Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

suzan1111
13. nov 2011

@marhulka13 ja som na nitru pocula same dobre veci..neviem ani ako to tam vyzera,nikdy som v NR nebola v nemocnici, ale citala som dost pozitiv, zatial co zas s ga nemam dobre skusenosti{nehovorim, porodnicke moze byt fajn} ale mna uz ta budova desi..mam zle spomienky..takze radsej inde..zda sa mi, ze niekde som citala ze to porodnicke je cele zrenovovane..no ale neveim co je na tom pravdy..ak by robili nej. prehliadky ako v TT, rada by som sa tam isla pozriet a uvidim aky je personal a ako to tam vyzera..od toho sukromneho v ba ma odrazda cena a hlavne to,ze nemaju vybavenie pre pripadne komplikacie pre dieta...vozia potom na kramare..ale inak som citala same perfektne recenzie..tak chcem sa ist aj tam popytat,ci to je ozaj take drahe a aj do tej NR..lebo ja by som hrozne moc chcela manzela pri sebe pri porode a den po porode..co je samozrejme problem ak by sa mi neusla ta nadstandarda izba. Trosku si ma zneistila,ked hovoris ze by si radsej do GA isla..lebo ja osm tu nitru brala ako ze to je celkom fajn alternativa. Nevadi..som vdacna za kazdy nazor 😉 🙂

suzan1111
13. nov 2011

@sasikas neviem ci niekto v NR ma ten cerftifikat na NT a vyhadzovat peniazky za cloveka, kt. len hada sa neoplati..robia to viaceri ale na svk je certifikovanych iba par...viem ze v ziline, v trencine, asi niekto v martine a v bratislave dr. cunderlik tusim..mna poslala gynekologicka zo serede k nemu, keby robil niekto v nr,tak urcite by ma poslala tam..takze skor bratislava si myslim..je to odbornik, same dobre referencie su na neho...ja som ale nakoniec na nt nesla..cena je tusim ok. 60/80eur. Moja doktorka povedala,ze posielala len ak je podozrenie a predpoklady geneticke..tak ja som sa potom rozhodla ze sa nebudem stresovat a nejdem, lebo niekedy dieta v tom obdobi nema este vsetko vyvinute a jedna baba co som si s nou pisala, hovorila ze este dieta nemala mocovy mechur a teraz stale rozmysla ci mu dorastol alebo nie..pockam si na vysledky odberov v 16tt a keby nieco tak amnio..ale urcite je to aj fajn tam ist..drzim ti palceky 🙂

marhulka13
13. nov 2011

@suzan1111 ako ja len preto do GA, lebo tam mam svojho lekara a druhe dieta musim ist cisarskym ☹ ☹ ☹ Manzela som mala pri porode a aj mi tam odpadol 😀 😀 oddelenie je super prerobene, krasne, ciste, na to nemozem ani tuk povedat, este aj pekne farebne zladene 🙂 ja som nechcela nadstandart, bola som na izbe napokon sama, no to mi vadilo, vecer som ani s kym kecat nemohla ☹
pekne teplucko bolo na izbe, este aj upratovacka bola super, vedela, ze ja newmozem dobre sediet a chodit, tak mi dokonca poupratovala ja veci okolo stola, v stole a pod.
ako vo vseobecnosti som bola milo prekvapena, ako mi tam bolo dobre, jedine minus je strava a navstevy na chodbe vonku, kde velmi fukalo 😝

suzan1111
14. nov 2011

@marhulka13 tak to som rada, ze mas taku pozitivnu skusenost,prave preto tam chcem ist len ja moc chcem aby som tam aspon prvy den po porode mala muza, lebo ja som nikdy ani v nemocnici nebola..tfuj tfuj..nastastie a ja bez neho ani na krok, sme jak take privestky 😀 ..inak mam tiez obavu ako to bude zvladat,ci neodpadne ale hadam nie, bude pozerat len na mna a drzat ma za ruku a hadam to bude ok a potom na tej i zbe by som si predstavovala ako tam spolu lezkame a miminko pri posteli..proste ho tam velmi chcem..preto sa bojim ze sa mi neujde ten nadstandard a aj preto uvazujem o sukromnej porodnici trosicka..lebo tam si to mozes predplatit...do roboty este chodim..peniazky si odkladam nejake..takze myslim,ze by som to bola schopna usetrit..len ta vzdialenost do ba ma odradza,ked clovek nevie kedy to na neho pride ☹...a v tej sukromnej musis absolvoavat pred porodom tu sim aspon 4 poradne..takze ta spoznaju..no neviem..rozhodnem sa, ked si tie nemocnici obhliadnem a uvidim 🙂

marhulka13
14. nov 2011

@suzan1111 ja som mala v GA aj lekara zazmluvneneho 😀 no od prichodu do porodnice, mame ju asi 10 minut od domu, som do hodiny porodila 😀 takze ziadny klystir ani nic a ani do pyzama som sa neprezliekla 🙂 🙂 nebolo kedy
manzel by mozno ani neodpadol, no bolo pre mna fajn, ze nas v podstate nechali na porodnom boxe samych, lekar prisiel len odrodit, ale chcel, aby mi manzel tlacil na brucho, kym ma bude zasivat, no kedze som boôla strasne dotrhana, tak az tento pohlad manzel nezvladol a otestoval pevnost nemocnicnych podláh 😀
mne by bol v tomto smere nadstandart zbytocny, ja som uz potom synceka pri sebe skoro vobec nemala

bosacka
14. nov 2011

@suzan1111 - ak tak velmi chces muza pri sebe prvy den, mozno by stali za zvazenie Topolcany. tam maju mysllim viac rodinnych izieb a nie je s tym problem. viem to ale len teoreticky, rodila som v NR 🙂

@marhulka13 - prekvapilo ma, co si napisala o svojom gynekologovi - podla mna je hrubo neprofesionalne, ze si nemala v poriadku tehotensku knizku 😠 . V NR vacsinu rodiciek dopredu nepoznaju, nechodi sa tam na poradne, iba tie, co chodia do rizikovej. vsetko vycitaju z knizky. mne tam dokonca gynekolog pricvakol aj nalezy nejakych vysetreni, co boli dolezite

tigra440
15. nov 2011

Nitru porodnicu mozem len odporucit . rodila som tam tento rok a tiez som pocuvala iba negativa ale bola som prekvapena ze to tam vobec tak zle nebolo , prerobena nova porodnica , izby ciste , sestricky ochotne , navstevy som mavala do osmej vecer a to som tam lezala uz 2 tyzdne pred porodom , hlavne v noci sa boli sestricky pytat ci je vsetko v poriadku a ci nieje problem.........a najviac podarena je tam upratovacka ktora vam rano stihne povedat vsetky pikošky (hlavne co porobili ciganky do rana a podobne )......ja som mala tiez nadstandartnu izbu pred porodom ale po porode boli plne a ked sa uvolnili uz som ju nechcela pretoze som bola na izbe s druhorodickou a ta mi radila co a ako ked som nevedela takze som bola spokojna velmi ........a manzela som pri porode nemala kedze ide o intimnu zalezitost zeny , muzi tam skor odpadavaju alebo vracaju , a ked mate tie bolesti tak posledne co potrebujete je aby vas muz hladkal po tvari ked sa mate sustredit na nieco uplne ine ........ale sto ludi sto nazorov ...........: 🙂

suzan1111
15. nov 2011

@tigra440 ved jasne, kazdy ma na pritomnost muza pri porode svoj nazor, no ja som presvedcena, ze laska a hlavne celozivotna je hlavne o tom, ze ludia spolu prezivaju vsetky dolezite okamihy a ked muz vidi, ze mat dieta nie je len tak, vie cim si zena prejde a podporuje ju pri tom, tak je to fakt muz na spravnom mieste, ved v zivote nie su len pekne chvile a ten druhy by sa mal vediet vzdy o teba postarat a pomoct ti, nie ked je to neprijemne a neesteticke, tak sa otoci a povie, ze jemu je zle. Mozno keby kollar bol aspon pri jednom porode svojho dietata, tak by si tie zeny viacej vazil a nemal by milion deti kazde s inou 😀 Pre mna to proste vela znamena a ked to moj manzel je ochotny so mnou podstupit,hoci viem ze tiez sa na to extra netesi, viem ze s nim ozaj mozem ratat v kazdej situacii.Napokon to dieta sme splodili spolu, spolu prezivame vsetky veci ohladom tehotenstva, tak bude krasne ked bude aj pri zrodeni 🙂 Tak to vnimam ja, ale samozrejme chapem aj tvoj nazor a kazdemu vyhovuje nieco ine.

suzan1111
15. nov 2011

@bosacka budem si este musiet spravit prieskum nemocnic 🙂podla toho sa rozhodnem..ale dakujem za tip 😉

shakti9
15. nov 2011

mne sa paci tigrin nazor ohladom pritomnosti muzov, aj ja som v tomto konzervativna, podla mna je pritomnost muza modna zalezitost doby (aj pre mna je to intimna zalezitost a nemam pocit, zeby si ma manzel nevazil, napokon, preco by som mu mala takym sposobom a cez dieta dokazovat svoju cenu a akoby si vynucovat jeho uctu....aj tak si manzel dost "uzil" potom, ked som mala problemy s kojenim) - ale ako spravne podotkla, kazdy to vnima inak... a este s nou suhlasim ohladom zdielania izieb s ostatnymi mamickami - mozem odporucit - vobec sa nemusite obavat, aj ja som mala babu, ktora mi poradila, co bolo super, velmi, velmi, velmi mi to pomahalo, aj psychicky, aj bola sranda napriek bolestiam a nepohodliu, ze babatka plakali? vobec nevadilo, vobec sa navzajom nebudili.A aj obycajne izby su velmi pekne a ciste, boli sme po dve, co je podla mna idealne.drzim vsetkym palce 😉

marhulka13
15. nov 2011

@bosacka to ano, dopkonca sa najskor lekari zlakli, ze som vobec na poradne nechodila, kedze tam nemam zaznamenane ani utz ani ako je otocene babo. Tato otazka aj mna zarazila, lebo som bola na utz v 28 tt, odvtedy nie a vtedy mi nepovedal, ci je uz maly otoceny dolu alebo nie. V NR mi uz nestihali robit utz, tak rukou zistil, ze nalieha hlavicka, takze je to v poriadku. Nastastie vsetko dobre dopadlo
Teraz sa nastalo stahujeme do dedinky pri Nitre, tak zvazim, ze si tu najdem gynekologa, len si musim fakt zistit, ktory je dokladny a nic nezanedba

Co sa tyka otca pri porode, tak mi je aj luto, ze druhe musim CS, pretoze ako som spominala, boli sme tam sami, vzdy prisla PA a spytala sa, ci to zvladame, ak este hej, tak odisla a lekar prisiel uz az ked som zacala tlacit. Bolo to super, ze sme tam boli spolu a zaroen pod dohladom, bola som uplne pokojna, mm mi otieral pery, drzal ma do polosedu, sama by som sa tak neudrzala.
Navyse bolo v NR super, ze za otca pri porode tak malo pytaju oproti GA 🙂

tigra440
15. nov 2011

@suzan1111 velmi pekne si to napisala .....a presne tak kazdy ma svoj nazor ..........tak vam prajem aby ste to mali co najrychlejsie za sebou .........a mohli drzat drobceka uz v naruci .... 🙂

petra93
15. nov 2011

ahojte, ja som rodila pred 2 rokmi ked bola spojena gynekologia zo sestonedelim, bol tam chaos, zmetok, bordel. Porod som mala tazky, ale doktor bol super. Jedine decke sestricky boli hnusne a nepomahali mi s kojenim, zobrali mi maleho a strcili mu flasu po inom dietati, potom mal vyhadzanu pusinku. Teraz budem asi tiez rodit v Nitre ale dufam ze uz budem mat lepsiu skusenost, kedze cakam dvojicky tak ani neviem ako to cele dopadne. Drzim vam palce nech mate len dobre skusenosti. 🙂

suzan1111
15. nov 2011

@tigra440 dakujem 🙂

marvis
17. nov 2011

Ahojte 🙂 ak mozem povedat svoj nazor na nr porodnicu,tak len vacsinou pozitiva.Mam to este v cerstvej pamati,kedze som rodila pred tyzdnom.Na porodnej sale super porodne asistentky,snazili sa pomoct pri kontrakcii,kazdu chvilu sledovali.a oni odrodili moju dcerku,kedze doktor bol inde a nestihol prist nacas.Mala som aj rychly porod,nechceli ma nechat dlho trapit.Na sestonedeli tiez super personal.Akurat upratovacky dost buchali uz od 5hod.A babatka niektore zobudili.
A detske sestry pomahali pri dojceni,kazdy problem vysvetlili.Dost sa tam zacalo dbat na dojcenie.Uz nedavali na dokrmenie cajik ale len prevarenu vodu.Tiez tam bola jedna sestra pamatala som si ju spred 2 rokov,ta hadam kazdu mamickyu zbuzerovala ako keby sme mali hned vsetko vediet,Obliekat babatka prvykrat a hned to mame vediet.Takze ja som spokojna vela veci sa za posledne roky zmenilo a to k lespiemu. 😉

poisonblu
17. nov 2011

ahojte, ja sice este nemam skusenost s NR porodnicou, ale s gynekolog. oddelenim a som bola velmi spokojna-so sestrickami, so stravou, s cistotou priestorov...takze ja dufam, ze porodnica bude na tom rovnako a buduci rok si tam odrodim miminko 🙂

sasikas
19. nov 2011

@suzan1111 dakujem za odpoved....viem ze v TN robi NT ultrazvuk dr Hlavacik, ale bola som vyse tyzdna u nasich v NR tak som myslela ze by som si to tam vybavila, ked tam uz budem....ale nakoniec sme mali tolko povinnosti ze aj tak nebolo casu, teraz uz asi bude na to aj neskoro, takze to necham tak.... 😉 ale este raz dik.... 😉

march7
20. nov 2011

maminy, jak je to s epiduralem v Nitre? absolvovala jste některá vyšetření či jen poučení v anesteziologické ambulanci a bez problémů jste epi dostaly u porodu v NR? zvažuji totiž místo NR porodnici v To, jen kvůli bezproblémové epi. Děkuju

misi76
20. nov 2011

@march7 epidurál v NR nepodávajú vôbec

suzan1111
23. nov 2011

@misi76 coo? to som este nepocula..co nemaju anesteziologa alebo preco?? nechapem..ja chcem rodit s epiduralom a nerada by som teda nitru vyskrtla zo zoznamu..ja som myslela ze to robia automaticky v kazdej nemocnici 😕 ☹

misi76
23. nov 2011

@suzan1111 neviem prečo, ale v NR to nechcú robiť, len prirodzený pôrod a spinál pri cisárskom, možno sa niečo zmení, kým pôjdeš rodiť

suzan1111
23. nov 2011

@misi76 hm..neviem ci ked to teraz nerobia sa to do maja zmeni, pochybujem ale je to velka skoda ☹ Ty budes rodit v nitre?

danuska2568
23. nov 2011

ahojte vsetky mamicky ktora sa chystate do porodnice do NR davajte si pozor na niektore sestricky lebo su tam take neochotne volaktore ze az az a hnusne a hlavne si davajte pozor ked uz budete po porode a donesie vam sestricka dieta na izbu tak si vsimnite ci nema vase dieta spitalsky dudel tak mu ho hned zoberete a nedovolte sestrickam aby vasmu dietatu ho davali lebo vam chyti do ust infekciu a potom ho ani nenakojite lebo vam nezochce papat mam s tym skusenost zazila som to a povedala som si ze do NR nikdy rodit nepojdem a hlavne si davajte pozor na sestricku alzbetu ona je na novorodeneckom on ma take trosku blond vlasy ona je najhnusnejsia sestricka a neochotna ja len tolko majte sa

piskootka
23. nov 2011

@danuska2568 Daniii, súhlasím s tebou 🙂 Síce ja pôrodnú sestričku a pôrodníka som mala super, veľmi pomohli pri pôrode.. ale sestričky na novorodeneckom boli hnusné. Hlavne jedna kučeravá špinavá blondína.. wrrrr.... malá mi plakala, prišla sestrička, vopchala jej hnusný špinavý dudel do úst .. no fuj, grc...
Pridávam aj fotku dcérky s tým ich dudlom úžasným..
Milé mamičky, ak sa tam chystáte ísť rodiť, nezabudnite si z domu doniesť svoj dudlík, aby vaše detičky nechytili dáku infekciu!!!

danuska2568
23. nov 2011

moja to im nepomoze ked si donesu svoj dudlik lebo oni aj tak daju len ten ich spitalsky ☹

piskootka
23. nov 2011

@danuska2568 Ty si mala svoj a aj tak ti dali ten? A dali tvojmu ten istý ako aj mojej Timejke? či nie?

nanulik
23. nov 2011

@suzan1111 majú nedostatok anesteziologov tak sa dáva len pri nevyhnutných prípadoch, teda ako napr. sekcia
@piskootka @danuska2568 tu hnusnú sestričku som aj ja zažila, mali by ju dať na patologiu. tam by jej správanie sa k pacientovi nikomu nevadilo
inak oddelenie šestonedelia aj ostatné novorodenecké sestry boli v pohode.

danuska2568
23. nov 2011

ano ja som mala svoj a dali mu aj tak spitalsky nie on nemal taky ako mala tvoja mala moj maly mal taky zltomodry ale taky hnusny vyzuzlani ked som ho videla az mi zle z neho zostalo

danuska2568
23. nov 2011

no volaktore boli hnusne ale volaktore dalo sa

dazdovka
23. nov 2011

To akoze v NR nie je na sestonedeli rooming-in? Sestry odnasaju deti prec, ci ako to je?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre