Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

katja78
20. aug 2013

@mariynka podľa mňa u nás nie...to by sme si asi všimli vpichy, asi na stehienku...a aj v príbalovom letáku toho musklulárneho kanavitu sa píše, že ďalšie dávky radšej formou kvapiek v mlieku

jakubko7
21. aug 2013

Ahojte baby..idem rodit do NR uz buduci tyzden a chcem sa opytat ze ci sa da vybavit nadstardantna izba a kolko sa za nu plati?

martina05
21. aug 2013

@mariynka V NR porodnici istotne pichajú, viem to,lebo som sa na to priamo pýtala na novorodeneckom. Podľa ich názoru je to bezpečnejšie. Novorodenec pokiaľ nebol poodsávaný môže zvracať, niektré bábätká aj dosť intenzívne a vtedy nevedia koľko K vit. sa vstrebalo. Vpich do svalu považujú za istotu - prevenciu proti krvácavej chorobe. Chcela som si zabezpečiť podanie K vit. perorálne ale odhovorili ma. Vraj od nového roka bude všade v porodniciach len podávanie vpichom.

martina05
21. aug 2013

@jakubko7 Pokiaľ je voľná v čase tvojho prijmu, môžeš si ju zajednať. Tuším cca 20E denne. Ja by som chcela tiež...

jakubko7
21. aug 2013

@martina05 a na kedy mas termin??

martina05
21. aug 2013

Oficiálne zajtra ale podľa poslednej kontroly to bude neskôr ..... Tak uvidíme či im predpovede vyjdú ...A ty???
@jakubko7

jakubko7
21. aug 2013

ja idem dnes do poradni a buduci tyzden niektory den...ja idem na cisarsky....tak mozno sa este aj sttretneme 🙂

jakubko7
21. aug 2013

@martina05 a co budes mat??

martina05
21. aug 2013

@jakubko7 Chlapca ...a ty??

martina05
21. aug 2013

@jakubko7 mne včera robili predoperačné vyšetrenia-pre istotu, prvý porod som mala sekciu - akútnu teraz chcem rodiť spontánne..

jakubko7
21. aug 2013

@martina05 aj ja som mala prvy cisarsky a aj druhy chcem cisarsky...aj ja chlapceka 🙂

mariynka
21. aug 2013

@martina05 a kde?do stehna?ja som si nic nevsimla...

martina05
21. aug 2013

@mariynka áno do stehna, je to mini vpich .... myslím že keď to vyslovene nesleduješ tak nemáš šancu si to všimnúť. Ja som to pri prvom porode tiež neregistrovala. Začala som sa o to zaujímať až teraz, lebo som si chcela zabezpečiť to perorálne podanie. Krvácavá choroba sa však môže podľa slov lekárka prejaviť do 6 mes. a trpnuť či bol K vit. podaný správne, príp. či ho bábo nevyvrátilo takú dobu je dosť desné...

zuzulka81
21. aug 2013

nadstandardne izby su 3, najdrahsia je za 35 EUR, ale na izbe moze s Vami spat aj dalsia osoba a mozu tam za Vami chodit navstevy - vzdy len jedna osoba (potrebne su navleky na nohy), je tam sprcha, WC, TV, mikrovlnka, chladnicka.

mariynka
21. aug 2013

@martina05 ja si skor myslim,ze ziadne K-cko nepotrebuju..wr..vobec som o tom nevedela a stve ma, ze ma ako matku neinformovali.. proste keby sa nedocitam, neviem.. viem, ze to nie je podstatne,ale mali by maminy podla mna informovat, co ich detom robia a nie len svojvolne pichnut a pod. 🙄 🙄 🙄

katja78
21. aug 2013

@mariynka vidiš, tak som nevedela 😅 ale ja som zas rada, lebo náš drobec bol napr. ten prípad, ktorý si logol plodovej vody a potom ho celý prvý deň nadrapovalo, tuším až na tretie priloženie sa vedel poriadne napapať...a na štvrtý deň ožltol, bilirubín pri hornej hraici, ale pod lampu sme nemuseli...takže som rada, že mu pichli kanavit 🙂 a na poradniach ste nedostávali kanavit do pusiny?

poisonblu
22. aug 2013

@mariynka ja viem tak, ze kanavit sa picha iba predcasne narodenym detom

mariynka
22. aug 2013

@katja78 nie kati,nic malemu dr.nedavala..

mariynka
22. aug 2013

@poisonblu hm.. tak neviem.. preto by sa nejaka tehulka,co bude tieto dni rodit, mohla na to spytat 😉 🙂

poisonblu
22. aug 2013

@mariynka ja sinmyslim, ze by to bolo v sprave z porodu..nic take tam neni..su ta, vsetky lieky co sa podali mne aj malemu

katja78
22. aug 2013

@mariynka ako píše Poisonblue, aj ja som čítala SON-ku (Správa o novorodencovi), a Kanavit sa nachádzal až dole, v odporučení pre obvodného pediatra, aby sa podával podľa 2 druhov schém (teda pediater si má vybrať) tuším počas prvého 1/2 roka, alebo len pár mesiacov...si už nepamätám, ale mám tú správu sfotenú kdesi hore zapatrošenú...tak niekedy ju snáď pozrem.

mariynka
23. aug 2013

@poisonblu
@katja78 nasa sprava je u dr. a neprefotila som si ju 😒

livestrong
24. aug 2013

@26lenka6 my máme ešte čas ale som rada že tu počuvám dobrý ohlas na nitriansku nemocnicu aj na personál.Uvažovala som aj nad Levicami ale kedže mam maminu v nitre a ešte som tam dokonca aj praxovala ako študentka tak myslím že Nitra je lepšia. Sto ľudí sto chutí a možno trošku záleží aj na tom aká je ta daná pacientka náročná. Ja mám gynekológa priamo v nemocnici a musím povedať že sa vždy o mňa dobre stará. Neni ako niektorí že príde ani sa nepozrie na pacientku, da jej tabletky a vybavené a o mojej sestričke nehovorím, chodiaci anjielik🙂 Inač srdečne blahoželám k bábätku🙂 ...

misinn
25. aug 2013

@livestrong ahoj, ak mozem poradit, levice uplne vynechaj, rodila som tam a nedopadlo to dobre, dalsi porod som mala v nr a nemozem povedat jedine zle slovo, fakt odporucam! 🙂

livestrong
25. aug 2013

@misinn jéj tak super🙂 som rada lebo ja som robila v leviciach v nemocnici, nie sice na gynekologií ale inde a nemám dobré skúsenosti takže už len to ma odrádza...no tá Nitra vyhráva! Dakujem za info🙂

jajanr
27. aug 2013

Keď žena mala v Nitre prvý pôrod cisársky tak automaticky bude mať aj druhý alebo môže mať aj prirodzený? ako to je, viete mi poradiť? či môže rodiť prirodzene keď si to sama žiada??

veve29
27. aug 2013

@jajanr môže 🙂, ak nema problem

jajanr
27. aug 2013

@veve29 dobre ale doktori su automaticky skor pre cisársky???

la_joie
29. aug 2013

ahojte baby. Ja by som len chcela pridať vlastnú skúsenosť s Nitrou.
Musím povedať, že to bola skvelá voľba. Pôrod som mala síce vyvolávaný a čípok (či čo to bolo) mi dával Matejka a nebol zrovna nežný (ale ja mám zas aj posunutý prah bolesti). Potom nastúpili pre mňa strašlivé kontrakcie... neviem si predstaviť, ako to niektoré ženy zvládnu 10 a viac hodín. Ja som mala kontrakcie nejakých 5 hodín, potom som zacítila tlaky a malá bola na svete. Sestričky na pôrodnici boli skvelé!! Ja som dosť robila scény a oni boli furt milé 🙂 Rodil ma Lajtman a tiež super. Fakt, ja by som sa za ten krik a scény vyfackala a oni boli f pohode 🙂 A odceňujem, že mi nikde nepriväzovali nohy.
Čo sa týka oddelenia, tak sestričky na šestonedelí aj novonarodenecké boli super! Veľmi milé, ochotné, vždy poradili. Nemám jednu výtku.
Fakt ale je, že mne aj spolubývajúcej ukradli peniaze z peňaženky... ale osobne si myslím, že to niektorá z našich súputníčok :/

veve29
30. aug 2013

@la_joie ahoj ja mam termin tak max o dva tyzdne a tiez ma bude rodit Lajtman 🙂. Uz som aj trosku v obavach ako to vlastne bude. Tiez sa bojim toho, ze co ak tam budem hulakat a sestricky ma znesu zo sveta, ale teraz si ma trosku ukludnila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre