Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

teuska
3. feb 2010

Tak mi teda schvalili sekciu. Termin mam 17.2. len dufam, ze maly dovtedy vydrzi. 😅

danula.ch
3. feb 2010

Teuska to je dobra sprava 🙂 . ale ved ti ju urobia aj ak sa maly bude pytat skor, no nie? hadam ta nenechaju rodit normalne ked je KP

teuska
4. feb 2010

Ako Danulka, este si doma? Myslim na teba, ze sa ti to blizi a drzim palce. potom sa nezabudni ozvat.

Myslim, ze mi urobia cs aj skor, len sa bojim toho, ze ked sa zacnem otvarat, a ja budem akurat najedena, ze to nestihnu, lebo moja mala bola na svete po 2 hodinach. A sestricka povedala, ze sa caka 6 hodin 😕 Ale snad to moj maly vystihne v pravu chvilu, ja mu verim 😅

danula.ch
4. feb 2010

Teuska este stale, akosi sa mi to vsetko zastavilo, no ale chodim odhadzovat sneh 😎 , hadam to zaberie 🙂. Ja som uz vsetkym dala vediet ze idem rodit a zrazu nic. Ale jasne ze sa ozvem 🙂
Inak to by som aj ja chcela 2-hodinovy porod, to si si kde objednala? 😉

janyka
4. feb 2010

Lily - ja som tiež rodila u Matejku 😝 malú keď mi prikladali, tak ma zašíval, takže som si to vôbec neužila. Tiež bol celú dobu ticho, len keď ma zašíval, tak prehodil, že ešte raz keď dám nohy k sebe, tak ma nezašije 😠 ...som zvedavá, ako dopadnem tento krát...
...inak, keď som rodila pred štyrmi rokmi, tak sa za prítomnosť otca platil taký smiešny poplatok, 161,-sk a sestrička na príjme mi povedala, že manžela mám poslať domov a zavolať ho môžem až keď pôjdem na pôrod. box. A keď som sa asi 3 hodiny pred pôrodom pýtala dr, čo tam pobehoval, že kedy si budem už môcť zavolať muža, tak mi vraví, že veď už mohol byť dávno pri mne 😲 😠 bola som tam jediná rodička. Ešte že sme vtedy bývali kúsok od nemocnice(na Čermáni), inak by ma porazilo, tak za chvíľu dofrčal.

domka28
4. feb 2010

ahojte...chcem sa spytat........moze byt - alebo pustia k porodu mm, aj ked sme neboli na predporodn. pripravach? pytaju sa na to v nemocnici?

danula.ch
4. feb 2010

domka, nam p.Jahnatkova na cviceniach hovorila, ze musia pustit, ze ked chodi partner na pripravu, tak to je len plus pre neho, ale nie je to podmienka. ked si zaplati, moze ist. a ze je lepsie neplatit hned na prijme, lebo co ak ho nahodou nepustia ak tam bude viac zien naraz rodit. da sa platit vraj aj potom hned po porode.
ale najlepsie bude sa na to este opytat sestricky, aj ja tak urobim

martina05
4. feb 2010

Domka, presne tak aj ja chodím k p. Jahnátkovej a tiež nám hovorila to čo napísala Danula ...

monika987
5. feb 2010

ahojte mamicky ja mam termin 25.februara uz coskoro ....no a som prvorodicka hrozne sa bojim porodu mozete mi prosim vas poradit co zo stresom mam robit a ako urichlit porod...... ☹ mam aj silne bolesti nemozem spavat...... porad te mi budem rada......... ☹

lily3
5. feb 2010

Babule kúpila som si na Vianoce vysielačky Philips Avent 470 a keď sa malá narodila, brácho mi kúpil také s videokamerou Topcom. Ak by ste mali záujem, tak tie Philips predám. Ja som ich kúpila za 50 eur a predám ich za 40 eur + pribalím fľašku Avent a cumlík. Sú úplne nové, ešte nevybalené aj so záručným listom.
Píšem sem, lebo som z Nitry. v prípade záujmu : mail: dadak3@gmail.com alebo 0903256168

danula.ch
5. feb 2010

Monika na MK je tu aj niekde tema o urychleni spustenia porodu, skus tam mrknut 😉 , neviem ci chces urychlit spustenie porodu alebo samotny porod. na urychlenie porodu som nic nepocula

Ale hlavne sa z toho nestresuj, babetko nejak von vyjst musi, nepomozes si, ale skus aj nieco na ulahcenie porodu. napr. lanove semienka, masaz hradze, caj z ostruziny malinovej,aj ked to vsetko treba zacat v 36tt, ale radsej neskor ako vobec 🙂

zuzanakarolinka
5. feb 2010

monika nestresuj, škodíš tým sama sebe a bábätku tiež nepridávaš, teš sa z toho, že budeš mať krásne bábätko, spadne z teba tá ťarcha, nemysli na blbosti ale sa teš z príchodu malinkého
ja som si hovorila, koľko žien to prežilo predo mnou, ja to musím prežiť tiež a stalo sa, som tu
prajem Ti všetko dobré

neboj, dobre to dopadne na pôrodnici je personál aj na šestonedelí úplne super

kako
8. feb 2010

danula.ch, a na co su dobre tie lanove semienka?
pokial ja viem, tak su proti zapche, ale pri porode? to som nevedela....

danula.ch
9. feb 2010

kako, tie semienka vytvaraju taky slizovy povlak, ktory sa urobi v crevach ale aj v posve a dobre klze 😀 😉

carollina
9. feb 2010

😀

nina.danisova
10. feb 2010

AHoj. Viete mi niektora poradiť baby? ja pochadzam z Trnavy, ked mam stale aj trvaly pobyt. S priatelom byvam v Nitre, by som chcela aj rodiť. keďže stale pracujem v trnave mam tam aj gynekológa. začínam momentálne šiesty mesiac tehotenstva? kedy sa mam prihlásiť do pôrodnce do Nitry, keď tam chcem rodiť? ako a kam mam isť? potom asi už pred pôrodom budem chodiť nejakemu gynekologovi do nemocnice v NR?

danula.ch
10. feb 2010

ahoj Nina, tusim od 36tt sa chodi raz za tyzden na CTG, sono a poradnu do tej nemocnice v ktorej chces rodit, absolvujes to s doktorom, ktory ma prave sluzbu na oddeleni, zakazdym to bude asi niekto iny 😉
na prvy krat by ti mal dat tvoj gynekolog v TT vymenny poukaz, potom uz budes chodit automaticky sama
budes na materskej, tak nebude pre teba pohodlnejsie najst si tu doktora? niektori celkom ujdu 😉

danaja
11. feb 2010

ja som tiez chodila na CTG do porodnice asi od 36tt, ale s vysledkom som vzdy isla k svojmu gyn., ja som prenasala, takze od 40tt som chodila na CTG+sono v porodnici a potom na rizikovu k dr. Mesarosovi

danula.ch
11. feb 2010

myslim ze to byva tak, ze ak tvoj doki robi v nemocnici, tak s vysledkami sa chodi k nemu, pre ostatne tehulky tam ma vzdy nejaky doktor z oddelenia sluzbu

rekisa
18. feb 2010

Ahojte ženičky,som tu prvýkrát,dlho čítam vaše príspevky,ja som tiež zdravotník,takže mám na isté veci svoj názor podložený faktami,koľko ľudí,toľko chutí,a viem ako niektoré mamičky preháňajú.Nezastávam všetkých doktorov,lebo sú medzi nami všelijakí,ale napísať,že niekto sa nemôže doktorom ani nazvať je trochu trúfalé!!!Z mojej skúsenosti viem,že čí viac sa o danú pacientku staráte a skáčete jej okolo "zadku",tak taká sa vám odvďačí tým,že sa prehlási k inému lekárovi.Iste má na to nárok,môže sa sama rozhodnúť,nikoho nasilu nedržíme,ale vás to zamrzí keď sa niečo takéto stane.A taká bude o vás rozširovať nejaké vymyslené pravdy?!?Ja som tiež rodila 2x v NR,prvý pôrod som si tiež predstavovala trochu inak,aj správanie personálu,ale nejdem hneď tých ľudí obviňovať a osočovať.Stáva sa vinou lekára všeličo,čo by sa nemalo!!!Dr.Lajtmana poznám a keby som si mala vybrať koho chcem k pôrodu alebo k operácii,tak by to bol určite on.Pekný deň.

kvetinkap
18. feb 2010

Rekisa ,ak som si to spravne vylozila narazas prave na moj prispevok..... Ak si pozorne citala,tak pisem,ze ja som tiez zdravotnik. Preto som si porodnika nevybavovala,verila som,ze kazdy z nich ma dostatocnu prax na to,aby vedel posudit stav pacientky. A ci som bola trufala,alebo nie ,to je zasa trufale sudit tebe,ked nevies ako to skutocne bolo. Keby si mala ohrozeny zivot vlastneho dietata asi by si rozpravala inak. A mne pan DR. okolo zadku neskakal vobec,videl ma asi 4x cca na par minut. A nikoho neobvinujem a neosocujem,len som napisala ako som ja ako ZDRAVOTNIK dopadla. Keby som ho obvinovala,tak to ma sudnu dohru. Jednoducho: zanedbanie starostlivosti!!!

rekisa
19. feb 2010

Ahoj kvetinkap,je mi jasné,že kým to každý nezažije na vlastnej koži,tak to nevie objektívne posúdiť!Ja som len chcela povedať,že ako tu čítam príspevky,tak na každého lekára je tu písané niečo pozitívne aj negatívne,žiadny nezostane,ako sa povie "suchý".Každý pôrod je jedinečný a má svoje špecifiká,takže nikto nevie ako bude prebiehať,chyba sa môže stať aj primárovi.Nie všetci majú dostatočnú prax-bohužiaľ,Dr.ju však má,poznám X žien,ktoré rodil,operoval,a nedajú na neho dopustiť a aj výsledky zákrokov hovoria za všetko.Zase netvrdím,že nemohol pochybiť,je len človek,aj keď by sa to nemalo stať,ale ktorí z nich neurobil nejakú chybu???!!!Pekný deň

sisa38
19. feb 2010

Ahojte,
neda mi nereagovat, chodila som k Dr. Lajtmanovi skoro 4 roky, co sa tyka jeho pristupu, je fakt velmi mily a ochotny, ale po odbornej stranke som k nemu nemala velku dôveru, pretoze mnohe veci zanedbal. A Rekisa myslim, ze v pripade Kvetikap islo tiez o zanedbanie, ak som spravne citala ...ano, pochybit môze každy, ale je velky rozdiel urobit chybu z nevedomosti a urobit chybu z nedbalosti. Nechcem mu tymto krivdit, urcite ma vela prace a ja som bola pre neho taky "o nicom" pripad, mozno preto sa mnou velmi nezaoberal, len mi predpisoval HAK. Ale keby som dopadla ako Kvetinkap, urcite to nenecham len tak.

rekisa
19. feb 2010

Ahojte,sisa38,
je mi jasné,každý je citliví na svoje deti 🙂 .Aj ja by som asi takto reagovala,ale asi som mala zatiaľ šťastie na dobrých doktorov 😉 .Čo sa týka jeho prístupu,práveže je ústretový,ochotný všetko podrobne vysvetliť,ale ako som napísala,koľko ľudí toľko chutí 😅 .Vôbec nechcem podceňovať to čo sa stalo kvetinkap,len bránila svoje dieťatko.

kvetinkap
20. feb 2010

Ja si tých lekárov niektorých ešte pamätám z praxe počas štúdia. Viem,ktorí je aký odborník a ktorí sa ako správa k pacientkám. Žiaľ veľa výborných lekárov už odišlo. Spomínaného DR. som si nepamätala,ale tou praxou som myslela to,že kým získal atestáciu musel odrodiť určitý počet pôrodou. Takže aj nový lekár má akú takú prax. Máš pravdu,že nikto nevie ako bude daný pôrod prebiehať,najmä rodička nie,ale na to je tam ten pôrodník,aby to posúdil. Ja ako zdravotník viem,že pri pôrode sa dá pomôcť. Môj pôrod nepostupoval,neotvárala som sa,prečo mi pán DR. nedal čipok,injekciu,infúziu? Nechal ma trápiť,ale vydržala som. Už keď mi odtiekla voda a bola som otvorená zasa mi nezachádzala bránka a milý pán doktor neurobil zasa NIČ. Takže ohrozenie života rodičky a dieťaťa nepovažujem len za pochybenie. A lekár môže tiež urobiť chybu,mne sa to tiež stalo,ale nie takú zásadnú,aby ti museli zachraňovať dieťa,kvôli jeho nedbanlivosti.

rekisa
21. feb 2010

On je mladý 72 ročník,takže s praxe si ho asi nemôžeš pamätať.Ja som pri prvom pôrode mala tiež ťažkosti,dávali mi aj čípky aj injekcie a moc mi to nepomohlo,ja ti uznám,že si to nemala ľahké,nechcela som to zľahčovať,len ma zarazilo,že ako rýchlo človeka zaradia do skupiny nevyhovujúci.Pekný večer 🙂 🙂

sisa38
22. feb 2010

Rekisa, asi sme sa nepochopili 🙂 , ja som napisala, ze on JE ochotny a ustretovy (aspon teda ku mne vzdy bol), vzdy mi vsetko pekne vysvetlil, na co som sa spytala, takze jeho pristup hodnotim pozitivne, inak by som k nemu urcite 4 roky nechodila 😀 ...aby to nevyzeralo, ze chcem len osocovat 🙂 . Samozrejme, je ine ked je tvoj znamy, to by ta asi nenechal "len tak", keby si isla k nemu rodit. Ano, je pravda, ze vela dobrych skusenych lekarov z Nr nemocnice odislo, ale ja by som si radsej vybrala aj menej skuseneho lekara, ktory sa bude snazit mi pomôct.

rekisa
22. feb 2010

Sisa38,to som pochopila,že je ochotný a ústretový 🙂 ,ale aj po odbornej stránke je super,lebo je takpovediac pri zdroji 😉 .vie poradiť a vysvetliť ako bude operácia prebiehať.Takže uzavrime to tak,že každý má svoje zážitky a skúsenosti a tie potom podáva ďalje,a ostatní si z toho vyberú čo chcú,pekný deň 😎

mirage
22. feb 2010

Ahoj, na kolko vam zobrali dieta po porode, a este stale prebiehaju hromadne vizity? Vdaka.

jchrastova
23. feb 2010

No ja som mala termín 16.1 a prenášala som a nakoniec sme sa narodili 25. 1. Aj to šlo vyvolávačkou a potom ako sa to rozbehlo mala som pravidelné kontrakcie. Manžel bol pri mne celý vydesený ked ma vydel v tých bolestiach. Ale bol celý čas so mnou a bol mi nesmiernou oporou. Ked už mala nastupiť posledná fáza a bola som na 9cm tak sa stratili ozvy malého a musela som ísť ihned na operačku. Dr. Lajtman mi robil urgentnú sekciu za pomoci druhého doktora. Bolo to tak narýchlo, že som v tých bolestiach ani nevedela čo sa robí len si pamatám ako mi zvazovali nohy a zhánali k operácii personál. Na druhý den mi pán doktor povedal, že som mala komplikovanú sekciu- placenta acreta- zrastenie placenty s maternicou a ked ma otvoril na operačke asi to muselo byť aj pre neho silné kafé ... normálne ako som sa informovala sa vyberá celá maternica, ale pánu doktorovi sa podarilo ju zachrániť a tak budem môcť mať ešte deti. Chcem vyzdvihnúť vysokú profesionalitu celého operačného tímu. Aj môj manžel - cudzinec pracujúci v nemocnici bol prekvapený vysokou preofesionalitou tu v Nitre. Myslím ak si niektorá vyberie pôrod v Nitre bude dobre o ňu postarané. Môj prípad bol dosť ojedinelý ako doktor povedal, sa s ním stretol za svoju prax len jeden x. a ja som bola druhý a skutočne to dopadlo veľmi dobre, lebo som mohla skončiť na Jyske s vybratou maternicou. Ak som sa po narkoze prebudila mala som okolo seba veľmi ústretové sestričky, veľmi milé, skutočne ľudské a profesionálne. Teraz sa ešte regenerujem po všetkom lebo ved vyvolávačka, normálny priebeh a nakoniec urgentná sekcia dali zabrať. Teším sa z nášho pokladíka, ten mi pomáha najviac. Tak babenky nebojte sa ničoho ak som to ja zvládla tak aj vy, v Nitre ste v dobrých rukách. pekný dník. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre