Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

zeta
12. jún 2012

@misinn jasne ze sa da 🙂. Kazda mamina to ale ma individualne - ja som uz mimo tych "ich" ktore davaju hned po, ziadny liek proti bolesti nepytala. Ale sestricky co sa tam staraju na pooperacke su strasne zlate, hovorili ze treba pytat ked uz zacnes pocitovat taku vacsiu bolest, lebo ked ta to uz bude veelmi boliet - kym ti podaju liek tak chvilu potrva kym sa ti to utlmi.. A su tam v podstate stale, zo zaciatku este monitoruju pooperacny stav, ak by tam aj prave neboli ked potrebujes, zavolas na nu a pride 🙂. Babo budes vidiet ked ho vyberu - budes mat pri sebe anesteziologa - povie Ti ked budu malinkeho niest ze mas pozriet doprava 🙂 , a este potom zabaleneho. No a na pooperacku - to Ti neviem presne povedat, mala je predcasniatko, bola v inkubatore tak mi ju nenosili. Ale vedla bola dalsia mamina, a tej ju nosili pocas tych 24hod. na poopercke viackrat - na papanie (mozno to bolo kazde 2-3hod..).

nitrankanr
12. jún 2012

@misinn musis cisarskym?
Ku mne na izbu priviezli v pondelom doobeda mamicku, ktora rodila v nedelu v noci v celkovej anestezii, lebo sa neotvarala a uz nemohli cakat. Poobede jej prvykrat priniesli dieta, vecer sa mohla ist osprchovat, ledva chodila. Stale jej tiekli infuzie a mala tam aj nieco proti bolesti. Na noc jej babo zobrali a nosili ho na kojenie. Dalsiu noc uz bolo s nou. Na dalsie otazky neviem odpovedat.

nitrankanr
12. jún 2012

@mariynka ja som chodila od 16.tt, ale nie je to kazdy tyzden celkovo 10 hodin aj s exkurziou

misinn
12. jún 2012

@zeta dakujem za info, mam asi dost otazok, ale neviem co ma caka tak preto sa tolko pytam. este by som rada vedela ze ci ruky mas pri cisarskom priviazane alebo ich mas len volne polozene? ja by som bola rada keby som mala spinalku, len ktovie keby sa mi pohol porod ci by mi dali spinal alebo by ma uspali..ale asi by mi dali spinal ak by porod az tak rychlo nepostupoval nie?
tak teda mi malinkeho ukazu uz pocas cisarskeho, to sa velmi tesim 🙂
osprchovat si sa kedy mohla ist po cisarskom?

mariynka
12. jún 2012

@nitrankanr ja som p.Jahnatkovej volala vcera, som v 21tt, kurz zacina o tyzden, tak tam skocim.. to su prednasky a cvicenia? a kolko stoji? 🙂

misinn
12. jún 2012

@nitrankanr dakujem za info, ano idem cisarskym

nitrankanr
12. jún 2012

@misinn je mi to luto 😢 , co sa stalo Drzim palce !!!!!!!!

misinn
12. jún 2012

@nitrankanr dakujem ti, verim ze v Nitre sa o nas dobre postaraju

nitrankanr
12. jún 2012

@misinn ja som bola spokojna a to som nemala zaplateneho ani porodnika ani anesteziologa 🙂

misinn
12. jún 2012

@nitrankanr ano, citala som uz ze maminky su spokojne so všetkými doktormi 🙂 🙂

zeta
12. jún 2012

@misinn v pohode, pytaj sa 🙂. ruky mas rozpazene, viem ze na lavej tlakomer, v pravej som mala zavedenu infuzku (to ma napichli este pred samotnym cisarskym), urcite este nejaky dalsi monitoring, vzhladom na to ze si, aj ked nie celkovo, v anesteze.. A mala som ich aj priviazane. Jeden moj cisarsky (z dvoch 🙂 ) bol taky narychlo (uz som bola otvorena na par cm a prislo sa na to nahodou), ale mala som aj vtedy spinal. Neviem ktora anesteza je "rychlejsia" - ci celkova alebo spinal. Sprchovala som sa ked ma po 24hod. preniesli na sestonedelie - tam Ti budu pomahat sestricky do sprchy. Toto bolo z celeho porodu cisarskym pre mna najhorsie/najbolestivejsie - postavit sa z postele 😒.

misinn
12. jún 2012

@zeta verim ze je najtazsie sa prvy krat postavit, maminky mi radia ze to treba rozchodit, vraj sa treba co najviac pohybovat. sameho zakroku sa nebojim, len toho ako sa mi bude hojit jazva a hlavne aby som sa vladala starat o drobčeka. aj ked teraz sa mi to hovori, mozno ked uz budem pred zakrokom tak budem pekne stresovat 😅
este mi napadlo, ako je to s navstevami? mozem doniest aj maleho na chodbu ukazat rodine, alebo je to zakazane?

malinovka333
12. jún 2012

@mariynka mas tam prednasky, cvicenia,starostlivost o novorodenca, ja s tym kurzom bola velmi spokojna,a plati sa podla toho aku mas poistovnu tusim som doplacala 40 € ale nie som si už ista.ale fakt mi to vela dalo a spoznala som vela mamiciek a bol i sme spolu aj v porodnici 😀 aspom som s adoma nanudial ked som chodila na kurz pretoze som bola od zaciatku na PN

mariynka
12. jún 2012

@malinovka333 a na ten kurz si chodit mohla? a na prve sedenie si co treba priniest?dakujem 🙂

malinovka333
12. jún 2012

@mariynka ano mohla som chodit to mas ako keby si isla na poradnu 😀 a ak nahodou potrebujes priepustku aj tu ti potvrdi,nic som si nepriniesla, neskor nam povedala ze si mame teplaky priniest, tak si ich mozes už aj teraz zo sebou zobrat ak by si ich potrebovala

zeta
12. jún 2012

@misinn presne tak, treba to rozchodit. sama si najdes najvhodnejsiu polohu ako sa postavit z postele, aby to bolelo co najmenej 😉 , potom uz statie a chodenie je celkom ok - samozrejme vzhladom na to, ze si po operacii.. Aha, a este ma napadlo, zvonku ranu nesiju, davaju tam take cvoky - tie ked ti vyberu (az na 5.den ked ides domov), tak potom je to uz super - dost mi tam zavadzali a akoby ma "tahali" (ci ako to nazvat..).
S babom na chodbu ta nepustia - mozes im ho ukazat na chodbe ale v ramci oddelenia - a teda ze budes aj s postielkou na sestonedeli na chodbe a oni budu pozerat cez dvere. A este je tam taka miestnost - akoby spojovacia medzi sestonedelim a detskym oddelenim - tak tam mozu chodit navstevy.. Ale len tak na chvilu, nie ze hodinu. Inak s tou chodbou - ze sa tam nemoze - to je podla mna dobre - jednak tam byva prievan, a nikdy nevies aky vselijaky navstevnici tam boli a ake virusy/bacily tam zanechali.. A pre take mini babo by to nebolo nic moc..
Stresovat mozno budes, mozno ani nestihnes 🙂 . Neboj, vsetci su ok, aj ludia z anesteziologie, aj na porodnej sale..

misinn
12. jún 2012

@zeta ano o tych cvockoch viem, kamaratka mi hovorila ze ju to ani nebolelo ked jej ich vyberali 🙂 aj ked ja stale nechapem ako to moze tak poriadne drzat, ale zas rana je urcite krajsie zahojena.
uz by som bola najradsej keby sa posunul cas dopredu, strasne sa doma nudim, vsetko mam uz prichystane a nemam co robit...

zeta
12. jún 2012

@misinn vyberanie neboli, 1.krat som sa bala ze sa "otvoria", aj ked zbytocne, kedze sa bezne pouzivaju roky.. Ale mala som taky blby pocit z toho 🙂 . Vo vnutri sa siju nitou 2vrstvy a navrchu su tie cvoky. Ranu mi po par mesiacoch ani nebolo vidiet, teraz trosku hej, lebo ten rez nesiel uplne presne po tom prvom, ale fakt len trosku to vidno.. Vola sa to "bikini" rez, lebo je tak nizko, ze ho nie je v plavkach/gatusach vidiet. Ale to je to najmenej, aj keby bol vyssie a bolo by ho vidiet 😝.
Este neponahlaj, aspon 3 tyzdne este zostan 2v1 😀, vychutnavaj brusko... Hoci.. aj mne uz bolo ku koncu dlho, ten posledny mesiac akoby trval dlhsie ako cele tehu 🙂. Druhy krat som sa do 9.mesiaca nedostala 😒 . Nastastie je vsetko ok 🙂.
Hlavne sa neboj a nedaj sa strasit roznymi historkami 😉. Zelam ti este pohodove posledne tyzdne, co najmenej bolestivy a stresujuci porod a zdraveho drobca 🙂. Ak by si este nieco chcela vediet - pytaj sa, ked nebudem vediet, urcite nejake dalsie baby z fora ti poradia 🙂

zuzik270
12. jún 2012

@misinn Ahoj ano neboj sa po sekcii davaju automaticky od bolesti a na dalsie dni si mozes vypytat najhoršie bolesti su v prvy pooperačny den ale vtedy este dostavaš od bolesti no itak to boli najma ked sa budeš postavovat. Odporucam maly vankušik ktorym si budeš ranu drzat ked budeš vstavat z postele lebo to budeš robit sama kedze su tam len 2 sestry na tušim 40 žien držim palce

zeta
12. jún 2012

@zuzik270 pri mne, ked som sa 1.krat "po" postavila a isla dom do sprchy, bola vzdy sestricka - teraz 2.krat dokonca dve (1.krat jedna) 🙂

zuzik270
12. jún 2012

@zeta tak ano prvy krat do sprchy bola aj pri mne ale potom uz nie a ani som to nechcela malju tam toho dost kedze su len dve robila som tam tak mi ich bolo luto

zeta
12. jún 2012

@zuzik270 tak som to myslela, ze len 1.krat po 🙂 . Po druhom cisarskom som bola aj rada ze su 2, lebo sa mi zatocila hlava a skoro som sa zviezla na zem. Chceli ma posadit na vozik ale nechcela som - to by som sa asi uz nepostavila 🙂 . Musim ale povedat, ze su strasne zlate (sestricky), a zvladaju to na 1*.

misinn
13. jún 2012

@zeta viem ze mam este cas, urcite by som bola najradsej keby som vydrzala do terminu ktory mi da doktor na sekciu, len ta hrozna nuda co je doma...strasne sa mi to vlecie.. 😒
dakujem ti teda velmi pekne za info a verim ze vsetko dobre dopadne 🙂
este mi napadla jedna otazka, ze asi po akom case od zakroku si zacinas znovu citit nohy a teda potom aj ranu?

misinn
13. jún 2012

@zuzik270 ahoj dakujem ti, ja sa budem snazit to vydrzat bez liekov od bolesti, len pre istotu sa pytam keby nahodou 😝 skusim si napchat do tasky aj ten mini vankusik, snad sa este pomestí 🙂

zeta
13. jún 2012

@misinn fuha, to neviem presne, prichadza to pomaly, najpr prsty na nohach - s nimi zacnes cvicit, a potom postupne.. Viem ze bol mangel pri mne ked som si ich uz zacala citit - a bol so mnou cca 3-4 hodiny po cisarskom.. Mozno po hodinke to zacalo.. Potom - ked sa uz budes citit - tak ta sestricky umyju - nadvihnes panvu a umyju a prebalia ta. este na operacke ti pichnu oxytocin, to som potom citila ako sa mi zavinuje maternica naspat (to som citila viac ako ranu).

misinn
13. jún 2012

@zeta no vidis aj to ma zaujimalo ze ci ma sestricky prebalia, tak uz aj to viem 🙂 🙂 🙂 aj som si myslela ze to ako sa bude maternica stahovat mozno bude boliet viac nez rana po reze, ale celkovo si myslim ze asi viac boli ta maternica ako ju narezu, nez samotna koza...

zeta
13. jún 2012

@misinn no, a nielen raz ta prebalia 🙂 , zdola budes krvacat (ved samozrejme..), brusko ti zo zaciatku zatazia kvoli lepsiemu zavinovaniu maternice.

cukruska1920
13. jún 2012

@misinn Ahoj ja som rodila tiez sekciou v celkovej anesteze...trosku som si pospala a maly bol na svete... 🙂 drzim palce...a neboj... nieje to nic strasne...mna ta rana nebolela...skor som mala pocit ako keby som mala silnu svalovicu

kkl82
13. jún 2012

@nitrankanr @misinn preboha, zeny, neblbnite... colu po porode? to nemozete mysliet vazne... vsak je to sama chemia a treba mysliet na to, ze uz sa vam zacne vytvarat mliecko a bohvie co z tych umelin date aj babu... radsej si dajte na tlak kavu alebo silny cierny caj. kofeinu ma rovnako, ale bez toho cukru a vseliakych aditiv

misinn
14. jún 2012

@cukruska1920 ze silnu svalovicu 😀 tak to neznie hrozne 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre