Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

helenkasabinka
13. aug 2011

@martinka211 gratulujeeem k dceruske a zelam vela mliecka a zdravicka samozrejme 😵

ellusy
14. aug 2011

@zuzana_1 a koho mas dokiho,,, lebo ja mam Oberta a tiez maaaa dovolenku a ma poslal do nemocky na kontrolu tento tyzden,, napisal mi ze mam ist Urbanovi,, tak hadam to tam dako najdem 😉

zuzana_1
15. aug 2011

@ellusy ja somten isty pripad 😉 aj mne hovoril,ze urbanovi a brestanskemu hovoril,ale zasa,bohvie,kto bude na rizikovke v ten den..ja idem v piatok..a tam sa menia, takze tazko povedat kto tam kedy bude 😖

ellusy
15. aug 2011

@zuzana_1 no faj tak ich je tam viacej,, to mi ani nepovedal hned mi napisal na listok Urbana ,, esteze to tu citam by som sa potom len k Urbanovi hlasila,,, , povedal mi ze tam mozem ist hoci kedy v utorok , stredu alebo stvrtok od 11:00.. tak som si vybrala stredu nech to mam skor za sebou ,,,, 😅

zuzana_1
15. aug 2011

@ellusy no praveze v utorok a vo stvrtok nieeee,tie dni je tam inak zamerane osadenstvo 🙂 no ja pojdem asi v piatok...

888deborah888
15. aug 2011

@lenuska20 a je tam miesto nej niekto iný?a vo fn nieje viac tých internisrtov?

888deborah888
15. aug 2011

@miyya aha tak 🙂no vraj uz na spitalskej nieje .. skoda,mala by som to blizko ,,pre mna je daleko ist na klokocinu alebo na chrenovu stymto bruchom ,,to mám 2spoje tam a spet ,,niesom z mesta 🙂

attena
15. aug 2011

Ahoj kocky ,tak ja iba tolko ze ktore sa chystate k Brestanskemu mozete byt kludne a radi ,je to super doktorko bola som u neho na odbere plodovej vody uplne prvy krat som sa s nim stretla a je fajn

lenuska20
15. aug 2011

@888deborah888 ked som tam bola v utorok,tak ju zastupovala nejaka ina a teraz by tam uz nastalo mala byt nejaka ina,sestricka mi nevedela povedat,lebo ju tiez nepozna.vo fn su urcite nejaky,dnes ma vysetroval dr.Balko,ale neviem kde ho najdes

sonula44
15. aug 2011

Ahojte baby , chcem vás poprosiť ktoré ste boli na 3D ulz. kde v Nitre ho robia ?,kedy sa treba objednať a v ktorom
tt ste boli? Ďakujem za inormácie 🙂

micicka
15. aug 2011

@sonula44 myslím, že v NR ho robia v medicínskom centre na chrenovej. ja osobne som bola v Hlohovci u dr. Brešťanského, objednala som sa mesiac dopredu, ale záleži v ktorom tt si, 3D sa robí cca v 20tt-26tt, teda to sú najlepšie týždne. ja som bola v 24tt

sonula44
15. aug 2011

Ahojky @micinka som na začiatku 18 tt a ako Hlohoci si bola spokojná ? Je to lepšie ako v NR?
čo to stálo v Hlohovci? a mala si aj záznam a fotečky? môžeš mi poslať tel. č. .
Moc Ti ďakujem za info 🙂 🙂

sonula44
15. aug 2011

@micicka prepáč poplietla som nick

888deborah888
15. aug 2011

@lenuska20 to nevadi,hlavne ze mi (tá iná)tiež urobí predoperacne vysetrenie..musim si ho urobit skor,,nez ma chyti porod🙂

micicka
15. aug 2011

@sonula44 bola som v celku spokojná, aj keď to bolo na mňa veľmi rýchle a nestíhala som sledovať 😀 stálo to 45,- EUR, čije to lepšie v NR neviem ja osobne zhodnotiť, ale počula som že áno. dostali sme asi 8 foto a na dvd záznam celého vyšetrenia + protokol s nameranými hodnotami. nie je to ale čisto 3D/4D pretože na to aby zmeral bábätko, musí prepínať do 2D - tam meria všetky hodnoty. čísielko musím niekde pohľadať, prípadne skús dať do googla brešťanský Hlohovec, tuším Ulmus sa volajú a tam je kontakt 😉

anelisa
15. aug 2011

ahojte 🙂 o kolkej je najlepsie ist do rizikovej ambulancie, aby som tam nestvrdla cely den?

attena
15. aug 2011

@sonula44 v medicinskom centre na chrenovej Fatranska ulica objednas sa u sestricky kde je gynekolog.sono na 1 poschodi hladaj dvere mudr.Linder.Plati sa potom 45 eur mas 30 MINUTOVY ZAZNAM NA cd + FOTKY JA SOM TAM OSOBNE BOLA 15.JUNA

sonula44
16. aug 2011

@attena ďakujem za info a v ktorom tt si bola ? Želám rýchly a pohodový pôrod. 🙂

zuzana_1
16. aug 2011

@anelisa aj ty tam ides? ja tam tiez mam chodit...mne moj dr povedal,ze staci okolo 11

anelisa
16. aug 2011

@zuzana_1 veru idem, kvoli tomu, ze mala je stale KP ☹ A Ty mas tiez nejake problemy, ked Ta tam Tvoj poslal? 😕 Ja idem uz zajtra, lebo termin sa mi nebezpecne blizi. Nechce sa mi ist busom, tak sa zveziem rano s manzelom a pripravim sa psychicky na dlhsie cakanie, lebo sa mi mari, ze som niekde citala, ze tam byva vela mamiciek.

zuzana_1
16. aug 2011

@anelisa no ja tam idem kvoli tomu,ze moj gyn ma od pondelka dovolenku 😒 v sobotu som bola za nim na prietoky,tak ma odkazal na tu amb..povedal,ze tento tyz sa mam ist ukazat,ze v piatok staci,ale rozmyslam,ze pojdem zajtra...ide aj jedna kamoska...
a co sa KP tyka,bratrancova zena mala uz terminna sekciu,lebo mala bola KP a asi tyzden pred terminom sa otocila 🙂 takze este nadej je !

anelisa
16. aug 2011

@zuzana_1 aha, tak to je ten lepsi pripad, ak je dovod len dovolenka 😉 ja som doteraz verila, ze sa otoci, vyskusala som vsetko mozne a stale nic, tak prestavam verit a hlavne, ja tak strasne nechcem ten cisarsky, ze radsej sa s tym pomaly zacnem zmierovat, aby som to este stihla spracovat v hlave a ked sa predsa otoci a cisarsky sa zrusi, tak sa budem len tesit 🙂

zuzana_1
16. aug 2011

@anelisa no zalezi od malej ,ked sa ona nebude chciet otocit,mozes robit aj nemozne a nepomoze to...tak ju skus nejak ukecavat 🙂 mozno si to predsalen rozmysli 🙂

attena
16. aug 2011

@sonula44 ja az v 30 tyzdni,lebo som sa neskoro dozvedela ze v Nitre to robia ,ale aspon som vsetkov pekne videla a sestricka nas pochvalila ze mozem robit modelku so svojim malickym ,lebo nam predviedlo vsetko co sa len da,,zamraceny,nozicku na tvaricku ,rucickou si nostek skrabal,usmev,zivanie,, 🙂 ale sestricka povedala ze je dobre ist asi tak v 28 tyzdni a zober si manzela ak mas pustia ho tam s tebou

zuzulik5
16. aug 2011

@anelisa
@zuzana_1 Kočky aj ja sa zajtra chystám do tej rizikovky - teda ak do rána neporodím 😀 Ja tam idem kvôli prenášaniu, tak som zvedavá...tá moja "malá netopierka" je už dva mesiace dolu hlavou, ale asi sa jej tam páči, ked nechce ísť von 😉

martinka211
17. aug 2011

@anelisa ahoj, aj ja som pripad, ze som mala malu od 30tt KP a mala som termin na sekciu 8.8 v nedelu predtym som mala nastupit do nemocnice....a v piatok 5.8 som prisla do poradne rizikovej to som bola v 40tt a ked mi doktorka na sone povedala, ze mala sa otocila skoro som odpadla....uz som bola psychicky nastavena na sekciu a vobec som neverila ze by sa mohla otocit kedze este tyzden predtym v 39 tt bola KP.....ale vraj je to rarita ale stava sa to 🙂 trakze este ta tvoja mala moze prekvapit 😀 ako mna ta moja 😉 ale som stastna, ze som rodila normalne a nie sekciou nakoniec 😵 tak drzim ti palce,aby aj tvoja bola taka akrobatka ako ta moja 😵

anelisa
17. aug 2011

@martinka211 dakujem, mozno sa ozaj stane zazrak a otoci sa. Ja mam nastup uz v pondelok a v utorok 23.8. sekcia, tak uvidime.
Inak ake mate skusenosti s Dlugosom pri sekcii? Asi bude mat sluzbu v utorok.

anelisa
20. aug 2011

ahojte,
najde sa tu niekto, kto by napisal cerstvu skusenost s planovanou sekciou v NR? Podla coho sa urcuje poradie v dany den, ci robia len doobeda, kedy prinesu babatko na prve prisatie, kedy nechavaju uz babatko natrvalo pri mame, v ktory den najskor pustaju domov a pod.

apoloma
21. aug 2011

ahojky nechcem otravovat ale citam ze pisete na porodnicu v Nitre ja som povodne chcela ist rodit do Partizanskeho ale asi pojdem aj ja predsa len do Nitry tak by som sa vas popytala rada ktore to mate este cerstvo v pamati ako to tam vsetko funguje ci sa tam treba aj dopredu nejak nahlasit ze tam chcem rodit alebo tak a co si treba zo sebou priniest a co naopak netreba vlacit zbytocne.. budem vam vdacna ak mi poradite rodit by som mala koncom decembra tak snad je este cas ale radsej si to chcem uz takto dopredu pozistovat kedze som prvorodicka a nemam absolutne stymto skusenosti... a pocula som ze pred porodom treba chodit kazdy druhy den na nejake vysetrenia do tej porodnice kde budem rodit je to tak a co presne ide??dakujem pekne uz vopred za ochotu... Majka a este by som rada vedela ze ci moze byt pri porode aj manzel teda ak by som rodila prirodzene a kolko sa za to plati...

maricom
21. aug 2011

@anelisa ahoj, poradie nooo vtedy som bola jediná na plánovanú sekciu aspoň iná kočka tam nebola, uprednostnené sú akútne sekcie alebo prirodzený ak je už na spadnutie. No trpezlivosť... Malinkú mi ukázali najprv na pôrodnej sále, hneď ako ju vybrali z bruška, potom ju obliekli, pomerali, apgar a doniesli mi ju k stolu, oviazali mi ruku mohla som ju chytiť aj pobozkať 🙂 potom som bola na jis-ke a doniesli mi ju aj tam hmmm bolo to po cca 5-6 hodinách. No narodila sa v sobotu, v pondelok mi ju doniesli tak na trištvrte dňa na noc ju ešte zobrali, v utorok som ju mala cez deň aj noc a v stredu sme išli domkov 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre