Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

zuzinr
20. apr 2011

@baby213 pozeram ze aj ty cakas babetko v oktobri tak mozno sa tam aj stretneme 🙂

baby213
20. apr 2011

zuzinr: ano, ano, xixi 🙂 je to dost mozne a poznam este veeeeela dalsich s ktorymi sa mozno stretneme v porodnici, takze to vyzera na pekny frmol v oktobri 🙂 a aj rozmyslas nad tym ze si zazmluvnis porodnika? ja by som urcite chcela (ako prvodordicka by som najradsej chcela vsetko 🙂 ale neviem koho.

mailinka
20. apr 2011

ahojte buduce mamicky.
idem pridat skusenost s nitrianskou porodnicou,kedze som 2x rodila v Leviciach viem to ako tak porovnat.ja som zazila jeden z hektickych dni,resp.jedno hekticke popoludnie na porodnici.uz na prijme som musela cakat,lebo ma sestricka nemala kde ulozit,ked mi chcela natocit ctg.to by bolo v pohode,ved som bolesti nemala ziadne-doktor ma z poradne poslal pre istotu do nemocnice,nech rozhodnu ,ci mam ist domov,alebo pojdem uz v ten den rodit nakolko som bola otvorena asi na 2 volne prsty -ako to oni tomu hovoria.ked som prisla potom na porodnicu,lezali sme 3 mamicky na izbe,jednu medzitym zobrali na akutnu sekciu,medzitym odrodili 2 normalne porody.isiel dalsi,z toho bola zase akutna sekcia,na nas nemali sestricky vobec cas,sem tam nakukli ako sa mame.no boli mi ich aj luto ako tam lietali a nevedeli co skor,no a ja ked som si tam len tak odlezala 3 hodiny,tak to na mna strasne rychlo ako tretorodicku prislo a oni chudatka nemali este ani nechystany porodny box,lebo predomnou dorobili jednu sekciu,no keby to na mna prislo co i len o 10 min skor ,tak neviem kto ma odrodi.strasny frmol tam bol.inac personal na porodnici velmi mily,sestricky v pohode aj na sestonedeli super,akurat mi nepasovali 2 sestricky z novorodeneckeho,ale v podstate nebol v tomto smere ziadny problem,ked sa mi nieco nepacilo z ich strany,tak som to pustila jednym uchom dnu a druhym von. 😀
jedna vec co mi vadila boli praktikantky,ja ako zdravotnicka teda asi viem ako by mal vyzerat pristup studentky k svojmu buducemu povolaniu,ale tieto dievcata co tam boli sa niektore tvarili ako keby vykonavali verejno-prospesne prace a nie robotu,ktorej sa raz budu venovat.no hroza,nemastne neslane,ziadna komunikacia s pacientkami.toto mi vadilo.ale tiez som to preglgla. 😖
co je horsie a to musim napisat negativum je,ze sme si doniesli domov nejaku infekciu na kozi.malinkej sa robili na hlavke take hnisave male vriedky a po tele asi 4 take obrovske,ktore potom praskli a vytiekol z nich hnis ☹
no a co je este horsie,minuly tyzden mi volali z Ceptry,ze pupocnikova krv bola kontaminovana pri odbrere nejakymi dvoma bakteriami-cize odber znehodnoteny v podtate. 😠
takze moj konecny dojem bol sice dobry,vsetko je tam pekne,ale ked to mam porovnat s Levicami,tak v LV je ovela vacsi klud.a aj menej pacientiek.
ale nehodnotila by som ju nijako zle,hlavne nie personal-ten je v pohode.len ja mam zial negativnu skusenost s infekcoiu a kontaminovanym odberom krvi.

helenkasabinka
20. apr 2011

@zuzinr vau to vazne? no spytam sa na to o tyzden v stredu v rizikovej,ci je to naozaj tak 😕

elsanka
20. apr 2011

@mailinka Ahoj...evidentne si skusena rodicka... ja zasa riesim kvazi opacnu situaciu a z NR idem do LV. Prestahovala som sa sem, tak riesim to co mi je najblizsie. Z Tvojho prispevku citim, ze v LV nebolo najhorsie a v tom sa snazim utvrdit aj ja. Dnes som sa dohodla uz aj s anesteziologom a porodnika mam dohodnuteho tiez, tak verim, ze aka- taka istota bude. Ak mozes pridaj aj Ty svoju skusenost z LV a pomozes niekomu inemu si urobit obraz aj z tejto nemocky...prajem pekny vecer.

mailinka
20. apr 2011

@elsanka no ak zvazujes epiduralku,tak v NR sa donedavna nedalo rodit s epiduralkou,neviem ako je tomu po 1.4.2011.ja osobne na levicku porodnicu nemozem povedat ani krive slovo.personal uplne normalny,ziadne konfliktne sestricky,lekari tiez v pohode a podla mna vacsi klud .ked som isla rodit do LV tak sa ma pytaia ci mam zaujem o porodnika,epiduralku,nadstandardnu izbu,v NR mi nikto taku otazku nepolozil.takze ja som bola s Levicami spokojna,nebyt toho ,ze byvam v okrese NR a uz mam skolopovinnu dceru opat by som rodila v Leviciach(ved som rodena Levicanka),ale okolnosti ma donutili ist do NItry.
No ja si myslim ze Nitry sa uz netreba bat,ja som sa tiez bala po vsetkom co som pocula(hlavne o personale) ,ale nakoniec som bola spokojna,
Jedine co bolo negativum,som uz opisala vyssie.no to sa zial ukazalo az po prichode z porodnice.
Jaj a este jedna vec mi vadila na Nitre.Jedalny listok.Neviem kto zostavuje jedalny litsok pre porodnicu,ale zrejme nikto a varia to, co aj ostatnym.cize kopec jedal kojace mamicky nemohli jest ☹ .nevravim o chuti,ale o tom ze na obed napr,knedla kapusta a maso,alebo pomarance alebo kapustovy salat!!!
no a v Leviciach som sa s takym niecim nestretla,ze by bolo jedlo nevhodne pre kojace matky.
Tolko este moj postreh. 🙂

zuzinr
20. apr 2011

@baby213 no ja neviem este to zatial neriesim, ci si budem niekoho platit ja mam skor obavu z toho ze keby som si niekoho vybavila aby to nedopadlo zle, ze by sa az tak snazil, tak neviem. ja sa skor bojim toho aby som to stihla do porodnice nakolko obidva porody som mala dost rychle 🙂 Ty chodis k akemu dokimu?

zuzinr
20. apr 2011

@helenkasabinka no potom daj vediet nech sme mudrejsie, ale hadam to tak bude, len ma zaujima ci si mozes zaplatit hociktoreho porodnika alebo len toho kt. pracuje aj v nemocnici?

zuzinr
20. apr 2011

@mailinka no to s tym jedlom mas pravdu, ja si pamatam ze hned prvy obed po porode nam priniesli polievku zo strukovej fazulky, asi chceli nech si to poriadne s detmi uzijeme ☹
pozeram ze uz mas 3 deticky, chcela by som sa ta spytat aky si mala 3 porod, ked to porovnas s tymi 2 predchadzajucimi?

helenkasabinka
20. apr 2011

@mailinka presne s tym jedalnym listkom mas pravdu,neuvedomuju si asi,ze to jedia aj kojace maminky a deticky potom po veceroch plakali,co mali koliky ☹
@zuzinr jasne dam vediet popytam sa ale urcite si myslim,ze aj tych ,co rodia v porodnici si mozes zaplatit

baby213
21. apr 2011

@zuzinr ja si myslim ze az take peniaze zas ten doktor nedostane aby sa siel pretrhnut. Mne ide hlavne o ten ludsky pristup aby tam na mna nevrieskal a aby podviedol "normalnu pracu", nieze ma tam necha aby som rodila sama 😅 lebo ja mam vzdy take blbe stastie, ze co si nepoistim, to nemam a porom chytim to najhorsie z najhorsich.
Co sa tyka toho ci si mozes zazmluvnit len porodnikov z nemocnice, myslim si ze to bude ako s porodnymi asistentkami, ze iba tych co maju pracovnu zmluvu s nemocnicou a pracuju tam. Ja ako prvorodicka asi budem mat opacny problem ako ty, ale mne to vyhovuje pretoze byvame 17km od NR. Ty byvas priamo v NR? tak to by nemal byt problem ani pri rychlom porode nie? Ja chodim k MUDr. Krjakovi a som s nim nadmieru spokojna, ale tym padom si k porodu musim hladat niekoho ineho ☹

elsanka
21. apr 2011

@mailinka Dakujem za prispevok. Ja si myslim o levickej nemocnici to iste, dobry personal (hoci zatial priamu skusenost nemam) a vacsi klud. a mam pocit, ze akonahle sa zaujimas o konkretneho porodnika, ludia k Tebe pristupuju s inym pohladom. O nitrianskej nemocnici mam asi ten isty nazor ako Ty, alebo ako vacsina, myslim si, ze su tam vsetci lekari profesionali , a teraz s novymi nadstandardnymi sluzbami to bude super. Ja som dlho vahala ci tam ist, predsa len poznam viac ludi...ale myslim si , ze v Lv bude tiez super......Ta strava v nemocniciach je specificky pripad, nikdy nevies na co natrafis, tak mozno mamky nech pripravia kuchtu dobrej slepacej polievky a vybavena vec 😀

mailinka
21. apr 2011

@zuzinr co sa tyka mojich porodov boli vsetky dost rychle.ako prvorodicka som porodila za 3 hod od prichodu do nemocnice,kde som mala len velmi slabe bolesti a take riadne boli asi 1 hodinu,ako druhorodicka asi za 2 hodiny.z toho 1 hod som mala take velke bolesti a ako tretorodicka som isla na poradnu,doktor ma poslal do nemocnice na ctg(vraj podla neho maju rozhodnut ci mozem ist domov,lebo byvam 20km od NR alebo ostanem v nemocnici,lebo vraj ja ako tretorodicka mozem porodit na 3 kontrakcie), vraj som bola otvorena na 2 volne prsty -tam povedali ze na 5 cm a lekar povedal ze do polnoci porodim(boli asi 3 hodiny poobedea mala sa nakoniec narodila 19:40),.tak ma tam nechali a isla som na porodnicu,kde som si odlezela asi 3 hodiny prakticky bez bolesti,a ked bolesti zacali take silnejsie,tak mi natacali ctg a pomalicky mi odtekala plodova voda,potom ma pozrel doktor-povedal ze som na 6-7 cm otvorena a dal mi 2 cipky,hned na to som isla do sprchy a tam som dostala taku kontrakciu ,ze som odtial letela von a kricala na sestricku,ta si chcela pripravit porodny box,ale nestihla,lebo ja som uz dostavala take tlaky,ze ma hned davali na stol.cize moj doktor mal fakt pravdu,prisli 3 kontrakcie a ja som uz rodila.take vacsie bolesti som mala asi 30 min a take uplne riadne asi par minut,mozno 5.cize bleskove to bolo.zato,co som netrpela pocas porodu,to som si vzdy potom odtrpela po porode,ci uz islo o sitie a nasledne hojenie.ako tretorodicka som si sadla az na 10 den ☹ zial.ale nevadi,vydrzala som.vsak zakazdym som porodila dost velke baby,prva mala 3700,druha 3550(ale narodila sa o 10 dni skor,tak ktovie co by nabrala do terminu) a tretia 3890g.
ja myslim,ze to moze cakat aj teba.ze to pojde rychlo,netreba cakat na ziadne velke bolesti.akonahle sa objavia co i len male pravidelne,hned treba ist,aby to neprislo na teba v aute nedajboze.

mailinka
21. apr 2011

@elsanka neboj ,bude to dobre,ja som nikdy nic extra neocakavala,som zdravotvnicka a viem,ze niekedy je to tazke ked je vela roboty sa na pacientov usmievat,ale ziadne konfliktne osoby som nikde nestretla,ani ja nie som konfliktny typ.v podstate je dolezite,aby porod dobre prebehol a ostatne uz clovek vydrzi tych par dni a potom si bude robit vsetko podla seba ako to bude jemu a babatku vyhovovat,nie ako to je personal nauceny.napr: pocula som aj take jednu sestricku v porodnici v NR ako hovori mamicke: vy zase kojite???no nie je to najlepsie na rozbehnutie laktacie co najcastejsie prikladat???no ona naucena,ze kazde 3 hodiny sa ma kojit,tak sa jej asi kazda hodina zdala pricasta 😠
no a este jeden postreh.jedina nevyhoda v LV pokial nemas nadstandardnu izbu je,ze sa navstevy prijimaju ,len cez take male okienko,von na chodbu sa nemoze ako v NR,ale ja som aj tak rodila v case chripky,takze ani v NR som nemohla prijimat navstevy.
V leviciach som mala nadstandrardnu izbu ,ale bez socialneho zariadenia,co bolo az na druhom konci chodby,a zle bolo to,ze ked som isla na wc alebo do sprchy nemal mi kto postrazit babatko 😒
no a jeda doktorka z novorodeneckeho nebola velmi nadsena,ked videla viac ludi na izbe(raz ma prisli pozriet moji rodicia aj s manzelom)tak mala pripomienky,ale tusim tiez bola chripkova epidemia.
to su take postrehy co som si este spomenula po 2 rokoch ako som tam rodila 🙂

mailinka
21. apr 2011

@helenkasabinka asi dam nejaky podnet,nech prehodnotia ten jedalny listok,tusim moja kolegyna ma za kamaratku dietnu sestru,ktora zostavuje jedalny listok v nemocnici,tak sa skusim popytat.ved nie kazda mamicka,hlavne nie prvorodicka zo zaciatku vie,co moze jest a co nie.

klba
21. apr 2011

@mailinka s tym jedlom mas pravdu, lezala som na gynekologii aj na sestonedeli kvoli rizikovemu tehu a mozem ti povedat ze na oboch oddeleniach mali to iste, dost ma to prekvapilo 😕 lebo napr. sosovicovy privarok zo spekackou alebo pomaranc pre kojace matky nie je moc vhodna strava, aj ked chutovo varili ok. 😉

zuzinr
21. apr 2011

@baby213 no ja tiez nebyvam priamo v Nitre ale kusok od Nitry v Malom Lapasi, len som zvedava ze ked to na mna pride ako to vsetko stihnem zorganizovat ked bude nahodou muz v robote, mala so mnou doma, ci to budeme stihat aby som ho pockala kym pride a este zaniest malu k st. rodicom, lebo by som chcela aby bol mm pri porode tak ako pri obidvoch predtym 🙂 no ved hadam to nejako stihneme 🙂

zuzinr
21. apr 2011

@mailinka no ved toho sa aj ja bojim aby som to stihla, ja som mala tiez prve 2 porody dost rychle tiez do 3 hod. od odtecenia pl. vody, s bolestami tak max. do hodiny. tak som rada ze aj ten 3 porod si mala taky rychly a nebolo to take strasne, dufam ze to budem mat podobne 🙂

zajo79
21. apr 2011

ahojte kocky.. tiez ma to onedlho caka, prvy porod do troch hodin, druhy porod cca pol hodinu... aj to som prisla na poradnu otvorena na 6cm.. treti porod..no uvidime.

je mi z toho divne, clovek nevie co ho caka, kedy to na neho pride... mm byva casto prec, dve deti doma...bude to zaujimave. 😕 ale tak isto mozem aj prenasat a mat pred sebou tazky treti porod - to clovek nikdy nemoze vediet co ho caka. a to ma natom znervoznuje, ze si to clovek nemoze naplanovat 😅 😔

zajo79
21. apr 2011

lepsie rychly ako dlhy porod..ale zas doma by som rodit nechcela.

zuzana_1
22. apr 2011

@baby213 ahoj ..vidim,ze tu hovorite aj o zazmluvnovani porodnikov...a citam,ze chodis k dr.krjakovi..on uz nerobi v nemocke ? ...ja chodim k dr.obertovi, on v nemocke robi,alenie na plny uvazok..myslis,ze on sa bude dat zazmluvnit? je to na ich rozhodnuti,ci to maju nariadene? 😲

helenkasabinka
22. apr 2011

@zajo79 juj no snad treti porod nebude vynimka a nebude tazky 🙂 ja tiez neviem veru,co ma caka 😅

kamila68
22. apr 2011

@zuzana_1 jasne že to majú nariadene 😀 😀 😀 😀 😀 a okrem toho majú nariadene, že majú nosiť červené trenky 😲 😲 😲 😲 😲

zuzana_1
22. apr 2011

@kamila68 si neskutocne "vtipna"

beruska113
22. apr 2011

@zuzinr Zuzi ja mám tiež obavy ako to zvládnem zorganizovat. Tvoj muž aspon nočne nerobi. Peto ked je na nočnej, tak je tam na bezpečnosti sám a nemože odist, len ak ho niekto nahradi. Takže vyčkat kým sa niekomu dovolá, kým ten pride, odniest Lukiho k rodičom a neporodit napr. v taxiku, ako dnes tá Američanka. A keby treba, prinesieš v rychlosti deti o 3domy dalej a cinkneš rodičom, kde ich treba vyzdvihnut. Ja asi posledne 2týždne budem zase chodit spávat k rodičom ked bude mm v práci v noci. A mame žial nesplním želanie ako mala pri malom, že nech jej zavolám, až ked bude na svete. A ked som volala, tak nechápala, čo je hovorím. A ja zazmluvnovat nebudem, ale podla mna super doktor Mudr. Urban je z ML, fakt zlatý.

zuzinr
25. apr 2011

@beruska113 no ved aj ty kludne dones Lukiho k nam keby Peto nebol doma, posteli mame dost a ja mam termin az 2 mesiace po tebe takze to bude v pohode alebo aj keby si potrebovala odvoz nie je problem, bud ja alebo Martin ta mozme hodit do nemocnice, lepsie ako cakat na taxik 🙂 No o Urbanovi som pocula ze je z ML ale vobec neviem kt. to je. Musime pokecat 🙂

baby213
26. apr 2011

@zuzinr Po precitani tvojich prispevkov som sa akurat 😅 chcela spytat, ze ked mas take obavy z rychleho porodu ci nemas niekoho poruke, nejaku fajn susedku ktora by ti postrazila deticky a potom by si uz stari rodicia po ne prisli 🙂 a s tym muzom mam podobny problem lebo pracuje pre OZSR a tam tahaju sluzby hlava nehlava a pomaly musi mat povolenie aj ked opusta satnu v praci 😠 a a zas kym pride sanitka tak to by si asi zvladla uz aj sama doma, ci?

baby213
26. apr 2011

@zuzana_1 nemam potuchy, budes sa musiet len osobne spytat, ktovie ako to maju oni medzi sebou 😒

evina57
26. apr 2011

Ahojte,
tak neviete mi povedať v koľkatom týždni objednávajú v Nitre na cisársky rez??? Nikde sa o tom nepíše.. 😒

bodka13
26. apr 2011

@baby213 čo je to OZSR 😕 je vojak?...môj mm vie služby dopredu,to sa musí stať niečo nepredvídané aby sa to zmenilo 😒 a to vás určite obíde 😉 🙂 ...neboj zvládnete to v pohode 😉 my sme to zvládli 2x 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre