Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

kamila68
24. apr 2009

dupinka- pupočníkovú krv do verejnej banky Ti odoberú treba to povedat pri prijme na pôrodnú sálu
zuzana - obvodný gynekológovia nemajú ani páru o tom co sa da alebo neda na pôrodnici

dupinka
24. apr 2009

kamila, moj robi v nemocke, tak sa ho popytam na podrobnosti.. Citala som o tom na nete, su tam iste obmedzenia a vraj to nechcu vsade robit, lebo na to treba speci ihly ci co.. Tak preto chcem vediet. Ved ked to moze niekomu pomoct, preco nie.

dupinka
24. apr 2009

To sa po CTG a prietokoch ide automaticky k Meszarosovi do rizikovej?
Lebo ja som bola v stredu, a nikto mi nic nevravel, ze tam mam ist.... len ze mam vysledky oukej, tak som bola v poradni u mojho dokyho.

baskaj
24. apr 2009

dupinka - aj my sme darovali pup. krv do erárnej banky. sa ma na to spýtali, keď som ležala na vzdychárni s infúzkou, že či chceme dať. a ja že prečo nie? aj mi dali také papiere si preštudovať... a potom sme museli vyplniť taký formulár ohľadom chorôb a tak - to potom vypĺňal môj muž na sále... 😉

a ja som išla k Meszárošovi, až keď som bola po termíne, teda v 41tt... 😉

dupinka
24. apr 2009

baskaj, diky za info...
Lebo mne kazda baba vravi, ze automaticky isli do rizikovej poradne, a ja nic. Ozvy boli v poriadku. Mna sa len na prietokoch sestricka spytala, koho mam osetrujuceho lekara, ja ze Dr. Ravingera. A tak mlada lekarka blondyna urobila prietoky, vraj vsetko oukej a mozem ist. Na poradni mi tiez nic nepovedali, ze mam ist do ambulancie k Dr. Meszarosovi, tak preto mi je to cele divne. Ci som ja nieco nedomotala.
Ale snad nie.

cipka
24. apr 2009

Baby,

ak ste tu niektorá, kt. užíva MAGNE B6, tak sa mi ozvite. Kúpila som si nové balenie a užila 2 tab., no Dr. mi povedal, že to už nemám užívať.

zuzana76
24. apr 2009

kamila, aj moj gynekolog robi zaroven porodnika v Nitr. nemocnici, tak ten paru mal 😉

zuzana76
24. apr 2009

dupinka aj ja mam Dr. Ravingera

cipka, tusim po nejakom 36 tt sa uz Magne nema uzivat, lebo to potom" brzdi" porod, proste to sa uziva, ked casto tvrdne brusko v tych skorsich mesiacoch, lenze ty uz si 39 tt, takze u teba fakticky aj prichadza porod do uvahy, tak preto ti povedal,aby si to nebrala, tebe uz mozu nebahenut aj riadne kontrakcie, nielen tvrdnutie bruska

zuzana76
24. apr 2009

mna sa na to darovanie do verejnej banky nikto nepytal, ale mozno muz nieco podpisoval, ked mna operovali, ale nikto mi nic o tom nehovoril

dupinka
25. apr 2009

zuzka, pri tom odbere su rozne obmedzenia a myslim, ze nemoze ist o CS. Teda ak si mala operaciu, co predpokladam, ze myslis CS, tak potom nie...

zuzana76
25. apr 2009

dupinka, aha, to som nevedela, ja som mala urgentny cisarak, takze to nebolo planovane a to ani pre vlastne dieta by to nemohlo byt odobrane pri sekcii? 😕

dupinka
25. apr 2009

neviem, ako je to pre vlastne dieta, ale podmienky pri odbere su asi rovnake: ukonceny 38tt, nie CS, nie pravidelne uzivanie liekov v tehotenstve,... A tiez sa moze stat, ze tej krvi nie je dost na uskladnenie, preto sa pouzije napr. na vyskum, prip. nejake lieky sa z toho robia. A dalej ak sa vyskytne vrodena vada dietatka po porode, musi sa nahlasit + preventivna prehliadka 6 mesiacov po narodeni u pediatra.

Myslim, ze je to rozoberane aj v teme Odber pupocnikovej krvi.
V stredu idem na poradnu, tak sa popytam... 😉

beruska113
25. apr 2009

BAby a vam davali aj nejake lieky od bolesti pri kontrakciach? Ci to sa bezne nedava? BASKAJ, tebe co davali cez infuzku, ked si bola na vzdycharni?

zuzana76
25. apr 2009

beruska, nie nedavali mi nic proti bolesti, to si potom musis vybavit epiduralku, lebo v NR sa bezne nedava, iba ak mas znameho lekara, mne davali cez infuziu oxytocin, na otvaranie sa, ale aj tak mi to bolo na figu, otvorila soms a iba na 4 cm a musela som pod noz

zuzana76
25. apr 2009

dupinka, no idem si nastudovat, takze ja nesplnam hned 2 kriteria - beriem pravidelne lieky nielen v tehotenstve ale pocas celeho zivota a mala som CS, takze asi ani pri druhom sa mi nebude dat odobrat pupocnikova krv ☹

baskaj
25. apr 2009

beruska - mne dávali cez infúzku ATB, lebo som mala pozitívneho streptokoka (sa robí ster v cca 36tt-nepamätám presne...). a ešte mi dávali čípky na otváranie sa a oxytocín do žily, keď mi tesne pred rodením začali odchádzať kontrakcie 😠 a ako píše zuzi - proti bolesti sa nič nedáva... neboj, veď ono to raz skončí... 😀

beruska113
26. apr 2009

Zuzana79, Baskaj,

no ste ma moc neukludnili baby 😖 Ale nie, zatial v pohode, ale kamoska bola na CS a ma naplasila, ze to bolo hrozne pozerat sa na tu bolest zien, co isli rodit normalne. ZA ma nechce strasit, ale bolo to hrozne len vidiet 😨 Tak od vtedy na to myslim. Som minule pozerala taky domunetarny film a porode, rodila tam Francuzska, mala epiduralku a uplne v pohode, usmev na tvari, jeden lekar, jedna sestricka, jej muz. Stali tam, kecali potom povedali nech zatlaci- zatlacila asi 3krat, ze nech sa nadfvihne a vyberie si babo. No cista parada. Tak by som rodila 😀 Ale tu taka realita asi nie je. NA tu epiduralku tu asi nadavaju, urcite neradi robia. Sa to aj plati? Inak ste zlate, diky za rady 😅

henka76
26. apr 2009

baskaj....ja by som sa ťa chcela spýtať,či si potrebovala svoje vlastné veci,teda lieh a krém na riťku pre bábo 🙂

mne už neostáva veľa do termínu,ale stále to akosi neprichádza ☹ a síl už nemám ani na prechádzky.máš veľmi zlatého synčeka 🙂 už aby aj môj bol tu.prajem peknú nedeľu 😉

zuzana76
26. apr 2009

beruska, ja som sice rodila CS, nie normalne, ale podla mna zavisi od porodu, ak chces urcite epidural, tak si vyber porodnicu, kde ho umoznuju, napr. Topolcany. Neda sa povedat, ze CS je bez bolesti, ja som ho mala sice super, nemozem sa stazovat, ale ina baba co bola so mnou na izbe, rodila normalne a ona vraj nemala skoro ziadne bolesti, len ako ked ta boli zaludok, ked mas hnacku a na par zatlaceni bola jej mala vonku, takze zavisi od porodu, ci sa nevyskytnu komplikacie. CS je operacia so vsetkym co k tomu patri, mas priblizne 10 cm ranu na podbrusku, dalsie tehotenstvo je automaticky rizikove, to tiez nie je med lizat, takze sa urcite neboj normalneho porodu, mozno to zvladnes lavou zadnou. Navyse p CS musis 24 hodin lezat, nesmies vstavat, si dlhsie v porodnici, kamoska nech nie je moc mudra, radsej pozitivne mysli, lebo to je najdolezitejsie, byt dobre naladena a vtedy ide vsetko lahsie. 🙂

Epidural sa plati, teraz neviem kolko to je, ale v kazdej porodnici inac,

dupinka
26. apr 2009

beruska, neboj, urcite sa porod da zvladnut. Porodili mnohe pred nami a porodia aj po nas. Podla mna by mala byt zena na porod pripravena (psychicky) uz vtedy, ked sa rozhodne mat dieta. Aj ked jasne, beriem, ze s pribudajucimi tt v tehu sa umerne zvysuje pocit zodpovednosti a aj strachu z bolesti a priebehu porodu.

jedna myslienka k tomu: Jeden den bolesti a darujes niekomu ceeeelllyyyy zivot.

Kazda z nas ma iny prach bolesti, kazdy porod je individualny. Ak sa necitis, tak vyhladaj porodnicu, kde ti pichnu epidural. Ale tiez vedz, ze nemusi vcas zaucinkovat. v NR su zastancami co najviac prirodzeneho porodu, preto sa epiduralka dost odmieta.
Mozno nakoniec aj tvoj porod bude pohodicka. 😉

baskaj
26. apr 2009

henka - ďakujem 😉

hej, kozmetiku pre malé si musíš priniesť, v pôrodnici ti dajú iba gázové štvorce na pupček a rybiu mastičku na riťku. ale v podstate tam toho ani veľa netreba (lieh?, vatové paličky?, vatové tampóniky, vlhčené vreckovky) - neviem, hádam som na nič nezabudla...

viem ako sa cítiš, ja som prenášala týždeň a mala som toho už dosť 😉 . neboj, ono sa ti to môže spustiť z hodiny na hodinu... 😉 tak držím palce na čo najpohodovejší pôrod!

henka76
27. apr 2009

baskaj-dakujem za info. 🙂 ved to už dotiahneme do konca.

dupinka
28. apr 2009

baby, ak manzel nebude priamo pri porode, pustia ho za nami hned ako sa male narodi?

henka76
28. apr 2009

dupinka-sestra mala sekciu,mm bol vonku a potom ho hned zavolali k nej a malej,tak dúfam,že to tak funguje.

dupinka
28. apr 2009

no, heni, aj ja dufam..

jana_sa
28. apr 2009

ahoj cipka,mne teraz doktor povedal aby som to zacala uzivat, lebo som zacala dostavt krce do lytok,lenze ja som v 24tt,takze neviem ako uteba, oni to odporucaj len ked treba,ak je vsetko v poriadku, tak netreba brat ziadne tablety a ked ty to povedal este aj lekar, tak to ozaj brat nemusis

beruska113
28. apr 2009

Zuzana, Dupinka

baby diky za radu. Ja inak nie som nejaka streesana a s porodom som ratala od zaciatku. A verim tomu, ze to bude OK a na malinkeho sa moc tesim. Hlavne ze muz chce byt pri mne, tak snad nebude mat nocnu, lebo to by nemohol odist. Ved uvidim. 😅 A co som videla doktorov, ked som tam lezela, vyzeraju byt pomerne do pohody.

cukruska1920
29. apr 2009

Ahojte... chodite niektora k dr. Obertovi?? ja som k nemu zacala chodit a 12.5 idem prvykrat na vysetrenie a tak....aky vlastne je?

martinka211
29. apr 2009

cukruska tak si si nakoniec vybrala Oberta?

mel30
30. apr 2009

Babenky, taká otázočka... Rodili ste niektorá u Mesároša? A dávali ste mu peniaze? Ak áno, koľko? Kamarátka vraj dala 300 euro za pôrod, zdá sa mi to strašne veľa. Alebo toto sa robí u nás na Slovensku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre