Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

ilduska14
11. máj 2009

stankal ja chodím k dr. Gallusovej.je na klokočine a som s ňou veľmi spokojná.je ochotná milá a pekne zaobchádza aj s malou.ak chceš na ňu kontakt napísem ti do IP.

stankal
11. máj 2009

ilduska14 dakujem za info. velmi si mi to ulahcila 😉

kamila68
12. máj 2009

ilduska myslím si že tie peniaze nie sú za odvedenie pôrodu, ten odvedie každý lekár, tie peniaze sú za ochotu byť vo svojom voľnom čase k dispozícii

ilduska14
12. máj 2009

kamila chápem čo píšeš.ja som tiež toho názoru,že si za to peniaze zaslúži.a je už na každom koľko mu za to dá.možno niektorý lekári majú aj stanovenú sumu za ktorú idú k dohodnutému pôrodu.ale to už neviem,nestretla som sa s niečim takým.a ty si dala nejaké peniaze keď si rodila? mala si to tiež dohotnuté?

kvetinkap
13. máj 2009

Dlho som sa rozhodovala, ci napisat alebo nie. Ani nemam az take zle spomienky na porod,asi preto,ze od vycerpania som ho ani nevnimala. No poradim,ak mozete vyhnite sa DR. LAJTMANOVI. Som zdravotnik a dufala som,ze to vsetko prebehne normalne,ale mylila som sa. Mily pan doktor ma nechal trapit celu noc bez akejkolvek pomoci. Na prijem som prisla o 7mej vecer a porodila na druhy den rano o 8mej. O 11 som uz mala take bolesti,ze az. Pan doktor,ak mu tak mam vobec hovorit(neviem ako mohol dostat diplom),stale rozpraval len"MALO OTVORENA" a "OCHVILU PREPICHNEME VODU".Ta mi odtiekla sama okolo 3tej a uz som nevladala.Vraj stale malo otvorena a nic,nechal ma trapit sa dalej bez injekcie,infuzie ci cipku. Som uz skoro 4 mesiace po porode a ja sa este stale doliecujem(o sexe ani nesnivame)! Zachranila ma az vymena sluzby rano a uz sme konecne porodili. Maleho tahali zvonom,bol krieseny a dakujem Bohu,ze to prezil. Ak by sa mu nieco stalo,nerucim co by sa stalo.Asi by som ho zaskrtila vlastnymi rukami.Moja vdaka za jeho a aj moj zivot patri Dr. Mesarosovi,Dlugosovi,prof. Mlyncekovi a porodnym asistentkam a Dr. Tarinovej z novorodeneckej kliniky. Mozno je to nemoralne,ze som tohto lekara takto verejne oznacila,ale nemam vycitky. Urcite si uz k druhemu porodu vybavim porodnika a ak to nepojde v Nitre rodit urcite nebudem. Nebudem riskovat zivot svojho dietata kvoli nejakemu nezodpovednemu a lahostajnemu cloveku.

bystricanka
13. máj 2009

kvetinka....ja som tiež nepočula o p.dr.lajtmanovi bohvieaké chvály. Ale ani prof.mlynček sa mi nepozdával. Ale chválabohu ma odrodil Kellner a som rada, že sme to zvládli 🙂
a pekné meno si vybrala svojmu synovi 😉 🙂 😵

klba
13. máj 2009

kvetinka, uplne ta chapem, ja som mala chvalabohu dobre skusenosti, ale zalezi na koho natrafis, i ked v nr je uz teraz dost mladych, prijemnych a skusenych doktorov aj sestriciek.

a to som lezala aj na gynekologii v decembri takze mozem porovnat pristup, ale staci jeden taky doktor akeho si zazila ty a clovek ma obavy. 😒

bys, mna na prijme vysetroval mlyncek a tiez na mna dobre neposobil, v por. bolestiach na stole som slusne pozdravila, ani neodzdravil a namosurene ma cely cas vysetroval, len som si priala aby nebol pri porode.

lucrezia
13. máj 2009

kvetinkap- aké nemorálne verejné označenie? dobre si spravila, že si menovala. keď si robí pán "doktor" takúto reklamu, tak nech o ňom všetci vedia! Veď keď ho robota nebaví, nech ide robiť dílera pre nejakú farm. firmu.

Práveže o tomto treba písať, keď lekár svojou lahostajnosťou pomaly ohrozí na živote či už ženu, alebo dieťa...
Takže díky za info. Lajtmana asi treba obchádzať širokým oblúkom.

domyyy
13. máj 2009

kvetinkap....velmi ma zaujal tvoj prispevok hlavne kvoli dr. lajtmanovi, ja k nemu totiz chodim, do ambulancie a som s nim velmi spokojna, samozrejme nemozem sudit aky bol pri porode 😉 ale som velmi sklamana z tohto jeho pristupu...viem len jedno je vela doktorov, ktori mali niekedy problemy pri porode, alebo zlyhali kvoli niecomu.... a keby kazdy menoval toho svojho, myslim si, ze by sa nenasiel ani jeden "perfektny, bezchybny" gynekolog 😒 😒 ale to je len moj nazor 🤐 som rada, ze mas synceka teraz v poriadku

ilduska14
13. máj 2009

kvetinka to mi je ľúto že mala takúto skúsenosť.je to blbé že si natrafila naňho,dúfam že ti bude zanedlho lepšie.našťastie je už v nr. veľa dobrých pôrodníkov,len škoda že sa nájdu ešte medzi nimi takýto 😝 .ale mne to pripadá akoby robili niekedy tak akoby vstali ľavou nohou z postele.ja som na Mlynčeka počula samé nadávky a mne pomohol urýchliť pôrod,lebo som sa tiež pomaly otvárala ako ty.mne dali automaticky čípok a infúziu a potom to šlo ako po masle.

kvetinkap
13. máj 2009

bystricanka asi mame podobny vkus a zda sa dobry

som zdravotna sestra a vacsinu lekarov si ako tak pamatam este zo skoly,tak som si hovorila,ze ma odrodi kazdy....len nechapem preco mi pan doktor nic nedal????a fakt mi ohrozil dieta,bol dlho v porodnych cestach a na cisarsky bolo neskoro.

Co sa tyka profesora,asi to uz berie ako rutinu,ale verte mi,ak by boli komplikacie ako v mojom pripade nemohlo byt nic lepsie,ze tam bol. V tej chvili je to fakt jedno...je velky odbornik,to sa musi nechat

domyyy nie on mal problemy pri porode,on mi pri porode vobec nebol!!!!!necjhal ma celu noc na vzdycharni v bolestiach!!!!!!!!!!!

tak asi tak

beruska113
13. máj 2009

No Kvetinka,

blahozelam ze si to napokon zvladla. Aj ked priznam, si ma nastrasila. Viem ktory je to doktor a nevyzeral na takeho fusera.

Aj ked to je strasne nezodpovedne taky pristup lekara, tiez si myslim, ze kazdy lekar spravi nieco zle a ziaden nie je dokonaly. Len skoda, ze si to odnesu prave ludia, ktori sa na nich spoliehaju.

Ja napr. zacinam pochybovat o mojom lekarovi, ku ktoremu chodim. Chcela som ist k inemu, ktoreho si kamoska nevie vynachvalit no a druha mi zase povedala, ze k tomu by nesla, ani keby to bol posledny lekar.

Takze uz teraz zacinam mat predporodny stres z toho, na koho natrafim.
Drzim ti palce, skore doliecenie a nech ti babo vynahradi vsetky zle spomienky.

domyyy
13. máj 2009

kvetinkap...tak to mi je luto ☹ ☹ ☹ ale vies, mohol ti to spravit aj iny lekar, ja o takychto pripadoch ☹ pocuvam casto, nerobi to len Lajtman.... to som Vam chcela vysvetlit, ved urcite si aj ty pocula o inych mamickach co boli v podobnej situacii, teda ja si to myslim 😅

beruska....no toto som chcela vysvetlit, niekto si nevie doktora vynachvalit a druha pacientka s nim ma problemy, ale to sa stava... ved sme ludia.... a neboj sa na koho "natrafis" len ver, ze budes mat super porod a natrafis na ohladuplneho doktora 😉

beruska113
14. máj 2009

Domyyy,

ved my sme to pochopili 🙂 , len som sa pripojila k tvojmu nazoru. Len je hrozne byt na mieste pacienta, ktoremu sa to stane, ze lekar nema akoze dobry den, ako napr. u Kvetinkyp. To je potom neprijemny zazitok na cely zivot.
A dakujem. Ja si stale hovorim, ze po tom, co ma poprekvapovalo pocas tehu porodim uplne fantasticky 😀 Ale vzdy ma nieco vystrasi, ako kazdu tehulku, co to ma za par.

kamila68
14. máj 2009

myslim že je to aj o tom, že veď čo si budem vybavovať veď ma niekto odrodí, ale ten niekto akurat nemusí mať svoj deň a potom to takto dopadne, ja by som bez vybaveneho pôrodníka na pôrodnicu nešla, u mňa bolo všetko super

kvetinkap
14. máj 2009

Domyyy ja netvrdim,ze je zly lekar a viem,ze nie je sam.....Ale ako spravny odbornik by mal vediet zhodnotit situaciu a pomoct,ak sa da. O mna ani tak nejde,ja sa doliecim,ale ohrozil mi tym dieta. Najstrasnejsie bolo pocuvat ako lekari hovorili: Toto dieta musime zachranit,nejako to porodime. A potom nemat dieta pri sebe,ale na JIS-ke s bolavou hlavickou a dozvediet sa,ze ti ho museli ozivovat a potom trpnut,ci nebudu komplikacie alebo nebodaj nasledky tazkeho porodu. To by si mal kazdy lekar zvazit!!!!!!!!!!!

kamila68 suhlasim na milion percent,uz som sa poucila a bez vybaveneho porodnika uz rodit urcite nebudem

domyyy
14. máj 2009

beruska...ano, ano ja viem 😒 😒 😒 pacientka sa musi citit strasne ☹ hm, a vidim, ze tebe sa to blizi-parada 🙂 🙂 a co take ta "prekvapilo" pocas tehu??

kvetinkap...mas pravdu, je to strasne ☹ ☹ ☹ hlavne je, ze je teraz Matusko v poriadku...ale viem si predstavit tu uzkost, ktoru si zazivala ked si sa to dozvedela ☹

beruska113
14. máj 2009

Domyyy
nic take hrozne a zriedkave ma neprekvapilo, ale su to veci s ktorymi som neratala, ale daju sa zlvadnut. Najhorsie bolo ked mi povedali, ze mame pozit AFP v genetickych testoch na DS a razstep chrbtice. To sme potom chodili poo lekaroch z jedneho mesta do druheho mesta a stale nemame istotu, ze to je OK. Potom prisli bolesti brucha, krizov- skrateny krcok, otvorenie krcku, nemocnica, potom gestacny diabetes, teraz riadne opuchy, ale ked nie je horsie, tak som spokojna a vydrzim. Maly je riadne sidlo a cely den sa vrti, tak mi robi uz teraz len a len radost 🙂 a na zle veci ani nemyslim 😅

cipka
15. máj 2009

Vidím, že tu riešite doktorov.
Ja som pred pár dňami porodila druhé a nemôžem sa sťažovať. Odrodil ma MUDr. Kellner, ale toho tu už viackrát chválili. Zvládol to super, dokonca sa o mňa každý deň zaujímal ako sa cítim (kvôli komplikáciám s placentou) a skutočne jeho prístup bol profesionálny a taký ako si každá žena želá, aby bol jej "doktor".
S vyššie spomínaným doktorom mám aj ja nedobré skúsenosti a tiež ked môžem tak ho nemusím. Počula som naňho len chváli, aj od sestričiek, že je odborník. Neberiem to, ale jeho prístup je veľmi neprofesionálny a dokáže pacientku zhodiť...mne pri prvom pôrode a po dvoch vyvolávačkách povedal, že "mi zle vypočítali dátum pôrodu. (bol piatok) a mám rodiť až v utorok" No, nenaštvalo by vás to, ked všetci tvrdia, že už to malo byť, som po termíne, dajú do mňa hormony na to, aby sa to rozbehlo a jeden z nich povie toto? Urobila som si o ňom meno. To je moja skúsenosť.

luciaakubko
15. máj 2009

Kati, gratulujem a tesim sa s tebou, ze uz si pooo 😉 ja som k lajtmanovi chodila do poradne, a celkom som si ho oblubila 😝 😀 jeho styl humoru je svojsky, myslim, ze my dvaja sme si sadli. Odrodil ma sice iny doktor, no moj porod bola chvilkova, nekomplikovana zalezitost, tak nedokazem objektivne posudit. A hadam sa to ani neda.

cipka
16. máj 2009

Ahoj Luci,

už som ťa dávno "nečítala", kdeže sa práve nachádzaš?

No, každý človek má iné skúsenosti s doktormi a zrovna ja s týmto nemám dobré, a nebol to len jeden zážitok. A, jeho spôsob humoru mi nie je veľmi blízky 😝

helenkasabinka
16. máj 2009

jaj ha no LAJTMANA mam aj ja .....teda mam s nim zle skusenosti 😠

luciaakubko
16. máj 2009

Teraz sa nachadzam opat u nasich - maju radost 😀 😀 😀 nech aj oni vedia, ze maju vnucku, nielen nech ja viem,ze mam dieta 😀 riesim zubarku dlhodobejsie, mala som nejake problemy, ved ti hadam poviem osobne. Ked sa budes citit na navstevy, ozvi sa, som zvedava na malu a malinkeho 🙂
lajtman je kapitola sama o sebe, ale to sme v podstate vsetci 🙂 ja som ho mala rada - vec osobnej sympatie, to je fakt 😝 😀 😀 keby som s nim vsak mala negativnu skusenost pri porode, asi na neho ties nespominam v dobrom. Tazko takto sudit. (ak nas teraz cita, touto cestou ho pozdravujem 😀

luciaakubko
16. máj 2009

z ako zuvacka 😀

beruska113
16. máj 2009

No a pritom vyzera celkom sympaticky. Co potom doktor, ktory ma pohlad sepkajuceho zabijaka 😅

helenkasabinka
18. máj 2009

beruska ved to.... 😅

cukruska1920
18. máj 2009

Ahojte....ja zatial nejdem rodit a asi ani tak lahko nepojdem ☹ len sa chcem podakovat za odporucanie dobrych lekarov.. zacala som chodit k Dr.Obertovi a minule som bola u neho prvykrat a ten dojem co som mala z neho sa neda ani opisat...bol mily, prijemny, vsetko mi vysvetlil a hlavne dodal veeela pozitivnej energie ktora mi chybala ked som prisla o miminko... verim ze s jeho pomocou cim skor znova otehotniem... je super... 😉

beruska113
18. máj 2009

Cukruska,
Oberta nepoznam, ale hlavne ze si spokojna. Aj ked niekedy len to, ze je mily nestaci. Takze doveruje ale... No ale chcela som ti napisat, ze drzim palcoky na rucickach i nanozickach, nech sa to podari 🙂

cukruska1920
18. máj 2009

beruska... tak s tou kravou co som mala sa to neda ani porovnat.. aj jej pricinenim som prisla o miminko ale uz sa k tomu nechcem vracat... dakujem za drzanie palcov..... 😉

bubinko83
18. máj 2009

baby,a neviete ktory gynekolog je takej vyššej postavy,taku ako plešinu ma trochu na hlave? Ležala som v NR ale neviem ako sa volali.Mal taky zvlaštny humor. 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre