Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

mariynka
28. jan 2013

tehulky, predporodne cvicenie-bud p.Jahnatkova alebo som nasla nieco nove: http://www.albacentrum.sk/tehulky

ivet55
28. jan 2013

@luckarisko74 Tak ja som tiež zvedavá, ja budem mať prvú sekciu a som ztoho trošku doplašená. Kolko pred termínom objednávajú na sekciu? Chcela by som aby bol muž čo najviac sa bude dať pri mne a aby aj drobca hned videl.

slavkav
28. jan 2013

@ivet55
@luckarisko74
ja idem zajtra na planovanu sekciu, tak potom Vam podam info, ked uz budem ako tak ok. mm sa tiez chysta

ivet55
28. jan 2013

@slavkav Super, ďakujem budem len velmi rada ak sa niečo dozviem 🙂

luckarisko74
28. jan 2013

@ivet55 mne dali 7 dni pred terminom, tak asi davaju

slavkav
28. jan 2013

@ivet55 rovnako ako @luckarisko74 - sekcia sa dava tyzden pred TP

ivet55
28. jan 2013

@luckarisko74
@slavkav Tak som zvedavá kedy dajú mne, v stredu idem do rizikovej, či mi už povedia alebo ešte nie

luckarisko74
28. jan 2013

@ivet55 ja idem tiez stredu do rizikovej, tak sa mozno vidime 😉

ivet55
28. jan 2013

@luckarisko74 možno aj áno 🙂 ja idem hned ráno. A neviete náhodou či doktor Kováč ešte máva služby v pôrodnici?

lusip
29. jan 2013

@mariynka Ak to je aktualne,..my papame babylove 1

luckarisko74
29. jan 2013

@ivet55 fuu to ani neviem ktory doktor je, nenatrafila som na neho este

ivet55
29. jan 2013

@luckarisko74 už som zistila, že od mája už nechodí do pôrodnice, škoda... tak uvidím na koho budem mať šťastie pri sekcii a som zvedavá aký mi dajú zajtra termín.

luckarisko74
29. jan 2013

@ivet55 no daju ti tak tyzden pred terminom, ak ti sedi aj z UTZ , uz asi viem ktora si 🙂 sedela si vedla mna ked som sa bavila s kamoskou ze bude mat dievca a ty si povedala ze vam to zmenili na chlapca teraz 🙂 dobre si myslim?🙂

ivet55
29. jan 2013

@luckarisko74 Áno, áno to som ja 🙂 aj dnes mi doktor potvrdil že to bude chlapec, tak sa bude voziť v červenom kočíku a ružové vecičky niekomu darujem 🙂 som teda zvedavá zajtra, že na kedy mi to dajú. Ty prečo ideš sekciou?

luckarisko74
29. jan 2013

@ivet55 tak som dobre tipla 🙂 nevadi cerveny kocik je fajn aj pre chlapca a veci predas 😉
ja som mala aj prveho sekciou, tak teraz automaticky bude druha a ty?

ivet55
29. jan 2013

@luckarisko74 A bude aj druhý chlapec? Mne sa spravila v 33 tt trombóza, mám zrazeninu v panve, tak som si aj poležala v nemocnici a nechcú mi dovoliť rodiť normálne lebo je velké riziko že by sa mi zrazenina uvolnila a mala by som embóliu. Tak si aj pichám stále inekcie na riedenie krvi, ale tak hádam to dobre dopadne aj ked sa na seba veeelice hnevám že musím mať sekciu.

luckarisko74
29. jan 2013

@ivet55 ano aj druhe bude chlapec
aha, no nic prijemne, ale nemas sa teda preco na seba hnevat, hlavne ze budete obidvaja v poriadku a je jedno ako to bude

ivet55
30. jan 2013

@luckarisko74 Ahoj, tak v stredu idem na príjem a budú plánovať sekciu, že ešte sa musia dohodnúť na kedy... už ma tam chceli nechať dnes ale ukecala som ich 🙂 aspoň že nemusím ísť do BA

luckarisko74
30. jan 2013

@ivet55 Ahoj, no dnes to bolo psycho 😀 Mlyncek ti to hovoril? ja mam ist na prijem buduci stvrtok, tak mozno sa tam vidime 😉 a to ta tam dokedy chcu drzat, ani priblizne ti nepovedali ze kedy asi by to bolo?

ivet55
30. jan 2013

@luckarisko74 Veru riadne psycho dnes 😀 Hej Mlynček mi to povedal ale mala som z neho taký pocit ako keby nevedel úplne presne čo robiť. Vravel že okolo 20teho by mi to spravili ale tak dúfam že aj skôr, nech nemusím ležať mesiac v nemocnici zbytočne, ved tam aj zošediviem 🙂 A v piatok ti budú robiť sekciu?

luckarisko74
30. jan 2013

@ivet55 ved to ze , co tam budes 3 tyzdne lezat, ale zase radsej nech to maju pod kontrolou
ano buduci stvrtok by som mala nastupit a piatok sekcia
musim sa dat dovtedy dokopy, lebo som nachladnuta, tak aby nebol problem
mne kazala este pondelok prist na rizikovku, tak som zvedava, ze kolko tam zas budem

ivet55
30. jan 2013

@luckarisko74 No ved uvidím čo mi povedia, vravel Mlynček že sa potom rozhodne čo a ako so sekciou ked ma príjmu, tak keby aj týždeň ležím a potom mi to robia, tak to by bolo lepšie. Len tam pôjdem nabalaná ako Mikuláš, ked si všetko zbalím 🙂
Tak dúfam, že pochodíš lepšie ako dnes, lebo to bolo hrozné, ja som odchádzala okolo pol druhej odtial

luckarisko74
30. jan 2013

@ivet55 ja tam idem teraz nabalena mam kufor jak svet 🙂 ale nemam tam nic extra len zakladne veci, ale tie podlozky a vlozky zaberaju vela miesta 😀

ivet55
30. jan 2013

@luckarisko74 No ved, že tie zaberajú kopec miesta, a ja si ešte musím zbaliť veci pre seba na dlkšie ked tam takto budem možno aj dva týždne, takže aj nejaké knihy si zoberiem, niečo na jedenie a veci k pôrodu a pre krpca asi nabalím do druhej tašky 😀 takže tam pôjdem ako na dovolenku 🙂

peta268
30. jan 2013

@ivet55
@luckarisko74 baby, prosim vas a mate aj nejaky zoznam co si treba zobrat do NR porodnice?

ivet55
30. jan 2013

@peta268 Ja som si to hladala tu v tejto téme, ale zbalila som len nočné košele, uterák, župan, kozmetiku a hlavne tie popôrodné vložky, podložky a nohavičky. Pre bábo treba plienky, vlhčené obrúsky, čiapočku, rukavičky a ja som si nachystala aj deku

peta268
30. jan 2013

@ivet55 dakujem, takto nejak som pobalena aj ja...vsak co bude chybat donesu...a pre babo lieh a gazu a kozmetiku ( krem na ritku, mydlo, sampon..) netreba?

luckarisko74
30. jan 2013

@peta268 ja mam zbalene toto- zupan, 3 nocne kosele, papuce, do sprchy nejake slapky, vlozky, podlozky pod seba, hygienicke veci, dettol, uteraky, vlozky do podprsenky, masticku na bradavky, pre babo- capicku, deku, plienky, vlhcene , mozno som nieco zabudla, ked ma napadne napisem, lebo som sa balila uz pred mesiacom 😀

luckarisko74
30. jan 2013

@peta268 ako pise ivett55 aj tie jednorazove nohavicky 🙂
ja mam zbaleny sudokrem, ale davaju tam taku rybacu mast sestricky, kozmetiku pre babo ziadnu, ty ho nekupes, takze je to zbytocne

peta268
30. jan 2013

@luckarisko74 dakujem, tak nejak som aj ja pobalena...vyssie som sa pytala
@ivet55 ci treba aj lieh a gazu pre babo a kozmetiku...lebo prvykrat som rodila v GA a tam sme museli mat vsetko svoje...aj teplomer...aj pribor...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre