Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

baskaj
13. apr 2009

beruska - tá cena, čo som písala, platí už pre akúkoľvek poisťovňu, nie len pre VSZP 😉

dupinka
13. apr 2009

Henka: drzim palce, nech ti to dopadne na vybornu. Potom napis, co a ako..... (mozno si to este stihnem precitat).
Mas dohodnuteho dokyho alebo nie? A ako sa citis?

henka76
13. apr 2009

Dupinka...dakujem.nemám dohodnutého,idem na náhodu.zatial som ok,len nohy opúchajú.a Ty?

beruska113
14. apr 2009

BAskaj, tak to by bolo super, mne to hovorila kolegyna, ktora to platila asi pre troma mesiacmi. Tak sa to mozno zmenilo. Moze byt.

dupinka
14. apr 2009

Henka, citim sa celkom fajn. Maly v poslednom case dost kope do rebier, vsetko mam natlacene v hrudniku, akoby mi ho islo roztrhnut. No a posledne dni som dost naliata, ale opuchy nemam. Uzivam si tieto posledne tyzdne a snazim sa nefnukat, aka som nemotorna 😀

henka76
14. apr 2009

Dupinka...dnes som bola u doktora,tak zatial nič nové,mám len menej soliť,piť len čistú vodu.večer idem ešte na prietoky,tak som zvedavá ako sa má náš malinký 🙂 .už som navarila,oprala ,idem ešte trošku upratať..pa

jana_sa
14. apr 2009

Mas pravdu baskaj,naco sa stresovat dopredu,treba si uzivat ked je to male este v brusku 🙂dnes ma zasiahla asi vlna energie...
dakujem kocky za rady a to som teda nevedela, ze na tie kurzy sa chodi cez pracovnu dobu, zajtra tam hned volam a dohodnem sa.
Som rada ze je tato stranka, je to velke plus pre nastavajuce mamicky

jana_sa
14. apr 2009

baskaj az teraz som si pozrela fotky maleho, je nadherny,fakt je to najkrajsi okamich v zivote 😉 uz sa neviem dockat kedy aj ja uvidim svojho drobceka...

henka76
15. apr 2009

Dupinka....si priamo z NR?včera som bola na prietoky,všetko v norme...a ty sa ako cítiš?

dupinka
15. apr 2009

baby, v com ste chodili oblecene pocas pobytu v porodnici? Len v pyzame? (a na to zupan)

baskaj
15. apr 2009

dupinka - ja som chodila v nočnej košeli a vložke 😀 . som sa vetrala ako sa najviac dalo, lebo ma dosť bolelo to moje "sedenie"... hej, a na to župan.

ináč, ak môžem poradiť, kúpte si v lekárni tie jednorázové sieťkované nohavičky (dobrá vec, keď vám napr. príde návšteva do pôrodky - chodbu v nich prejdete raz toľko rýchlejšie ako bez nich 😀 . a ja ich doma nosím ešte aj teraz a to stále len tie jedny (neviem, kto povedal, že sú jednorázové) - s tým samozrejme, že si ich periem)

a neviem, či som to tu už písala, ale odporúčam si do pôrodky zobrať aj cumeľ pre krpca (dobré zanechať spolubývajúcej, keď sa chcete ísť napr. osprchovať, najesť alebo keď sa krpec potrebuje večer len ukľudniť)

dupinka
16. apr 2009

Dalsia otazocka: (ja sa stale len pytam, chichi)

kam sa chodi na CTG a prietoky?
Sestricka vravela, ze CTG - ozvy robia na porodnickom prijme a prietoky v budove porodnice na prizemi.
Mam tam ist hned rano? Ako dlho to trva? Myslim, obe tieto vysetrenia. Treba sa tam niekde zapisovat do poradia?

monika77
16. apr 2009

súhlasím s bskaj .. tie nohavičky sú skvelé, tiež som ich nosila ešte týždeň doma ... a dajú sa prať, takže vám kľudne postačia 2-3 nohavičiek

jana_sa
16. apr 2009

asi sa mi budete smiat 😒 ,ale co su tie prietoky, este som otom nepocula a nevravela mi otom ziadna kamoska ktora uz rodila,no predpokladam, ze sa to robi posledny tyzden ci dva pred porodom,viem len ze sa chodi na pasy...
ak sa najde tehulka ktora ma termin okolo 26.8, nech mi prosim napise.

mi.mimi2
16. apr 2009

baskaj....čiže neodporúčaš obyčajné klasické nohavičky?????
jana sa...pri ultrazvukovom vyšetreni sa v záverečnej fáze tehotenstva (v tretom trimestri) sleduje prúdenie krvi pupočnikom k plodu - a to kvalita aj množstvo. na základe tohoto vyšetrenia sa dá stanoviť,či je dieťatko vyživovane dostatočne, či ma dostatočne okysličenú krv. 😉 podľa mňa sú prietoky asi pásy 😝

hotelacka
16. apr 2009

Ahojte Nitranky..

Dupinka - na CTG / pasy / ides ako prve na porodnicky prijem kde pockas doradu /ja tam chodim tak na 7,30 az na 8,00 a aj tak tam byva dost ludi../ a si tam asi 10-15min
Potom si pockas radu na sono /a prietoky / co sa robi na prizemi / ľavy vstup / aj tam sa dost dlho caka /teda aspon ja som cakala vzdy a trva to len ako sono /cca 5min/ a ked ides este aj k doktorovi tak po sone si este pockas pred ordinaciou.
A nikde sa nezapisujes ani ziadne cislo nedostanes -jednoducho musis vsade zistit kto je posledny / ja sa vzdy radsej spytam aby som vedela../
A ked tam idem tak od 8,00h mam co robit do 11-12h aby som obehla CTG, sono a dokyho..

Toť vsio čo ti viem poradit Dupinka! 😉

dupinka
16. apr 2009

hotelacka: diky za info!!! Ja mam rovno po tychto behackach o 13hod. poradnu, tak to asi bude program na cely den 😒

baskaj
16. apr 2009

prietoky sa sledujú na sone a pásy sa robia cez tie dve "počúvadlá" na brušku a robia to na pôr. príjme. a v našej nemocnici je to s čakaním a poradím presne tak ako píše hotelacka...

mi.mimi2 - noo, normálne nohavičky sa v nemocnici veľmi neradi vidia a určite ich musíš dať dole minimálne predtým, než príde vizita. ak nemáš tie sieťkované, tak potom kážu behať "naholo" - t.j. len s vložkou medzi nohami. je to dobré preto, aby sa ti to tam vetralo a teda lepšie hojilo. takže je to v tvojom záujme. ale samozrejme, kľudne nos nohavičky aké chceš. aj moja spolubývajúca nosila "normálne".

jana_sa
17. apr 2009

mi.mimi2 dakujem za objasnenie 😉 no to je teda radost cakat tam na tie vysetrenia hodiny a byt tam len par minut...

mi.mimi2
17. apr 2009

baskaj no díky...čiže asi si dokúpim tie jednorázovky 😉
jana sa.xi...aj tak som to doplietla.....ale tak skúsené nám poradili 😉 ďakujem... no to je na tom najlepšie to čkanie...no musím si ja niekoho vybaviť aby šiel so mnou keďže mi býva dosť zle.....aby som z toho čakania neodpadla ☹

dupinka
20. apr 2009

baby, po kolkych dnoch resp. vizitach vas s babatkom pustili domov?
A brali ste si do porodnice aj odsavacku? Alebo prve dni ani netrebalo?

zuzana76
20. apr 2009

ahojteee

mimi, viem, ze ty pojdes asi cisarskym, tak ja som mala cisarak tiez a mala som tam aj sietovane nohavicky, ale kedze zena po cisarskom ma ranu na bruchu, tak tam ma ta sietka cochrala a drala mi tak tie cvoky co som mala v rane a bolelo ma to, tak potom mi svokra musela doniest normalne nohavicky a v tych sa mi chodilo lepsie aj s vlozkou, kedze po cisarskom krvacas tiez zdola, ale ranu mas na bruchu, teda podbrusku

zuzana76
20. apr 2009

dupinka, ked rodis normalne tak na 4. den ides domov a ked cisarskym , tak na 5. den ak nie su komplikacie u dietata ci mamicky

baskaj
20. apr 2009

dupi - ak nie sú žiadne komplikácie, tak domov púšťajú na 4. deň

mne sa v pôrodke na 3. deň príšerne brutálne naliali prsia, totálne cepy 😝 (lebo síce 1. deň javil krpec max nezájem, ani sa len neprisal, tak na 2. deň stále cuckal kolostrum). a keďže mi horúca sprcha nepomáhala, tak ma ženská sestrička zobrala nahrievať sa a ružové sestričky mi požičali Avent Isis. požičiavajú ich na podpis. doma som si potom po týždni trápenia s ručným odsávaním kúpila Avent Isis Via - super!

ozaj, zuzana - dík za radu so Seleckou. keď sme prišli z pôrodky, tak prišla k nám domov a všetko povysvetľovala a zatiaľ sme boli 2x u nej na poradni - zataľ som veľmi spokojná 😉

zuzana76
20. apr 2009

baska, tak som rada, aj k nam prisla domov, a potom sme chodili tam a aj sestricka je super, taka mlada blondinka

zuzana76
20. apr 2009

ja som odsavacku nebrala, maly sa prisal hned celkom pekne, prisa sa mi naliali tak na ten 4-5 den, ani doma som az tak odsavacku nevyuzivala, len zo zaciatku, kym sa ako tak ustalila tvorba mlieka

beruska113
22. apr 2009

Baskaj, Zuzana- deticky chodia k Selecke doktorke? Takze ste spokojne? Asi by som sa uz pomaly mala ist aj niekde spytat.

zuzana76
22. apr 2009

beruska, ano , my chodime k Dr. Seleckej, zatial som spokojna, je na Klokocine na prizemi

dupinka
24. apr 2009

baby, a da sa pri porode odobrat pupocnikova krv? Nie pre osobne ucely, co stoji nejakych 25tis. Sk, ale do verejnej banky.

zuzana76
24. apr 2009

myslim,ze sa da, ale to prekonzultuj so svojim gynekologom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre