Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

maricom
6. aug 2011

@attena ach ano na papmpersky a vlhčené obrúsky som zabudla, tiež som malinkej dala čiapočku lebo sa schladilo aj ponožtičky. Mala som zo sebou komplet výbavku, myslela som že v nitre je to ako v nz, tam okrem perinky máte všetko vlastné pre bábenko.

attena
6. aug 2011

@malinovka333 vdaka 🙂

zuzana_1
9. aug 2011

baby,ku komu sa chodi do nemocky posledny mesiac do poradne,pls?

nathalie111
9. aug 2011

@zuzana_1 ja myslim,ze MUDr.Mesároš...ale ak má niekto aktualnejsie info,napiste...aj mne uz sa to krati... 🙂

zuzana_1
9. aug 2011

@nathalie111 no mesaros je pisany na stranke,ale robi tam este vobec ? 😀

nathalie111
9. aug 2011

zuzana_1 ja myslim,ze ano... 😀 ale ak nie,tak snad sa dozvieme,kam treba ist....budes rodit v NR Zuzi?Aj si niekoho zazmluvnujes ci nechavas na nahodu?

zuzana_1
9. aug 2011

@nathalie111 ano,chcem v nr...a zazmluvnovat nejdem nikoho,kedze to moj lekar a asi ani ti starsi nechcu...tak nechame na nahodu 🙂 len ta poradna ma stve,lebo moj gyn ma od bud tyz dov az do zac.sept. takze budem musiet do nemocky chodit...a chcem sa psychicky pripravit ... 🙂

martinka211
9. aug 2011

@zuzana_1 ahoj ja chodim do poradne do nemocnice uz mesiac kazdy tyzden a stale je v rizikovke niekto iny...oni sa tam striedaju...mala som uz Dr.Chladekovu 2x, Dr. Dugosa, Dr. Urbana ...... 🙂 inak vsetci oli v pohode zatial 😀

zuzana_1
9. aug 2011

@martinka211 a ako prebieha poradna? vazia a meraju ti tlak,ci mozes nadiktovat? a sestricka je tam aka ? dakujem 🙂

zuzana76
9. aug 2011

Dr. Mesaros uz v NR porodnici nerobi. Zda sa mi, ze pracuje teraz v Malackach.

martinka211
9. aug 2011

@zuzana_1 no prides a ides najskor na sono a potom do poradne....tam zmeraju tlak, pozru moc a opytaju sa ta ako sa citis a ci mas nejake problemy....to je vsetko....daju ti termin znovu o tyzden ak je vsetko v poriadku....inak je to tam ako na beziacom pase...strasne vela zien tam vzdy byva 😝 iba naposledy ma vysetroval aj zo spodu ked som povedala, ze citim nejake bolesti ale inak nie.....
a sestricka je tam strasne zlata 😵

zuzana_1
9. aug 2011

@martinka211 ok..dakujem 😉 a tam sa chodi normalne posledny mesiac,ci je specialne rizikovka a samostatne "normalna" poradnova amb?

martinka211
9. aug 2011

@zuzana_1 no tak podla mna je len rizikovka....ale na sto percent neviem 😕

zuzana_1
9. aug 2011

@martinka211 a tysi mala nejake problemy,ked si tam,ci ta poslal tvoj gyn od 36 tt ?

martinka211
9. aug 2011

@zuzana_1 mna poslal kvoli tomu, ze som mala malu otocenu KP 😉

zuzana_1
9. aug 2011

@martinka211 aha...a este stale je KP? 😉

martinka211
9. aug 2011

@zuzana_1 v 40tt sa herecka otocila...uz som mala aj termin na sekciu mala som ju mat vcera...ale v piatok mi ju zrusili a teraz cakam kedy sa jej uraci ist von 😀

zuzana_1
9. aug 2011

@martinka211 uz som si precitala 😉 no,teda,uz ste to mohli mat za sebou...ale malej je asi dobre u teba 🙂

martinka211
9. aug 2011

@zuzana_1 veru mohli ☹ no podla mna sa jej nepacil datum 😀 inak aj maly sa mi narodil 11 dni po termine tak asi sa mojim detom paci v brusku 😀

zuzinr
11. aug 2011

@zuzana_1 Mesaros uz v nemocnici nerobi neviem ci je to uz rok alebo menej ale uz tam nie je. Inac on bol fajn, skoda ho ze uz nie je v nemocnici.

888deborah888
11. aug 2011

ahojte,baby vy čo máte planovaný cisársky rez,kam ste si išli dat urobit predoperacne vysetrenia?tam na gynekologiíí vo fakultnej?(interná ambulancia)alebo na chrenovu ci klokocinu?mna poslali bud chrenová alebo klokocina,o tom ze interne predop.vysetrenia urobia aj tam kusok od rizikovej ambulancie mi povedala iba kámoska,,dnes som si teda bola opisat cislo,,len neviem ci aj mne ho urobia ..a nestrácam cas tymto ,,termín sekcie mám na 23.8 po 9 tej ráno,dovtedy musiím mat predop.vyš.hotové,,a kolko dní od sekcie sa trávy v nemocnici ?dakujem 🙂)

miamia28
12. aug 2011

ahojte, prosim vedela by mi nejaka kocka napisat ci v nitrianskej porodnici rodila s EPI? velmi by som si to chcela dat, ale viem, ze je s tym v NR problem. mate niektora s epiduralnou analgeziou akukolvek skusenost? dakujem

miyya
12. aug 2011

@miamia28 takto ak tam máš známosti tak sa dá rodiť ako chceš aj s EPI.sama som bola svedkom,že tam jedla ležala a mala známosti a prišli jej dať EPI aj ked je problém s anesteziologmi a predsa sa našiel taký a ked tam už bol,tak dal EPI aj jednej cigánke čo tam robila ako švihnutá. tak škoda slov.... ale ked tam len tak prídeš,máš smolu.povedia ti,že neni nikto volný...

miyya
12. aug 2011

@888deborah888 juj poradila by som ti ale zabudla som meno internej čo som bola ja a bola super milunká.objednáva sa k nej.je to interné oproti nemocke tam kde sídlia lekáry,ale fakt si nespomenie na meno lekárky. volá sa na štitková alebo tak.skus pozrieť internistov v nitre na špitalskej. a chodí sa do nemocky den pred plánovanou sekciou ale fakt je problém s anesteziologmi nestíhaju a tak dakedy si musia ženy poležať aj dlhšie,ked je toho vela. v nitre maju fakt vela sekcii tak to tam niekedy velmi trvá:(

miamia28
12. aug 2011

a ktoreho anasteziologa by som mohla oslovit? vie niekto aj meno?

888deborah888
13. aug 2011

@miyya ahoj🙂niečo som nasla,moze to byt ono ?http://www.mojdoktor.sk/stitova vola sa marianna stitová ,je to spitalska č.6,to nieje tam oproti nemocke,kde je tá lekáren na spodku a predaj zdravotnickych potrieb ?a hore je diabetologicke vysetrenie,,a ine oddelenia?no a objednala ma vo FN na 22.8 ,,na predoperacne vysetrenie(skor nemala volny termin),,a 23 mám nastup na sekciu🙂som im vravela,ze sa pokusim ešte niekde radsej skor objednat ,,a ak nie tak dátum plati .chcela by som mat vsetko skor pripravene ,,a plati sa u nej niečo ak sa objednam ku nej ?ak by mi to urobila skor nez priamo vo FN ,bola by som rada.

miyya
13. aug 2011

@888deborah888 hej to je ona.dlho som nečakala aj ma objednala na skorší termín,lebo ma čas nahánal.vlastne v den ked mi urobili interné mi večer praskla voda :P :PNič som neplatila sestrička bola milá maju taku príjemnu ambulancia a lekárka mladá super 🙂

miyya
13. aug 2011

@miamia28 no to neviem to su oni tými a fakt na nemocnicu si 3 tými anesteziologov a tí frčia parádne teda ale tak skús prezistiť u svojho gynekologa, možno ti dá kontakt.viem,ze ked som bola tehu s prvým to bolo pred 3 rokmi,tak som sa ho nato pýtala a on mi povedal,ze mi da kontakt ale ze je malá šanca že mi epidulár daju,lebo nestíhaju.tak som to dalej neriešila... a teraz som po prvej sekcii epidulár nemohla,tak som to ani neriešila a aj tak ma znova rezali :(

lenuska20
13. aug 2011

@888deborah888 štítová už na špitálskej nie je, je niekde na klokočine, inak je to super lekárka 😉

maricom
13. aug 2011

@martinka211 jéjda takže Lucinka je už na svete? A ako? prirodzene nakoniec? Gratulujem a prajem všetko len to najlepšie a veľa mliečka!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre