Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

mucher
26. nov 2009

Neboj, papaj veľa vitamínov abude to ok 😉 A je prechladnutá, alebo aj teplotujete?
U nás to fuguje tak, že v rámci nás troch sa neakazíme, no dúfam, že som to nezariekla, zaklopem si na drevo 🤐
horsie to bude , keď prídeme domov aj s mimčami a naše veľké poklady budú choré....to neviem ako by som riešiLA.

lily3
27. nov 2009

No teplotujeme o 106! V noci o 4,00
mala 39. Fakt začínam mať strach. A to sú obe deti očkované! Ale asi vakcína nezaberá! ☹

No a navyše, včera v tej nemocke bola sestrička čo robila sono, tak chorá, že už by bol fakt malý zázrak, keby som nič nechitila! Nechápem ako môžu v NEMOCNICI nechať robiť chorých ľudí a ešte k tomu s tehotnými ženami! 😠

lily3
27. nov 2009

Soorry za preklep - nechytila

fide
27. nov 2009

lily3 ja mam termin buducu nedelu teda 6.12 a ešte nemam žiadne CTG... lekárku mam v Lv (dlhá historia) sestra ma ukludnovala, že ona dáva CTG iba ak sa jej niečo náhodou nezda....rodiť budem ale v Nr, tak preto sa pýtam či nevypleštia na mňa oči, že nemam žiadny záznam o CTG...

lily3
27. nov 2009

Fide, nemyslím si, že nevypleštia oči, hlavne ak máš lekárku v LV, lebo ono sa na CTG chodí iba na odporúčanie lekára. Ja som tam išla svojvoľne a nik ma nevyhodil. Od 36tt to berú ako normálnu vec. Ja som zatiaľ v poriadku, no lepšie sa cítim, keď viem, že aj tam vo vnútri je všetko oki.
Držím Ti palčeky, aby ste mali toho najkrajšieho Mikuláša na svete!!!! 🙂 🙂 🙂

lenusiknr
27. nov 2009

ahojte babulky.. a som dnes prvy krat absolovovala navstevu rozikovej a poviem Vam hrooooozne ☹ som tam bola od 7 do 1... skoro ma vystrelo.. na pasy som necakala dlho, brala nas po dve, potom na sone im to trvalo velmi dlho a nakoniec odvolali lekara k porodu.. vazne sila.. cakanie dalsu hodku kym tam niekto prisiel.. a samozrejme ze doktor z rizikovej musel ist tiez pri porod... takze na vysetrenie som sa dostala nejak pred 1... ach joj a buduci piatok zase... 😒 som nadsena ale tak hlavne ze je vsetko ok..

co sa tyka lekarov tak sono mi robil brestansky a vysetrenie v rizikovej kellner... z oboch mam super pocit, velmi mily, ochotny a velky srandisti.. hlavne brestansky.. mi na sone vravi, jeeeeeej ake pekne dievcatko cakate... som zostala ako puk.. kedze mi od zaciatku vieme ze to bude chlapcek 😀 😀 😀

baby a detskeho lekara uz mate zajednaneho?

lily3
27. nov 2009

No bojím sa, že materskú fakt do pôrodu strávime v čakárni! Ale nevadí, hlavne nech sú bábenká zdravé!! Lenuskinr ako vidím ty už si v 37tt, takže už tých piatkov nebude veľa. Čo sa týka lekárov, tak ja som sa osobne stretla s Kellnerom - je fakt super, no v polovičke decembra odchádza, Brešťanský mi robil 3D sono a mala som z neho celkom dobrý pocit, no a Dr. Urban mi robil sono teraz vo štvrtok, kontakt bol krátky, no ohlasy na neho sú dobré: primár Uharček odrodil moju druhú dcéru a bola som spokojná! Neviem, koľko iných doktorov tam ešte slúži, no dúfam, že postupne spoznám všetkých. Zatiaľ z Tých čo poznám, nie je ani jeden, ktorého by som pri pôrode nechcela.

Čo sa týka pediatra, tak to tiež ešte nemám poriešené, budem rada ak napíšete aké máte skúsenosti! moje dve deti chodia k dr. Kuzmovej a mám nejaké výhrady, takže tadiaĺto cesta asi nevedie.

lenusiknr
27. nov 2009

dnes mi nabehol 37 tt... takze oficialne este tri piatky ale dnes mi povedal, ze mi buduci tyzden da aj datum na cisarsky.. lebo som mu vravela, ze chcem byt do Vianoc s babuliatkom doma.. a on zlatucky vraj to nebude problem... 😵 tak som isla taka vytesena, ze snad si aj datum mozem vybrat.. 😀

boooooooooze to co vsetci lekari odchadzaju.. nechapem... sak nam tu nikto nezostane.. len nech pekne este stihneme porody ked ich je tam viac.. vraj vobec nestihaju.. denne sa rodi 5 az 6 deticiek.. tak sa ani necudujem, ze potom my tehulky musime tolko cakat...

ja by som najradsej chytila oberta, uharceka alebo kellnera.. len ktovie ako to je ked idem cisarskym.. ci mi dopredu povedia kto mi ho spravi.. musim sa spytat 😅

ja tiez este nemam nikoho vybraneho.. viem ze sme robili z poistovne prieskum najelpsich lekarov len uz si presne nepametam meno lekarky co bola na prvom mieste.. viem ze ordinuje na chrenovej na prizemi.. musim to cihnut u nas na stranke.. dostala vlastne vyznamenie za prevenciu.. a z gynekologov bol medzi ocenenimi Obert ako jediny z Nr... ale ja asi dam niekoho kto robi na klokocine mam to blizsie k bydlisku.. uvidim este, ale mala by som to poriesit bud. tyzden.. kdyby neco 😀 😀 😀

lily3
28. nov 2009

Lenuskin a asi som to nezachytila, prečo máš plánovaný cisársky?

dupinka
28. nov 2009

lenuskin, detskeho je potrebne mat dojednaneho vopred, aby do 2 dni mohol prist pediater kuk na dietatko

lenusiknr
30. nov 2009

lily este ho nemam naplanovany ale asi tak pojdem.. kvoli ociam.. pri vyssich dioptriach by sa malo rodit cisarskym kvoli poskodeniu... takze preto.. a ja chcem ist radsej asi tym cisarskym 🙂

monikapd1
30. nov 2009

ahojte babule, chcem sa spytat ako to je s poradnami v posledny mesiac tehotnosti na nitrianskej porodnici. treba tam chodit do poradne, ci staci prist az ked budem rodit. ked som tam bola na pohotovosti v 10 tt a bol tam dr. B. neviem to priezvisko tak som tam sedela s bolestami 3 hod. a jedna tehula co mala kontrakcie kazde 3 min. tam cakala 1,5 hod.

lenusiknr
1. dec 2009

ahoj monikapd, v posledny mesiac alebo tri tyzdne tam treba chodit vzdy raz do tyzdna.. aspon ja tak chodim.. teraz idem druhy krat a poviem ti to cakanie si zrejme zopakujes... ja som tam stvrdla vyse 4 hodin... zrejme ta vtedy vysetroval dr. brestansky... ten mne robil sono, velky vtipkar 🙂 ja som tam prisla rano na 7, hned som sla na tie pasy tam som cakala asi pol hodku.. vnutri som bola tak 15 min, potom som sla na sono, cakanie cca hodka, dve pretoze lekar musel ist k porodu.potom ides s tymi vysledkami do rizikovej.. ja som tam chytila kellnera, skvely to odbornik podla mna.. bola som s nim velmi spokojna 🙂 problem je zrejme v tom, ze v rizikovych nemaju samostanych lekarov ale musia odbehovat k porodom.. a este ak tam pojdes chod radsej pondelok, stredu... v piatky robia odbery plodovej vody tak beru az od 9.30...

monikapd1
1. dec 2009

leni dakujem 🙂 a ano bol to dr. brestansky, noo tak sa mam na co tesit, ale este sa rozhodujem kam pojdem ci do nr alebo do lv.

zuzanakarolinka
1. dec 2009

ja musím NR pôrodnicu len pochváliť, rodila som 5,8,2009, narodila sa mi krásna zdravá dcérka, rodila som cisárskym, hoci neplánovaným, rodiť som musela na termín, lebo sa mi zvyšoval krvný tlak, a cisárskym kvôli tomu, že pôrod nepokračoval. hneď ráno po vizite mi dali vyvolávačku, potom ešte asi 2 x, ale akosi nič nezaberalo. Ja som nemala ani bolesti ani kontrakcie, vlastne nič. len som niečo čakala a nič sa nedostavilo. o bábätko som strach nemala, lebo každých 30 min. mi prikladali pásy, všetko bolo v poriadku. tak večer cca 20,00 mi povedal prednosta MUDr. Mlynček, že zavolá anesteziológov, že to budeme rodiť sekciou, po celom dni, som to aj čakala, tak mi začali nervy pracovať, ale strach som nemala. len som sa celá chvela, triaslo so mnou..no sila. ale bolo to super. dali mi epidurálku, takže som všetko počula-teda nepočula, lebo bol celý tím taký zlatý, že si medzi sebou hovorili potichu, a doktorka, ktorá mi dávala epidurálku, no zlatá baba. tak okolo 30-35 rokov, neviem ako sa volala, hotový anjel. všetko mi vysvetľovala, čo mi ide robiť, ako mi vyšetrovala chrbticu hmatmi, kde mi to pichne a celý pôrod sa so mnou rozprávala čo mi robia, ako sa malinká rodí, hovorila mi o svojej práci, odkiaľ je ona sa vypytovala mňa, aby odpútala moju pozornosť od pôrodu. ANJEL,aj sestričky na pôrodnici, zlaté, čo som potrebovala, všetkým poslúžili. malá sa narodila večer o 21,32 a ráno cca 10,30 ma prevážali na oddelenie, vtedy ešte bola prerobená iba polovica oddelenia, teraz už je celé, ale na pobyt si v žiadnom prípade nesťažujem. super, celý personál, sestričky sú stelesnení anjeli, toto nemôžu robiť ženy len pre peniaze, ja viem, sú za to platené, ale ten prístup k rodičkám, ich ochota, to robia z presvedčenia a srdcom. dr. brešťanský zlatý srandista, ešte že som mu vedela kontrovať. ale všetko bral s nadhľadom. primár Uharček tiež zlatý, naozaj na nikoho nemôžem povedať, že by boli odmeraní, nevrlí...aj sestričky na novorodeneckom, mne sa mlieko spustila o dosť neskôr, keďže som mala tú sekciu, povedali mi, že malú prikrmujú, že jej dávajú aj čajík, síce mi ju nosili stále na prikladanie, aby sa to spúšťalo, ale jej to bolo málo. dali mi rady, čo mám doma robiť, aby sa spustilo mlieko, chvíľu to trvalo, ale odpoveď prišla. malá bude mať 5,12, 4 mesiace a ja ju kojím, mlieka mám dostatok, možno by som zvládala aj druhé nakojiť, drobček nám pekne rastie a určite aj druhé dieťa, ktoré keď bude, budem rodiť v Nitre. klobúk dolu pred takým kolektívom a veľké ĎAKUJEM celému oddeleniu.

monikapd1
1. dec 2009

zuzka tak som rada ze vsetko dobre dopadlo a ze mas take dobre skusenosti 😉 😀 😵

groka
3. dec 2009

baby neviete mi prosim vas dat nejaky kontakt na medicinske centrum v nitre na vysetrenie prsnikov?pocula som ze tam je nejake pani doktorka velmi dobra

brnka
3. dec 2009

Groka, IP

lenusiknr
4. dec 2009

babulky dnes som sa dozvedela, ze uz aj dr. Kellner od nas odchadza.... 😒 vraj tu bude do 14 decembra a potom si to namieri do nemecka... uz mi to pride ze z Nr vsetci len odchadzaju.. ved nam tu skoro nikto nezostane... 😅

sisa38
7. dec 2009

a ja som si robila nadeje, ze pojdem k nemu, ked si otvori ambulanciu ☹ ...ved inak ani sa necudujem, ze vsetci odchadzaju

danaja
7. dec 2009

Ahojte,

ja som rodila v NR tento rok v aprili, vsetko super, teraz cakame druhe babatko, rodit budem v maji (trochu skoro, ale co uz). Urcite pojdem zase do NR porodnice. Rodil ma Kellner, ale vlastne vsetci dr., s ktorymi som sa stretla pred porodom na vysetreniach boli prijemni, vsetko vysvetlili, bola som spokojna.

Pocula som, ze tento rok, niekedy po lete, mali prerabat aj ostatne izby na sestonedeli. Tak sa len chcem spytat, ci je to pravda. Ak niekto rodil teraz niekedy nech napise.

lenusiknr
7. dec 2009

danaja ahoj...ja som tam bola na exkurziu a je vsetko uplne novucke, prerobene.tak aspon budeme vo vynovenom... viac info hodim ked sa odtial vratim aj s chrobacikom 🙂

danaja
8. dec 2009

lenusiknr drzim palce, nech ti to vsetko dobre dopadne a potom napis, porodnica bola prerobena uz v aprili, zaujimaju ma tie izby, hoci to tam nebolo najhorsie, v novom by bolo este lepsie

berenisse22
8. dec 2009

ahojte, aj ja budem rodit druhe dietatko v maji, tiez sa chystam do Nitry, kedze aj prve som rodila (marec 2007) tu v Nitre, a bola som spokojna. Baby napiste, ako to vyzera teraz po novom, po kolko su na izbach, ci su tam wcka, ci spolocne a kolko je nadstandardnych izieb a podobne. Drzte sa vsetky a nech nam to dobre dopadne 🙂

misinn
9. dec 2009

ahojte, izby su tam velmi pekne prerobene, naozaj krasne ani sa nebudete citit ako v nemocnici 😀
na izbach lezite po dve, tak sa mi zda ze nadstandartne izby su tam dve alebo 3... wc su tam samozrejme spolocne ale tiez su cisto nove, jeto tam naozaj velmi pekne spravene.

mucher
9. dec 2009

Hm......možeš byť aj neviemv akej luxus izbe.........všetko je to o ĽUDOCH.
Podstatné je vľúdne slovo a ochota personálu, tak ako dne s ráno, som bola na CTG a sestra mi dala taký vysledok, že zase ma s tým dr. pošle späť a to som ju upozorňovala, že už bol taký problém, že mimi spalo.
Dr. povedal, že to treba budiť, alebo hľadať 😠 s takým vysledkom by to inak bolo na príjem
Len mykla ramenami a podala mi papier. Viem, že je tam veľa žien, ale každá má svoje bábo o ktoré sa boji.
To by som aj ja robila, "švacnuť pásy na brucho , odísť, prísť, odpojiť, dať štempel a ďalší....."
Na to ani atestáciu z gyn nepotrebujem.
Jáj musela som sa vyžalovať, lebo som nahnevaná 😠 😠 😠 😉

lenusiknr
9. dec 2009

ahoj mucher... ti verim, ze si mala nervy.. mne sa tiez chrobacik nikdy na pasoch nehybe... prvy krat ked som bola, tak mi sem tam stuchla brusko ale druhy krat tam bola mamicka co cakala dvojicky a na mna uplne kaslala.. len mi povedali, ze sak je to v norme... tiez ma to dost stve... nech si tam teda berie mamicky po jednom.. a samozrejme, ze oba razy som bola na tych pasoch pod oknom.. vraj su horsie.. neviem co je natom pravdy..

ja som sa vcera neuveritelne rozculila.. doktor kelner ma ma nastarosti v rizikovej, zlaty to clovek 🙂 mi sluboval uz dva tyzdne, ze kedze idem cisarskym tak sa to naplanuje tak aby sme boli na Vianoce doma.. lenze termin mi musi dat ,,skvely,,primar.... tak som vcera sla za nim aj s muzom.. cakali sme nanho 3 hodiny....to o nas vedel... a odbil ma za dve minuty s tym, preco vlastne idem cisarskym a zacal mi robit prednasku ci je lepsie si dat rozrezat brucho.. som nemala slov.. dvaja gynekologovia a ocny lekar mi to odporuci a on takto.. zacal tam hucat na sestricky za nejake papiere ... fakt som mala dost.. zacal mi samozrejme hladat termin... dufala, som ze mi ho da nejak okolo 17 aby sme vsetko stihli a on, ze hlasit sa bude 20 a cisarsky 21... ja som tam skoro odpadla... v tom sa hned zdvihol, odisiel ani len nepozdravil... som vysla taka nasrata za manzelom, slzy v ociach.. fakt nemam slov..
Primar moze byt odbornik, tomu verim ale po ludskej stranke ako keby sme v masiarstve.. len dufam, ze mi tu sekciu nebude robit on...
som sa trosku postazovala 😠 stale mi je z toho hrozne.. neviem si predstavit ze tam stravim stedry den.. pevne dufam, kedze 24 bude 4 den ze aspon malinkeho mi uz daju...

drzim Vam palceky a ak by ste niektora mala termin ako ja 20, 21 dajte vediet 🙂

lucrezia
9. dec 2009

no, to mi je lúto 😖 byt na vianoce v nemocnici, tak to nič moc ☹
no ano, primár je presne taký, ako si ho opísala....niektore sa tu z neho išli pos..ať, aký je odborník, ale správanie a prístup má teda otrasný...na mladeho doktora to nie je bohviečo. no vie byť aj milý, ale to by si ho musela poznať, alebo byť po známosti odporučená 🙄 Bohužiaľ, realita slovenskeho zdravotníctva.

lenusiknr
9. dec 2009

jedine v co dufam, ze malinke mi daju na stedry den pri seba...

primara ked som zbadala v jednom programe ako opisoval porodnicu a porody hned mi nebol sympaticky.. nepochybujem, ze je velky odbornik ale gynekolog vlastne kazdy lekar by mal mat aj ludsky pristup a najme ked ide o porod.. ved to nie je len tak.. mozno keby ho mam vybaveneho tak ma pristup ku mne iny... do rizikovej som chodila k doktorvi kellnerovi a to je clovek na spravnom mieste.. chcela som ho aj pri porod ale kedze odchadza tak ho nestiham... ☹
lucrezia mas pravdu, zdravotnictvo na Slovensku je hroza.. uz sa fakt nedivim, ze zeny chodia casto rodit do zahranicia..

mucher
9. dec 2009

Ahoj Leni, tak ja ☹ som dnes s končila o 15.30.
Celý primár.....keď si hovorila, že ho máš vybaveného som bola ticho, ja som vedela aký je. A aký múdry...ja viem že toho už odrodil, ale rodil? Vie aké je to mať rozrezané brucho? Keď treba, tak teraba predsa si pôrodom neuškodíš keď nemusíš....vieme o čom hovorím ..... 😉
Mne dal lekár tiež dnes papier na interné vyšetrenie predoperačné-plánovaná sekcia, tak som bola trochu spokojnejšia, ale po tvojom príspevku.....
Povedal,že ma skúsi vsunúť na budúci týždeŇ, ale skôr to vidí na 21. 12. tak tam budem možno, s najväčšou pravdepodobnosťou .......spolu, aspoŇ niekto známy, aj keď si neviem predstaviť vianoce bez Maťka ako si bude rozbaľovať darčeky a ja tam nebudem, no ale čo už...
Zajtra mám volať na kedy ma Obert objednal, to som zvedavá ako to dopadne, kým nedudem mať termín ani nebudem asi spokojná
Ale poviem ,tak ako som hovorila, môžu to tam mať ako h Kempinski....keď sú tam tak srdeční ľudia ........ 😝 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre