Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

zuzik270
25. dec 2011

@lucinka311 Aha viem , ale radšej nebudem zverejnovať meno, on je taky a ešte k tomu je taky trošku dosť nadržany:D a má taky čudny sposob humoru

lucinka311
26. dec 2011

@zuzik270 ja si tiez myslim, ze netreba menovat... 😎

babatienko27
27. dec 2011

kocky co rodili v Niitre kolko si mam zbalit do porodky pre seba tych poporodnych vloziek, podloziek , a nohaviciek a ake cislo ? a PLIENKY ake kolko v baleni ? a ake vlhcene a 1 balenie kolko kusove ? aj pre babo podlozky treba ? perinku ma nemocnicnu teda ?

janka3591
27. dec 2011

@babatienko27 2 poporodne vlozky, staci 10-15 plienok pre maleho a 1 balenie jednorazovych podloziek iba pre teba 😉 Perinku ti bude treba az ked pojdete domov 😉 Vlhcene utierky staci 1 balik

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka3591
28. dec 2011

@malinovka333 no jmne zase 2 poprodne vlozky (mne to stacilo) este aj domov som priniesla 😉 a zobrali 10 plienok odo mna (sice zabudla som, ved aj ja sm prebalovala) no mala som cely balik (78ks) a asi polovicu sme priniesli spat domov 😉 Tak sa ospravedlnujem ( ze som prebalovala aj ja som nejak pozabudla ) 😎

misi76
30. dec 2011

@babatienko27 ja som mala 1 bal. veľkých popôrodných vložiek a 1 balenie malých (20ks) a stačilo, každá krváca inak, podložky pod seba asi 5 ks, pýtali jednorázové plienky 10-15ks/na dieťa a 1 bal. vlhkých utierok stačí

kattka_xx
30. dec 2011

ja som minula asi 3 balenia poporodnych vloziek. nepremokave podlozky asi 3 ks, poporodne nohavicky mi stacili 4 ks. Plienky sme minali asi 8 ks za den, takze mi stacilo 1 bal. plienok jednotiek, kde je 43 kusov. vlhcene obrusky 1 balenie. Ved ak by si cokolvek potrebovala, vzdy ti moze niekto z rodiny priniest. 🙂

babatienko27
30. dec 2011

@misi76 aha dakujem a ty si mala v nr cisarsky a kto ta operoval ?? a ako to prebehlo spinal ci celkova anesteza ?? a po kolkych dnoch si sla domov ?

misi76
30. dec 2011

@babatienko27 mala som cisarsky a operoval Dr. Urban, asistoval Dr. Obert. Išla som spinalom, ktorý nezabral, tak museli uspávať do celkovej. Po 4 dňoch od sekcie sme išli domov. V piatok som rodila, v utorok domov. Ak nie sú s tebou alebo bábätkom problémy, púšťajú domov. Tam je jednoznačne najlepšie. 🙂

babatienko27
30. dec 2011

nezabral spinal jo ja som 33-34tt a maly je KP otoceny cca uz 2tt tak ratam s cisarom aj a prebudzanie a tak po anesteze ake bolo ?? kedy ti ukazali deticky ? bola si na klasike izbe ?a bolest po prebudeni ?? den -2 ?

jonyval
30. dec 2011

Babenky koľko stojí epidurálka v Nitre? Ste za alebo proti epidurálke?

brnka
30. dec 2011

@jonyval ja som ZA, len v NR to nie je mozne 😠 😠 😠

gesipa
30. dec 2011

@brnka je to pravda že v Nr epidurál nie je možný? Ja som myslela, že v dnešnej dobe je to možné v každej pôrodnici?

brnka
30. dec 2011

@gesipa , no v kazdej teda asi nie 😒

zuzik270
30. dec 2011

@gesipa V Nr urcite nie je možny asi len v pripade ze si donesieš nejakeho svojho anesteziologa a musiš zaplatit okolo 300 eur ale zada sa mi že už aj to zatrhli proste nei je to možne ked chceš epidural musiš ist niekam inam....ale epidural radšej neriskuj vela krat sa potom deti musia tahat vakuumextraktorom a riskovat postihnutie dietata nie je nič moc

misi76
31. dec 2011

@babatienko27 povedali mi, že som veľká žena (váhovo ) 😠 a že preto spinal nezabral, prebrala som sa ešte na sále, ale znovu zaspala, potom si 24 hod. na JISke v pôrodnici, zaťažujú ti brucho závažím, aby sa maternica stiahla, bolí to, ale dá sa to vydržať a deti mi ukázali asi za 2 hod. po prebudení. Potom prevážajú na šestonedelie, ešte mi dva dni tiekli infuzky, deti mi nosili na prikladanie. Ak máš drobčeka KP, tak to môžeš rátať so sekciou i keď je možné, že sa ti ešte zvrtne. Na všetko bolestivé zabudneš rýchlo, keď bude chrústik pri tebe. Už nič viac nebude dôležité 🙂

misi76
31. dec 2011

@babatienko27 ešte som sa veľmi bála, že deti budú veľmi oťapené po celkovej narkóze, ale boli v pohode a mali najvyššie skóre.

vmartinah
1. jan 2012

Prosim vas viete mi niekto povedat ako to je v Nr nemocnici z oteckom pri porode?treba vopred niekde nahlasit alebo staci ked pridem uz rodit a potom poviem ze chcem priatela pri porode?ak mate niekto skusenosti vopred dakujem

misi76
1. jan 2012

@vmartinah stačí povedať na pôrodníckom príjme, mňa sa to hneď sestrička pýtala, čo chcem otecka pri pôrode

kkkika
1. jan 2012

baby, mám čerstvý zážitok z pôrodnice v NR - aj tuto s @callex sme boli spolu na izbe. Bolo to lepšie, než pri mojom prvom pôrode. Možno aj preto, že už som vedela, do čoho idem. Poviem vám, žiadna sláva, ale dalo sa to prežiť so zaťatými zubami. Mala som plánovanú sekciu, rodil ma dr. Matejka, všetko bolo super čo sa zákroku týka a aj pôrodných asistentiek na JIS-ke. Len na šestonedelí to bolo trošku horšie, hlavne ma tam napálila jedna sestrička, ktorá bola síce inokedy veľmi milá a ochotná, ale zrovna raz počas kojenia malého dobehla, že mu strašne súrne musí urobiť nejaké odbery, vzala ho takého chudáčika rozbaleného, hodila do toho svojho vozíka (samozrejme za jeho protestného plaču) a už jej nebolo. Potom mi ho vrátila a o 2 minúty sa PRESNE opakoval rovnaký scenár, až mi do plaču z toho bolo. Inak bola milá, no, len ten ich titul Baby Friendly je z tohto pohľadu dosť pochybný, keďže sa vôbec nesprávajú baby friendly.
Na lekárov nemám čo zlé povedať, našťastie som na žiadneho vyslovene protivného nenarazila, i keď boli tam nejakí psí čumáci, ale takí sa dajú prežiť 🙂

viera77
1. jan 2012

@kkkika no ja mam podobnu skusennost a uz tam ma napadol ten ich titul Baby Friendly...... cize v porodnici v Nitre ziadny ohlad na matku a dieta, predsa toto musime urobit PRAVE TERAZ a ty mamicka budes posluchat! Neviem ako to chodi v inych Baby Friendly porodniciach, nemam skusennost, ale myslim si, ze takto by to urcite nemalo byt.

gesipa
1. jan 2012

Som prekvapená, že epidurál nepodávajú v Nitrianskej pôrodnici, termín mám vo februáry, bola som rozhodnutá takmer na 100% že idem rodiť do Nitry, no teraz som na pochybách, pretože strach je stále väčší kým sa blíži pôrod a rozmýšlala som aj nad epidurálom. Sesternica pred 3rokmi praxovala v Nitrianskej pôrodnici a vraj epidurál bežne dávali, poradte baby ako to vlastne je, pretože nikde to neviem na nete vygoogliť. dakujem.

kkkika
1. jan 2012

@viera77 ona sa oháňala tým, že "pani doktorka práve končí službu a preto to musí byť práve teraz." Inak na doktoroch sa mi rátalo to, že keď prišiel na malú vizitu doktor a ja som práve kojila, tak on vždy povedal čosi typu "Kľudne dojčite, nenechajte sa rušiť." a vôbec z toho nerobil žiadnu vedu, žeby ma MUSEL pozrieť v tej danej chvíli. Ešte pri odchode zaželal jeden dr. drobcovi dobrú chuť 😝 😎
No a buď si ten titul kúpili, alebo... alebo ma nič iné nenapadá 😀 Ale ak ho dostali poctivou cestou, bolo by treba poslať tam nejakú námatkovú kontrolu.

vmartinah
1. jan 2012

@misi76 aha a prosim ta ten prijem kde mam potom ist je pri tom hniezde zachrany?dakujem

malinovka333
1. jan 2012

@vmartinah hej je to vedla hniezda,je tam napísané pôrodnica-príjem

vmartinah
1. jan 2012

@malinovka333 dakujem pekne

misi76
2. jan 2012

@vmartinah ano ako píše @malinovka333

gesipa
3. jan 2012

Baby tie čo ste rodili v Nitre, je tu možnosť pichnúť epidurál? Ak áno ako je tu cena? dakujem

lenuska20
3. jan 2012

@gesipa nie je možné zajednať si epidurál, kvôli tomu, že majú nedostatok anesteziológov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre