tinka_14 a tá izba za tých 22 eur má sprchu a wc?

tinka_14
20. jan 2013

@amy13 mam len sprchu, wc je na chodbe, je to telka, chladnicka a inaksia postel ako na normalnej izbe

amy13
21. jan 2013

Baby, v stredu idem na prijem do pôrodnice, aké vyšetrenia ma v ten deň čakajú? Ako to celé prebieha? A od koľkej hodiny už nebudem môcť jesť? Ďakujem za info

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre