Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

wladka
19. mar 2008

suzie, ja som rodila pred rokom a pol.. a zijem 😀 .. myslim, ze to nie je az take podstatne, kde ste.. ja viem, ze sa teraz zaoberate takymi otazkami, ked ste tehu rpivela rozmyslate, ako aj ja 😉 , ale uvidis, ze po porode budes mat co robit so sebou a s dietatom, a take WC ti bude z vysoka ukradnute.. ver mi 😉

sorscha
19. mar 2008

Súhlasím s Wladkou. Tie 4 dni sa to tam dá vydržať. 🙂

catrin1
19. mar 2008

ahojte ak chcete niekto nieco vediet tak sa pytajte ..teraz som lezala na sestonedeli 3 dni...a co sa tyka kellnera je to vyborny lekar..velmi mily a ochotny... 😉

aviril
19. mar 2008

Ahoj Catrin, tak už si mamina? Pochváľ sa, inak gratulujem. No mohla by si popísať, ako to tam vyzerá, či na všetkých izbách sú teraz 3 postele a či sa tam celý deň búcha /teda robotníci/. Sprchy ani wc ešte nie sú spravené? Inak, koho si mala pri pôrode?

suzie
19. mar 2008

...ja sa nebojim, ja viem, ze sa to tam da par dni vydrzat, to je oukej, len ma zaujima ako to je, predsa len nove kupelne a iba dve maminky na izbe potesia 😉 Hned by bol o dovod viac na radost 😀
Ja som bola na sestonedeli v oktobri, boli sme na izbe tri a babatenka mali maminky oproti posteli pri stene, teda dost daleko, a liezt za nim po porode stale hore dolu z postele, neboli z toho nadsene... ☹

catrin1
19. mar 2008

aviril nie este som neni mamina...mala som ist na vyvolavanie a poslali ma domov po troch dnoch...este to tam neni dokoncene..je tam mala miest a vela porodov...v izbach su po 3 postele a stale je to plne..este to nemaju skolaudovane a asi to aj potrva...

aviril
19. mar 2008

a to som dúfala, že do môjho pôrodu to stihnú. čo už, veď to tam nejako vydržíme, nie? Aj keď príjemnejšie prostredie by potešilo.

aviril
19. mar 2008

Catrin, to ťa prečo poslali domov, veď už dosť prenášaš, kedy Ti to plánujú vyvolať?

wladka
19. mar 2008

suzie, aj ja som mala malinku oproti, ale sme sa dohodli maminky, a dali sme si postielky k sebe 😉 , volako sme sa pomestili 😀 , v pohode.. kludne, sestricky nic na to nevraveli..

catrin, ojoj.. prenasas vidim, drz sa.. 😉 a hladky porod prajem

aviril, 3 chlapcov?? 😎 no teda.. 😀 ..ale mozno hej, ved do porodu 2mes, urcite to stihnu 😉 ..

catrin1
19. mar 2008

ze som este zatvorena tak vyvolavat mi nemozu....
wladka dakujem...dufam ze to uz bude coskoro..

aviril
19. mar 2008

No. mohli by to stihnúť, potešilo by ma to. A veru, veru, 3 chalani... 😲
Catrin, a to keď teraz budeš stále zatvorená, tak ťa nechajú prenášať? To ako dokedy? Nerozumiem tomu.

catrin1
20. mar 2008

no tomu nerozumioem ani ja...ony mi posunuli termin na april...co absolutne nechapem...len som bola v takom soku ze som sa nato ani neopytala..krjak povedal ze to neni mozne co tam robia..zajtra idem na zaznam a na prietoky a opytam sa ich tam ako to mienia riesit a ked nijak idem asi do NZ....

bystricanka
20. mar 2008

catrin..a to termín ti posunuli preto, lebo na sone videli, že bábo je malé?

catrin1
20. mar 2008

bystricanka sono mi ani nerobili.... 😔

martinka211
20. mar 2008

catrin ja som tiez bola 10 dni po termine a nechceli mi dat vyvolavacku,tak som cele poobedie chodila v porodnici po schodoch asi 10-15 krat hore a dolu a vecer sa mi uz porod zacal.Ja som sa tam normalne rozplakala ked mi to na vizite povedal,ze este bude cakat 2 dni ci sa to nerozbehne same. 😝
Inak potom som sa celu noc neotvarala len som mala strasne kontrakcie normalne uz na porod a ja stale zatvorena,tak mi rano dali tabletku a potom som sa uz zacaal otvarat koneecne a porodila som az poobede.A inak mi tvrdili,ze vsetko je stale ok,a hlavne,ze voda bola uz zelena a placenta ako placka uz nefunkcna 😝 najvyssi cas ze som porodila.

Drz sa a snad aj ty uz budes co najskor mat pri sebe svojho malickeho 😵

catrin1
20. mar 2008

martinka...ja som aj behala po schodoch aj dneska idem do mesta..budem behat o sto sest ale mne to uz pripada ako nekonecny pribeh...ja som tiez vcera plakala ked ma poslal domov s tym ze vlastne este ani nemam termin...smiesne ked viem presne kedy som otehotnela..neviem co mam robit..bojim sa dlhsie cakat..rozmyslam nad druhou nemocnicou ale neveim ako to funguje...

bystricanka
20. mar 2008

neviem catrin či ťa vezmu do inej nemocnice. Tam si to treba asi nejako vopred dohodnúť. 😒 Ale zase keby si náhodou cestovala do BA a tam by ťa to chytilo, tak by ťa museli zobrať tam

nelinka79
20. mar 2008

ahojte

ja mam sice ešte do porodu daleko 😉 ale aj tak si postupne pozeram reakcie na nitriansku porodnicu. som zo surian ale v NZ rodiť nebudem ani keby čo bolo...
ako to tak citam tak sa zlepšili 😉 Ja chodím k doktorovi Ravingerovi nemáte s nim niektorá skusenosti?

martinka211
20. mar 2008

catrin tak to presne viem ako sa citis,moja zlata.Inak ja tiez chodim ku Krjakovi 😉 skoda,ze on uz nerobi v nemocnici ☹
inak bys ma pravdu,keby ta to chyti niekde na ceste tak ta musia zobrat hocikde do nemocnice ale inak neviem.Keby si si tam skusila zavolat a spytat sa?

catrin1
20. mar 2008

no ved ale ide o to ze mna to asi tak skoro nechyti samu od seba..ja potrebujem aby mi to vyvolali..ale v nitre mi to spravit nechcu..fakt som zufala neviem co robit...Krjak je super vcera ma dost ukludnoval...tak mi je lepsie ale bojim sa...

bystricanka
20. mar 2008

nelinka...ja som tiež zvažovala 2 nemocnice..v BB a NR. Nakoniec som si vybrala v NR a bola som spokojná. A od mamičiek z BB viem, že to tam bohvieako super nie je. Neviem ako to tam po tom roku vyzerá, ale isto sa tam niečo zmenilo.

Inak k dr Ravingerovi nechodím ale je tu pár maminiek z NR, ktoré k nemu chodia a sú s ním nanajvýš spokojné. 🙂

martinka211
20. mar 2008

co na to hovoril on?

bystricanka
20. mar 2008

catrinka...a čo ak ti to nebudú chcieť spraviť v žiadnej pôrodnici? Teda vyvolať?

catrin1
20. mar 2008

martinka krjak len krutil hlavou ze to neni mozne co to v tej nemocnici robia..ze ako mi mozu o mesiac posunut termin ale ze sa nemam bat,ze pokial su prietoky o.k tak 5 dni by sa nemalo nic stat a ze ked somnou nebudu nic robit utorok mam prist za nim...
bystricanka ja fakt neviem co mam robit...ja neviem ci im mam dat do vacku alebo sa tam mam ist niekoho opytat a normalne sa s nimi porozpravat ze sa pomylili...ja fakt neviem..

bystricanka
20. mar 2008

catrin..do vačku by som im isto nič nepchala...ale však oni hádam vedia čo robia. Ale ja keby som bola na tom tak jak ty, tak by som asi chcela počuť názory viacerých odborníkov. Aj keď si myslím, že vizita je na to, aby sa vyjadrili všetci dr. Ale ja by som to chcela bočuť od nich. Ozaj a s Kellnerom si nebola?

bublinkajasminka
20. mar 2008

nelinka - ja chodím k ravingerovi a bude ma aj rodiť - už som veľmi blízko pôrodu - možno dnes mono o týždeň - teraz mám dosť brutus tlaky tak uvidím či prejdú alebo nie....

catrin - ty choíš teda Krjajkovi a ked ti povedal aby si sa nebála tak myslím že to tak ber ale veľmi ti rozumiem, ja by som Ravingerovi už povedala že nech ma vyvolá lebo ma klepne a inak o tom že ešte nevyvolať u teba rozhodol Mlynček???

catrin1
20. mar 2008

bystricanka ved aj mne to je proti srsti a nikomu nic pchat nemienim len uz ma napada hocico...S kellnerom som uz nebola...dufam ze zajtra alebo v nedelu bude mat sluzbu ked pojdem na ten zaznam...
bubli a to ti moze aj tvoj doktor vyvolat porod..lebo ja viem tak ze to robi len mlyncek....Hej mlyncek povedal ze mi nemozu vyvolat...

martinka211
20. mar 2008

mlyncek vzdy o tom rozhoduje 😝
inak ak to povedal Krjak tak sa neboj,on vie co horvori a aj co robi 😉

catrin1
20. mar 2008

ved to ze aspon krjak ma ukludnil tak hadam to bude dobre...

bublinkajasminka
20. mar 2008

catrin - hovorila som o tom s ravingerom o tom vyvolaní - povedal, že mlynček musí byť pri tom, ale žeby som to veľmi chcela tak proste ide za mlynčekom a zavolá mu a vyvolá mi to. povedal že vyvolať to môže hociktorý lekár ale mlynček musí súhlasiť lebo je primár a keby sa niečo stalo má to na zodpovednosti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre