Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

nana80
6. dec 2011

maminky ste tu niektore ktore ste patrili do rizikovej ambulancie? alebo ako to mam nazvať ,lebo moj gynekolog ma bude uz posielať tam tak by ma zaujimalo ako to tam prebieha ..myslim ordinačne hodiny, vyšetrenia pripadne sono a tak .dakujem.

brnka
6. dec 2011

@callex , ja som mala zbalenu mensiu tasku na porod a kufor na sestonedelie - ten bol aj dost takzky, mala som tam asi 6 velkych mineralok. Ked ma po porode prevazali, tak mali sestricky pindy, ze mam veci, jak do Chorvatska 😲

misi76
6. dec 2011

@nana80 som tam bola v piatok a tento piatok znovu. Najprv musíš ísť na sono to je od 9,00 -13,00 hod. každý deň a potom sa prihlásiť do rizikovej ambulancie oproti, tá je od 9,30 do 14,30 hod. Ale priprav si nervičky, lebo najprv berú na sone hospitalizované pacientky a až potom nás ostatné.

mitka2007
6. dec 2011

@nana80 ahoj,ja som tam bola v lete a islo to tam rychlo.neboj 🙂

mitka2007
6. dec 2011

@babatienko27 mna rodil Lajtman,v pohode.sikovny lekar 🙂

nana80
6. dec 2011

@misi76 dakujem za odpoved 😀

anelisa
6. dec 2011

@babatienko27 ja som bola cisarskym a mala som Brestanskeho a Dlugosa. Na Dlugosa som citala nejake negativne reakcie tu na fore, ale ja som nemala ziadny problem. Na operacke sme si aj posrandovali, ale co je najhlavnejsie, svoju pracu si odviedli dobre, kedze kontrola po sestonedeli dopadla ok.

naty1987
7. dec 2011

baby co ste boli na velkom utz. na chrenovej tak ten dr. Lindner tusim on robi od osmej kazdy den??

jasmi289
7. dec 2011

@naty1987 mne sa zdá,že od siedmej,alebo od pol ôsmej.A každý deň.

jasmi289
7. dec 2011

@babatienko27 mala som cisársky mudr.Uharček a Šalko,velmi dobre,bola som spokojná.

vmartinah
7. dec 2011

Ahojte prosim vas potrebovala by som poradit ked ste rodili v NR.Ja som z ineho okresu ale chcem rodit v NR no a mam sa tam uz nahlasit a mam tam chodit na prehliadky a zaujimalo by ma ze kde sa tam mam nahlasit alebo u koho?nepoznam to tam vopred dakujem za informacie

misi76
7. dec 2011

@vmartinah prídeš rovno na gynekologické odd. na prízemí, ideš rovno na sono a potom do rizikovej ambulancie, oni už budú vedieť čo s tebou, len nech ti tvoj obvodný všetko potrebné napíše do tehu knižky

vmartinah
7. dec 2011

@misi76 aha dakujem za odpoved a prosim ta to ze mi ma napisat gynekolog vsetko to si myslela len tie veci co zvykne pisat alebo nieco naviac treba?

vmartinah
7. dec 2011

@misi76 alebo si myslela normalneho obvodneho lekara? ze aj on mi musi napisat nejaku spravu?lebo ja som u obvodneho ani nebola co som tehotna :DD nebolo treba 🙂

misi76
7. dec 2011

@vmartinah obvodný gynekológ, ak si mala už pôrody, potraty, máš špeci zdravotné problémy, alergie, to by ti mal všetko zapísať, aby o tebe vedeli čo najviac

vmartinah
7. dec 2011

@misi76 jaj no ja som prvorodicka tak ti dakujem velmi pekne za informacie 🙂

bosacka
7. dec 2011

@vmartinah - v nitre sa nemusis dopredu hlasit. chodia tam len mamicky, ktore poslali do rizikovej poradne. inak iba prides na porodnicky prijem, ked sa zacne porod

dazdovka
8. dec 2011

Mam otazku, tie ktore ste rodili prirodzene, nie cisarskym, na sale su porodne kresla, alebo lehatka? Ak su kresla, kolko ich je? Aj tam existuje nieco ako miestnost na cvicenie pocas kontrakcii, a la telocvicna, alebo nieco take, kde je fitlopta, rebriny?

naty1987
8. dec 2011

baby po porode vam dali babetka hned na hrud alebo na prve prisatie ci najskor ich umyli zabalili a az potom vam ich dali?

vmartinah
8. dec 2011

@bosacka aha no ale ja to tam nepoznam zivote som tam nebola pokial by so m vsetko nasla by som asi porodila 🙂 asi bude lepsie ked tam pojdem sa nahlasit a povedia mi kde co je bo neviem inak 🙂

misi76
8. dec 2011

@vmartinah keď ti tvoj obvodný gynekológ povedal, že už len tam budeš chodiť na prehliadky tak jednoznačne do tej rizikovej ambulancie ako som ti písala

baskaj
8. dec 2011

@naty1987 dieťatko idú najprv poutierať, odvážiť, zabaliť a až potom ti ho sestrička prinesie na chvílinku priložiť. Aj keď neviem, či sa to priložením vôbec dá nazvať. Povedala by som, že je to skôr až výsmech riadneho priloženia. Bohužiaľ.

dazdovka
8. dec 2011

@mitka2007 Ahoj, vidim ze si tam rodila v lete, mam otazocku... Ci su na porodnej sale porodne kresla, alebo lehatka, ak su kresla kolko ich je? Existuje tam aj nieco take ako miestnost na cvicenie pocas kontrakcii, kde moze byt fitlopta, rebriny (taku maju aj v BB)? Vopred dik za odpoved 🙂

ninka23
8. dec 2011

@dazdovka Bola som na prehliadke pôr. sály ešte pred pôrodom. Oni to nazývajú pôrodné polohovateľné kreslo, ale sú to vlastne polohovateľné lôžka. Sú tam 3 tzv. boxy, čo sú vlastne samostatné miestnosti. V 1 je lôžko asi z pred 20 rokov a rodíš skoro ležmo ( slebé polohovanie chrbta) a bez opretia nôh 😒 V tomto ejto izbe má partner len obyčajnú V 2 je hydraulicky zdvíhané a polohovateľné lôžko a partner má fotelku 😉 A 3 box je najväčší a rozdelený na 2 časti - v jednej je posteľ pre mamičku a rohová sedačka pre partnera - môže sa tiež natiahnuť a pohodlne si oddýchnuť, no a v druhej časti je super polpohovateľné lôžko. 🙂 Nikdy nevieš, ktorý box sa ti ujde. Závisí to od toho, či sú tie lepšie obsadené. Na fitlopte sa cvičí vo zdychárni, ale keď je viac rodičiek, tak sem partnera nepustia a tam je aj WC a sprcha. Ak sa otváraš,a lebo ti odtiekla plodová voda a musia ťa monitorovať, tak do vzdychárne ťa ani nedajú ale ak je voľný box tak ťa rovno napoja na CTG na boxe.

ninka23
8. dec 2011

@naty1987 Mne malú priniesol z novorodeneckej ošetrovne naspäť na pôr. box, môj manžel. Bol taký hrdý. Následne potom novorodenceká sestra mi odhalila ľavý prsník a priložila malinkú na prisatie, po pár sekundách sa začala pohrávať a sať bradavku. Úspešne sa prisala. 😉

mitka2007
8. dec 2011

@dazdovka avoj,s tou porodnou salou ti neviem moc poradit,lebo som isla akutnou sekciou,tak som si toho moc v tom strese nevsimla.vidim,ze ninka 23 ti poradila viac.ja som tam aj tak bola priputana na pasoch 😒

dazdovka
8. dec 2011

@ninka23 @mitka2007 dakujeeem obidvom 🙂 podla mna to asi nebude bohvieco s tymi polohovatelnymi lozkami, ja som bola na prehliadke porodnej saly v BS porodnici, mali tam take paradne ruzove polohovatelne kresla dve... tak zrejme ak stihneme, pojdeme tam. Pekny vecer a dakujem este raz 🙂

shakti9
9. dec 2011

@baskaj ano, suhlasim s tebou, ja som ani v tej chvili nechapala, co ta sestra robi, ked pribehla s malou, zboku pri hlave mi ju ukazala, vyhrnula koselu a na sekundu akoze prilozila!!!...malinka len slinku pustila a hned ju sestra brala prec, ja som bola napol v soku (napol este v bolestiach z sitia), asi som aj usta zabudla zavriet (uz predtym som na tomto fore pisala o mojich zazitkoch a pocitoch z Nr porodnice, medzi inym som spomenula absurdne situacie, no tak toto bola jedna z nich...)... ale hlavne, ze sme v poriadku, mame uz 5 mesiacov 🙂 a to, co nam nedopriali v nemocnici, uzivame si domka teraz - myslim tu vzajomnu blizkost, aj ked uz nekojim... drzim vsetkym babam palce

shakti9
9. dec 2011

...aby som bola spravodliva, tak k tomu predch. prispevku mojmu, to len na boxe nie ste s babatkom, potom na sestonedeli uz ano...

marmes
9. dec 2011

čaute baby, ja sa tiež chystám rodiť v nr, už si pomaly pripravujem veci do pôrodnice, nemáte niektorá zoznam, čo treba na pôrodnú sálu a čo na izbu? ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre