Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

mamoona
4. sep 2015

jaj a maleho mi do 2 minút priniesli ukázať už v perinke a hned mi ho dali na prsník, co som ani necakala...bol tam sice len chvilocku, ale ked som ho dostala potom vedel sa prisat hned, takze to asi pomohlo...a doteraz nemame s kojenim problem...

magoma
13. sep 2015

Neviete co je potrebne do porodnice v Nitre, zonam, nejak sa k nemu neviem dopatrat.. Dakujem 🙂

andreyca
13. sep 2015

@magoma
Doklady - tehu knizka, OP, preukaz poistenca + 1 kopia, sobasny list - kopia resp. ten doklad z matriky ak nie ste zosobaseni.
Hygienicke potreby vratane toaletny papier, , vreckovky, mydlo na ruky...
Oblecenie - zupan, nocne kosele, ponozky, sietovane resp. jednorazove nohavicky, kojenecke podprsenky...
Ostatne - papuce, slapky do sprchy, balzam na pery, uteraky, poporodne vlozky, podlozky do postele, vlozky do podprsenky, krem na bradavky, k sekcii 2 ks elast.obvaz,
Pre babo - plienky, vlhcene utierky, deka, capicka, rukavicky,
Co pisu a nepotrebovala som - krem na zadocek, lieh, vatove tycinky, teplomer, bavlnene plienky.
Na cestu domov pre babo - vajicko, oblecenie podla pocasia,

magoma
13. sep 2015

@andreyca Dakujem velmi pekne 🙂

luucciaa
20. okt 2015

@magoma aho ja rodila vlani v maji a brala som si iba doklady, tehu knizku a vsetky papiere od gynekologa + z matriky, uz sme mali aj vybranu pediatricku, co sme po porode nahlasili, porodnicke vlozky dva baliky ale trebalo mi iba jeden, kosilky na spanie tri lebo ked sa mi mliecko spustilo mohla som ich zmichat :D zupan, spodnu bielizen, ponozky, vlozky do podprsenky a kojenecku podprsenku, ale vyuzila som iba pri odchode domov, hyg.potreby, podlozky pod seba do postele ked budes krvacat a lieky ked volake uzivas... pre babo - oblecko pre babatko ked pojdete domov, balik plienok pre babo, latkove 3-4 plienky pod hlavicku babatka ked je v tej kolieske, ale nemusis ked nechces, ja brala aj decku na prikritie, dudel, ciapka a to je hadam vsetko, zvysok som dostala pozicane a az ked sme isli po 5 dnoch domov obliekla som malu do nasho oblecka, priatel donesol vajicko a isli sme 🙂 zelam nech vsetko dobre dopadne! ;)

luucciaa
20. okt 2015

@magoma este papuce, uteraky a bepanten na bradavky alebo calciovku ;)

magoma
20. okt 2015

@luucciaa Dakujem , v podstate mala by som mat vsetko, len ma zaujima ci treba aj take ze toaletak a mydlo svoje a tak..

luucciaa
20. okt 2015

@magoma hej do NR aj toaletak aj mydlo ... ja som bola teda na nadstandartnej izbe a tam bol zabudovany drzak s mydlom, ale aj tak som mala vsetky tieto veci sve ... ale to co sa vsetko pise v tych zoznamoch urcite netreba ... polovica veci nieje nutna ...

magoma
20. okt 2015

@luucciaa Super dakujem.. Uz nech mam potom 🙂 a nech vsetko dobre dopadne ..

luucciaa
20. okt 2015

Vsetko dobre dopadne neboja sa, aj ja stresovala a nakoniec zbytocne ;) ides prirodzene alebo cisarom??

monika123654
27. okt 2015

Ahojte baby.neviete mi niektora z vas povedat ako je to z rizikovou poradnou v nitre.ako a kedy ordinuju.dakujem velmi pekne

luucciaa
27. okt 2015

@magoma Vsetko dobre dopadne neboja sa, aj ja stresovala a nakoniec zbytocne ;) ides prirodzene alebo cisarom??

luucciaa
27. okt 2015

@monika123654 ahoj tu je cislo a najlepsie mas zavolat si tam 037 / 6545 365 ... ja chodila kazdy piatok k prof.Mlyncekovi a vzdy sme sa dohodli kedy nabuduce ... len rataj s tym, ze aj ked si objednana na urcitu hodinu, budes cakat chvilu dlhsie a ked bude lekar prave na sale alebo tak, moze stat ze cakas aj niekolko hodin, cize j si stale nosila velku flasu mineralky a nieco k jedlu ...

magoma
27. okt 2015

@luucciaa prirodzene.. Nemam preco ist cisarom, maly je otoceny dole.. Takze ako mi povedia tak pojdem 🙂

misuliatko23
1. nov 2015

@luucciaa ahooj ako bolo na nadstanda.izbe ? Ktoru si mala ja chcem tiez hlawne kwoli wc+sprcha a nawstewam..a neda sa to dopredu rezerwowat len.ked na priijem prides ? Dobre sa tam o teba starali mala si.aj.tw ? Dakujeem

luucciaa
6. nov 2015

@misuliatko23 ahoj bolo super, mala som tam wc, sprchu, telku, rozkladacie kreslo kebyze chce niekto prespat, prebal.pult, chladnicku, stol... Rezervovat sa neda ale zavolaj si uz teraz do porodnice ze mad zaujem o nadstandart a oni Ta zapisi a ked budes rodit a bude volna dostanes ju hned a ked bude obsadena a uvolni sa v priebehu pobytu v porodke, prestehuji Ta. Starali sa super, ale asi aj kvoli tomu, ze sa pozname s prof. 🙂) ake musim povedat ze boli zlati vseci len od bolesti som mala pocit, ze dostavam cistu vodu v infuzke a mala som teda bolesti take ze by som aj z okna vydkocila v ten moment, ale tak ja isla cisarom, kedze mala strajkovala ;)

bumibo
12. nov 2015

Ahojte baby..mam v nitre na vyber celkovu alebo spinal? Dakujem

luucciaa
12. nov 2015

@bumibo ano mas. To Ti povedia na anestez.vys.pred porodom. Ale spinalje super. Nesla by som uz inac ako spinalom

bumibo
12. nov 2015

Aha dakujem takze iato mam na vyber.. Ste ma ukludnila.
Ja som mala prvu akutnu celkovu a chcem aj teraz celkovu..mam zlomeny 4stavec a trpim migrenami..a u ktoreho anesteziologa ste boli v nitre?

luucciaa
12. nov 2015

@bumibo fuuuu to uz si nepamatam lebo bola taka mudr co prave sluzila ale bola som uz viackrat na konzul.pred opkou a vzdy boli v pohode. No je pravda ze som mala asi este tyzden po porode sialene migreny a tuhla mi krcna chrbtica ale to je vraj normalne po spinalu aj ked som prvych 24h po cisaru naozaj nehybne lezala, ale babatko mi to vynahradilo cize dalo sa to zvladnut. 🙂

luucciaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
any395
18. nov 2015

Akcia je určená pre pôrodné asistentky, zdravotníkov, ženy, rodičov, verejnosť a pre každého, koho daná problematika zaujíma .
Prednášajúci, čerpajúc z dlhoročnej pracovnej praxe, poukážu na rôzne pohľady, prístupy a skúsenosti týkajúce sa zdravého harmonického tehotenstva a pôrodu, význam placenty a pupočníkovej krvi pre dieťa, ako dôležitej súčasti pôrodného procesu.
Diskusia bude venovaná podstate kontinuálnej odbornej starostlivosti o matku a dieťa, samoregulačnému mechanizmu pri pôrode, prednosti placentárnej transfúzie pupočníkovej krvi (dotepanie pupočníka), dôležitosti empatického a rešpektujúceho prístupu a uspokojenia bio-psycho-sociálnych potrieb, silného puta, sveta matky a dieťaťa....atď.
http://www.ipask.info/aktuality/pozvankanajedno...
Pôrodom dieťaťka sa začína veľmi dôležitá etapa života celej rodiny, ktorej kvalita bude záležať práve na okolnostiach predošlého pôrodu. Uznanie a dôvera v prirodzenú silu, v danú schopnosť matky a dieťatka, to je to normálne, prirodzené a teda zdravé. Intenzívna príprava - VŠETKO O PORODE.
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...

janulka257
8. dec 2015

ako to teraz vyzera na porodnici? vraj je tam kopa novych lekarov...

usmiateslniecko
8. dec 2015

Ja som rodila v NR porodnici tento rok v aprili. Mala som nadstandard izbu s WC,sprchou, chladnickou,TV, mikrovlnkou a rozkladacim kreslom. Stravila sme tam s malinkou 10dni kedze mala silnu zltacku ale nastastie potom to preslo. Sestricky na novorodeneckom ako aj na 600nedeli boli super, ustretove, ochotne (aspom moja skusenost). Rodila som sekciou a uz na 3ti den som sa sama starala o malinku, horsie bolo len vstat a lahnut si do postele inak sa to dalo vydrzat. Neviem ci je tam vela novych lekarov, ale lekarok na novorodeneckom urcite ano, vsetko mlade doktorky, ale celkom v pohode 🙂

janulka257
8. dec 2015

neviete este ako to je s porodnymi planmi?

zuzulik280
20. dec 2015

prosim Vas ktore dni sa teraz ordinuje v rizikovej ambulancii v nitre a v ake casy? dakujem

jakubko7
21. dec 2015

Ahojte je tu mamicka co a termin okolo 7.5?

zuzulik280
21. dec 2015

je tu niekto kto ma sekciu v Nitre okolo 18.1?

zuzanaapeter
5. jan 2016

Ahojte baby, neviete kedy v rizikovej ambulancii robia napr. Mlynček, Lajtman alebo Obert. Chcela by som keby ma odrodil jeden z nich ale neviem ako sa k nim dostať.
Ď.

katja78
5. jan 2016

@zuzanaapeter myslím, že práve títo traja tam nerobia, na rizik.ambulancii. Lajtman aj Obert majú skrátené úväzky, t.j.nerobia 100% pracovného času len v nemocnici, Mlynček je prednosta..má kopu iných starostí a zodpovednosti. Čiže buď šťastnou náhodou by si sa k nim mohla dostať rodiť, alebo po známosti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre