Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

tynamartina
10. dec 2012

@poisonblu ďakujem 🙂

sylvelia
10. dec 2012

dievčatá, akým spôsobom sa vybavuje rodný list pre novorodenca?

tinal
10. dec 2012

@sylvelia Prídeš na matriku tak po týždni, oni dostanú info z nemocnice o narodení, povieš, že si si prišla pre rodný list novorodenca a vypýta si tuším občiansky, prípadne, ak nie ste sobášení tak to prehlásenie o priezvisku dieťaťa a ona vydá potom rodný list. 🙂

dada432
10. dec 2012

@sylvelia Pre rodný list musí prísť otecko, teda keď ste zosobášený, lebo ty podpíšeš papiere pri pôrode a on musí tiež, ale už na matrike.

sylvelia
11. dec 2012

@tinal
@dada432 dievčatá ďakujem, my sme riešili rodný list pred 24 rokmi, tak som chcela vedieť, či sa niečo zmenilo alebo nie

zuzula2401
11. dec 2012

Dievčatá prosím Vás neviete niektorá koľko stojí VIP izba v nitrianskej pôrodnici? ďakujem 🙂

zuzula2401
11. dec 2012

@tinal moc dakujem 😉

tinal
11. dec 2012

@zuzula2401 Nemáš za čo! Neviem dôvod prečo chceš nadštandard, ale v pohode je to aj na klasických izbách a má to výhodu. Ak si potrebuješ odbehnúť, bábo ti môže postrážiť kočka na izbe. A za peniaze, čo ušetríš kúpiš niečo malej. Aj keď máš nadbytok peňazí, podľa mňa sa ti neoplatí kupovať izbu len za to, aby si tam bola sama. Ale to len ako malá rada, nič viac.

zuzula2401
11. dec 2012

@tinal ja ju chcem preto že počas celého dňa tam môže za mnou niekto prísť, môžeme byť celý deň na izbe... takto na normálnej izbe by stále za mnou nemohol niekto chodiť.... nie že by som bola fajnovka a chcela by som byť sama 😀 ale to ja zatiaľ len tak uvažujem, možno budem na normalnej izbe 🙂

tinal
11. dec 2012

@zuzula2401 Neviem, či to nechápem dobre, ale tam sa píše o tom, že otecko môže byť na izbe, nie hocikto. To by tam mali premávku ako na dialnici hore dole. Nehovorím, že si fajnovka, aj ja som radšej sama, ale v tomto prípade mi to nevadilo. 🙂 Zisti si od niekoho či tam mohol hocikto, alebo najlepšie bude si tam asi zavolať a zistiť podrobné informácie priamo od nich. Lebo zbytočne vyhodiť 35 eur.

janus32
11. dec 2012

@zuzula2401
@tinal ja by som tiež nechcela nadštandard🙂Zuzi si prvorodička,tak ti dobre padne,ked budeš mať spolubývajúcu🙂poradíte si,pomôžete..a ten nadštandard v Nitre nie je žiadna sláva-také malé prdince 😀

zuzula2401
11. dec 2012

@tinal no ved ja som tam bola pozrieť a povedali mi že najbližšia rodina tam môže za mnou hoci kedy prísť... len som sa na tu cenu vtedy nespýtala 😀

zuzula2401
11. dec 2012

@janus32 ale ja sa bojim že budem na izbe s volakou cigaňou 😀 vieš že u nás v Nitre ich rodí dosť 😀

janus32
11. dec 2012

@zuzula2401 určite nebudeš-nikdy ich nedávajú s bielymi...a dokonca v Nr sa snažia ich separovať na jednej strane a biele na druhej strane,po sekcii v strede 😵

tamarar
11. dec 2012

fuuuha, aky rasizmus! ☹(((

zuzula2401
11. dec 2012

@tamarar to nie je rasizmus... len asi si nevidela ake všeličo rodí v nitrianskej nemocnici, ja mám aj kamarátky rómky, ale to su normálne čistotné ženy.... 🙂 no to čo som videla v pôrodnici minule by som nepriala mať na izbe nikomu ☹

tinal
11. dec 2012

@zuzula2401 Presne ako písala @janus32 majú to tam rozdelené. Rómky dávajú na predné izby, bližšie ku dverám vchodovým, lebo Rómovia sú tak drzí, že by aj do izby došli, tak nech nebehajú po celom oddelení.

@tamarar To nie je rasizmus, ale počúvať sťažnosti mamičiek denno denne, potom zápach v izbe atď. A určite si Rómky rozumejú spolu tak ako si rozumejú "biele" ženy. Nemám problém sa porozprávať s Rómkou, ale zazeranie na izbe a kontrolovanie, či mi náhodou niečo nepotiahla tiež nedodá energie mamičke po pôrode.

janus32
12. dec 2012

@tamarar jéééžiš to nieje rasismus 😵 ale aj babenky romky si spolu lepšie rozumejú ako keby ich mali miešať-majú predsa inú kultúru,reč,návyky...tu vôbec nejde o to,že ti niečo zmizne,to ti aj biela ukradne,ked chce 🙂 nikto to nemá na čele napísané.Ja poznám osobne veľa romov,nehádžem všetkých do jedného vreca 😵

nelinka0401
12. dec 2012

baby ked som ja rodila tak vtedy ich tam bolo veľa..kamoške dali jednu takú.kamoška bola po cisárskom a tá romka rodila normálne.nemali ju vtedy kde dať tak jednu noc boli spolu na izbe a bola to hrôza..ešte o 2 izby sme počuli ako stále vyvoláva,vyzváňa jej telefon vkuse a ona si veselo vykrikuje na celé oddelenie ☹ potom ju preložili medzi svoje na začiatok chodby,stále tam niekto za nimi chodil až na izbu,niekedy aj 4-5 ludí naraz,to nás tak štvalo...my sme nesmeli poriadne ani deti ukázať,že to sa nesmie abla,bla,bla...ale oni si mohli aj do bufetu ísť,fajčili na wc aj v sprchách...a ked sme sa sťažovali ešte nám sestričky povedali,že my sa k nim musíme správať rovnako ako k vám!!!!tak kde je ten rasizmus???my sme boli diskriminované a nie oni!!!!!!!!!!

dolla
12. dec 2012

Ahojte dievcence.. Do coho si balite vecicky do nemocnice? Normalne do kufra?? Je tohomdako vela, co si treba zobrat..

janus32
12. dec 2012

@dolla ja do cestovnej tašky a veľa toho neberiem,netreba🙂ked nááhodou bude niečo chýbať tatík donesie🙂

zuzula2401
12. dec 2012

@dolla ahoj 🙂 ja si balím aj do kufra, tam som si zabalila veci čo pojdu rovno na izbu a potom do jednej tašky čo si zoberiem veci ktoré budem potrebovať ked pojdem rodiť... ževraj tak je to najlepšie 🙂

tinal
12. dec 2012

@dolla Ja som mala kufor na kolieskach.Bolo mi to praktické, keď som si ho ťahala za sebou sama a nemusela som v ruke ťahať cestovku. Keďže som bola najskôr na gynekológii a potom išla na druhý deň do pôrodnice, len som rýchlo zbalilila a ťahala si ho sama.

tinal
12. dec 2012

Ale ak by ste mali cestovku, tak sestričky to nosili na vozíku mamičkám z gynekológie. Z príjmu som si to musela niesť sama. Tam sestrička len sprevádzala na oddelenie a tašku si musí mamička sama zobrať alebo partner. 🙂

janus32
12. dec 2012

ozaj baby pýtali ste sa niektorá na epidurál???

dolla
13. dec 2012

@zuzula2401 tak je to tiez zaujimave.. A na porod do tasky co treba.. Vaham, ci si to takto nezbalim..

mary86
13. dec 2012

@dolla
@zuzula2401 ahojte, to by som aj rada vedela, čo si si zbalila do tej tašky na pôrod, som to tu raz čítala, že je to tak praktické, len neviem čo budem potrebovať na ten samotný pôrod, vďaka 🙂

lea641981
13. dec 2012

pozor na sestricky ktore nemaju radi ked mamicka telefonuje na izbe 😒 nevenuje sa novorodeniatku a ked telefonuje,sestricka vezme dietatko a odmieta ho mamicke dat a dobre nakrici na mamicku 😲 😲 😲 😲 dietatko prikrmuju a tvaria ze mamicka tam nieje a ignoruju mamicku placucu na chodbe 😠 podotykam ze novorodeniatko bolo riadne obriadene na izbe a spinkalo 🙂

lea641981
13. dec 2012

to je skusenost mojej priatelky asi pred mesiacom ☹ volala mi cela zufala ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre