Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

danula.ch
20. jan 2010

caute baby, pre mna a ani pre mojho mm nebude mat ziaden vyznam ak nebude so mnou v 1.faze. O tu druhu uz ani on ani ja nemame zaujem a uz vobec nie platit taku sumu. takze dufam ze budem na vzdycahrni sama a bude tam potom so mnou 🙂

danaja
20. jan 2010

Ahojte, ja sa chcem spytat, ci bol niektorej z vas pri porode dr. Lajtman. Dakujem 🙂

teuska
21. jan 2010

jaj babenky dakujem vam za vase rady, ste velmi zlate 🙂

laco31
21. jan 2010

Baby, už čoskoro sa nám narodí synček. Už teraz vieme, že budú robiť manželke cisársky a preto by som chcel viedieť, či nemá niekto skúsenosti s tým, či po takomto pôrode dávajú v nemocnici pre manžela potvrdenie pre zamestnávatela na ošetrovanie manželky po jej prepustení z nemocnice.

mucher
21. jan 2010

Laco
Dávajú, treba si pýtať, alebo ak chceš na jeden deň , prines si potrvrdenku-opečietkujú Ti ju 😉
Podľa zákona máš nárok na "deň k lekárovi" za komančov sa tomu nadávalo "paragraf" 7 dni do roka so sebou a 7 dní doprovod sčlenom rodiny(manželka , dieťa--s kým žijete v spoločnej domácnosti.
Dúfam ,že som Ti pomohla

laco31
21. jan 2010

Myslíš tým, že dávajú ten jeden deň, alebo podla toho ako bude treba, napr. 5 dní.

mucher
21. jan 2010

laco
daju ti aj na 5 dni,ked som tam bola v december -jedna mamina brala pre manžela, ktorý bol doma s dvomi deťmi

danulik500
21. jan 2010

DUNAJA-ja som mala Dr.Lajtmana pri pôrode, robil mi ale cisársky. Čo potrebuješ vedieť?

danaja
21. jan 2010

danulik500,
len tak sa pytam, moj gynekolog je Gilan a kazdy stvrtok tam ordinuje Lajtman, Gilan nechodi k porodom, tak som chcela vediet ako je to s Lajtmanom. Uz ma par krat osetroval aj Lajtman a bol v pohode, tak som chcela vediet, ci je to tak aj pri porodoch, ze aky mate na nho nazor
Dakujem

teuska
22. jan 2010

baby kolko dni pred terminom planuju cisarsky?

mucher
22. jan 2010

TEUSKA
je to individuálne, niekto vie už zavčasu, pre nejakú dg. ja som mala plánovanú od 34tt.malý bol KP a veľký, že sa neotočí a on sa v 36tt. otočil hlavičkou, no lekár po zvážení veľkosti plodu a mojej predošlej gynekologickej anamnéze usúdil, že bude lepšia SC.Tesne pred výkonom na vizite ma vyšetroval prednosta 🙄 a "utrúsil poznámku, že s týmto nálezom by som porodila aj spontánne" ja som si o tom myslela svoje
A po "operácii" prišiel za mnou môj lekár, kt. mi robil SC a povedal mi, že aj tak by sme skončili pri cisárskom, neporodila by som normálne, lebo malý bol celý pomotaný 😲
Tak...je to individuálne.
To som tii teda pomohla, čo???

teuska
22. jan 2010

mucher 😀
ale ja som to myslela tak, ze mam termin 21.2. a Sc mi naplanuju tyzden pred terminom, alebo presne na termin, alebo podla sona a velkosti baba?

mucher
22. jan 2010

jááj 😀 😀 😀
-musí byť ukončený 38 tt-skôr ti to neurobia, samozrejme, pokiaľ sa ti nerozbehne
mne robili 18.12 a termín som mala 26.12.

teuska
23. jan 2010

jej diky. No ja by som bola rada, keby sa merozbehol skor, aspon do toho 38tt aby sme vydrzali. No ved to su uz iba 2 tyzdne 😅

laco31
25. jan 2010

Nevie niekto, či berie nemocnica poplatok za to, že je manžel pri porode, ked manželka rodí cisárskym, a manžel vlastne nie je priamo pri pôrode na sále, ale niekde vo vedlajšej miestnosti?

zuzana76
25. jan 2010

laco, myslim,ze ano, pretoze ten poplatok je vraj za tie sterilne saty co navlecu na teba

vy to mate dohodnute, ze budes pri cisarskom? pretoze normalne chlap k cisarskym nechodi, zena je vacsinou hospitalizovana uz den predtym, kedurobia predoperacne vysetrenia a druhy den operuju, teda znama to tak mala - a muz tam samozrejme nemohol byt, ani nevedel kedy presne ju operovali

mary74
25. jan 2010

Laco ja som mala plánovaný cisársky a manžel mohol byť pri mne počas toho ako ma pripravovali na cisársky aj to len preto lebo tam nebola žiadna iná pacientka . Po cisárskom ho nachvíľu pustili za mnou ukázali mu malú a neplatili sme žiadny poplatok. Ale myslím si ,že záleží aj na tom či je v celkovej anestéze alebo má spinál. Ked má spinál myslím že by si mohol byť aj dlhšie s ňou a vtedy neviem či sa platí. Držím palce nech to dobre dopadne 🙂

laco31
25. jan 2010

zuzana76
no manželke povedali, že by som mohol čakať v nejakej miestnosti, teda nebol by som priamo pri operácii. Tak neviem, uvidím vo štvrtok, no už či tam budem alebo nie, dúfam že všetko dobre dopadne.

zuzana76
25. jan 2010

laco, no, ja som mala akutnu sekciu, takze moj muz bol najskor pri mne asi 5 hodin, ale ked to neslo nromalne, tak som isla na cisarsky a moj muz cakal v tom boxe, kde som najskor rodila , taky uplne vzadu, je tam sedacka aj stolik, ale to len preto,ze nemali inu pacientku, ktora by rodila, resp, su tam este dalsie 2 boxy, takze rodili tam a tento box bol volny, tak tam mohol cakat, takze ja si myslim,ze ak bude plno, teda vela rodiacih zien, tak ta asi nevpustia, neviem, jedine ak to mas velmi dobre vybavene.

Inak este mohli mysliet taku predsien do operacnej saly, tvoju zenu budu operovat na sale a pred nou je este jedna taka minimiestnost a tam potom prenesu babatko, cistia ho a obliekaju a meraju atd... ale tam nie su ani stolicky

luciarisko
25. jan 2010

laco , ja som mala planovany cisarsky , vedela som ze pojdem prva na rad povedali mi aby priatel prisiel o 7, dole ne prijme mu dali to oblecenie , zaplatil 500 sk a poslali ho za mnou hore, my sme boli 2 na cisarsky v jednej pooperacnej izbe, takze v tej izbe nebol ale pri vchode je taka miestnost s gaucom tak tam som mohla ist ja za nim kym som isla na operacku, a potom kym mne robili cisarsky ma cakal v podobnej miestnosti ale na konci chodby rovno pred operacnou salou, priamo na operacku ta nevpustia urcite, ale su tam sklenne dvere takze ked sa prenasa babo do druhej miestnosti tak ho vidis cez tie dvere, priatel to vsetko natacal na kameru a hned ho pustili pri maleho ako ho cistili, vyzili merali, dali mu ho aj popestovat a potom ked ma preniesli na tu poopercnu izbu tak ho tam uz pustili lebo ta druha pacienka isla na operacny sal a bol tam so mnou asi hodinu a pol, kym sa ona nevratila. ja som mala spinal takze bol pri mne, ale keby mam celkovu narkozu, tak to asi nema zmysel, teda okrem toho ze mozes byt pri babetku.

zuzana76
25. jan 2010

no, ja by som pri druhom chcela celkovu narkozu a chcela by som, aby bol aj muz pri babatku, ale myslela som si,ze sa to neda, predsa, aj ked ja ho neuvidim prva, ale aspon muz, odfoti, natoci.

teuska
26. jan 2010

Babenky, kto robi v tej rizikovej poradni? A su tam kazdy den? A este by som chcela poradit ohladom narkozy pri cisarskom. To si mozem vybrat, aku chcem? Aku mate vy s tym skusenost?

laco31
26. jan 2010

Ďakujem Vám za informácie, no ešte by som chcel vedieť, či v deň, ked sa dieťa narodí, môžu ho ukázať, ak by sa chcel prísť pozrieť niekto z rodiny.

mary74
27. jan 2010

teuska, dávajú na výber ja som rodila v celkovej ,pretože som mala nejaké komplikácie ale ked je všetko o.k tak si môžeš vybrať. Spinálom máš tú výhodu ,že vidíš a počuješ bábo hned po narodení

danula.ch
27. jan 2010

ahojte tehule, potrebovala by som poradit tak trochu mimo temy, ohladom pediatrov. neviete ako to funguje v Nitre, ci spadaju jednotlive ulice priamo pod pediatrov, alebo ste si vybavili nejak inak?
Nie ste tu niekto z Cermana nahodou? 🙂

zuzana76
27. jan 2010

danula, ja som z cermana a chodim nie podla obvodu, ale s malym chodim tej pediatricke, ku ktorej som chodila este ako dieta, myslim,ze ta zoberie aj ina Dr. ak sa jej spytas, ale najvyssi cas to uz vybavovat ako pozeram podla terminu porodu, lebo v nemocnici sa ta zu budu pytat na meno pediatricky, aby jej mohli poslat spravu o dietatku

zuzana76
27. jan 2010

laco, kedze ja som rodila az vecer o 20.00, tak v ten den videl dieta len manzel a ja, ale na druhy den ho sestricka ukazala aj svokrovcom, myslim,ze ak bude vsetko ok s dietatkom, teda nebude v inkubatore a pod. tak ho ukazu

danula.ch
27. jan 2010

Zuzi vdaka za odpoved, no hej, som to trochu zanedbala, ale uz na tom robim aktivne 😉

danula.ch
27. jan 2010

a uz sa aj zadarilo, podla referencii od Mucher dufam ze aj dobre 😅 , Mucher, este raz vdaka 🙂

mucher
27. jan 2010

laco31
pri mne bol manžel pred aj po..nikto ho nevyháňal z pooperačnej ....a to sme tam boli 2...ale poznali sme sa už pred sekciou, dokonca sme boli aj spolu objednané 🙂..potom sme boli aj spolu na izbe
Malého ukázali bez problémov, dokonca poobede, keď prišiel mm aj so synom, dali ich do chodbičky na novorodeneckom a tam si starší mohol babätko aj "pochytkať" 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre