Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

danula.ch
30. dec 2009

mucher, a to Obert nechodi k spontannym porodom ani vtedy ked ma sluzbu? len k sekciam? ja viem ze k porodu sa ho vybavit neda, myslela som to tak, ze dufam ze bude mat prave vtedy sluzbu, ked budem rodit 😉
a to ma byt tak zaciatkom februara, tak dufam ze vtedy uz bude sestonedelie zase na svojom mieste a budeme mat viac priestoru

teuska
30. dec 2009

Danulka aj ja sa chystam do Nitry vo februari, sice mam termin az 20. dufam, ze to bude skor, lebo maly uz teraz vyzera dost velky a kludne by som brala keby sa narodil v tom 39tt. A tak Vas citam babenky a rozmyslam, ci sa bat alebo tesit. 😉 🙂

danula.ch
30. dec 2009

Teuska mas krasne brusko aj dcerku.
ja tiez dufam ze to bude skor, aj koncom januara by som brala, uz to aj tak mam dost nahnute s krckom a aj nas je vacsi ako by mal byt 🙂
ale uvidime, mozno sa tam aj stretneme 🙂
povodne som sa chystala ist rodit do BS, ale myslim, ze NR sa uz pomalicky zlepsuje, zvykla to byt kedysi asi vacsia masiaren. aj som tam pred dvoma mesiacmi lezala a nezdalo sa mi to byt nejake katastrofalne, ani maminy co uz porodili hovorili ze v pohode, tak hadam sa nemusime bat 😉

mucher
31. dec 2009

danula.ch •
Jasnéé, že keď je v práci tak odrodí všetky.... 🙂 🙂 🙂 🙂
Myslela som to tak, že keď ťa to chytí v noci, tak sa nedá ho zavolať, lebo to by bol stále len v nemocnici v práci, v ambulanciii alebo keď niektorá si"zmyslí" 😀 rodiť tak zase v nemocke
ja som mala tiež prblémy s krčkom, lebo som po konizácii, tak som si to pekne odležala s nohami hore od 16steho týždňa
...tušm sa rodia len veľké detičky 😀
No môj bl v tom čase, keď sme tam boli, rekordér 4350 g , 54 cm 😲 😲 😀 😀

teuska
hlavne kľud, teš sa na babatko a všetko ostatné ide bokom ..aj strach 😉

Držím Vám prsty, viem ako sa cítite, ešte to mám v živej pamäti 😅 -malinké obavy a rešpekt pred pôrodom som mala aj ja..

janyka
1. jan 2010

Teuska - naozaj máš krásnu dcérku. Je veľmi pekná 😉

Danula - no ja tiež myslím, že keď má službu, tak musí odrodiť. Tiež dúfam, že ho chytím. Alebo Brešťanského, alebo Urbana 😀 ...a báť sa nemusíš, ja som tu raz rodila a 4x ležala na gyn., ale v pohode, bola som spokojná 😉

janyka
1. jan 2010

Ešte som chcela, Teuška, nestresuj sa a báť sa nemáš čoho. Sestričky sú milé a zopár fajn doktorov nám tu tiež zostalo. Ja som bola predvčerom na pohotovosti, mala som bolesti, tak radšej som išla. Bol tam Brešťanský, bol úplne super, posrandoval. So setričkou sme tiež poklebetili, kým sme čakali na dr. 😉 ...tak sa neboj a teš sa, na ten voňavý uzlíček pre ktorý si tam pôjdeš 😉

danula.ch
1. jan 2010

Ahoj Jani 🙂

S tym Obertom je to tak ako pisete, ostava uz len dufat ze budeme mat stastie. Celkom chapem ze nechodi k porodom ked nema sluzbu, ma aj ordinaciu a mne by napriklad tiez vadilo, kebyze tam cakam v cakarni objednana a on si odbehne k porodu....

danula.ch
1. jan 2010

Mucher a pises ze Dlugos bol OK, ja som tu na neho dost zle citala......no mozno podla jeho nalady, ked som mala s nim tu cest ja, tak na mna posobil strasne naduto, ledva ho skola vyplula a uz aky frajer 😒 , jeho by som teda nechcela

mucher
1. jan 2010

Tak to máš pravdu, len som to nechcela tak otvorene napísať 😀 😀 😀
Pred sekcoiu tam vyblakoval niečo, že nová doba a tak ale Obert to rýchlo zrušil 😀 😀 😀
Predomnou čo bola baba tá zase hovorila, že sa tam chválil ako do rána flámoval či čo 😀 😀 😀
Ale zas nad takýmto inteligentným správaním sa streba povzniesť
l"edva ho skola vyplula a uz aky frajer " a zase povedzme si otvorene...vysoká škola ešte nie je zárukou inteligencie
😝 😝 😲 😀 😀

teuska
1. jan 2010

Dakujem Vam babenky za povzbudenie 😅 ste velmi zlate.
Ja mam tiez nejake skusenosti s nitrianskou gynekologiou, lebo som uz trikrat potratila a tiez na zaciatku tohto tehotenstva som tam lezala 2 tyzdne. O Dlugosovi uplne suhlasim, a praveze si pamatam Mesarosa a Kellnera ako super lekarov a preto ma naplasilo, ked som citala, ze tam uz nie su.
Ale na babatko sa velmi tesim, snad to zmaknem, ked som to uz raz zmakla, len to bolo pred 9 rokmi.A mala som obrovske stastie na sestricku, ktora mi velmi pomohla.

A este Vam chcem popriat vsetko dobre v novom roku, vela vela hlavne zdravia, stastia a rodinnej pohody.

bella80
1. jan 2010

Ahojte tehuľky,
ja som rodila pri Dr. Dlugošovi aj ma príjimal na porodníckom príjme o 3 hod. ráno, bol veľmi milý, vtipný a ochotný mi všetko vysvetliť. Keďže som mala predchádzajúci porod veľmi ťažký a veĺa som čítala na nitriansku nemocnicu strašne som sa bála. Určite na mňa neposobil naduto, i keď práce tam vtedy mali vyše hlavy!!!
Takže dievčence tu je moj názor, ale ak sa mozem este priznat, stretla som aj vychváleného Dr.Urbana na vizite a ten mi vobec sympatický nepripadal...keďže ma odbil ešte rýchlejšie než som sa stihla niečo opýtať!!!

jana747
1. jan 2010

Ahojte,
dlho som rozmýšlala, či vôbec napíšem, ale potom som si povedala, ze prečo nie...Dr Obertovi som chodila do ambulancie, bola som s nim v celku spokojná...odbavila som si každoročnú preventívnu prehliadku a keďže som nemala žiadne iné ťažkosti, nemala som dôvod navštevovať jeho ambulanciu. Neskôr sa mi ale stalo, že mi našiel cysty a odporučil mi operáciu...našťastie alebo nanešťastie som otehotnela (babatko som veľmi chcela a poklúšali sme sa oň už dlho a aj som sa zmierila s tým, že mi to asi nie je súdené ☹ ). KeĎ somn zistila, že som tehotná išla somdo ambulancie kde som s pánom doktorom mala nepríjemnú výmenu názorov, načo som sa z jeho ambulancie aj odhlásila 😒
Za 9 mesiacvov sa mi narodil krásny synček a stretla som v porodnici aj spomínaného pána dr.,ktorý ma ani nevedel odzdraviť na chodbe. Takže aj takýto sú ľudia.

mucher
2. jan 2010

jana747
to mi strašne ľúto, že máš takúto skúsenosť , ja som sa prvýkrát stretla s takouto skúsenosťou 😖
teda, že niekto nebol spokojný
a k dr. Urbanovi...ja som fakt mala šťastie , že bol fajn, ale napr. na vizite som sa tiež chcela spýtať niektorého lekára niečo, no nestihla som sa ani nadýchnuť a už boli z izby preč 😅 😅 😅

enen
2. jan 2010

Zdravim vas... ja som uz tiez po sekcii v predtermine. S nitrianskou porodnicou som bola maximalne spokojna. Skvely pristup lekarov (sekciu robil Mlyncek a Brestansky) aj sestriciek - fakt sa nemozem na nic stazovat. Porodna sala, izby, sprchy, wc na sestonedeli skutocne na urovni - povedala by som na slovenske pomery nadstandard. Ja urcite vsetkym odporucam!!!

danula.ch
2. jan 2010

Jana 747, mrzi ma ta tvoja skusenost s Obertom, tazko hodnotit ked clovek nevie o com bola. Mozno ale v zaujme tvojho zdravia....ási ste mali kazdy ine priority. Nastastie vsetko dobre dopadlo a mas vytuene dietatko a dufam ze s novym gynekologom si spokojna 🙂

Mucher, no a to co pises, to su klasicke vizity na oddeleni: "Ako sa mate?" odpovies ze dobre, doktor ze "hm" potom vrazi do zaznamu peciatku a uz je prec 😀. A jeho nazor na tvoj stav zistis podla liekov, ktore ti potom sestricka prinesie, no comment. Ale cest vynimkam, samozrejme. Ked za mnou prisiel este po velkej vizite Kellner a pytal sa ma ze kde ma to boli, tak som cumela nanho, ze o co mu ide 😀 , potom som zistila ze to bol Kellner a pochopila som 😉

janyka
2. jan 2010

Janka, tiež je tvoja skúsenosť pre mňa prekvapením a zároveň ma mrzí, lebo ja som s Obertom naozaj spokojná. Má aj on svoje muchy a hlavne, nie každí človek je všetkým sympatický. Mne všetci chválili jedného lekára(mmch, ten sa tu ani nespomína)a mne bol nielen nesympatický, ale mi ani nesadol. Ale napríklad ja som bola v nemocnici veľmi spokojná s profesorom. Nuž, každí sme iní 😉

teuska
3. jan 2010

Babulky chcem sa opytat, ci sa da v Nitre rodit s epiduralkou? A vraj posledny mesiac budem chodit tam na kontroly? To ma posle lekar, alebo sa mam sama pytat? A este chodi niektora z Vas ku dr.Gilanovi?

mucher
3. jan 2010

Teus
dá sa rodiť..keď si zoženieš a zaplatíš anesteziológa , ktorý ti to urobí.V NR nemocnici sú ndostatkový tovar, momentálne ju pichá len jedna anestziologička ale bližšie neviem momentálne viac, to bol v nr vždy problém.
Ale lekári rodia neradi s EDA...teda v našej pôrodnici,ale možn sa ti ozve mamka, ktorá má nejakú skúsenosť.
Nie každá maminka chodí posledný mesiac na CTG a RI do nemocnice, nie je to povinné , ale prečo to nevyužiť, keď to poistovna preplatí...spýtaj sa na to svojho gynekologa.
Ja som chodila a myslím ,že aj všetky mamičky od Dr. Oberta. No ja som chodila ja do rizikovej poradne

danaja
3. jan 2010

Ahoj teuska,
ja chodim k dr. Gilanovi, preco sa pytaš???

teuska
4. jan 2010

Danaja pytam sa koli tym kontrolam v nemocnici. Posiela on ten posledny mesiac do nemocnice na CTG? A co je to RI?
Preco lekari neradi rodia s epiduralkou?

mucher
4. jan 2010

RI..."prietoky"
V NR neai rodia s EDA, jednak je problém s anesteziologom a jednak maju taku skusenosť, že "maminka potom horšie spolupracuje"...neviem, nerodila som s EDA,len čo hovorila jedna porodná asistentka
Ja som rodila len do vody a druhý-krát sekcoiu, ja osobne by som EDA nechcela ale ja som taký masochista 😀 , že som si to prvý-krát chcela odtrpieť a vedieť aké je to "priviesť dieťa na svetv"bolesti" 😀 "
A dobe, že som to skúsila, lebo tento-krát som"rodila" sekcoiu....a ešte lenpotom sú bolesti, ale poperačné 🙂 🙂

janyka
4. jan 2010

No ja som dnes počula v nemocnici od jednej tehuľky, že vraj už aj u nás sa dá rodiť s epi a vraj to robí Uharček so ženou, ale nejako sa mi nechce veriť. A že to stojí 100€

lucrezia
4. jan 2010

ale Uharčekova žena je na MD, takže to teraz nerobí, alebo už sa vrátila?

baskaj
5. jan 2010

ahoj kočky, len z nostalge som sem nakukla 😉

Dlugoš? mňa rodil. normálka. pri mne síce moc vtipný nebol, ale veď aj tak na to nemal čas. všetko som si odbavila s PA, doktor prišiel len na posledných 10 min a potom pri zašívaní sa z neho tak lial pot, že chápem, že mu do reči moc nebolo... svoju prácu urobil dobre.

naša pôrodnica je v pohode. je to o tom, kto čo očakáva, kto má práve akú náladu a pod. aj keby som vedela povedať pár vecí, čo mi trochu vadili, ja som bola spokojná! všetkým skororodiacim držím palce!!!

danaja
5. jan 2010

teuska,
ano, chodila som do nemocnice (na porodnicky prijem) na CTG, rano som tam prišla a s výsledkami som išla ku Gilanovi. Ja som prenášala a ked som už bola po 40tt, tak som isla na CTG a s vysledkami k dr.Mesárošovi na rizikové. Už som ku Gilanovi nechodila, tak som išla až po šestonedelí

kako
7. jan 2010

Teuska, ja by som tiez chcela rodit s epiduralkou, mala som ju pri prvom porode /rodila som v KE/, a velmi mi to pomohlo, a neviem si predstavit, ze by som isla bez.

kako
7. jan 2010

Musim si zistit u svojho lekara, ci nevie ako to je, ci si treba vybavit anesteziologa /dufam, ze nie, lebo nikoho nepoznam/, v Ke stacilo iba oznamit, ze chcem epidural, a tam zabezpecili anesteziloga automaticky. 🙂

leveretka
7. jan 2010

Ahojte,

síce mám ešte veľa času do pôrodu, ale je isté, že určite to bude NR pôrodnica. Chcela by som Vas poprosit, mamicky, o Vase skusenosti a nazory:

- ako prebieha vizita? chodia aj studenti a stalo sa Vám, že si Vás prezeralo viac ľudí naraz? počula som rôzne prípady ako až priamo ponižovali pacientku a rozoberali tam jej stav po pôrode a dosť to na mňa negatívne zapôsobila /teraz nemyslím iba NR pôrodnicu/

- nerobili problémy, ked ste chceli mať manžela pri sebe hned, ked ste nastúpili do nemocnice /vzdycharen.../

- mali ste aj pri pôrode študentov?

- dá sa zajednať aj nejaký pôrodník k pôrodu vopred?

- je v NR pôrodnici aj nejaká pôrodníčka?

- mucher ako si písala, že si rodila do vody. Takáto alternatíva je v NR možná?

- kako, keď zistíš ako to je s epiduralom, tak sem prosim napis, mňa by to zaujímalo tiež

dakujem krásne

mucher
8. jan 2010

leveretka •
ahoj, poksim ssa zopovedať na tvoje otázky
1.vizita je každý deń malá, ja som bola po sc-mne pozeral len ranu, ženy po sponntánnom-dole nohavičky a pozerali do ...ale na malej vizite len jeden lekár a jedna sestra
na veľkej vizite celé komando-býva pondelok, streda, piatok , priebeh taký istý, ak sa chceš niečo spýtať....nestačíš sa ani nadýchnuť, je to bleskovka.
osobne si myslím, že je to ponižujúce, žiadne súkromie a v 21 STOROčí ....ale je to tak všade a musíš vydrťať...mne to už bolo jedno aa pozerali mi len ranu na bruch
2. manžel na spoločnú vzdycháren nemôže ak sú tam ostatné mamičky, ale je jeden pôrodný box, kde ste len vy dvaja aj mini vzdycháreń s gaučom...pokiaľ nie je obsadené
3. študentov som nemala..operácia...chodia aj k porodom....je to fakultná nemocnica, tak sa tomu nedá zabrániť, pichali injekcie, zavádzali infuzky, merali tlaky, mna sa nikto nepýtal, či mi môže študent pichnut injekciu a pichli mi...mne osobne to NEVADILO, ke´dže sama som z tejto oblasti... a veľmi nám pomáhali boli ochotní, lebo sestričky mali veľa práce
4.nevie, ja som mala dohodnutého ale na sekciu, myslím že ano, ked je daný lekár ochotný
5. je... ale ja som stretla len jednu a tá bola ako psí čumák...chladná 😀
6.v nitre sa dá rodiť, len KLASIKA max. polohovateľné kreslo,, ak sa ti ujde 😀
dufam že som aspon trochu pomohla
sorry sa chyby..mám malého na rukách...uspávam 🙂

leveretka
8. jan 2010

ahoj mucher, dakujem veľmi pekne za tvoju odpoved. čo sa týka tej vizity aj mne to príde veľmi ponižujúce, ale musím sa s tým nejako vyrovnať, hlavne, že to netrvá dlho už keď to musí byť 🙂
a pokiaľ chcem byť s manželom, tak môžem s ním niekam ísť (napr. chodba) alebo to "najväčšie" peklo musím pretrpieť sama, keď tam bude aj ina mamina? 😕 Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre