Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

misinn
17. jan 2012

@lucka33 ja som tam bola velmi spokojna, ja som rodila u nas v LV ale keby si tam videla tie izby to sa neda porovnat, este ako za sociku..tak isto som bola v Nitre velmi spokojna so sestrickami, preto sa stale len cudujem co tu niektore mamicky pisu..ale to tak byva ze si kopec z nich ani neuvedomuje ako to vyzera v inych nemocniciach. u nas v LV nie je jeden inkubator na rozdiel od Nitry ktora je vybavena najlepsim zariadenim pre pripad ze by nebolo nieco s babatkom v poriadku.
ale pre mna je hlavne aby sa dobre postarali o babatko, ved o to predsa v porodnici ide, inak by sme mohli rodit aj doma...

lusylienka
17. jan 2012

@karolina23 dakujem za konecne kladny nazor na NR porodnicu 🙂 Ja som bola u Brestanskeho ale otca v Hlohovci na 4D ultravuku, a bola som max spokojna mozno to maju v rodine 😉

mirinecka
17. jan 2012

ja som rodila NR 2x, je pravda že nie všetky sestričky sú super, ale zasa aj oni sú len ľudia a nie vždy to majú ľahké, hlavne keď ich nadriadený nie je moc príjemný, ale ja som bola veľmi spokojná a nemôžem nič zlé povedať, izby sú nové aj soc.zariadenie, prvý krát som bola ešte v neprerobenej izbe, ale vôbec to nevadilo, nenahraditeľné sú tie nové postielky že s nimi môžeš chodiť aj na chodbu keď máš návštevu a dobre sa one opiera po cisárskom 😀, boli tam aj praktikantky a tie sa tiež veľmi snažili, 🙂, len si tam treba dávať pozor na stravu lebo ti naložia aj to čo bábätkám vadí pokiaľ kojíš, podľa mňa nerozdelujú stravu či ide na novorodenecké alebo inkde, pravidelne boli potraviny ktoré nafukujú 😖

micicka
17. jan 2012

@misinn nemusiš stresovať, ona ťa o tom bude informovať čo sa bude diať, ak by náhodou nie, tak komunikuj ty a presne povedz čo ti je. ja som sa vtedy uvoľnila ani neviem ako a úplne v pohode som debatila (podľa mňa dajú niečo do infúzky). pocit ako keď ideš odpadnúť, tak horšie počuješ, tuším sa aj trošku horšie dýcha, ale prejde to hneď, možno fakt potom niečo pichnú, no neviem, môže to byť aj ten znížený tlak. len treba komunikovať,veď ako by mohli vedieť čo ti je, ak by si im nepovedala.
nás pustili až o deň neskôr domov, to znamená piaty deň, bez dňa pôrodu. normálne púšťajú na štvrtý deň, je to rovnako ako u normálne rodiacich mamičiek. ale moja Natálka nepribrala, tak sme museli zostať o deň dlhšie. tu v NR dávajú také spony, nešijú ranu, tie vyberajú štvrtý deň a je to úplne v pohodke, len trošilinku to štipne. kedy presne som mala malú na izbe už veru neviem, klamala by som, ale asi o deň neskôr ako "normálne" maminky. aj to prvý deň len na deň, na noc si ju zobrali, takže asi len poslednú noc a tým že ja som bola dlhšie, tak som ju mala dve noci.

micicka
17. jan 2012

@lucka33 ja keď som Lajtmana videla na chodbe, tak som si povedala, že čo je toto za namysleného človeka, ale na sále aj potom na izbe, či na chodbe sa už aj usmial a fakt bol super 😉
si dobrá, že si sama vstala, ale už si vedela čo ťa čaká a ako na to, a možno si taká silná 😉 😉

lucka33
17. jan 2012

@micicka vieš čo, ja som práveže mala pocit, že ma to tentokrát o dosť menej bolí, neviem, či tak zabrali dobre tie infúzky proti bolesti, ale ja som čakala, že tým, že tá rana je znova rozrezaná, tak to bude viac bolieť, aj mi tak hovorili známe a ja práveže naopak, ma to menej bolelo a lepšie som to znášala. Potom bol ťažší tretí deň po pôrode, lebo už som bola bez liekov proti bolesti, tak vtedy to dosť štípalo ten rez, ale ja som tak neskutočne rada, že už to mám všetko za sebou, aj to zotavovanie aj tie prvé dni, týždne...
No tak to som počula od viacerých, že na nich Lajtman pôsobil namyslene, ale tak ja tieto reči neberiem zo zásady nikdy vážne, lebo aj o mne to ľudia hovoria, že tak vyzerám a pritom som úplne normálna a niekedy až moc milá na ľudí, ani si to nezaslúžia 😉

misinn
18. jan 2012

@micicka o tych sponach viem ze ich davaju, je to asi lepsie ze rana potom vyzera krajsie, ale nechapem ako to moze tak dobre drzat ako sitie, ja mam z toho strach ci sa nebude otvarat...viem ze to tak robia vzdy ale nechapem ze to tak dobre drzi...

micicka
18. jan 2012

@misinn ja som sa tiež bála, či sa to nemôže roztrhnúť, nechápem ako sa to tak rýchlo zahojí, inak niekedy som veru mala pocit, že sa mi to trhá, lebo niekedy tá rana dosť štípala, ale dr. povedal, že toho sa určite nemusím báť, že to sa určite neroztrhne.

poisonblu
18. jan 2012

dnes som bola u kamosky, ktora rodila v NR pred 5 mesiacmi a mala pri porode lajtmana..a ze vsetko super, dokonca ze lajtman najlepsie sije...ze v pohodke aj sediet mohla..bola spokojna aj s pristupom sestriciek

mitka2007
18. jan 2012

@poisonblu potvrdzujem 🙂

callex
20. jan 2012

zhrniem to: porodna asistentka Masarykova a lekarka Manova..lepsiu dvojku som ani nemohla mat.super.PA uzasna osobka ktora robi pracu preto lebo ju bavi.
izby: ok...sprcha a wc...prerabane by to malo vyzerat inak ako to vyzera..ale nie je to uplne najhorsie.
strava: ako bolo pisane nerozlisuju ze strava ide pre kojace zeny a tak si urobte vlastne zasoby lebo inak budete hladovat.
sestricky zenske: ok velmi som s nimi v styku nebola kedze nebol nejaky problem.
sestricky detske: su takisto ok len by som uvitala vecsiu pomoc s kojenim pre prvorodicky..a nielen s kojenim.vdaka ich ,,pomoci,, sa mala zle prisavala..neprosperovala tym padom,zhorsena zltacka,ja bolave bradavky,a mlieko nikde..raz sa mi stalo ze som isla o 23hod po nou kosielku na prezlecenie kedze sa malinka pogrckala a nedozvonila som sa nikoho.a to som zvonila asi 5x a bola som tam tak 20min.
takisto mi nik nevysvetlil system ako to tam funguje a iba pozorovanim som prisla na to ze co a ako a kam treba ist ked nieco.nepochopila som ich system ze novorodenecje sestricky nemali na starosti babetka po izbe ale po pacientke.cize ked prisla jedna za spolubyvajucou a ja som nieco chcela tak nejavila ochotu sa so mnou bavit lebo mna na starosti nemala.
detske lekarki...zlate mlade osobky.

lusylienka
23. jan 2012

chcela by som sa vas spýtat všetkých zein co ste uz odrodili v Nr kolko z vás malo zazmluvneného lekára a a kolko nie dakujem 🙂

callex
23. jan 2012

@lusylienka zazmluvnovanie je blbost..to mi povedal aj lekar z NR nemocnice.tam su vsetci gynekologovia vyborni takze toto naozaj netreba riesit.

lusylienka
23. jan 2012

@callex dakujem za nazor 🙂 lebo vsetky kamosky naokolo co chodia rodit do Ga maju zazmluvneneho a ja mam Ga a Nr asi rovnako vzdialene tak som chela vediet ako je to tu v Nr. 🙂

malinovka333
24. jan 2012

@lusylienka presne ako píse @callex podla mna je to tiež blbost zazmluvnit,ka som tiez nemala a ani by som si to nedala 😉

misi76
24. jan 2012

@lusylienka zazmluvnený doktor sa o trošku viac na teba usmeje, ale robotu odvedie tak ako ostatní doktori, ktorí tam sú. Prašulky vraz do bábätka. 🙂

lusylienka
25. jan 2012

@misi76 ved to radsej malej kupim viac veci 😉 aj tak na zaciatok je to dost vydavkov 🙂 lebo podla prispevkov omnoho menej ludi si zazmluvnuje v Nr v Ga skoro vsetky baby maju zazmluvneneho , a nie je to mala suma co pytaju

nana80
25. jan 2012

baby prosim vas čo ste chodili na rizikovu poradnu brali ste aj tam moč,? ja tam idem zajtra prvykrat a zabudla som sa ich spytat.dakujem za odpovede

nelinka0401
25. jan 2012

@nana80 ahoj.no ja som nosila vždy ked som šla 🙂

nana80
25. jan 2012

@nelinka0401 dakujem 🙂

daniela232
25. jan 2012

no ja by som k tomu Lajtmanovi...no bola som u neho s dcerou,vraj detský gynekolog,a dobrý odborník.No dcéra prvý krát u ženského,vystresovaná samozrejme,a keď zbadala jeho vyraz tváre tak ani nehovorím.Po celí čas sa do očí nepozrel ani jednej.Akože keby som tam sama tak mi to je jedno,ale k tomu vyplašenému dievčaťu milši mohol byť.Odbornik je možno dobrý,nepoznám ho,ale to správanie...a čo sa týka tej nemocnice tak do slova a do písmena suhlasím s @callex

zuzik270
25. jan 2012

Baby kde je v Nr presne ta rizikova ambulancia? A pred jej navstevou treba ist aj na sono to je kde? Viem akurat kde je prijmova ambulancia diky

callex
25. jan 2012

@zuzik270 dvere vedla prijmovej amb. su dvere pre rizikovu a dvere oproti su sono.takze najprv cakas na sono a potom do ambulancie.

callex
25. jan 2012

@lusylienka v GA zrejme nie su dobri lekari a ti ktori su tak su zazmluvneni...ale v NR to netreba riesit.ani lekari to nemaju radi..a neodporucaju to.

zuzik270
25. jan 2012

@callex A ta prijmova ma vchod aj zvnutra aj zvonku?

nana80
26. jan 2012

dnešná prvá návšteva rizikovej amb. dopadla nad očakávanie : mila sestrička úžastný doktor Šalko,keby mam jeho pri pôrode idem aj hned 🙂 tak sa s nimi super debatovalo. a 😀 to som sa obávala čo ma tam čaká

lenok
26. jan 2012

@nana80 on je tutovy... teiz som ho chcela pri porode, ale nevyslo,strasne dobre sme sa bavili na kazdej rizikovej poradni... nakoniec mi bol izbovy lekar po porode 🙂 je super, dobre poradi, naladi a fakt som sa tesila na vizity 😉 A... kukam, ze cakas dvojky, dievky... silno drzim palce, nech ho stretavas co najcastejsie... s nim je svet hned krajsi 🙂

nana80
27. jan 2012

@lenok dakujem... taky lichotnik je to poteši každu 😀

janec79
27. jan 2012

Ahojte,
Chcela by som sa spytat mamiciek, co rodili v posledne mesiace v Nitre, ci neviete, ci je este stale problem dostat epidural, ked sa rodi v noci. Ja som prvu dcerku rodila v 2009 a vtedy mali malo anesteziologov, povedali mi vopred, ze ak to na mna pride v noci, tak mam smolu, no a prislo... Porod ma opat caka koncom marca a zvazujem epi.
Taktiez viete niektora povedat, ci sa nieco zmenilo na sestonedeli - izby su stale v takom istom stave? Myslim, ze vtedy boli zrekonstruovane 2. To len zo zvedavosti.. Nezijem dlhsie v Nitre, ale idem onedlho spat, dakujem vopred za akekolvek postrehy, nazory.

jasmi289
27. jan 2012

@janec79 epidurál v Nr vôbec nedávajú....na šestonedelí sú izby zrekonšruované,aj sprchy a wc-ka vpredu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre