Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

babatienko27
27. jan 2012

Kocky ako je to s tymi izbami Vip 25 e a 35 e ?? a vybavenie? ak by bola volna chcela by som aspon na 2 dni po porode byt v klude a tam moze byt priatel so mnou kolko chce ?? len noc doplaca ak chce prespat ze ? ozak kocky poradte mi kde kupim obycajnu koselu k porodu s gombikmi v predu ci ako lebo mam pekne kojenecke no nechcem znicit

nera123
27. jan 2012

@babatienko27 ahoj, moja...a na pôrod v nr potrebujeme svoju košeľu? myslela som, že mi nejakú dajú takú jednorázovú..ako to je?

callex
28. jan 2012

@babatienko27 k porodu nepotrebujes koselu s gombikmi..ja som mala obycajnu z lidla za 10e..take akobz dlhe tricko...a rodilo sa v nej super.
@nera123 je lepsie ak budes mat svoju..budes sa lepsie citit..nemusi to byt to ziadna parada..tau ktorej ti nebude luto keby sa zaspinila od krvi.ale to by sa nemalo stat kedze je vyhrnuta.

nera123
29. jan 2012

@callex aha, ďakujem.. veď nič špeci ani nebudem riešiť teda, možno si vezmem nejakú svoju staršiu čo mám doma...alebo nejaké dlhé voľné tričko 🙂

janec79
29. jan 2012

@jasmi289 dakujem pekne, fiiha a coze sa stalo, ze sa epi nepodava? dobra sprava o tych izbach 🙂 Dakujeme este raz.

janka3591
29. jan 2012

@babatienko27 ja som bola v tej za 35 eur, ale len posledny den, pretoze bola stala obsadena, mas tam vlastnu sprchu aj WC, priatel tam bol so mnou ale vecer vzdyodchadzal, prespat tam podla mna by ani nemal kde 😉 bol tam len taky jeden maly gaucik, skor pohovka

janka3591
29. jan 2012

@janec79 EPI sa da vybavit ak mas niekoho znameho na anesteziologii..su tam 3 ludia, ktorí pichaju EPI, ale v tom pripade musis mat aj zazmluvneneho lekara, ktory spolupracuje pri EPI su to Matejka, Mlyncek a Uharcek 😉

libelle
30. jan 2012

Ahojte, moje pozitivne dojmy z personalu uplne zatienil fakt, ze si moje babatko prinieslo z nemocnie infekciu ociek a streptokoka na kozi a zrejme to tam niekto roznasa, lebo sme neni jedini... ☹ Preto si dajte pozor, nenechajte svoje babatka kupat tam a po prichode domov ich vykupte v hypermangane.
Ja som bola na izbe za 35,kde moze ist aj partner a bolo to na nezaplatenie, je to sice "luxus po nitriansky", ale vlastne sukromie, sprcha,wc a pritomnost partnera za tie peniaze stali 🙂

callex
30. jan 2012

@libelle ako sa prejavuje ten streptokok na kozi?

libelle
31. jan 2012

@callex najprv je to drobulinka vyrazka,ze si ju ani nemusis vsimnut,ale potom sa to naleje do takeho zlteho pluzgieru.

radus1810
31. jan 2012

ahojte, ja by som sa vas chcela opytať, ako je to teraz s cisarskym porodom v nr a čo všetko treba doniesť do porodnice pre babatko, pretože ja som doteraz nedostala od nikoho ziadny zoznam. dakujem 🙂

danka483
31. jan 2012

@radus1810 pár strán dozadu je to tu spomínané 😉

malinovka333
31. jan 2012

@radus1810 a od koho by si ten zoznam mala asi dostat? pre babätko staci, 30ks jednoraozvych plienok, balik vlhcenych obruskov,tenku ciapocku, deku, rukavicky.

brnka
31. jan 2012

@libelle , aj my sme si doniesli streptokoka a to sa maly narodil v juni 😠 - vyrazky mal pod tym naramkom na ruke - normalne cely pas drobnych pupacikov 🙄

aja143
31. jan 2012

@libelle my sme si tiež priniesli z pôronice v auguste - naša malá to mala pod pazuškou a v ohybe lakťa také žlté pľuzgieriky.

libelle
31. jan 2012

@aja143
@brnka a za kolko sa vam to vyliecilo? lebo my sme to mali pod pazuskou a potom sa to rozliezlo, do zahybu pod laktom,na hlavicku, do slabin...len musim zaklopat,ze sa to uz lepsi,len teda sa bojim, aby to nebolo vazne a nevracalo sa to. ☹

aja143
31. jan 2012

My sme s tým boli na pohotovosti, lebo naša Dr. mala dovolenku, tam mi hneď povedali, že to si deti bežne nosia z pôrodnice, dali nám genciánovú violeť na potieranie a hypermangán - v tom sme sa kúpali každý deň 2x a po týždni ich už mala všetky vysušené. Držím palce, aby ste sa z toho dostali.

brnka
31. jan 2012

@libelle , my sme to zachytili hned (teda doktorka), davali sme hypermangan, oblecko davali ciste kazdy den a dr.kazala veci vyvarat - vacsinou som davala biele a vyvarila ich spolu s plienkami a prezili 🙂. Asi po tyzdni sa nam to pekne zasusilo

libelle
1. feb 2012

@aja143
@brnka dakujem za reakcie. Myslim,ze aj nam sa to pekne lieci. Tiez kupeme 2x za den,potierame liehom a mastickou, oblecko menime a vyvarame,tak snad sa toho zbavime.

brnka
1. feb 2012

@libelle , urcite sa zbavite, drzim paste 🙂

matulat
6. feb 2012

@nera123 ahoj vidim ze sa bavite o vybaveni do porodnice, ja som sa bavila s kamoskou ktora rosila pred pol rokom a mozno ti tento zoznam pomoze.Nocna kosela aspon 2, ponozky, zupan, gynekolog. vlozky, sitkove nohavicky, a take tie podlozky pod seba, z jednej starny je guma a z druhej akoby bunicita vata... uteraky, hygienice potreby, mozes si zobrat aj caj na kojenie ze vraj je tam kuchynka kde is ho mozes uvarit, dobra vec je mat odsavacku mliena na prve dni po porode hlavne ked ides sekciou, papuce+ papuce do sprchy,pre babo jednorazove plienky a utierky a ja si beriem pre istotu aj ponozky pre mimco a ciapocky a rukavicky a pre istotu som si pribalila aj cumlik. Pre seba na bradavky som si kupila kalciovu masticku a balzam na pery zvyknu byt popraskane... nezabudni na zdravotnu karticku, tehot. knizku, sobasny list staci kopia a tusim OP.Rozmyslam ze si do tasky prihodim balik piskot a detsku vyzivu, lebo som pocula ze strava nic moc...varia strukoviny co pre dieta vobec nie je vhodne...tak ak by som mala vlci hlad tak prva pomoc bude po ruke

nera123
7. feb 2012

@matulat ďakujem 🙂 ja pre miminko zatiaľ neberiem nič, uvidím, čo budem potrebovať a poprípade mi donesú..a odsávačka je dobrá aj na rozbeh mlieka? to ju môžem skúšať po pôrode, keď píšeš, že hlavne keď idem sekciou..? tie ostatné veci by som mala mať pobalené, ale tú kalciovú mastičku by som mala ešte zohnať..sobášny teda stačí len kópia?..mňam a o tých piškótách s výživou ani nevrav..tak by som si dalaaaaaa 🙂

lusylienka
7. feb 2012

Ahoj bola by som rada keby ste cerstve mamicky prispeli s najnovsimy skusenostami s personalom a aj ci je tam stale ta infekcia ktoru ste tu posledne dni spominali dakujem 😉

milkab
7. feb 2012

zoznam co pislala @matulat je super, aj aj som mala so sebou podobne veci, pri velkej ale aj malej vizite poporodne vlozky nemajte, nemaju to radi a vizita na to frfle. treba navolno a pod seba si dat tu velku podlozku. a hlavne stravaaaa. to co tam varili bola jedna katastrofa, poznamenam katastrofa. nar. sosovicovy privarok s nejakou klobasou. no" idealne "pre dojciace zeny. katastrofa!! mne nosili jedlo kazdy den. tak ak mate ochotnu osobku, ktora to pre vas spravi, velmi to pomoze. aj po psychickej stranke, ked je clovek syty, tak sa citi lepsie. a jedna dolezita vec. treba vlastnu odsavacku, najlepsie elektricku, ja som mala take problemy so zapalenymi prsnikmi, ze mi tam jedna odsavacka zhorela a manzel mi musel do hodiny utekat kupit druhu. sestricky ponuknu take predpotopne, ale to je len trapenie. a ak vam robia aj dojcensku skusku,ze kolko babatko vypije a vy si nemate ako to mliecko odsat bo babatko je bud unavene, alebo sa mu este neda poriadne prisat, tak vtedy je ta odsavacka hotova spasa. sestricky vas stresuju a ked test nespravite, zistia, ze babatko nepije, alebo nepribera, domov sa nejde. ak by ste mali nahodou zapalene prsniky, v ordinacii na sestonedeli maju aj lampu na nahrievanie, taku staru, ta sa zobrat na izbu neda.no ale vy si smelo vypytajte novu, ktoru maju sestricky schovanu, je to uplne nova lapma na nahrievanie prsnikov a kludne ju mozte mat aj na izbe a pouzivat aj v noci. ked si ju dlho nikto nepytal ja som ju mala na izbe aj dva dni a veeelmi mi to pomohlo. tak drzim palce buduce maminky a nezabudnite, ze vy viete najlepie co je pre vas a vase babatenko najlepsie🙂)

milkab
7. feb 2012

@lusylienka ahojky, ja som rodila v maji a o ziadnej infekcii tam nic nehovorili. personal..... modre sestricky v pohode, na porodnej sale super, len ich treba pocuvat, posluchat, oni vedia co robia. na sestonedeli su potom mpdre pre teba a ruzove pre babatko. s modrymi mam dobre skusenosti, ale s ruzovymi vobec. ale vies sto ludi sto chuti. treba byt pripravena na vsetko. my sme boli na izbe dve. spolubyvajuca vzdy chytila dobru ruzovu sestru a mne ako naschval vzdy ostali tie nevrlejsie. a ked som sa chcela spytat nieco ruz. sestricky, co mala moja spolubyvajuca, tak ma vzdy odvolala na moju sestru, ktora ma ma na starosti.ale to chapem, ved to maju vsetko podelene. mala som problemy s dojcenim, maly sa mi neprisla, a skusali sme to aj so setrickou, ked videla po dvoch troch minutach, ze malinky sa nevie prisat nakazala mi silikonove chranice, ze to do pusky chyti. ja neskusena som ju posluchla a to som nevedela, ze ako sa babatko strasne natrapi, pokym sa cez tie klobuciky napije, no a sestricka si nad celou vecou "umyla ruky" a vyriesla to tak, ze ja budem kojit len s klobucikmi. potajme sme trenovali bez, ale ked ma zbadala, vzdy povedala, takto sa vam nenapije, dajte si klobuky. dostanes aj taku brozurku, kde budu pisane rozne rady ako dojcit a tak a je tam napisane, ziadne klobuciky.no a ked som poprosila, nech sa na mna pride moja sestricka pozriet este raz, ci kojim spravne , urobila krik, ze nemam snahu a ine veci, ze 15 rocne ciganky koja a tak. takze mi to riadne "pridalo" na psychike. hlavne sa netreba dat a treba sa riadit tym, co si myslis, ze je pre teba a tvoje babo najlepsie. ja som bola zmetena, nevedela som co, ako prvorodicka som v zivote nekojila, ale teraz by som uz vedela co a ako. drzim palce a hlavne prajem vela dobreho personalu a podpory od setriciek, ktore su tam hlavne pre teba a tvoje babatenko 🙂)

matulat
7. feb 2012

@nera123 ja mam piskoty uz pri taske a vyzivu si urcite zoberiem...a popripade podla potreby mi budu nosit jedlo...hlavne manzel. este nikdy som nerodila ale pocua som ze pri sekcii ti nieco pichnu aby sa do mozgu vyslal signal ze babo uz nie ej v brusku a tym sa spusti proces tvorby mlieka...zvacsa to trva nejaky ten cas...a ze vraj odsavacka mlieka ti to urychly, lebo stimuluje k tvorbe mliecne zlazy ... No nechcem byt za mudru...

leveretka
8. feb 2012

Ahojte dievcata 😀

sice aktualne nepatrim do tejto temy, lebo uz som mamickou 20 mesiacov 😵 , ale mam tuto temu stale medzi oblubenymi, lebo som uvazovala nad porodom v NR, ale nakoniec som isla rodit dalej a zaujali ma Vase prispevky, tak klepnem nieco aj ja 🙂

Co sa tyka pristupu v porodnici, tak zial mam podobne skusenosti ako @milkab /aj ked to nebola NR porodnica/. Tiez ma po porode velmi rychlo vybavili, ze dojcit prirodzene nebudem a aj ked to je BFH porodnica celkom sa tym neriadili 😖. Sice mali par pokusov mi pomoct, aby sa mala spravne prisala, ale nebolo to uspesne. UM som nedovolila, lebo som chcela dojcit, tak sme sa trochu potrapili. Medzitym som pouzivala co najviac elektricku odsavacku, lebo vytiahne viac ako manualna a je to naozaj pohodlne, aby sa MM rozbehlo. Nakoniec po dni trapenia som sa musela aj ja priklonit k pouzitiu klobucikov/chranicov bradaviek. Urcite neodporucam, iba vyslovene v pripade nudze. Mala mala silnu zltacku takze moc nepapala a ani nepriberala a pocas pouzivania klobukov som mala niekolko zapalov, plus odsavanie bolo nutne, lebo cez klobuky nevytiahne dieta dostatok mliecka, sterilizovanie a tak dokola 😔 . Po 3 mesiacoch sa nam podarilo zbavit sa klobukov, ale nebola to prechadzka ruzovym sadom, ale niekoniec sme to dotiahli na 20 mesiacov dojcenia, takze ked clovek zatne zuby, tak dokaze sa prekusat roznymi komplikaciami. Samozrejme, nie vzdy to ide, ale pokial sa da, tak treba bojovat 😀. Ak by ste potrebovali v niecom poradit ohladne dojcenia, tak urcite odporucam laktacne poradkyne. Na stranke www.mamila.sk su uzitocne rady a plus kontakty na laktacne poradkyne, ktore Vam mozu poradit v mieste Vasho bydliska. Drzim Vam dievcence ale palce, aby ste takuto pomoc nepotrebovali...

Pred par dnami som pisala kamaratke, ktora sa chysta rodit zoznam veci, ktore som brala ja do porodnice. Je tam toho viac, ale ja som rodila dalej a bol tam ubytovany so mnou aj manzel, takze musela som mat vsetko po ruke, keby nahodou, lebo nemal by mi to kto priniest. Takze berte to s rezervou a mozno niekoho zoznam inspiruje 😝:

DOKLADY
- op
- tehu knizka
- zdravotna karta
- kontakt pediater
- sobasny list

OBLECENIE MAMINA
- prezuvky, take aby boli dobre aj do sprchy alebo jedny po nemocnici a druhe do sprchy
- nocna kosela na gombiky - 3ks
- ponozky
- kojenecka podprda
- vlozky do podprdy
- zupan

OBLECENIE BABY
- jednorazove plienky najmensie
- vlhke obrusky
- plienky latkove
- kefa na vlasky s jemnym vlasom
- prezlecenie na cestu domov, ale mat pripravene, ak by sa drobec vyhadzal z nemocnicneho prasku
- ortopedicke nohavicky
- mast na zadocek - pre mna najlepsia je Sudocrem

KOZMETIKA MAMINA
- sprchovy gel
- sampon
- hreben
- gumicka do vlasov
- palicky do usi 🙂
- poporodne nohavicky, ale najlepsie je nenosit nic. A tie nohavicky iba sietkovane, nie ine, aby bolo co najviac vzduchu
- gynekologicke/poporodne vlozky 3-5 baleni, nie always ani podobne vymozenosti 😀
- vreckovky
- wc papier
- jednorazove podlozky pod seba
- mast na bolave bradavky /na trhu je vela moznosti, mne sa najviac osvedcil Bioclin, lacne varianty su kalciova mast, Tee trea olej je vhodny aj na rany, ale treba oplachovat pred dojcenim/
- zub. kefka a pasta
- mydlo na ruky
- repik
- yal - niekde v porodke davaju a niekde si musis sama kupit klystir /zavisi uz od konkretnej porodnice/
- doplnky na hojenie nastrihu hradze je napr. Septonex plus, Rosalgin, ale repik je najucinejsi 😅
- glycerinove cipky /vacsinou davaju/
- nieco na podporu tvorby MM /tiez je vela moznosti, od cajikov pre dojciace zeny az po financne narocnejsie More milk plus/

Toto som mala so sebou, ale nevyuzila:
- balzam na pery
- krem na tvar
- mast na hemoroidy
- antiperspirant

OSTATNE
- pitie - vela vody treba pit, fakt vela, aby sa tvorilo MM, rovnako aj jest
- fotak + nabijacka
- mobil + nabijacka
- uterak
- osuska
- odsavacka, najlepsie elektricka
- rektalny vankus /staci riesit az po porode, ci je potrebny, niekto pouziva nafukovacie koleso 😀/
- papier a pero
- pribor, ale davaju aj erarne
- pohar
- jedlo - hroznovy cukor napr. pred porodom, pozor na alergeny

Tolko odo mna. Drzte sa dievcence 😵

nera123
8. feb 2012

@leveretka ďakujeme za cenné rady 🙂 si živý príklad toho, že keď sa chce, všetko sa dá...želám všetko dobré 😉

misinn
8. feb 2012

toto je celkom dobra a aktualna stranka 😉
http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

lusylienka
9. feb 2012

@milkab dakujem 😉 A lekari pocas porodu,aky boli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre