Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

baskaj
9. mar 2009

ahoj viločka - áno, som to ja 😉

už sa pomaly pripravujeme, lebo mi sem tam tvrdne bruško (čo mi predtým nerobilo), už mi aj kleslo nižšie a posledné dni ma aj bolia kosti a kĺby tam dole... tak dúfam, že to v zdraví zvládneme 😅
jasné, potom dám vedieť, aké boli zážitky, ako bolo, kto bol a tak...

aj ty sa zatiaľ drž a pekne ešte v brušku rastite! 😉 (ináč, máš v albume veľmi peknú dekorejšn na stenu 😉 )

avuska19
9. mar 2009

ahoj baskaj, ja som v NR rodila pred pár dňami, je tam vcelku OK, dá sa, ale...každý si to svoje ale nájde.Lekári super, väčšina sestier tiež, až na nejkú tú výnimku.Mne napríklad nevyhovovali podmienky na izbe, mala som tú staršiu, a potom tie menšinové návštevy...všade kam sa pozrieš. Ale inak fakt dosť dobre, aj ked neuveriteľne som sa tešila domov, ale to je samozrejmé,že.

dupinka
9. mar 2009

Avuška, ako su vybavene izby? Ako je to s kupanim babatiek?

simunekova
9. mar 2009

Ahojte dievcata,
citala som si 1x krat tuto stranku.Velmi ma zaujala.
Ja mam termin 18.3.
Som prvorodicka takze mam urcitym sposobm dilemu ohladne porodu(personal,starostlivost)
Cakam dievcatko.
Mali ste uz niektora z Vas pri porode Mesarosa aky bol?
Zatial nemam nikoho vybaveneho, nievem ci sa oplati aj vybavovat.
Mohli by ste mi dat vediet aky su lekari pri porode a potom to sestonedelie?

avuska19
9. mar 2009

no izby sú také nič moc, hrozne vysoké postele, tvrdé, studené,stoličky vydraté, na izbe malilinké svetielko nad hlavou a také niečo čo je vo filmoch, že nad hlavou nejaký fon, ale tlačítko na personál?haha..
proste doma je doma, chvala bohu,že je tam človk len prechodne, aspoň je nemocnicu vobec nemusím.

A Dr.Meszároš=1 !

zuzkak7
10. mar 2009

caute, rodila som 28.2.2009 v Nitre. A kedze su tu debaty o Nitrianskej porodnici, tak pripajam svoje skusenosti.
Rodil so mnou Mudr. Matejka a bol super, nemala som nic vybavene, nechavala som na nahodu. Rodila som spontanne. PA bola super, skoro stale bola pri mne, az na tie hnusne pasy - na tych som bola az kym nebolo treba tlacit.
Sestonedelie je prerobene iba ciastocne, ja som mala stastie a lezala som na tej novej izbe. Sestricky su fajn a hlavne tie, co sa staraju o babatka su naozaj velmi mile. Su ochotne a pomozu, takze ak ste prvorodicky, netreba sa bat opytat. Aj ked sa vam bude zdat, ze sa pytate kravinu.
Horsie je to so sestrickami, ktore sa staraju o maminy, vacsina z n ich sa tvari, ze ich obtazujete, cest vynimkam.
Detske doktorky su tam super, skoro vsetky su mlade az na jednu. Ta vysetruje deti v gumennych rukaviciach ale vsetky deti v jednych rukaviciach, takze nechapem vyznam toho.
Vcelku som nemala pocit, ze Nitrianska porodnica je "dom hrozy" , ako som pocuvala z kazdej strany este pred porodom. Postarali sa tam aj o mna , aj o babo, fakt som bola spokojna.
Ak mate nejake konlretne otazky, sem s nimi, kym to mam v cerstvej pamati.

kika255
10. mar 2009

ahojte,chcela by som sa vas opytat,ako je to s manzelmi pri porode,ci ich treba aj dopredu niekde nahlasovat,alebo staci ked prideme na prijem.netreba ist na ziadnu priparvu,ak ho tam chcem mat?
a este mate niektora skusenost s epiduralkou v NR porodnici?Dakujem 🙂

baskaj
10. mar 2009

avuska, zuzkak - otázočka: kedy je najlepšie dohodnúť si návštavu, aby mohla trošku aj popestovať?

avuska19
10. mar 2009

baskaj, ja som mala návštevy každý deň, manžel mohol na chvíľočku vojsť do chodby, maličkú mu ukázali každý deň, stále si ju fotil.všetko záleží od sestier,ktoré slúžia, niektoré sú absolútne neprístupné, iné sú milé a nerobia s tým veľký problém , proste je to rôzne.Raz pomohla aj upratovačka, ale niečo za niečo. 😀

avuska19
10. mar 2009

Baskaj, inak máme podobný vkus 😉 , lebo aj ja som mala vybrané to isté meno pre syna čo ty.

blazka24
10. mar 2009

baskaj meno je krásne ale nakoľko mám po mužovi rýdzo slovenské priezvisko vypadalo by to dosť divnô xixixi

ilduska14
11. mar 2009

sima.p,s tým kojením som pochodila ako ty. ☹ tiež vďaka ochote sestričiek.baby ktoré idete rodiť,tak vám radím,že ak máte s niečim problém,alebo niečo neviete,pýtajte sa dookola a otravujte,otravujte. 😉 lekári sú tam naozaj super,pôrodu sa nebojte.ja keď som rodila bolo v ten deň 11 pôrodov,takže lekári mali čo robiť a aj v takejto situácii boli super,správali sa profesionálne a ani jedna sa tam na pôrodníka nesťažovala.s návštevami je to ako sa im zachce.raz bol manžel pozrieť o 11:00 a v pohode sme sedeli na chodbe hodinku,premávali sa tadiaľ sestričky,doktorky a nikto ani slovo.dokonca k nám dr.prišla malej vyšetriť aj očká a nepovedala ani slovo že mám ísť na izbu.na ďalší deň zas došla spolubývajúca s plačom že prišla jej mama a malú jej ukázali len cez sklo.že vraj aby sa neprenášlali baktérie. 😉 hlavné že keď sú návštevné hodiny,tak je tam v tej miestnosti toľko ľudí že...........a neverím že nikto z nich ani nezakašle. 😝 kúpanie nám bolo ukázané raz a ako často kúpali bábätká to netuším.kika manžel pri pôrode môže byť v pohode.keď prídeš na príjem len povieš že chceš mať manžela pri pôrode.môjho poslali ešte domov "vyspať sa" že vraj ešte mám čas. 🙂 ale keď som prešla do boxu,tak mi kázali aby som ho zavolala.platil 500 SK.na prípravu ísť netreba.simunekova lekári sú v pohode,len sestričky musí človek niekedy "otravovať " ak niečo chce.šestonedelie sa dá,ale to je asi individuálne.ináč baby si tam nosili koleso na plávanie pod zadok a vraj im to pomohlo.netreba ju celkom nafúkať,len zhruba do polovice a vraj sa tak lepšie sedí.a netlačí sa na ranu.všetkým vám držím palce a ak chcete ešte niečo vedieť kľudne sa pýtajte. 😉

imis
12. mar 2009

Ahojte.Rodila som v Nitre pred tyzdnom. Z porodnice mam nadherne zazitky a porod radim medzi top .Neskutocne mila porodna asistentka Ivetka Masarykova,ktora mne aj manzelovi urobila z porodu zazitok,na ktory spominame s dojatim a zimomriavkami. Bola pri mne po cely cas,neskutocne ma povzbudzovala a mala trpezlivost,ktora ma velmi ukludnovala. Takze ak na nu narazite,mate vyhrane. 😉
Uplny prevrat nastal po prevoze na sestonedelie. Sprchy a wc nekomentujem-ked musis,tak musis,ale ta "pohoda" mi dala riadne zabrat. Kazdu chvilu niekto vtrhol do izby bez zaklopania,treskol,buchol s niecim,odisiel. O chvilku to iste. Do toho vsetky aktualne klebety,co sa preberali na chodbe(asi som mala blbu izbu,ze som si vzdy vsetko vypocula),hluk,chaos a jeden jediny krat som potrebovala pomoc sestricky,ked mi v noci pretieklo mlieko cez koselu,isla som si pytat erarnu,no a ta neskutocna ochota mi potom nedala spat do rana. Mam pocit,ze som ju vytocila do nepricetnosti takou sprostostou.
Uplny opak boli detske sestry,doktorky a pani docentka. Vizita s nou bola pohladenie na dusi. Zaklopala,povedala,nech sa nedame rusit,len si pozrie babiku,ale nemusim ho prestat pestovat,tichucko rozpravali a odisli.Nitrianska porodnica baby friendly urcite je,ale mamina si to uzije riadne.

sima.p
12. mar 2009

Tak ja som pred dvomi rokmi mala opačný pocit - ženské sestry normálka, ale detské otras, no bodaj by to bolo inak v lete, ked ta pojdem druhý krát... No a mohli by to tam už konečne prerobiť celé, ale asi nie sú prašule a ešte teraz tá kríza... a ako vyzerajú nové izby? Koľko ich je nových a koľko ešte starých?

dupinka
12. mar 2009

baby, a ked ste potrebovali babatko umyt? ako ste to riesili? Kde ste si prebalovali drobcov? Na posteli??

imis
12. mar 2009

Prerobene su tusim len 4 izby + jedna je nadstandard(nonstop obsadena). Tie nove izby su velmi pekne,utulne.No je to sakra rozdiel,ked sa pozries do starej a novej izby.
Babätka kupu v tummy tub kyblikoch na treti den po narodeni. Prebaluje sa na prebalovacom pulte v izbe,alebo v babätkovej postielke.

dupinka
12. mar 2009

dííky za info! 😉

kika255
12. mar 2009

ilduska,dakujem 🙂 hned sa menej bojim,ked viem,ze mi ho neposlu prec a nebudem tam sama...

ilduska14
12. mar 2009

neboj kika.ja som veľmi šťastná že som tam mala manžela a aj on bol veľmi rád.bol to hneď iný pocit keď prišiel.uľavilo sa mi a cítila som sa kľudnejšie a bezpečnejšie. 🙂 môj mužíček povedal že samú by ma ani nepustil rodiť. 😉 ale nie všetci chlapi chcú.ja by som odporúčala mať tam niekoho,či už muža,alebo mamu,či kamarátku.potom sa tam človek necíti ako stratený. 😅 a ináč ani nepúšťaju pozerať ako sa rodí bábo,musia stáť za hlavou.takže je menšie riziko že odpadnú,alebo im to bude hnusné.

dupinka
13. mar 2009

Ilduska, moj manzel aj chce ist k porodu, ale nie priamo k rodeniu babatka, stale sa boji, ze to nezvladne. Nechcem ho nutit, vysvetlujem mu, ze stoji mne za hlavou a je tam kvoli mojmu dobremu pocitu, hm, tak uvidime, ako to dopadne nakoniec..

A bol s tebou pri vsetkom? Myslim ked si bola na pasoch, na vzdycharni, ked si utekala na wc s klystirom??

sima.p
13. mar 2009

Pri mne bola mamina a bolo to super, tiež mi stála za hlavou, mi ju pridržiavala a tlačila so mnou... Inak sme mali šťastie, do nočnej prišla jej kamarátka pôrodná asistentka, ale sme si ju nevybavovali, ani sme nevedeli, že akurát bude mať nočnú a vlastne tá a ešte jedna to so mnou odrodili, kedže tam práve iné rodičky neboli. Inak doktora som mala Matejku. Ani toho som nevybavovala. Nevybavovali sme nikoho, lebo nám to skôr prináša smolu ako šťastie, ked sme niekoho na niečo vybavovali. A tá pôrodná asistentka bola aj pri mame, ked som sa rodila ja... ale vtedy si ju mamina vybavovala... Chcela by som aj teraz maminu pri pôrode, lenže uvidíme, či nebude musieť varovať moju staršiu dcérku. Ak by som rodila cez víkend alebo večer, tak v poho, zavaruje ju manžel. Svokruša sa nemá k činu. Inak manžel sa nehrnul k prvému pôrodu ani ktomuto sa nehrnie, tak ho ani nenutím, vyhovovala mi tam mama, že tam so mnou bola.

dupinka
13. mar 2009

no, ja tu okrem manzela nikoho nemam...a tiez dufam, ze aspon on bude doma, ked sa maly zacne pytat na svet 😉

monika77
13. mar 2009

babuľky hovorí vám niečo meno doktora "Kováč"?

baskaj
13. mar 2009

ešte ma napadla takáto otázočka:

vraj sa v NR dá rodiť v ľahu alebo aj v polosede. polosed je vraj prirodzenejší, ale tam že je nevýhoda tá, že vyväzujú nohy hore a tak musia zostať celý čas pôrodu. ako ste rodili vy a aký máte na to názor?

kika255
13. mar 2009

my sme s manzelom od zaciatku dohodnuty,ze bude pri mne,tak dufam,ze sa to podari.jedine co nechce je prestrihovat pupocnu snuru,toho by sa bal 🙂
ozaj neviete ako velmi zle je,ked sa mi zacal skracovat krcok v 36tt,doktor mi povedal,ze sa mi uz maly posunul dole a preto ma bolieva brucho a ze mam jest magnezium.

cipka
15. mar 2009

Babskaj,

ja som rodila v polosede a mala som vyviazane nohy, no mozem povedat, ze to bola dobra poloha. Aj tak, ked tlacis, tak sa davas do sedu, takze ti tie vyviazane nohy nevadia. A, pri tych tlakoch ani na tie nohy nemyslis 😀

lucia375
16. mar 2009

Baskaj ahoj.
Ja som Mateja rodila tiez v polosede a uplne mi to vyhovovalo, neviem si predstavit ze by som rodila po leziacky, podla mna je to neprirodzené. Na uviazané nohy som si ani nespomenula. Som rada ze v NR sa da rodit v polosede, lebo suseda mi vravela ze ju dali automaticky poleziacky, nikto sa jej nepytal a rodilo sa jej velmi zle.

baskaj
16. mar 2009

ďakujem kočky za info! ak sa nájdu ešte mamičky, čo sa chcú podeliť o skúsenosti, nech kľudne ešte píšu! budem čítať (až kým neporodím) 🙂

vilocka
16. mar 2009

ahoj baska, este stale nic? Myslela som na teba aj cez vikend 😉 , ci uz nie si v nemocnici. Ale tusim si to vase malinke dava nacas. 🙂

vilocka
16. mar 2009

jaj a este tie dekorejsn co sa ti pacia, tak tie su z kiku na klokocke 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre